Announcement

Collapse
No announcement yet.

Παγκόσμιο Κύπελο Ποδοσφαίρου (Μουντιάλ) 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Παγκόσμιο Κύπελο Ποδοσφαίρου (Μουντιάλ) 2014



    Η διοργάνωση ξεκινάει αύριο στις 23:00 ώρα Ελλάδος με το παιχνίδι Βραζιλία - Κροατία.

    Το πρώτο παιχνίδι της Ελλάδος ειναι το σάββατο 14 Ιουνίου επτά το απογευμα με την Κολομβία

    Οι όμιλοι:


    GROUP A

    Βραζιλία

    Καμερούν

    Μεξικό

    Κροατία


    GROUP B
    Ισπανία

    Χιλή

    Αυστραλία

    Ολλανδία


    GROUP C
    Κολομβία

    Ακτή Ελεφαντοστού

    Ιαπωνία

    Ελλάδα


    GROUP D
    Ουρουγουάη

    Ιταλία

    Κόστα Ρίκα

    Αγγλία


    GROUP E
    Ελβετία

    Εκουαδόρ

    Ονδούρα

    Γαλλία


    GROUP F
    Αργεντινή

    Νιγηρία

    Ιράν

    Βοσνία


    GROUP G
    Γερμανία

    Γκάνα

    Αμερική

    Πορτογαλία


    GROUP Η
    Βέλγιο

    Αλγερία

    Νότια Κορέα

    Ρωσία


    Ποιος λέτε να το πάρει; η εθνική έχει πιθανότητες να περάσει στην επόμενη φάση;
    0
    Αργεντινή
    0%
    0
    Βραζιλία
    0%
    0
    Αγγλία
    0%
    0
    Ισπανια
    0%
    0
    Ελλάδα (θα επαναληφθεί το έπος του 2004)
    0%
    0
    Ολλανδία
    0%
    0
    Πορτογαλία
    0%
    0
    Γαλλία
    0%
    0
    Γερμανία
    0%
    0
    Ιταλία
    0%
    0
    άλλος (γράψτε ποιος)
    0%
    0

    The poll is expired.

    Star Citizen videos Star Citizen gallery

  • #2
    Ισπανία χαλαρά το καλύτερο ρόστερ, προπονητή και την πιο δεμένη και δουλεμένη ομάδα. Οι άλλες δύο που χουν ελπίδες είναι Βραζιλία και Αργεντινή λόγω τοποθεσίας και Μέσι αντίστοιχα. Dark Horses Γερμανία, Γαλλία, Ιταλία, Αγγλία (κλασικά...).Όποιαδήποτε άλλη ομάδα θα ναι μεγάλη έκπληξη.

    Comment


    • #3
      Αργεντινάρα λέμε, δύναμη! Όχι λόγω Μέσι, αλλά γιατί την υποστηρίζω από την εποχή της μέγιστης υπερπαιχτούρας ονόματι Γκαμπριέλ Μπατιστούτα.



      Επίσης πάντα τη γούσταρα, κατά κανόνα παίζει μπάλα, και απλά μας έριξε τέσσερα πριν 20 χρόνια. Δε βαριέσαι
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • #4
        Εννοείται Αργεντινάρα.

        Καλύτερο προπονητή, ρόστερ και σύνολο έχει, πράγματι, η Ισπανία και, παρόλο που γενικά τη συμπαθώ πολύ, ελπίζω να έχουν κορεστεί απ' τις πολλές κούπες και να μη πάρουν και αυτή.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Titus View Post
          Αργεντινάρα λέμε, δύναμη! Όχι λόγω Μέσι, αλλά γιατί την υποστηρίζω από την εποχή της μέγιστης υπερπαιχτούρας ονόματι Γκαμπριέλ Μπατιστούτα.



          Επίσης πάντα τη γούσταρα, κατά κανόνα παίζει μπάλα, και απλά μας έριξε τέσσερα πριν 20 χρόνια. Δε βαριέσαι

          Θα άλλαζα πάλι το avatar μου αλλά δεν μου πάει η καρδιά να βγάλω τον Μεγάλο μέχρι να επιστέψει πάλι
          Κατά τα άλλα βλέπω την Ουρουγάη ικανή να κάνει μεγάλες ζημιές και να φτάσει πολύ μακριά ενώ καλή ομάδα είναι και το Βέλγιο.
          Για την Ιταλία δεν έχουν περάσει ακόμα 12 χρόνια από το 2006, στο επόμενο θα πάει τελικό

          Comment


          • #6
            Και ας μην ξεχνάμε τη μεγαλύτερη μορφή σε Μουντιάλ όλων των εποχών.
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • #7
              H καλύτερη Βραζιλία ολων των εποχών στον τελικό του 1970 στο Μεξικό με την Ιταλία όπου έπεσε και πολύ ξύλο.



              θεωρώ δεδομένο πως σε αυτο το μουντιάλ θα ευνοηθεί η Βραζίλια την οποία δεν βάζω στην πρώτη θέση για κατάκτηση, ειμαι μεταξύ Ισπανίας και Αργεντινής.

              για την εθνική τι πιστεύετε; διασυρμός αλά 1994, αξιοπρεπής εμφάνιση αλλα οχι προκριση, αξιοπρεπής εμφάνιση και προκριση στους 16;
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • #8
                Εγώ είμαι παραδοσιακά με Ιταλικάρα γιατί μου βγάζαν και συνεχίζουν να μου βγάζουν ψυχάρα, δεν κολώνουν να παίξουν βρώμικα, δεν τους σταματάει το κακό ρόστερ και επειδή γενικά γουστάρω το πόσο πολύ παίζει η τακτική ρόλο στο Ιταλικό πρωτάθλημα (μέχρι πριν φαλιρήσει τουλάχιστον).

                Comment


                • #9
                  Νόμιζα πως ο Mέσι ήταν Γάλλος.
                  Το 2004 ήταν ίδιου τύπου πρωτάθλημα αυτό που πήραμε;
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • #10
                    Το 2004 ήταν Πανευρωπαικό, αυτό είναι Παγκόσμιο.

                    Comment


                    • #11
                      Mundial στην Βραζιλία, ποιος λέτε να βγει 2ος;
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • #12
                        Εμένα μου αρέσει η Χιλή, αγαπημένη ομάδα απο Νότια Αμερική.
                        Καλύτερο ρόστερ έχει η Ισπανία αλλά καλύτερη επίθεση η Αργεντινή.

                        Για το γκρουπ μας, η Κολομβία παραμένει επικίνδυνη ακόμα και χωρίς τον Φαλκάο, ο Bacca έκανε καλή σεζόν φέτος στην Ισπανία και ο J. Rodriguez είναι καλός παίχτης είναι. Ειδικά άμα παίξουμε με Τζιόλιδες στο κέντρο, οι Κολομβιανοί μάλλον θα μας διασύρουν.
                        Η Ιαπωνία έχει καλό κέντρο, ειδικά αυτός ο Έντο είναι ακόμα πολύ καλός παίχτης αλλά η άμυνα τους δεν είναι καλή. Ειδικά οι κεντρικοί αμυντικοί γιατί οι Ουτσίντα και Ναγκατόμο (οι πλάγιοι αμυντικοί) είναι καλοί παίχτες. Σε στημένες φάσεις πιστεύω ότι μπορούμε να σκοράρουμε.

                        Comment


                        • #13
                          Εγώ νομίζω πως θα φάμε συνολικά 2-3 γκολ και λιγότερα στο γκρουπ. Η άμυνά μας σπέρνει. Περισσότερο πιθανό το χω να περάσουμε παρά όχι.

                          Comment


                          • #14
                            Εννοειται Ελλαδα. Οι Ελληνες ημασταν και ειμαστε παντα πισω απ'ολα... οταν οι αλλοι ηταν ακομη στα δεντρα εμεις ψηφιζαμε Νεα Δημοκρατια... Ολοι θα γονατισουν μπροστα στο ανωτερα ελληνικο dna.

                            Originally posted by Loggo View Post
                            Εννοείται Αργεντινάρα.
                            Πιο πολλα δακρυα και απο τους fans του Game of Thrones...

                            edit

                            Ωρες και μερες αγωνων
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by ChrisTop View Post
                              Εγώ είμαι παραδοσιακά με Ιταλικάρα γιατί μου βγάζαν και συνεχίζουν να μου βγάζουν ψυχάρα, δεν κολώνουν να παίξουν βρώμικα, δεν τους σταματάει το κακό ρόστερ και επειδή γενικά γουστάρω το πόσο πολύ παίζει η τακτική ρόλο στο Ιταλικό πρωτάθλημα (μέχρι πριν φαλιρήσει τουλάχιστον).
                              Ετσι ρε Chris, Forza Italia

                              Δυστυχώς έχει πολύ δύσκολη κλήρωση, Ιταλία,Αγγλία,Ουρουγουάη,Κόστα Ρίκα. Είναι όμιλος που για εμένα όποιος βγει πρώτος, μπαίνει στα φαβορί.


                              Οπου και να μπω, υπάρχει μια πλύση εγκεφάλου ότι η Βραζιλία είναι η καλύτερη ομάδα, ίσως και να έχουν δίκιο, μιας κι αυτή η Βραζιλία είναι λιγότερο ομάδα αστέρων και δείχνει πιο στιβαρή και συγκεντρωμενη στην ουσία.

                              Η Αργεντινή εμένα προσωπικά δεν με πείθει, αν και από ότι είδα έχει την πιο ευνοϊκή κλήρωση έως και τον τελικό.

                              Από εκεί και πέρα, δικαιωματικά το μεγάλο φαβορί παραμένει η Ισπανία.

                              Comment

                              Working...
                              X