Announcement

Collapse
No announcement yet.

[Feature] Δεν wiiμιομαστε?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Δεν ειναι αυτο, εμεις ειμαστε κουλτουριαρηδες και παιζουμε ολα τα ποιοτικα underground τρομαρα μας!

    Comment


    • #77
      Οπως λενε και οι Ελληνες σοφοι των μεσημεριανων πανελς, θαψιμο τρωει ο επιτυχημενος.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #78
        Originally posted by Ramparter View Post
        Οπως λενε και οι Ελληνες σοφοι των μεσημεριανων πανελς, θαψιμο τρωει ο επιτυχημενος.
        Καλα ναι ισχυει και αυτο
        παντα ο leader της βιομηχανιας συγκεντρωνει το Hate των αλλων(βλεπε playstation 1,2)
        με την διαφορα οτι το playstation ηταν παναξια leader

        Comment


        • #79
          καλο...
          Do a barrel roll!

          Comment


          • #80
            Φυσικά και ήτανε.
            Και το Wii πανάξιος leader είναι, απλά δεν απευθύνεται σε εμάς.
            Αν το έκανε, πιθανότατα δε θα ήτανε και leader άλλωστε.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • #81
              Ότι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο έχει κάνει πολύ κόσμο να πανηγυρίζει όταν τα μηχανήματά της πουλάνε κι όχι όταν βγαίνουν καλά παιχνίδια γι' αυτά. Νομίζω είναι σαφές.
              Μπα δλδ μου λετε οτι κατάφερε η Νιντεντο να έχει fanboys?? μώρε μπράβο! στα μουτρα σας Σονυ και MS που δεν έχετε! ε Αντε γεια!


              Ρε δεν έχετε βαρέθει να λέμε τα ίδια και τα ίδια? Καλό και χρυσό το αρχικο ποστ του strawhat που προσπάθησε να αναλύσει την αξία (οικονομική) της κονσόλας αλλά απο κει και πέρα είναι μερικοι που τους τρώει ο κώλος τους να κράξουν το wii (λες και τους εφαγε το ψωμι να πούμε) και αδραξαν την ευκαιρία, ε μετα πλάκωσε και η defence force και αρχισαν τα όργανα σε μια ιστορία που πάει τόσο πίσω που ούτε η χρονομηχανή του somari δεν φτάνει.
              Νταξει εκνευριστική ωρες ώρες η N defence force αλλά οι haters ειναι 10 φορές χειρότεροι.
              I attack sharks
              when i smell them bleed
              I dont go swimming
              water just wants to be around me.

              Comment


              • #82
                Φυσικά και ήτανε.
                Και το Wii πανάξιος leader είναι, απλά δεν απευθύνεται σε εμάς.
                Αν το έκανε, πιθανότατα δε θα ήτανε και leader άλλωστε.
                Ωραια το θετεις αλλα οταν λεω οτι το playstation ηταν παναξια leader το λεω απο αποψη οτι ειχε την πιο πλουσια και ολοκληρωμενη βιβλιοθηκη τιτλων
                οπου imo ειναι ο πιο fair λογος για να ειναι επιτυχημενη μια κονσολα.

                Στην περιπτωση του Wii δεν πιστευω με την καμια οτι ισχυει κατι τετοιο
                και για αυτο συγκεντρωνει ακομα περισσοτερο hate

                Comment


                • #83
                  Οτι ειπε ο Pilgrim. Απο ενα αφελες κραξιμο στη τιμη της κονσολας καταληξαμε να βγαζουμε το αχτι μας για το Wii.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #84
                    Εγώ το είπα από την πρώτη σελίδα, ότι δεν θα έχει καλή συνέχεια το νήμα...
                    Insert Coin

                    Comment


                    • #85
                      Ενω οι υπολοιποι καναμε μεγαλα ονειρα γι αυτο το topic
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                        Ωραια το θετεις αλλα οταν λεω οτι το playstation ηταν παναξια leader το λεω απο αποψη οτι ειχε την πιο πλουσια και ολοκληρωμενη βιβλιοθηκη τιτλων
                        οπου imo ειναι ο πιο fair λογος για να ειναι επιτυχημενη μια κονσολα.

                        Στην περιπτωση του Wii δεν πιστευω με την καμια οτι ισχυει κατι τετοιο
                        και για αυτο συγκεντρωνει ακομα περισσοτερο hate
                        Από τη δική μου την οπτική, δε διαφωνώ καθόλου μαζί σου, προσωπικά κι εγώ θεωρώ το Wii, συνολικά, ως τη πιο αδιάφορη κονσόλα που είχα ποτέ, με τη πιο αδύναμη βιβλιοθήκη που έχω δει ποτέ. Όλα αυτά όμως, εξετάζοντας τα πράγματα από μια οπτική που δεν έχει παρά ελάχιστη σχέση με τη κονσόλα. Το Wii δε μπορώ να το κρίνω εγώ σαν κονσόλα, γιατί δεν απευθύνεται σε μένα. Δεν είμαστε σε θέση εμείς να βγάλουμε πόρισμα για το κατά πόσο καλά κάνει τη δουλεία του ένα μηχάνημα που, κατά βάση, δεν απευθύνεται σε εμάς.

                        Αυτό που θέλω να πω περί οπτικής, έχει ως εξής:
                        Aν δέκα από αυτούς τους casual gamers που πήραν Wii, είχαν τελικά αγοράσει 360, δε θα είχαν τι να παίξουν. Γιατί η βιβλιοθήκη του 360, κατά βάση, δεν απευθύνεται σε αυτό το κοινό και, κατ’ επέκταση, δεν μπορεί να καλύψει τις ανάγκες τους (ακριβώς όπως το Wii, αλλά από την ανάποδη). Το Gears of War και το Bioshock φαντάζουν σε αυτούς το ίδιο αδιάφορα, όσο το Wii Sports και το Wii Music σε εμάς. Ακόμα όμως και οι ελάχιστοι casual προσανατολισμένοι τίτλοι της κονσόλας της Microsoft, δεν κινούν το ενδιαφέρον τους. Άσχετα λοιπόν αν το 360 είναι αυτή τη στιγμή μια εξαιρετικά ολοκληρωμένη πρόταση, με βάση τη δική μας σκοπιά, απ’ τη δική τους, είναι μια εντελώς αδιάφορη πρόταση που θα έτρωγε σκόνη αν υπήρχε στο σαλόνι τους.

                        Αυτό όμως, δεν σημαίνει ότι το 360 δεν έχει πλούσια και ολοκληρωμένη βιβλιοθήκη τίτλων.

                        Η κατακλείδα λοιπόν, εστιάζεται στο ότι το Wii έχει πετύχει σε τεράστιο βαθμό το σκοπό του, να παρουσιάσει δηλαδή μια ολοκληρωμένη και πλήρης casual πρόταση. Έχοντας λοιπόν καταφέρει το παραπάνω, δίκαια είναι εκεί που είναι, όσο αδιάφορο κι αν φαντάζει σε εμάς.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by TheCursed View Post
                          Ότι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο έχει κάνει πολύ κόσμο να πανηγυρίζει όταν τα μηχανήματάτης πουλάνε κι όχι όταν βγαίνουν καλά παιχνίδια γι' αυτά. Νομίζω είναι σαφές.
                          Ε αυτό είπα κι εγώ. Ότι κάποιοι υποστηρίζουν Wii γιατί πουλάει και όχι γιατί είναι καλή κονσόλα.
                          Ποιος ακριβώς το έκανε/κάνει αυτό;
                          Ενεργό μέλος του φόρουμ δεν είμαι πολύ, ούτε ξέρω κανέναν σας προσωπικά αλλά ούτε τον Akira, ούτε κάποιον άλλον έχω ακούσει να υποστηρίζει κάτι τέτοιο.
                          Οι μπηχτές περί πωλήσεων είναι μπηχτές. Υπάρχουν για να απαντήσουν σε μπήχτες τύπου Wii=fail κτλ. Μην τις παίρνετε και τόσο στα σοβαρά.


                          Ο πλυθηντικός όμως που κολλάει; Για ποια μηχανήματα λέμε;

                          Comment


                          • #88
                            Tim κανεις αντιφατικα ποστς. Σε σημειο μαλιστα που με προκαλεις να σου απαντησω.

                            Αυτο που εκανα αρχικα ηταν να θιξω την πολιτικη της Ninty σε θεματα software. Η απαντηση σου προφανως ειρωνικη και αστοχη, αφορουσε τη Sega. To συνεχισα, λεγοντας οτι κατα το παρελθον ηταν πιο συνεπης στους Gaming τιτλους και αμεσως μετα απαντησες με μια καθαρα εμπορικη προταση, οτι οι κονσολες της δεν εχουν μεγαλη διαρκεια ζωης και παραλληλα εκανες και quote στη Sig σου τα λογια του Νικολαρα για την οικονομικη επιτυχια της Ninty. Η αποθεωση ειναι στο επομενο ποστ σου αναφερεις οτι στεναχωρηθηκες για τη Sega κι οτι εχει παιχνιδια που σαρεσουν. Δε καταλαβαινω, ποιος θεοποιησε το Saturn και ποιος μιλησε για καλυτερες κονσολες. Ξαναλεω μιλαμε για Games.

                            Επειτα, ειναι εξαιρετικα προφανες (και μαλλον αρνειστε να το καταλαβετε) οτι tιτλοι οπως τα My Baby, ΜY boyfriend κτλ που αναφερα ηταν ενδεικτικοι της καταστασης που επικρατει στην κονσολα. Προφανως κι εχει και καλα παιχνιδια, αλλα το θεμα ειναι οτι τετοιου ειδους παιχνιδια που καποτε αποτελουσαν μειονοτητα στη βιβλιοθηκη καποιας κονσολας, ξαφνικα αποτελουν το συνολο software Της. Δηλαδη, δεν το βλεπεις εσυ αυτο? Δε μπορει να το αναφερουν ολοι κι ολοι να εχουν παρωπιδες.

                            Για την περιφημη Fanbase , ευτυχως εγινα κατανοητος απο αρκετους εξαρχης.
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • #89
                              προσωπικά κι εγώ θεωρώ το Wii, συνολικά, ως τη πιο αδιάφορη κονσόλα που είχα ποτέ
                              Ψιλοάσχετο αυτό που θα πω αλλά έτσι όπως έχει γίνει το θέμα δεν πειράζει...
                              Προσωπικά θεωρώ το Xbox360 την πιο αδιάφορη κονσόλα που είχα ποτέ.
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by Scatman View Post
                                Επειτα, ειναι εξαιρετικα προφανες (και μαλλον αρνειστε να το καταλαβετε) οτι tιτλοι οπως τα My Baby, ΜY boyfriend κτλ που αναφερα ηταν ενδεικτικοι της καταστασης που επικρατει στην κονσολα. Προφανως κι εχει και καλα παιχνιδια, αλλα το θεμα ειναι οτι τετοιου ειδους παιχνιδια που καποτε αποτελουσαν μειονοτητα στη βιβλιοθηκη καποιας κονσολας, ξαφνικα αποτελουν το συνολο software Της.
                                Χαλάρωσε scatman. Ούτε το σύνολο της είναι, ούτε η πλειοψηφία. Επειδή βγήκαν τρία Babiez (το ένα με κούκλα ναι! ) από την θεά Ubi, δεν σημαίνει ότι μόνο τέτοια έχει η κονσόλα.

                                Comment

                                Working...
                                X