Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ζητήματα συμπεριφοράς και εμφάνισης.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Wow tanno γαμάτη ατάκα! Πραγματικά τέλειο :xp: .

    Comment


    • #47
      Το forum χρειάζεται επειγόντως ένα νέο smilie.

      Comment


      • #48
        Τα σύνορα που περικλείουν και ορίζουν μία έννοια είναι διαφορετικά για τον καθένα μας και ως εκ τούτου δυσδιάκριτα, όταν αναγάγουμε την εκάστοτε έννοια στην κοινή συλλογιστική την οποία αναγκαστικά μοιραζόμαστε. Το 'αναγκαστικά' δε σημαίνει επιβολή εκ των άνω(είτε Θεός, είτε admin, είτε σοφός χρήστης με τσιμπούκι και 4000posts), αλλά πάει πακέτο με την απόφασή μας να συμβιώσουμε, σε οποιασδήποτε μορφής κοινωνία. Για παράδειγμα, ατομικά πιστεύω πως η ανθρώπινη ζωή είναι υπερεκτιμημένη και θα ήθελα να σας σκοτώσω όλους, αλλά κοινωνικά, αποδέχομαι μια αόριστη επιταγή πως αυτό δεν είναι καλό και δε θα σας άρεσε.
        Αναλόγως, αν συγκεντρώσουμε τις διάφορες προτάσεις που έγιναν στη μέχρι τώρα συζήτηση, θα καταλήξουμε με δύο απτά ζευγάρια εννοιών και ένα bonus σε λανθάνουσα κατάσταση.

        Το πρώτο ζευγάρι αφορά τη σχέση βωμολοχίας - χυδαιότητας. Παρά τις διαφορετικές απόψεις του καθενός για το που βρίσκεται η "συνοριογραμμή" ανάμεσα τους, όλοι δεχόμαστε την ανάγκη να τοποθετηθεί κάπου αυτή η γραμμή, βάσει της κοινής συλλογιστικής της κοινότητας, και για τη διατήρησή της να φροντίσουν οι mods.

        Το δεύτερο ζευγάρι είναι το πείραγμα/μπηχτή/λεπτή ειρωνία - προσβολή, για το οποίο ισχύει ό,τι και παραπάνω. Για το καλό της κοινότητας, ό,τι ανήκει στην πρώτη κατηγορία επιτρέπεται και ό,τι στη δεύτερη διαγράφεται, μεταβάλλεται, κατακρίνεται κτλ.

        Το τρίτο ζευγάρι, το λανθάνον και το πιο προβληματικό είναι σε πολύ γενικές γραμμές, η σχέση ανάμεσα στο έξυπνο και στο ανόητο. Στην ουσία ο Τίτος και ο Σομάρι προφανώς δε διαφωνούν για το ποιος αριθμός γραμμών είναι πιο γαμάτος, αλλά για το πως κρίνει ο καθένας το έξυπνο και ποιοτικό. Ο λόγος για τον οποίο μια τέτοιου τύπου συζήτηση δε μπορεί να καταλήξει στη διατύπωση ενός κανόνα που θα μπορέσουμε να ακολουθήσουμε είναι πως η σχέση ανάμεσα σε αυτές τις δύο έννοιες του τελευταίου ζευγαριού δεν μπορεί να οριστεί από την κοινή συλλογιστική, και ως εκ τούτου να περιχαρακωθεί και να ελεγχθεί. Εμπίπτει καθαρά στην υποκειμενική σφαίρα, σε αντίθεση με τα άλλα δύο ζευγάρια, και όποιες προσπάθειες επιβολής μια γραμμής που να διασφαλίζει την ύπαρξη μόνο του έξυπνου θα αποτύχει παρά το αγαθό των προθέσεων αυτού που θα την προωθήσει. Ακόμη και αν, παρ'όλα αυτά, εφαρμοστεί, είναι βέβαιο πως θα προξενήσει αντίδραση, απογοήτευση και δυσαρέσκεια.

        Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε επ'αυτού είναι να δηλώνουμε την προσωπική μας συμφωνία/αντίθεση, όπως και τόσο καιρό γίνεται με επιτυχία. (+1, χα χα, γαμάτο, καραγουστάρω, έπος, έχω λιώσει, θέλω πολύ να το φάω όλο μιαμ μιαμ # αυτό είναι χαζό, μπλιαχ το σιχαίνομαι, έλεος, άντε μωρέ με το μπάζο που μου θέλει και Λουή Βιτόν)

        Βάσει του παραπάνω, θα ήταν ιδανικό για μένα τα πάντα να ικανοποιούσαν τα αισθητικά, νοητικά μου κριτήρια, αλλά δέχομαι πως κάτι τέτοιο δε γίνεται και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να δηλώσω πως π.χ. δε μου αρέσουν τα post του τανοσούκε στη πλειοψηφία τους, χωρίς να έχω την απαίτηση, και σίγουρα χωρίς να μπορώ να του επιβάλλω, να τα αλλάξει αν ήμουν mod. Ο μόνος λόγος που θα μπορούσα κάνω κάτι τέτοιο θα ήταν αν γινόταν χυδαίος ή άκομψα προσβλητικός.

        Συμπέρασμα: Ναι στη διαχωριστική γραμμή και καταπολέμηση της χυδαιολογίας και της άχαρης προσβλητικής συμπεριφοράς, όχι στην κατ'ουσίαν επιβολή κοινού threshold ποιότητας, όχι επειδή δε μας αρέσει η ποιότητα, αλλά επειδή σε συλλογικό επίπεδο αδυνατούμε να την ορίσουμε.

        Comment


        • #49
          παπαρια τελικα, οπως φενεται κανεις δεν εχει διαθεση για αλλαγη συμπεριφορας, αστο Τιτο, μεταναστευσε..χεχεχεχεχεχεεχεχ

          Comment


          • #50
            Δεν ξερω τι να γραψω, αλλωστε εχω χασει επεισοδια μαλλον.. Οπως και να χει δεν πιστευω πως υπαρχει κοινη θεση ολων των mods οπως αναφερει στο OP ο Titus, οποτε καλυτερα να πω κι εγω εστω και τωρα εν ταχει 2 λογια.

            Χαβαλες και στιγμες χαλαρωσης ειναι κατι αναμενομενο να συμβει και προφανως ειναι κατι αποδεκτο και κατ' εμε ευπροσδεκτο.
            Ο καθενας μπορει να κανει λιγο πολυ ο,τι θελει και προβλημα εχουμε οταν αρχιζουν οι προσωπικες προσβολες.
            Σιγουρα οι off-topic παρενθεσεις δεν ειναι ο,τι καλυτερο, αλλα δεν εχει νοημα να το παιζουμε αυστηροι οταν οι περισσοτεροι γνωριζομαστε εδω και καποια χρονια.

            Τελος να μην ξεχναμε πως η σοβαροφανεια βλαπτει τη σοβαροτητα.

            Comment


            • #51
              μηπως απο republic να το παμε σε empire...?

              Comment


              • #52
                Ρε μάγκες τι θα γίνει; Γιατί κλειδώνετε τα threads; Εσείς κάνετε κουμάντο ή ο λαός του φόρουμ; Οι admins πρέπει να ενεργούν σύμφωνα με τη θέληση των members και όχι με τη δική τους. Ο strawhat έκανε ενα θέμα που μέσα σε λίγα λεπτά πήγε 2 σελίδες. Τι σημαίνει αυτό; Ο λαός γουστάρει!!!!! Είναι πολλοστή φορά που συμβαίνει αυτό. Είχε ξαναγίνει με το θεϊκό θέμα του Azrael "PSone πωλείται" που και εκεί υπήρχε ενδιαφέρον και τσουπ, να σου ο admin το κλειδώνει. Και μια φορά στο chatbox περνάγαμε ωραία (κάψιμο δηλ.) και ξαφνικά no chatbox. The Cursed αναφέρομαι σε σένα φίλε, μια χαρά μας έκανες τη χάρη με τα nicks και σε πρήξαμε και από πάνω, τώρα (και στην περίπτωση της αγγελίας) γιατί μας τη χάλασες όμως;
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • #53
                  Καλά, αν θέλετε thread "Στήθος vs. οπίσθια" (μην γράψω τον τίτλο με τον οποίο είχε ανοιχτεί αρχικά), ελάτε γράψτε το εδώ, να παραιτηθώ από moderator να τελειώνουμε - γιατί, αν θέλετε αυτές τις αηδίες, δε μπορώ να καταλάβω τι ρόλο βαράω εδώ μέσα. Το αστείο δε είναι ότι εγώ κι ο Rampo έχουμε αφήσει θέματα και posts αυτές τις μέρες τα οποία και ο Xeno, αλλά ειδικά ο sub_zero και ο Titus, θα τα είχαν φουντάρει εξ' αρχής.

                  Επίσης, το ότι ένα thread γεμίζει δυο σελίδες σε δυο ώρες δεν σημαίνει ότι "ο λαός γουστάρει", γουστάρουν ίσως οι μισοί απ' όσους γράψαν εκεί μέσα, οι άλλοι μισοί γράψαν για τον χαβαλέ, μάλλον και σε φάση "πριν το κλείδωμα", ενώ από όλους όσους δεν γράψαν, πάρα πολλοί θα βρίζουν Παναγίες από μέσα τους. Εγγυημένο 100% αυτό το τελευταίο, επειδή έχω μαζέψει αντιδράσεις πάρα πολλές φορές σε παρόμοια, ακόμα και πολύ πιο σοβαρά threads.

                  Χαλαρότητα, αλλά να κρατάμε μερικές ισορροπίες, αλλιώς θα δείτε ότι μακροπρόθεσμα θα κλείσει το μαγαζάκι. Θα αρχίσουν να φεύγουν μέλη λόγω "απουσίας σοβαρότητας" (και το πόσοι έχουν φύγει με αυτήν την δικαιολογία ως τώρα δεν λέγεται, άλλο το ότι κανείς τους δεν μπήκε στον κόπο να το γράψει δημοσίως - και καλά έκαναν) και στο τέλος θα μείνουμε τρεις κι ο κούκος (όχι ότι τώρα είμαστε πολλοί).
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • #54
                    Τέλος πάντων, δε χρειάζονται εντάσεις, ας κάτσουμε να τα βρούμε να δούμε τι θέλουμε και πως περίπου πρέπει να διαμορφωθεί το ύφος του forum. Προσωπικά κατανοώ απόλυτα το ξέσπασμα του Cursed και τάσσομαι στο πλευρό του. Νομίζω ότι η κατάσταση έχει αρχίζει να εκτροχιάζεται χωρίς λόγο το τελευταίο καιρό. Υπάρχουν οι συζητήσεις chat και οι συζητήσεις forum. Το τελευταίο καιρό αυτά τα δυο έχουν σχεδόν εξισωθεί και καλό είναι να μη τα μπλέξουμε. Ακόμα και όταν μιλάμε για το off topic, επ' ουδενί, δε μπορεί να είναι το ίδιο πράγμα.

                    Παρά τις δυο – τρεις εντάσεις που είχαν δημιουργηθεί όλο αυτό το καιρό που έχουμε μετακομίσει στο Gamers Odyssey, οι περισσότερες μάλιστα με κοινό παρονομαστή. Ήμουν πεπεισμένος ότι κάτι το γεγονός ότι το μεγαλύτερο μέρος των μελών είναι, μετά από τόσα χρόνια, μια οικογένεια, κάτι το υψηλό επίπεδο σχεδόν όλων εδώ μέσα, η κοινότητα είχε φτάσει σε ένα σημείο να αναγάγει τους moderators σε διακοσμητικό στοιχείο. Το τελευταίο καιρό αυτό έχει αρχίζει να αλλάζει. Μερικοί εκμεταλλεύονται, προκλητικά, το πιο ελεύθερο ύφος του forum και ενώ, αποδεδειγμένα, μπορούν να συζητήσουν μια χαρά, αναγάγουν το forum σε κάτι που κάνει τα μεσημεριανάδικα να φαντάζουν όαση.

                    Είμαι από τους πρώτους που υποστηρίζουν ότι το off topic μπορεί και πρέπει να διέπεται από ένα πιο ελεύθερο και ανάλαφρο ύφος. Να κάνουμε τον χαβαλέ μας, ακόμα και να καούμε, σε όλα όμως υπάρχει ένα όριο. Ε αυτό το όριο, άποψή μου τουλάχιστον, το τελευταίο καιρό το έχουμε υπερβεί. Υπάρχει ο χαβαλές, υπάρχει το κάψιμο, αλλά μετά από ένα σημείο υπάρχει και η υποκουλτούρα, το αντιαισθητικό και το ηλίθιο. Αντιλαμβάνομαι ότι για τον καθένα μας τα όρια είναι διαφορετικά, απόλυτα δεκτό και κατανοητό. Πρέπει όμως να βρούμε ένα σημείο που θα ικανοποιήσει, στο μέτρο του δυνατού, το σύνολο της κοινότητας. Υπάρχει ένα σύνολο μελών που συνυπάρχει στη κοινότητα αυτή. Φαίνεται ότι για αρκετό κόσμο το πράγμα αρχίζει και χαλάει, μάλλον πρέπει λοιπόν να γίνουν κάποιες εκατέρωθεν υποχωρήσεις.

                    Προσωπικά δε θα ήθελα να χαθούν άλλα μέλη. Όχι μόνο αυτό, άλλα δε κρύβω ότι θα ήθελα να δημιουργηθούν σταδιακά οι συνθήκες να γυρίσει τουλάχιστον ένα κομμάτι όσων αποχώρισαν και, γιατί όχι, να ανοιχτούμε και προς τα έξω. Μη φτάσουμε στο σημείο να γίνουμε αυτό που αρκετοί από δω χλευάζουμε. Τέλος, προσωπικά δε θα ήθελα να δω το forum, ακόμα και στο off topic, να μετατρέπεται ούτε σε chat, ούτε σε μεσημεριανάδικο, ας κρατήσουμε ένα επίπεδο. Και δε λέω να γίνουμε ούτε GamePro, ούτε ADSL, ούτε τίποτα. Να γυρίσουμε στο ύφος που είχαμε παλιότερα, με το χαβαλέ μας, με το κάψιμό μας, άλλα και με τα όριά τους που κρατούσαν το σύνολο σχεδόν της κοινότητας ευχαριστημένο.

                    Το να κάνουμε όμως το forum μπουρδέλο δε συνεπάγεται για όλους χαβαλέ. Δεν είναι ωραίο να εκμεταλλευόμαστε την ελευθερία που προσφέρει η κοινότητα και να τα κάνουμε πουτάνα όλα. Ας χαρούμε λοιπόν αυτό που δε μπορούμε να βρούμε σε άλλες αντίστοιχες κοινότητες, και ας κερδίσουμε την ύπαρξή του με τη συμπεριφορά μας. Άλλο chat κι άλλο forum. Η κοινότητα αυτή πρέπει να εκφράζει όσον το δυνατόν περισσότερο κόσμο γίνεται. Όταν η συμμετοχή μειώνεται, μέλη αποχωρούν (ακόμα και μέλη που έχουν το forum στο όνομά τους!), ενώ άλλα που μένουν αρχίζουν τα παράπονα, τότε κάτι δε πάει καλά και πρέπει να διορθωθεί.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by TheCursed View Post
                      Καλά, αν θέλετε thread "Στήθος vs. οπίσθια" (μην γράψω τον τίτλο με τον οποίο είχε ανοιχτεί αρχικά), ελάτε γράψτε το εδώ, να παραιτηθώ από moderator να τελειώνουμε - γιατί, αν θέλετε αυτές τις αηδίες, δε μπορώ να καταλάβω τι ρόλο βαράω εδώ μέσα. Το αστείο δε είναι ότι εγώ κι ο Rampo έχουμε αφήσει θέματα και posts αυτές τις μέρες τα οποία και ο Xeno, αλλά ειδικά ο sub_zero και ο Titus, θα τα είχαν φουντάρει εξ' αρχής.

                      Επίσης, το ότι ένα thread γεμίζει δυο σελίδες σε δυο ώρες δεν σημαίνει ότι "ο λαός γουστάρει", γουστάρουν ίσως οι μισοί απ' όσους γράψαν εκεί μέσα, οι άλλοι μισοί γράψαν για τον χαβαλέ, μάλλον και σε φάση "πριν το κλείδωμα", ενώ από όλους όσους δεν γράψαν, πάρα πολλοί θα βρίζουν Παναγίες από μέσα τους. Εγγυημένο 100% αυτό το τελευταίο, επειδή έχω μαζέψει αντιδράσεις πάρα πολλές φορές σε παρόμοια, ακόμα και πολύ πιο σοβαρά threads.

                      Χαλαρότητα, αλλά να κρατάμε μερικές ισορροπίες, αλλιώς θα δείτε ότι μακροπρόθεσμα θα κλείσει το μαγαζάκι. Θα αρχίσουν να φεύγουν μέλη λόγω "απουσίας σοβαρότητας" (και το πόσοι έχουν φύγει με αυτήν την δικαιολογία ως τώρα δεν λέγεται, άλλο το ότι κανείς τους δεν μπήκε στον κόπο να το γράψει δημοσίως - και καλά έκαναν) και στο τέλος θα μείνουμε τρεις κι ο κούκος (όχι ότι τώρα είμαστε πολλοί).

                      Ο λόγος που δημιουργήθηκε το gamers-odyssey είναι για να ξεφύγουμε από τον έλεγχο των άλλων. Κοινότητα για πάρτη μας. Λογικότατο βέβαια να μην μπορείς να ανοίξεις τετοιο θέμα πχ στο nintendo.gr, οι άνθρωποι το έχουν για επαγγελματικούς λόγους. Αλλά ούτε και εδώ;

                      Τα άτομα που έκαναν post στο θέμα πριν κλείσει, έχουν λάβει μέρος σε σοβαρότατες συζητήσεις που αφορούν games και μη, δεν σημαίνει ότι δεν είναι σοβαροί. Το θέμα με τους κουραμπιέδες και τα μελομακάρονα είναι δηλαδή σοβαρό θέμα; Αυτό γιατί δεν κλείνει; Η μόνη διαφορά που έχει είναι ότι είναι κατάλληλο για άτομα και για κάτω των 18.

                      Δεν προσβάλαμε κάνενα και είμαστε ενήλικες. Και αυτό το θέμα τα έσπαγε!

                      Εννοείται δεν ζητάω να ξανανοίξει το θέμα, το momentum χάθηκε, αλλά στο μέλλον κατά τη γνώμη μου, θα πρέπει να ρωτάνε οι admins και τι θέλουν τα μέλη.



                      Να απαντήσω και στο Loggo. Εχεις δίκιο φίλε μου!
                      Εγω προσωπικά έχω σπαστεί με τα τελαυταία κλειδώματα, αν όμως το σύνολο προτιμούσε το κλείδωμα, βεβαίως και θα γίνει ότι θέλει ο κόσμος! Όμως εφόσον τα μέλη κάνουν reply σχεδόν αμέσως, τότε ένα πράγμα συμβαίνει: Ότι γουστάρει. Δεν είναι, κατα τη γνώμη μου, ότι είπε ο Cursed. Δηλ. ότι κάποιος διαφωνεί κάθετα, αλλά επειδή θα κλειδωθεί, ας κάνει και ένα post. Ή γουστάρεις και γράφεις, ή θεωρείς το θέμα ΓΤΠ και περιμένεις να κλείσει.
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • #56
                        Καταρχάς συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό με τα λεγόμενα του Loggo. Να τονίσω επίσης ότι από πλευράς μου δεν υπήρξε διάθεση για ένταση, ούτε ενόχληση, απλώς απάντησα στο σοβαρό ύφος που άρμοζε. Έτσι θεωρώ τουλάχιστον, ελεύθερος κανείς να διαφωνήσει. Άλλωστε εγώ είμαι μέσα στο μυαλό μου και ξέρω τα κίνητρά μου, ενώ οι τρίτοι όχι, άρα αυτοί είναι αρμοδιότεροι να κρίνουν την εικόνα που δίνω.

                        Από εκεί και πέρα, Ryu, σ' ένα σημείο θα σταθώ.

                        Originally posted by Ryu_gr@r@s View Post
                        Το θέμα με τους κουραμπιέδες και τα μελομακάρονα είναι δηλαδή σοβαρό θέμα; Αυτό γιατί δεν κλείνει; Η μόνη διαφορά που έχει είναι ότι είναι κατάλληλο για άτομα και για κάτω των 18.
                        Όχι, κάνεις λάθος. Δεν είναι αυτή η διαφορά. Ο κουραμπιές και το μελομακάρονο είναι χαβαλές, ναι, αυτό και τέλος. Τα οπίσθια και τα στήθη, όμως, είναι κάτι διαφορετικό. Το να εξηγήσω αναλυτικά το γιατί δεν θα είναι εύκολο και δεν θα το κάνω, γιατί θεωρώ ότι αν υπήρχε μια πιθανότητα να συμφωνούσες, θα με καταλάβαινες εξ' αρχής και τώρα δεν θα συζητούσαμε καν.

                        Δεν πρόκειται φυσικά κάθε τι "πικάντικο" να λογοκρίνεται, άλλωστε το Ludwika Paleta / Maria Juakina thread απ' όσο μπορώ να θυμηθώ αυτήν την στιγμή ούτε καν του πέρασε απ' το μυαλό κανενός να το κλειδώσει - άσχετο το αν προσωπικά σαν TheCursed με δυσαρεστεί η υπαρξή του, σαν moderator δεν είπα κουβέντα. Όμως και πάλι κι εκείνο ακόμα το thread απέχει πολύ από το "Οπίσθια vs. στήθος". Δηλαδή, όπως και να το κάνουμε, υπάρχουν χαμηλά επίπεδα και χαμηλά επίπεδα, χιούμορ και χιούμορ, cult threads και cult threads.

                        Και το βασικότερο, υπάρχουν κλίματα και "αλυσίδες" γεγονότων. Δηλαδή, αν άφηνα ανοιχτό το poll εκείνο, δεν τολμώ καν να φανταστώ τι θα ακολουθούσε...

                        Από εκεί και πέρα, αν θες και το καθαρά προσωπικό μου σχήμα, αυτό το "Οπίσθια vs. στήθος" περισσότερο σε γελοιότατη, γλοιώδη καγκουροσυζήτηση μου κάνει, παρά σε χιούμορ. Δηλαδή, το μόνο χιουμοριστικό που μπορώ να δω σε όλο αυτό είναι η 4η επιλογή του poll που, ναι, με έκανε κι εμένα να γελάσω. Συγνώμη αν προσβάλλω κάποιον, αλλά πραγματικά αυτήν την στιγμή έτσι το βλέπω και πολύ αμφιβάλλω για το αν είμαι ο μόνος.

                        Εν πάση περιπτώσει, αν θες άνοιξε ένα poll κάπου, να ψηφίσουν τα μέλη τι αντιμετώπιση θα ήθελα σε ένα αντίστοιχο "Οπίσθια vs. στήθος" στο μέλλον και αν πουν ότι θέλουν να επιτρέπονται τέτοια στο εξής, εγώ και το ήδη υπάρχον θα ξεκλειδώσω και θα ανοίξω και νέο σε ίδιο ύφος άμα λάχει. Αλλά τότε, αν εκτροχιαστεί η κατάσταση, δεν θα φέρω ευθύνη - και έγραψα και στο προηγούμενο post μου το γιατί.
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • #57
                          Eγω σαν ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ να πω πως συμφωνω με τον Cursed. Ο ραμπ και ο cursed ειναι χαλαροι mods, και σε καμια περιπτωση δε σπανε καρυδια. Ισα ισα κιολας. Ο ραμπ ας πουμε ειναι πoλυ cool(το λεω αυτο γιατι μιλησαμε μσν καποιες φορες για το θεμα) και για μενα κραταει αψογη σταση. Το ιδιο και η φοιτητρια-cursed.

                          Ρε σεις αν ειναι δυνατον δλδ, αν εχουμε παραπονο απο τη σταση των mods σε αυτο το φορουμ τοτε τι να πω.....
                          Ground_Zero:

                          Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                          Comment


                          • #58
                            Ryu δεν ειναι μονο το θεμα αν ειμαστε ενηλικες, σκεψου απλα τι γνωμη θα σχηματιζε μια κοπελα αν εμπαινε κι εβλεπε αυτο το topic.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Ramparter View Post
                              Ryu δεν ειναι μονο το θεμα αν ειμαστε ενηλικες, σκεψου απλα τι γνωμη θα σχηματιζε μια κοπελα αν εμπαινε κι εβλεπε αυτο το topic.
                              Καλά, το τι γνώμη θα σχημάτιζε κάποια για το forum γενικότερα, ξεκινώντας από τα καλωσορίσματα μέχρι το "Πως θα φέρουμε θηλυκά είδη στο forum;", ας μη το σχολιάσουμε.
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Ramparter View Post
                                Ryu δεν ειναι μονο το θεμα αν ειμαστε ενηλικες, σκεψου απλα τι γνωμη θα σχηματιζε μια κοπελα αν εμπαινε κι εβλεπε αυτο το topic.
                                Γιαυτό και ψήφισα την 3η επιλογή, που είπα την γνώμη μου πιο διακριτικά, χωρίς να προσβάλω την τάδε κοπελιά. Δεν τρελάθηκα να με δει σαν λιγούρη και να αηδιαστεί τελείως μετά...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X