Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Homebrew Scene

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PSP N64 Combatability list


    Xeno το emulation του SNES είναι πλέον τέλειο. Το ίδιο ισχύει για GB,GBC,GBA,Game Gear,Master System,Mega Drive,NES,Neo Geo,Mega CD.

    Έχω δοκιμάσει τις τελευταίες εκδόσεις σε 3000 και σε go και το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό.

    Έπαιζαν μέχρι και οι απίθανες κινέζικες κασέτες του NES!
    https://www.emulator-zone.com
    I am an iteration closer to my desired solution!
    The World Ends With You

    I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
    Castlevania Lords of Shadow

    I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
    Hyperdimension Neptunia

    Comment


    • Φανταζομαι λες καποιο build του SNES 9X για PSP, εκτος αν υπαρχει και κανας αλλος emu της προκοπης. Περυσι που ειχα δοκιμασει με το τοτε πιο νεο build και παλι δεν εμεινα ικανοποιημενος, εκτος αν αλλαξε πια κατι στο ενδιαμεσο (btw PSP-2000 εχω).
      Για ριξε καμια προταση για το τι χρησιμοποιεις για SNES, αλλα και για αλλους emus, π.χ. GBA, Mega Drive κτλ.
      Επισης πρεπει να ανεβασεις το PSP στα 333MHz για να τρεξουν καλα καποιοι απο τους emus ή δεν παιζει ρολο αυτο;

      Comment


      • Επειδή το 2000 είναι το μόνο PSP που δεν έχω δεν μπορώ να δοκιμάσω και να σου πω. Τα 3000 και Go έχουν διαφορετική (καλύτερη) motherboard αλλά την ίδια ram οπότε λογικά δεν πρέπει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Στα 3000 και Go οι emulators βλέπουν σίγουρα όλη τη ram πάντως.

        Δεν ξέρω άν έχεις κάνα παλιό CFW στο PSP και δεν βλέπει αυτό όλη τη ram ή όλη την ταχύτητα του επεξεργαστή. Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλον λόγο για να μη σου παίζουν καλά οι emulators.

        Αλλοιώς μπορείς να βάλεις OFW 6.20 και να τρέξεις το ΗΕΝ που το τρέχεις κατευθείαν από τον φάκελο GAME
        pspslimhacks.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, pspslimhacks.com has it all. We hope you find what you are searching for!

        Δουλεύει σε όλα τα PSP και μπορείς να μπεις και PSN.

        Αν ψάξεις στα options όλοι οι emulators σου επιτρέπουν την 333 ταχύτητα. Θεωρητικά καίγεται πιο γρήγορα η μπαταρία αλλά η διαφορά είναι αμελητέα.

        SNES
        pspslimhacks.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, pspslimhacks.com has it all. We hope you find what you are searching for!

        Υποθέτω πως αυτή είναι η έκδοση που έχεις δοκιμάσει. Εγώ δεν παρατήρησα κανένα πρόβλημα σε κανένα παιχνίδι.

        GB,GBC,SMS,GameGear
        pspslimhacks.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, pspslimhacks.com has it all. We hope you find what you are searching for!

        ΤΕΛΕΙΟΣ ακόμη και σε full screen δεν υπάρχει blurry

        Mega Drive,Mega CD
        pspslimhacks.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, pspslimhacks.com has it all. We hope you find what you are searching for!

        Ακόμη και τα CD isos παίζουν απλά είναι κάπως περίεργος το να σετάρεις τη μουσική, όπως και σε μερικούς PC emulators.

        GBA
        pspslimhacks.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, pspslimhacks.com has it all. We hope you find what you are searching for!

        Πολύ καλός, χρειάζεται μόνο το bios.
        https://www.emulator-zone.com
        I am an iteration closer to my desired solution!
        The World Ends With You

        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
        Castlevania Lords of Shadow

        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
        Hyperdimension Neptunia

        Comment


        • Thanks θα δοκιμασω καποια απο αυτα σιγουρα, οταν μπω βεβαια στον κοπο να ξανανοιξω το PSP. 5.00m33-6 εχω παντως με Prometheus-4. Ποτε δε μπηκα στον κοπο να αλλαξω CFW και δε νομιζω να το κανω μεχρι να δω πως κατι που θελω, δε μπορω να το κανω στην m33.

          Παντως αν δω πως και παλι εχω προβλημα με τους Emus θα παω προς HEN μερια να δω τι παιζει και ακομα και αν δε μεινω ικανοποιημενος, ευτυχως υπαρχει και μια Pandora στην ακρη .

          Comment


          • SNES Emulator Updated!!!!

            pspslimhacks.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, pspslimhacks.com has it all. We hope you find what you are searching for!
            https://www.emulator-zone.com
            I am an iteration closer to my desired solution!
            The World Ends With You

            I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
            Castlevania Lords of Shadow

            I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
            Hyperdimension Neptunia

            Comment


            • Καλησπέρα.

              είχα αγοράσει 1 psp (μοντέλο psp1004), τα πρώτα μοντέλα που ήρθαν στην Ευρώπη. Τότε του είχα βάλει ένα custom firmware το οποίο και θέλω να αφαιρέσω για να γυρίσω στο κανονικό psp firmware... Είχα προσπαθήσει να κάνω downgrade πριν καμια δεκαριά μήνες αλλα κατι πήγε στραβά και το psp σταμάτησε να δουλεύει μέχρι σήμερα. Τώρα που δουλεύει πάλι, θέλω να αφαιρέσω το custom firmware αλλα αυτή την φορά χωρίς πειράματα...

              Το system software αυτη την στιγμή είναι το 3.40 ΟΕ-Α. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει με πληροφορίες κλπ, για να καταφέρω να βγάλω αυτην την έκδοση, σας παρακαλώ, μοιραστείτε τις γνώσεις αυτές!

              Comment


              • Aigeas έχω καιρό να ασχοληθώ αλλά σίγουρα θυμάμαι στις τελευταίες εκδόσεις CFW του GEN όταν το περνάς ή κάνεις κάποιο update σου έχει επιλογή να περάσεις το official και ξαναγυρνάει στο κανονικό. Ψάξε λίγο google και youtube και θα τα βρείς εύκολα.

                Comment


                • Απλα κανεις update to fw με το τελευταιο official fw και θα σου αφαιρεσει ο,τι ειχες απο παλια. Κατεβασε την τελευταια version, ακολουθα τις οδηγιες (περνας το update στο memory stick κτλ).
                  Επισης λογικα παντα θα υποστηριζεται και update μεσω wifi (εδω στα cfw γινοταν, ποσο μαλλον στο ofw).

                  Comment


                  • Σωστός ο Xeno απλός άν δείς ότι δέν γίνεται δοκίμασε με αυτό που είπα. Να και ένα τυχαίο video, άν δείς όταν πάει να το περάσει έχει επιλογή Flash install OFW.

                    Comment


                    • Μια γρήγορη ερώτηση : Έχει κανείς το Prometheus Iso Loader?Όποιος το'χει ας μου πει πως φορτώνεις psx isos στο ρημάδι.Το χρησιμοποιώ μέσω homebrew.Thanx

                      Comment


                      • Δοκίμασα και τους 2 τρόπους. Με το πρόσφατο official firmwear οπως και με κάθε firmwear απο παιχνίδια, μου βγάζει error. Οτι δεν μπορεί να κάνει το αρχείο launch. Με τον τρόπο του Youtube 2 στα 3 links είναι fail... και προσπαθώ με το 2ο link του βίντεο που δουλεύει, μπαίνω στο κυρίως μενού και με το start, κολλάει και σβήνει...

                        Comment


                        • Originally posted by Naked Snake View Post
                          Μια γρήγορη ερώτηση : Έχει κανείς το Prometheus Iso Loader?Όποιος το'χει ας μου πει πως φορτώνεις psx isos στο ρημάδι.Το χρησιμοποιώ μέσω homebrew.Thanx
                          Αυτο δεν εξαρταται απο τον loader νομιζω, ειναι κοινο με καθε τροπο.
                          Βαζεις το παιχνιδι, πχ MGS, στο PSP/GAME/MGS ας πουμε οπου το MGS θα περιεχει ενα eboot και ενα keys αρχειο.

                          Επειδη παιζει ασυμβατοτητα σε αρκετα παιχνιδια απο firmware σε firmware, καλο ειναι να ψαξεις τι εστι popsloader (ειναι ενα tool με το οποιο φορτωνεις οποια εκδοση του ps1 emulator θες ανεξαρτητως fw, πχ μπορεις να εχεις fw 6.20 και να τρεχεις τον ps1 emu της 3.40 γιατι ενα παιχνιδι μπορει να τρεχει τελεια στην 3.40 και να κανει freeze στην 6.20).

                          Aigeas περιεργα μου φαινονται αυτα που λες, δεν ξερω γιατι δεν αρκει ενα update με τον παραδοσιακο τροπο. Αν δε βγαλεις ακρη ρωτα και σε κανα πιο σχετικο φορουμ για τετοια θεματα και αν και παλι δεν ξερεις τι να κανεις τοτε αρχισε να ψαχνεις για μια pandora battery.

                          Comment


                          • Originally posted by Xeno View Post

                            Επειδη παιζει ασυμβατοτητα σε αρκετα παιχνιδια απο firmware σε firmware, καλο ειναι να ψαξεις τι εστι popsloader (ειναι ενα tool με το οποιο φορτωνεις οποια εκδοση του ps1 emulator θες ανεξαρτητως fw, πχ μπορεις να εχεις fw 6.20 και να τρεχεις τον ps1 emu της 3.40 γιατι ενα παιχνιδι μπορει να τρεχει τελεια στην 3.40 και να κανει freeze στην 6.20).

                            Thanks Xeno.Δηλαδή,μπορώ να φορτώσω emu για 3.40 σε 6.20 και να λειτουργεί?Είμαι λίγο γαβ γαβ επι του θέματος γι'αυτό ρωτάω.

                            Comment


                            • Ναι μπορεις και παντα να κοιτας το compatibility wiki προτου δοκιμασεις κατι:


                              Iσως να μην ειναι up to date, αλλα πριν 2 χρονια περιπου που το ψαχνα αρκετα το θεμα αυτο το site με ειχε σωσει.

                              Για popsloader ελπιζω να βγαλεις ακρη μεσω google/youtube.

                              Comment


                              • Παιδιά, θέλω να πάρω το συντομότερο ένα PSP και να το φορτώσω με παιχνίδια στην κάρτα μνήμης για να έχω να ασχολούμαι στον στρατό. Επειδή πρέπει να γίνει σύντομα, θέλω να μάθω αν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο που πρέπει να επιλέξω, κάποια συγκεκριμένη κάρτα μνήμης, κάποια προτεινόμενη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω για το custom firmware (μιας και έχω ακούσει διάφορα) κλπ.

                                Θα με υποχρεώσετε αν απαντήσετε σύντομα.

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X