Announcement

Collapse
No announcement yet.

Screenshots από games και επιδόσεις

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Απλώς η Crytek πούλησε φθηνά τους pc gamers. To crysis 2 καν δεν υποστηρίζει DX11 (!!) και το χειρότερο ειναι πως καν δεν ετοιμάζουν και σχετικο patch. Πραγματικά απαράδεκτοι, και το Bad Company 2 κυκλοφόρησε σε κονσόλες αλλά τουλάχιστον υποστήριζε(ει) εξαρχής DX11 (που σαφώς το αποτέλεσμα ειναι ανώτερο απο τις κονσόλες) χωρίς να έχει υπερβολικά υψηλές απαιτήσεις.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • #77
      Σχετικά με την χρήση του MLAA, στο Crysis δεν υπάρχει και τόση θολούρα.

      με MLAA



      με 2x AA

      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • #78
        Crysis 2 σε 1280x1024 όλα τέρμα με V-Sync



        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #79
          Εγώ έπαιξα σήμερα καμμία ώρα και μέσος όρος ήταν 45 frames με τα πάντα όλα extreme, motion blur κτλ σε 1920x1080 ανάλυση. Εντάξει τα γραφικά και η όλη αίσθηση καμμία σχέση με το 1, είναι πολύ πιο προσβάσιμο, χωρίς όμως αυτό να μην έχει αντίκτυπο και στα γραφικά. Τα textures είναι αστεία .

          Big boss βάλε στα σχέδια ένα full hd monitor, με το PC σου είναι κρίμα να χάνεις τέτοια ανάλυση.

          Comment


          • #80
            Τι στο extreme; εγώ hardcore τις έχω; τέρμα δεν είναι;

            Εντάξει μπορεί να μην είναι Crysis
             
            κυρίως από άποψη καταστροφής και διαδραστικότητας αλλά μια χαρά σούπερ είναι τα γραφικά του και υπάρχουν λιγα games που μπορούνε να το δούνε στα ίσια ενώ games σαν το Black Ops μοιαζουν σαν κόμικ.

            Θα πάρω άλλο μόνιτορ όχι για να έχω 1080p (χέστηκα ή μάλλον για μένα αυτό είναι δεύτερο) αλλά περισσότερο με ενδιαφέρει η ευρεία οθόνη δηλαδή το 16:9. Και η 1440x1050 ή 1280x1024 μια χαρά "solid" αναλύσεις είναι για gaming και καθόλου μικρές. Αυτή την οθόνη την πήρα πριν 3,5 χρόνια 220 ευρώ και ήταν και είναι γαμάτη με χρόνο απόκρισης 2ms. Από την άλλη έβαλα στο μάτι μια 23αρα LG 1080p με 150 ευρώ.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • #81
              Αυτό είναι το θέμα, η διαδραστικότητα. Γενικά το πρώτο Crysis είχε κάτι πολύ ιδιαίτερο στα γραφικά του, είχαν ένα χαρακτήρα ας πούμε, σίγουρα ήταν πολύ πιο εντυπωσιακά από του 2. Στο 2 δε βλέπω κάτι πολύ μακριά από αυτά που βλέπω σε άλλα games και η διαδραστικότητα είναι τελείως για τα πανηγύρια.

              Κατέβασε αυτό για να πειράξεις τις graphics ρυθμίσεις του παιχνιδιού. Οι της Crytek είπαν ότι σε 2-3 μήνες θα φτιάξουν ένα patch με DX11 και με ρυθμίσεις για τα γραφικά.

              Comment


              • #82
                Originally posted by Evans View Post
                Γενικά το πρώτο Crysis είχε κάτι πολύ ιδιαίτερο στα γραφικά του, είχαν ένα χαρακτήρα ας πούμε, σίγουρα ήταν πολύ πιο εντυπωσιακά από του 2.
                To Crysis όμως έπρεπε να περιμένει 1-2 χρόνια ώστε να βγουν οι κατάλληλες κάρτες που θα το παιζαν όπως πρέπει σε DX10, δηλαδή είχε γραφικά μπροστά απο την εποχή του, και ειδικά τότε που κυκλοφόρησε ελάχιστοι μπορούσαν να το τρέξουν τέλεια, και πάλι απο αυτούς σχεδόν όλοι σε DX9 και όχι DX10. Γενικά δεν έχω κανένα παράπονο απο τα γραφικά του Crysis 2 και πέρα από αυτό έχει και εξαιρετικό gameplay, επίσης μου άρεσε πολύ η πιο άμεση χρήση των δυνατοτήτων του nano suit ή το αυτόματο σύστημα με την κάλυψη.
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • #83
                  Ναι συμφωνώ σε αυτά που λες, ειδικά για το gameplay, απλά τα γραφικά του PC αυτή τη στιγμή θα έπρεπε να είναι αυτά που έδειξε η epic με το τελευταίο benchmark της και όχι αυτά που βλέπουμε. Το Crysis χρησιμοποιούσε στο full ό,τι τεχνολογία υπήρχε τότε, το 2 όχι, εκεί είναι η ένστασή μου. Οι PCάδες βέβαια λένε για γενικότερη "κονσολοποίηση" του τίτλου από κάθε άποψη και για να το κράζει όλος ο κόσμος κάτι θα ξέρει. Προσωπικά μου αρέσει πολύ και θα το τερματίσω, αλλά ο hardcore pc gamer δεν ξέρω πώς το βλέπει.

                  Comment


                  • #84
                    Αυτο που έδειξε η Epic έγινε με 3 GTX 580.

                    Ποιος θα πλήρωνε για κάτι τέτοιο;
                    I'm back bitches... Version 2.0

                    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                    Comment


                    • #85
                      Aυτό που έδειξε η epic ήταν ένα tech demo και τίποτα παραπάνω. Το Crysis χρησιμοπιούσε ότι υπήρχε και δεν υπήρχε (και αντικειμενικά είναι το αρτιότερο real time αποτέλεσμα ακόμη και σήμερα) την εποχή που βγήκε για αυτό για ένα 1 και βάλε χρόνο κανείς δεν το έπαιζε σε DX10 όπως το παιζει τώρα με τις κάρτες γραφικών που υπάρχουν. Φαίνεται πως είναι η μοιρα του Crysis γενικά να κράζεται ενώ είναι στην πραγματικότητα ένα εξαιρετικο παιχνίδι. Το πρώτο το κράζαν γιατί ήταν θεόβαρο, τώρα που οι δημιουργοί άλλαξαν φιλοσοφία και θέλησαν να κάνουν το δεύτερο μέρος πιο ελαφρύ, και συμφωνώ με αυτό, (χωρίς να παύει να έχει εντυπωσιακά γραφικά) ώστε να είναι προσβάσιμο σε πολύ περισσότερους πάλι το κράζουν. Εγώ δεν τα κοιτώ αυτά από τη στιγμή που με ικανοποιεί αυτό που παιζω.

                      Originally posted by Evans View Post
                      για να το κράζει όλος ο κόσμος κάτι θα ξέρει.
                      Όσοι το κράζουν όπως λες το κράζουν για κάποια προσχεδιασμένα γεγονότα που συμβαίνουν καθώς παίζεις (ή βαρβαριστή scripted events όπως θα λεγε και ο Λιάκο) και όχι για τα γραφικά του για τα οποία λένε πολύ καλά πράματα (και μιλώ για την pc έκδοση) πχ πολλοί έχουν εντυπωσιασθεί απο τα εφέ φωτισμού που έχουν χρησιμοποιηθεί, από την δουλειά που έχουν κάνει οι προγραμματιστές στον σχεδιασμό και την λεπτομέρεια των όπλων κ.α. Και γω συμφωνώ με αυτούς αφού έχω δει το παιχνίδι εν αντιθέση με πριν που δεν το είχα δει και υπερέβαλα σε αυτά που είπα.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • #86
                        Crysis όλα full, υψηλότερη ανάλυση.















                        Comment


                        • #87
                          http://i1223.photobucket.com/albums/dd504/tasosole/Crysis2011-04-1317-40-19-66.jpg?t=1302799191

                          Comment


                          • #88

                            Comment


                            • #89
                              Crysis Warhead Enthusiast Settings (Full)













                              Τα γραφικά του Crysis 1 νομίζω είναι καλύτερα.

                              Comment


                              • #90
                                Νapoleon Total War υπερεπικό strategy που είναι άξιο μέλος της σειράς Total War. Καταπληκτικός οπτικός τομέα και ατμόσφαιρα.




                                Total War: Shogun 2 σε DX11, σαφώς ανώτερο σε σχέση με το DX9, είναι αυτό που λέμε η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά.





                                δύο καθαρά hardcore strategy games.
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X