Announcement

Collapse
No announcement yet.

Screenshots από games και επιδόσεις

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Για τα γραφικά του Crysis 2, δεν μ' άρεσε ο τρόπος που βάλανε θολούρα ομίχλης μέσα σε κλειστούς χώρους. Κάτι τέτοιο είναι οπτικά ανέφικτο. :S
    sigpic

    Comment


    • #92
      Παιδιά, δεν μπορώ να κάνω screenshot, γιατί για κάποιο λόγο μου βγάζει μαυρίλα σαν τον αράπη εικόνες. Τι φταίει και το κάνει τόσο μαύρο? Μήπως να πειράξω κάποιες ρυθμίσεις? Είναι όλα σα ύψη, εκτός το SSAO Samples το οποίο αντί να είναι στα 128 υψηλό, είναι στα 32 ως οριο.
      sigpic

      Comment


      • #93
        Originally posted by Tanno View Post
        Παιδιά, δεν μπορώ να κάνω screenshot, γιατί για κάποιο λόγο μου βγάζει μαυρίλα σαν τον αράπη εικόνες. Τι φταίει και το κάνει τόσο μαύρο? Μήπως να πειράξω κάποιες ρυθμίσεις? Είναι όλα σα ύψη, εκτός το SSAO Samples το οποίο αντί να είναι στα 128 υψηλό, είναι στα 32 ως οριο.
        Κανε με fraps αν βγαινει μαυρο με printscreen..

        Comment


        • #94
          PrSc κανεις? Έτσι είναι σε πολλά games απόσο ξέρω ναι. Γιατί δεν κατεβάζεις το FRAPS? Θεωρείτε το καλύτερο στο είδος του. Είναι απλό και εύκολο.

          Comment


          • #95
            Originally posted by Aion View Post
            PrSc κανεις? Έτσι είναι σε πολλά games απόσο ξέρω ναι. Γιατί δεν κατεβάζεις το FRAPS? Θεωρείτε το καλύτερο στο είδος του. Είναι απλό και εύκολο.
            FRAPS? Αυτό δεν το ήξερα. Θα το τσεκάρω, όταν γυρίσω από Αθήνα την Κυριακή.
            sigpic

            Comment


            • #96
              Τωρα τελευταια παιζω crysis 2, πραγματικα η δουλεια στον τεχνικο τομεα ειναι αψογη το παιχνιδι ακομα και σε low settings(gamer) ειναι καταπληκτικο.. Α και μεχρι advanced settings (vsync off) ποτε δεν επεσα κατω απο 32 frames με GTX 460.. Αυτη ειναι προσεγμενη δουλεια οχι σαν κατι witcher 2...

              Μερικα screenshots σε 2560x1600 (advanced settings vsync off)

              Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

              Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

              Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.

              Comment


              • #97
                 




















                Όλα στα ύψη για το συγκεκριμένο παιχνίδι(Amnesia: The Dark Descend).

                Resolution: 1680x1050
                Texture Fillter: Trillnear
                Anisortopy: 16x
                Parallax: on
                SSAO samples: 32(από 128 που είναι και το απώτερο), ως όριο, γιατί εξαιτίας του κολλάει λίγο.
                SSAO resolution: high

                Το FPS του είναι γύρω στα 20-28. Ότι χειρότερο.

                Οτιδήποτε έχει να κάνει με τα FX είναι επιλεγμένο.

                Edit: Request from Evans to check things out.

                 






                Ξέχασα να σας πω ότι δοκίμαζα την νέα κάρτα γραφικών(NVidia GeForece GTX 550 Ti) στο συγκεκριμένο παιχνίδι.
                sigpic

                Comment


                • #98
                  Σε 1680x1050 θα επρεπε να το maxarei η καρτα με καλο frame-rate.. Τρεξε το GPU-Z να δεις αν εχει κλειδωσει σε PCI-express x16 2.0 και αν οχι βγαλτη και ξαναβάλτη. Επισης τι cpu εχεις??

                  Comment


                  • #99
                    Πότε βγήκε το game αυτό; πριν δέκα χρόνια;
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Originally posted by i Have no Equal View Post
                      Σε 1680x1050 θα επρεπε να το maxarei η καρτα με καλο frame-rate.. Τρεξε το GPU-Z να δεις αν εχει κλειδωσει σε PCI-express x16 2.0 και αν οχι βγαλτη και ξαναβάλτη. Επισης τι cpu εχεις??
                      CPU είναι το AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4800+ 2.50GHz.

                      Επειδή δεν ξέρω τον θεό μου με το πρόγραμμα αυτό, στο δίνω εικόνα να δεις.



                      Είναι καλή η κάρτα, τεχνογιατρέ μου ?
                      sigpic

                      Comment


                      • Σε x16 τρεχει οκ, το cpu σου ομως ειναι σχετικα παλιο και αδυναμο οποτε μαλλον εχεις bottleneck για αυτο το λογο.. Το game δεν το γνωριζω ουτε τι απαιτησεις εχει. Δοκιμασε καλυτερα ενα system killer οπως το crysis για να δεις..

                        Για μενα βεβαια το cpu φταιει αλλα δεν ειμαι και ο πλεον ειδικος να σου πω.. Η καρτα ειναι πολυ δυνατη παντως, εγω με GTX 460 και i5 760 @ 3.4ghz maxarw σχεδον τα παντα(εκτος απο το crysis/witcher 2) σε 1920x1200 χωρις προβληματα στο frame rate και παιζω και πολυ ικανοποιητικα σε 2560x1600 τα περισσοτερα games. Η δικια σου ειναι ισχυροτερη οποτε δεν θα επρεπε να εχεις τετοια αποδοση..

                        Comment


                        • Αρτσιδια ισχυροτερη ειναι, επειδη εχει το 5xx μπροστα ? rofl fail



                          To cpu οντως ειναι παναρχαιο, τεραστιο bottleneck αμα την αλλαξεις ποτε, ακομα και για την τωρινη δεν.

                          Comment


                          • Originally posted by BigBOSS View Post
                            Πότε βγήκε το game αυτό; πριν δέκα χρόνια;
                            Πέρυσι βγήκε. Ήταν πολύ βαρύ για την προηγούμενη κάρτα μου που αναγκάστηκα να το κάνω με τρελά low resolution όσο μπόρεσα. υπήρχε και θέμα για τα bugs και το mis-resolution των καρτών γραφικών της Radeon.

                            Originally posted by i Have no Equal View Post
                            Σε x16 τρεχει οκ, το cpu σου ομως ειναι σχετικα παλιο και αδυναμο οποτε μαλλον εχεις bottleneck για αυτο το λογο.. Το game δεν το γνωριζω ουτε τι απαιτησεις εχει. Δοκιμασε καλυτερα ενα system killer οπως το crysis για να δεις..

                            Για μενα βεβαια το cpu φταιει αλλα δεν ειμαι και ο πλεον ειδικος να σου πω.. Η καρτα ειναι πολυ δυνατη παντως, εγω με GTX 460 και i5 760 @ 3.4ghz maxarw σχεδον τα παντα(εκτος απο το crysis/witcher 2) σε 1920x1200 χωρις προβληματα στο frame rate και παιζω και πολυ ικανοποιητικα σε 2560x1600 τα περισσοτερα games. Η δικια σου ειναι ισχυροτερη οποτε δεν θα επρεπε να εχεις τετοια αποδοση..
                            Αυτό φαντάζομαι κι εγώ. Θα πράξω κάποια στιγμή μία αλλαγή στην μητρική.

                            Για τις απαιτήσεις του παιχνιδιού, ιδού η ιστοσελίδα του http://www.amnesiagame.com/#buy . Πάτα στο "Buy Now". Θα στις βγάλει εκεί.

                            Originally posted by crpl_shepherd View Post
                            Αρτσιδια ισχυροτερη ειναι, επειδη εχει το 5xx μπροστα ? rofl fail



                            To cpu οντως ειναι παναρχαιο, τεραστιο bottleneck αμα την αλλαξεις ποτε, ακομα και για την τωρινη δεν.
                            Για το CPU, θα πράξω ανάλογη αναβάθμιση στο κοντινό μέλλον. Τώρα η αφραγκιά έχει μέλλον. :xp:

                            Τι πάει να πει @@ ισχυρότερη ?



                            Στο παραπάνω link είναι οι συγκρίσεις και των 2 καρτών που έχουμε οι 2.
                            sigpic

                            Comment


                            • Στις Nvidia κάρτες όπως και στις AMD δεν μετράει ο πρώτος αριθμός, αλλά οι υπόλοιποι. 460 > 550, 5870 > 6870

                              Comment


                              • Originally posted by ChrisTop View Post
                                Στις Nvidia κάρτες όπως και στις AMD δεν μετράει ο πρώτος αριθμός, αλλά οι υπόλοιποι. 460 > 550, 5870 > 6870
                                Μπορείς να μου διευκρυνίσεις τον λόγο περί αυτών που ανέφερες ? Έτσι να καταλάβω γιατί 460 > 550 κ.α. ? Ευχαριστώ...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X