Announcement

Collapse
No announcement yet.

Screenshots από games και επιδόσεις

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sorry αργησα να το δω.

    Λοιπον για τα hd textures ενα google δεν μπορουσες να κανεις; lol

    Πήγαινε εγγραφα Μy games Skyrim και βαλε αυτο κατω απο το [lauchner]

    bEnableFileSelection=1
    bShowAllResolutions=1
    uLastAspectRatio=3
    bLoadLooseFiles=1

    Kαι μετα πατα στο launcher "DATA FILES" και επελεξε τα.
    Με τον ιδιο τροπο βαζεις και το dawnguard

    To fraps παντα 60 μου δειχνει. Το Skyrim δεν εχει vertical sync option και του το εβαλα εγω manually απο τα gpu settings.

    Σκέφτομαι να πάρω μια 6970 για crossfire (γίνεται) αλλά γιατί εξαφανίστηκαν οι 6970 απτην Ελλάδα;

    Παρε το save
    MediaFire is a simple to use free service that lets you put all your photos, documents, music, and video in a single place so you can access them anywhere and share them everywhere.

    MediaFire is a simple to use free service that lets you put all your photos, documents, music, and video in a single place so you can access them anywhere and share them everywhere.


    (Einai 2 files)

    Comment


    • Το afterburner χρησιμοποιω εγω, αυτο κανει και το over clock στις κάρτες οποτε ειναι παντα ανοιχτό.

      Αυτες τις ρυθμίσεις τις ξερω απλα δεν ξερω που να βαλω τα αρχεία. Γενικα δεν το εψαξα ιδιαιτερα γιατι ο χρονος μου ειναι καπως περιορισμενος και ηνερευνα που εκανα δεν απέδωσε αποτελέσματα οποτε και το παράτησα.

      Για crossfire τι να σου πω, ειναι φοβερα buggy και θελει αρκετη υπομονή, αν και σιγουρα το τελικό αποτέλεσμα μετραει. Εγω θα σου ελεγα να δεις πως θα εισαι και σε νεα παιχνιδια και μετα να αποφασισεις τι θα αγορασεις. Προσωπικα δεν το μετάνιωσα, ηταν μια φτηνή αναβάθμιση η οποια μου βγηκε και τσάμπα γιατι πούλησα αλλα πραγματα, αλλα σιγουρα επομενη κινηση ειναι η αγορα i7.

      Οπως και να εχει, ευχαριστω για τα saves, θα τα δοκιμάσω αυριο γιατι τωρα πεφτω για υπνο. Θα ενημερωσω για επιδόσεις.

      Υγ: αν μπορεις πες που βαζω και τα textures packs για να μην ψαχνω .

      Comment


      • Eγω απο piratebay το εχω το skyrim οπως και το texture pack, το texture pack το ειχε ο τυπος ετοιμος σε rar για να το κανω extract στο main directory.

        Koιτα το directory και τα αρχεια του texture pack (δεν ξερω πως ειναι κατεβασμενο απο steam)
        αν εχουν παρομοιους φακελους πχ data mods κλπ λογικα θα πρεπει να βαλεις/αντικαταστησεις τα αρχεια που ειναι στους φακελους του directory με αυτα του patch.

        Θα σου ελεγα να περιμενεις την τρίτη γενιά ivy bridge αλλα αν η mobo σου δεν την υποστηρίζει τότε πάρε Sandy (2η γενια) και θα σε συμβουλευα να παρεις το 2600κ (αυτον που εχω) ο 2700κ ειναι ο ιδιος με 10% manufacture clocking.

        Δηλαδή δεν μπορεις να συγκρινεις 2 επεξεργαστες γιατι παντα είναι τυχαίο το αποτέλεσμα, πχ εγω με liquid cooling (h100) δεν μπορω να bootarw αν παω περα απο 5.2ghz.

        Οπότε είναι αρκετά συνηθές να βρεις 2600κ που να κανει κλοκαρισμα πολύ καλύτερο απο 2700κ

        Ειναι θεμα σιλικόνης στο τσιπ... Αν βεβαια βρεις καλη ευκαιρια παρε 2700κ αλλα να μη δωσεις και 100 ευρω παραπανω...

        Mπορει να παρω 7990 αν πουλησω την εγκυκλοπαιδεια και την 6950 και μαζεψω αλλα τοσα.

        Το crossfire εχω ακουσει οτι μπορει σε μερικα παιχνιδια να βγαλει bugs κλπ...

        στο τριπλο crossfire ειναι τα χειροτερα καθως δεν υποστηριζετε και πολυ
        το CrossfireX εχει αρχισει να υποστηριζετε πολυ

        Comment


        • ~!@#!$ την τύχη μου, έχεις πιο updated έκδοση του παιχνιδιού και δεν μπορώ να το τρέξω . Τέλος πάντων, θα δοκιμάσω τα textures και θα σου πω λολ.

          Edit:

          Τέλος πάντων, προχώρησα λίγο, βγήκα έξω και έβγαλα δύο screenshots. Παραθέτω και τις ρυθμίσεις (έβαλα και τα textures, yay).





          Χωρίς crossfire στα ίδια σημεία έπιανα 21-23 και 38-41 frames αντίστοιχα.

          Άσχετο αλλά θυμήθηκα το Morrowind και μου καλοφάνηκε το παιχνίδι, ίσως όντως να το έχω παρεξηγήσει .

          Comment


          • Γιατι πηγες με τον Imperial;
            Ξαναρχισε το game και πγενε με τον Ralof.

            H απλως μην πας στους Imperials. Ειναι προδότες.

            Comment


            • Δε θα το παίξω ρε, προς Θεού, ούτε ήξερα τι έκανα .

              Comment


              • μιας και αναφερθηκατε στο skyrim μερικές εικονες οταν έπαιζα εγώ το χειμώνα (τεράστιο game με ολες τις σημασίες)


                ειχα βάλει δυο mods για καλύτερα textures και lighting, ρεαλιστικοτερο βορειο σέλας κτλ΄, με σχεδον ολα τέρμα (οχι βέβαια 8x AA αλλά 2x) σε 1080p ειχα 60 fps, έπεφτε ως τα 45-40 για κάποια δευτερα.
                 















                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Επιτέλους, ο υπολογιστής λειτουργεί σωστά . Πάρτε τελικά specs και μετά μία εικόνα:

                  i5 2500k (OC'ed @4.25 GHz)
                  MSI Z77A-G45
                  Antec Kuhler H20 620
                  8GB RAM 1600 MHz
                  128 GB SSD OCZ Octane
                  500 GB HDD WD
                  CrossFireX ATI Radeon 5850 (OC'ed @ Core Clock: 950MHz, Memory Clock: 1200MHz)
                  NVIDIA GeForce 240 GTi (OC'ed @ Core Clock: 700MHz, Memory Clock: 1170MHz)
                  Batman Arkham City, όλα τέρμα (FXAA, δε δοκίμασα παραπάνω ΑΑ) + PhysX στο high:



                  Σε ένα σημείο με τίγκα σε physx είχε κάπου στα 30-35. Λογικά θα το μειώσω βέβαια γιατί ok δε λέει να χάνεις τόσο frame rate για physx .

                  Να σημειωθεί ότι δεν έβγαλα το frame cap στα 62.

                  Κάποια στιγμή ίσως βάλω και τίποτε άλλο.

                  Comment


                  • Τούμπανο!
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Γαμω, οπως ακριβως θα φαινεται στο Wii U.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • i7 sandy power 4.8ghz
                        ssbb 60fps dolphin emulator
                        6950 2gb
                         









                        Comment


                        • Το photobucket έχει default ρυθμίσεις για resize για να γλιτώνει χώρο. Αν θέλεις να τις αφήνει ανέπαφες, πρέπει να το επιλέξεις από τις ρυθμίσεις.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • Πω καλα οτι ναναι αυτο το photobucket δε βγάζω άκρη. Μόνο 1920χ1080 δεν ειχε. εβαλα best available και βγαζει οτι ναναι

                            Comment


                            • Εγώ μάλλον πάω για αγορά HD 7950 ή GTX 660ti και αγορά μια ψυχτρας corsair Η60 για oc της cpu.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • :jd:
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X