Announcement

Collapse
No announcement yet.

PC Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Somari View Post
    και εγώ με ένα τσιφτεκ 600άρι είμαι εδώ και 6 χρόνια και έχει τραβήξει ότι του χω πετάξει πάνω... αυτή τη στιγμή είναι στο χαλαρό κιόλας (δεν έχει σπαϊκάρει) με ι5 3570 και hd7770 oc... για παραπάνω δε ξέρω βέβαια...
    και γω το έχω χρόνια, από το 2008 νομιζω τότε το ειχαμε πάρει 100 ευρώ αλλά τα έβγαλε και βγάζει τα λεφτά του. Πρώτα το ειχαμε στο pc με τον pentium 4 και μετά όταν πηραμε το νέο pc με τον i7 920 κτλ του βάλαμε αυτο το τροφοδοτικό ενώ στο pc με p4 βάλαμε ένα "της πλάκας'' 450 ή 500 watt. Μάλιστα το chieftec 650 watt έσωσε το νέο pc απο το "κάψιμο" καθώς ο αδερφός μου όταν το συναρμολογούσε βιδωσε την μητρική πάνω στο μέταλλο του κουτιού, δηλαδή δεν υπήρχε κενό που δίνουν κάτι βάσεις στις βίδες, και άν ήταν μάπα το τροφοδοτικό σίγουρα θα καιγονταν κάτι ή όλα.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • Eννοείς ότι γείωσε σωστά και δε βραχυκύκλωσε;
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Το παλιοτερο hardware τραβαει περισσοτερο ρευμα γενικα, πλεον παμε σε low power consumption καταστασεις(εκτος απο την AMD που κοιμαται και οι καρτες τραβανε τα κερατα τους) οποτε ειναι πιο σημαντικο να εχεις μια καλη μαρκα psu με καλο efficiency 80+ bronze παρα ωμη δυναμη σε watt..

        Τα chieftec νομιζω της πλακας ειναι και αυτα αλλα anyway if it aint broke..

        Comment


        • Originally posted by 丹野 View Post
          Κάτι λίγα ξέρω κι εγώ. Ένας φίλος μου που δουλεύει τεχνικός υπολογιστών μου είπε ότι είναι υπεραρκετό.
          Άλλο το υπεραρκετο και άλλο το τούμπανο όμως...
          I'm back bitches... Version 2.0

          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

          Comment


          • +gold βασικα, μας εχει πηδηξει ο Φωτοπουλος πανελλαδικως

            Καλο ειναι να το ψαξει καποιος αρκετα πριν παρει τροφοδοτικο ανεξαρτητα απο τις αναγκες του συστηματος του σε ισχυ, το eficiency μπορει να πεσει σε τραγικο βαθμο σε μερικες περιπτωσεις, οταν πχ το ταδε τροφοδοτικο ειναι rated στα 900w και το εχει καποιος μιση μερα να δουλευει σε ενα pc που καθεται ολη την ωρα idle και θελει κανονικα 90w ( δηλαδη 10% load )

            Δειτε τα πινακακια σε αυτη τη σελιδα για να καταλαβετε ακριβως τι θελω να πω

            A Platinum-efficiency (92%) power supply from Enermax, one of the oldest names in the computer power sector, promises superb performance and ultra low noise, like its earlier brethren, Modu/Pro 87+… at a price. Product Platimax 600W EPM600AWT ATX12V power supply Manufacturer Enermax Street Price US$170~200 Super high efficiency is the defining mark of high end


            Πληροφοριακα τα καλυτερα ελληνικα reviews που εχω δει τα κανει ο χρηστης crmarris στο lab + techpowerup http://www.thelab.gr/power-supplies-...ase-82874.html

            Comment


            • Για αυτο λεμε να παρει οσο το δυνατον πιο κοντα στις αναγκες του. Τα 80+ gold ειναι αρκετα ακριβα και γενικα νομιζω οι τιμες εχουν παρει την ανηφορα στα τροφοδοτικα..

              Comment


              • pio media player xrisimopiite?apo afta pou ine dorean ennoo prospatho na vro afto pou exi tin kaliteri piotita ikonas alloi lene vlc alloi mphc esis pio xrisimopiite?oi tenies pou katevazo ke vlepo ine 720p i 1080p.

                Comment


                • Εγώ το Windows Media Classic από το CCCP Codec Pack.
                  sigpic

                  Comment


                  • bs player εγώ, κυρίως γιατί βρισκει μόνος του υπότιτλους σε ελάχιστο χρόνο.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Originally posted by BigBOSS View Post
                      bs player εγώ, κυρίως γιατί βρισκει μόνος του υπότιτλους σε ελάχιστο χρόνο.
                      Το ελάττωμα του είναι ότι ψάχνει λάθος αρχεία υπότιτλων με αποτέλεσμα να βγάζει 2-3 αρχεία υπότιτλων...
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by 丹野 View Post
                        Εγώ το Windows Media Classic από το CCCP Codec Pack.
                        το ξερεις οτι αυτο ειναι κουμουνιστικο αρχειο ε; cccp σημαίνει σοβιετική ένωση
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Originally posted by Somari View Post
                          το ξερεις οτι αυτο ειναι κουμουνιστικο αρχειο ε; cccp σημαίνει σοβιετική ένωση
                          Το ξέρω, αλλά καμία σχέση με τη Σοβιετική Ένωση. Έτσι το βάπτισαν οι δημιουργοί.
                          sigpic

                          Comment


                          • Freeware που λεγεται cccp και λες καμια σχεση ε; Αφελες αγορι Tanno...
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Originally posted by 丹野 View Post
                              Το ελάττωμα του είναι ότι ψάχνει λάθος αρχεία υπότιτλων με αποτέλεσμα να βγάζει 2-3 αρχεία υπότιτλων...
                              τι δύο-τρία, βγάζει καμια 10αρια ελληνικούς άλλους τόσους αγγλικούς. Οι υπότιτλοι μια χαρά είναι στα the walking dead και game of thrones. Aπό την άλλη άλλα προγραμματάκια σαν τον VLC δεν βρίσκουν καν υπότιτλους.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • dokimasa to kmplayer ke mou fenete polli kalos

                                Comment

                                Working...
                                X