Announcement

Collapse
No announcement yet.

PC Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Εγώ έχω HOL και είχα το ίδιο πρόβλημα.
    Τα τηλέφωνα ήταν στο σαλόνι και το PC στο δωμάτιο μου, δλδ στην άλλη πλευρά του σπιτιού....η μητέρα μου δεν ήθελε extra καλώδια να βάλουμε ώστε να ενωθεί το router με τα τηλέφωνα....κι έτσι......φέραμε τα τηλέφωνα στο δωμάτιό μου δίπλα στο PC.
    Έτσι κι αλλιώς όλο τον λογαριασμό του ΟΤΕ εγώ τον κάνω, ας έχω και τα τηλέφωνα κοντά

    Το X360 δν συνδέεται wi-fi σωστά?
    Σκεφτόμουν να πάρω τον Σεπτέμβρη αλλά αντε να τα εννόσω με το router μιας και η μεγάλη τηλεόραση είναι στην άλλη πλευρά του σπιτιού.

    Καμιά πατέντα με καλώδια στις γωνίες του τοίχου θα κάνω με τον πατέρα μου όταν δν θα βλέπει η μητέρα μου μην μας κυνηγάει με τον πλάστη
    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

    Comment


    • #77
      Κι εγω αυτο ελεγα να κανω, αλλα με τα powerlines γλυτωσα απ τον κοπο.. Καλυτερα να τραβαγα καλωδιο ισως (θα ηταν σιγουρα πιο οικονομικο ), αλλα για να μη σε κυνηγανε με τον πλαστη εχε το κατα νου σαν λυση.

      Comment


      • #78

        Το X360 δν συνδέεται wi-fi σωστά?
        Σκεφτόμουν να πάρω τον Σεπτέμβρη αλλά αντε να τα εννόσω με το router μιας και η μεγάλη τηλεόραση είναι στην άλλη πλευρά του σπιτιού.


        [/b]

        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • #79
          παιδια πως να το πω? μαμηστε τα, εφτιαξα μια σουπερ stealth απο καλωδια εγκατσταση για το τηλεφωνο και οταν ταν ολα ετοιμα συνηδητοποιησα πως το ρουτερ της εταιρειας εχει χαλασει τα χει παιξει... πραγματικα εχω νευριασει τελευταια... με τους μαμακες.

          Comment


          • #80
            [/b]
            Δεν κακό...δεν κακό....
            Ωραίος
            "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

            Comment


            • #81
              Αν η αποσταση ειναι σχετικα μεγαλη απ το router στο 360 ή αν παρεμβαλλονται πολλοι τοιχοι (σ εμενα το 2ο συμβαινει κυριως), τοτε ουτε αυτο δε θα σε σωσει, αλλα σε φυσιολογικες συνθηκες θα σαι οκ..

              Comment


              • #82
                Υπάρχουν 3εις τοίχοι ενδιάμεσα.
                Βασικά κι εγώ με καλώδια "stealth" λέω να το έκανα.
                Αλλά βλέπω έναν φίλο με wi fi το Laptop του και δν έχει πρόβλημα στην σύνδεση όσον αφορά το Lag και το κάνει βόλτα σε όλο το σπίτι.
                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                Comment


                • #83
                  Ολα συνδεθηκαν αψογα απο τη μαεστρια μου

                  και ετσι εχω πλεον τα παρακατω

                  ιντερνετ μεχρι 24,000
                  τσαμπα αστικα και υπεραστικα
                  2 αριτημους τιλεφωνου

                  και ολα αυτα με 20 ευρω το μηνα απο τη vivodi

                  το θεμα κλειδωνεται... ευτηχως!

                  Comment


                  • #84
                    .......
                    ...........
                    ...............
                    ............
                    ..............απο τη vivodi

                    ....................

                    .....................
                    [/b]

                    Communication Fail.
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • #85
                      αντε ρε ζηλιαρη, μια χαρα ειναι ολα, εχετε μαθει να σας μαμαει ο ΟΤΕ και να βγενετε να φωναζετε για ακριβεια, καλα να παθετε θυματα.!/

                      Comment


                      • #86
                        Και εγω Vivodi έχω.
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #87
                          και τι λεει εχεις προβληματα?

                          Σε μενα ολα πανε ρολοι!

                          Comment


                          • #88
                            Δεν έχω πολλά προβλήματα (αν εξαιρέσεις πως τα 24mbps μεταφράζονται σε 3mbps) αλλά ΑΝ σου τύχει οποιοδήποτε τεχνικό πρόβλημα...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • #89
                              και μενα 6,000 ενω με την αλτεκ επιανα 13,000+ τεχνικο προβλημα οντως ασε, εγω πηγα στα κεντρικα στο χαλανδρι και εβγαλα ακρη, αλλα νταξει ρε συ δε μπορεις να τα χεις κι ολα, αλλες παροχες εχεισ με 110 ευρω (ιντερνετ + τηλ απο ΟΤΕ) αλλες με 20, κοιτα παντως πολυ καλομαθαμε λεω εγω, και να αργησει και μιση ωρα πιο πολυ το download δηλαδη τι? χεστηκαμε.

                              Comment


                              • #90
                                Μόλις μετακόμισα σε ένα διαμέρισμα στο Amsterdam κι εδώ έχω Cable internet. Αυτό σημαίνει ότι στο modem μπαίνει το καλώδιο της τηλεόρασης και ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το wi-fi adsl2 modem που είχα τόσα χρόνια.

                                Έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή συσκευή που συνδέω στο PC η οποία εκπέμπει σήμα Wi-Fi;


                                Comment

                                Working...
                                X