Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν ξερω βεβαια πως θα φαινεται.
    [/b]
    Mια χαρά φαίνεται, ούτε θολούρα, ούτε aliasing. Eπίσης και με τα γράμματα δεν θα έχεις πρόβλημα. Βέβαια αν έχεις 4:3 μπορεί να έχεις κενά πάνω κάτω (όπως RE4 στο gamecube, ps2), αλλά η εικόνα του MGS4 είναι μια χαρά σε crt. Eπίσης υπάρχει επιλογή στο menu του MGS4 για να διορθώσεις κάπως αυτό το θέμα.

    Όσο για το monitor, πρώτον αν είναι HDCP τότε με αυτό το καλώδιο που έβαλες το ps3 θα δείχνει εικόνα. Αν έχεις 4:3 monitor καν μη το δοκιμάσεις. Η ανάλυση 570p (4:3) σε lcd monitor είναι άθλια σε σχέση με μια crt tv. Από την άλλη το ps3 υποστηρίζει μόνο 16:9 αναλύσεις έτσι δεν θα μπορείς να βάλεις μια 1280x1024 αλά xbox 360 και αυτό είναι μείον για εμένα. Βέβαια στην περίπτωση του monitor θα έχεις πρόβλημα με τον ήχο, αφού θα πρέπει να βρεις τρόπο να συνδέσεις το ps3 με τα ηχεία του pc σου.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • Thanx για τις πληροφορίες, αλλά καταστάλαξα στη λύση της HD (lol λες και είναι λύση απελπισίας το κάνω να ακούγεται ). Αγόρασα ένα hdmi cable και τα έχω όλα έτοιμα... μόνο το ps3 λύπει .

      Comment


      • <div class='quotetop'></div>
        Όσο για το monitor, πρώτον αν είναι HDCP τότε με αυτό το καλώδιο που έβαλες το ps3 θα δείχνει εικόνα. Αν έχεις 4:3 monitor καν μη το δοκιμάσεις. Η ανάλυση 570p (4:3) σε lcd monitor είναι άθλια σε σχέση με μια crt tv. Από την άλλη το ps3 υποστηρίζει μόνο 16:9 αναλύσεις έτσι δεν θα μπορείς να βάλεις μια 1280x1024 αλά xbox 360 και αυτό είναι μείον για εμένα. Βέβαια στην περίπτωση του monitor θα έχεις πρόβλημα με τον ήχο, αφού θα πρέπει να βρεις τρόπο να συνδέσεις το ps3 με τα ηχεία του pc σου.[/b]
        Για τα ηχεια ενας ανταπτορας χρειαζεται απο mini jack σε mini jack δεν ειναι τιποτα .Γενικοτερα επειδη χρησιμοποιω τη λυση του monitor για το 360 τη θεωρω καλη μεση οδο .Το μονο αρνητικο στην περιπτωση του ps3 απο αποψη επιλογων ειναι οτι υποστηριζει μονο εξοδο hdcp και οχι vga...

        Comment


        • Που πουλάνε αυτό το εξάρτημα; Tι είναι ακριβώς;
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Εγω το πηρα απο το κεντρο στην αθηνα απο ενα μαγαζι με ανταπτορες καλωδια κλπ . Λογικα οπου βλεπεις μαγαζι με καλωδια για pc κλπ θα εχουνε , ενα κυλινδρακι ειναι που κανει 50 λεπτα , τιποτα το ιδιαιτερο .

            Comment


            • Συνεχίζω τις n00b-ικες ερωτήσεις. Κάποτε κάπου στο forum διάβασα κάποιους που έλεγαν ότι στο ps3 μπορείς να βάλεις εξωτερικό/εσωτερικό σκληρό που να δέχεται saves και data files (installations) παιχνιδιών. Κάτι τέτοιο ισχύει; Αν ναι, ξέρει κανείς τη διαδικασία;

              Comment


              • Συνεχίζω τις n00b-ικες ερωτήσεις. Κάποτε κάπου στο forum διάβασα κάποιους που έλεγαν ότι στο ps3 μπορείς να βάλεις εξωτερικό/εσωτερικό σκληρό που να δέχεται saves και data files (installations) παιχνιδιών. Κάτι τέτοιο ισχύει; Αν ναι, ξέρει κανείς τη διαδικασία;
                [/b]
                Για εσωτερικό θες σκληρό δίσκο λάπτοπ. Υπάρχουν πολλοί οδηγοί στο internet. Δεν ξέρω για εξωτερικό.


                Comment


                • Πανέμορφα, σε ευχαριστώ. Όχι ότι καίγομαι άμεσα, just asking.

                  Comment


                  • Λεω να παω να παρω και γω τη σακαρακα της sony το PS3 για πειτε μου εχει αναλογικη εξοδο για στερεοφωνικο ηχο? δηλαδη να πεταει δυο καρφια (σα και αυτα του σκαρτ) για να τα βαλω στο κολωηχοσυστημα που εχω (θα το αλλαξω και αυτο για αυτο το βριζω)

                    Comment


                    • καταλαβα κανεις δεν εχει PS3 εδω μεσα...

                      Comment


                      • Προσπαθω να φτιαξω αμερικανικο account αλλα δεν μπορω
                        γιατι δεν παιρνει τιποτα εκει που λεει να βαλω διευθυνση
                        εβαλα και πραγματικες αλλα τιποτα
                        σιγουρα κατι κανω λαθος

                        μπορει καποιος να μου δωσει ενα παραδειγμα για να καταλαβω πως πρεπει να την γραψω ;

                        Comment


                        • Παίδες ερωτησούλα.

                          Προσπαθώ να συγχρονήσω το PS3 με το PC μέσω ασύρματου δικτύου. Το μηχάνημα έχει δει τον υπολογιστή κανονικά, έχω πρόσβαση στους κοινόχρηστους φακέλους, αλλά δεν μπορώ να διαβάσω/αντιγράψω τα αρχεία που θέλω (είτε φωτογραφίες, είτε εικόνες, είτε μουσική). Λογικά ευθύνεται ο υπολογιστής για κάτι τέτοιο. Στο αντίστοιχο δίκτυο που έστησα με το Xbox 360 το μόνο που χρειάστηκε ήταν να ορίσω το Xbox 360 ως συσκευή κοινής χρήσης και μου δόθηκε πρόσβαση στα πάντα. Το πρόβλημα είναι ότι ο υπολογιστής βλέπει το Xbox 360 (Microsoft το λογισμικό, Microsoft και το Xbox 360), αλλά δε βλέπει το PS3. Μπορώ φυσικά να χρησιμοποιώ την κάθε συσκευή ξεχωριστά για να κάνω τη δουλειά μου, αλλά θα προτιμούσα να έχω και τις δύο να λειτουργούν τέλεια.

                          ΥΓ: Συμπέρασμα των παραπάνω: Wii sux . Tίποτα δεν έχει XD .

                          Comment


                          • Καλησπέρα , είμαι κάτοχος του PS3 εδώ και μία μέρα και θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση : Έχω συνδεθεί wired και προσπαθώ να κάνω account στο PSN , όλα καλά μέχρι εκεί που μου λέει να βάλω PS2 , email κτλ όμως μετά που ζητάει online ID ότι και nick και να βάλω το απορίπτει , πραγματικά οτιδήποτε

                            Καμιά ιδέα ;

                            Comment


                            • ok μετά από μισή ώρα βρήκα nick...

                              Μια άλλη ερώτηση παίδες : Έχω την scarlet LG6000 και δεν μπορώ να τρέξω το PS3 σε 1080p ενώ σε 1080i όλα καλά , σε 1080p υπάρχει πρόβλημα , μήπως μπορείτε να μου προτείνεται κάποιους τρόπους επίλησης του προβλήματος ;

                              Ευχαριστώ εκ των προτέρων

                              Comment


                              • Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί με τα διάφορα καλώδια, έχω μαζέψει 200 διαφορετικά και έχω την ίδια απορία που είχα και με το Wii.

                                Για PS2 ποιό είναι το καλύτερο καλώδιο για μία παλιού τύπου Sony Trinitron και ποιο για μία HD;
                                https://www.emulator-zone.com
                                I am an iteration closer to my desired solution!
                                The World Ends With You

                                I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                                Castlevania Lords of Shadow

                                I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                                Hyperdimension Neptunia

                                Comment

                                Working...
                                X