Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mesa sthn egyhsh einai.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Πάντως είχα παρατηρήσει ότι πολύς κόσμος παρατάει την μεγάλη κονσόλα και πάει και αγοράζει την Slim. Γιατί αυτό ?
      Giati opws eipa pera apo to mikrotero megethos, exei diplasia xwritikothta kai mikroterh timh.
      Power to Maximum... Sugar to zero !!!
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Ground_zero View Post
        Mesa sthn egyhsh einai.
        Δηλαδή να πάω να την αγοράσω άφοβα ? Κοντεύει να τελειώσει η 2η χρονιά του PS3 του πωλητή... Δεν έχω όρεξη να μου χαλάσει και να πληρώσω 100 ευρώ για κάτι τόσο ακριβό...

        Originally posted by Maxim View Post
        Giati opws eipa pera apo to mikrotero megethos, exei diplasia xwritikothta kai mikroterh timh.
        Για να πω την αλήθεια... Αυτό δεν με πείθει εύκολα.... Πέρα από την 2πλάσια χωρητικότητα και την μικρή τιμή του, κανείς δεν ανέφερε τα τεχνικά του προβλήματα ή και λύσεις αναβάθμισης από του PS3... Γιαυτό το λόγο επιφυλάσσομαι όπως είπα στην παραπάνω ερώτηση για τα προβλήματα του σε τεχνικής φύσης...
        sigpic

        Comment


        • Giati exei texnika provlhmata to slim? Edw proteithesai na pareis metaxeirismeno, ekeino den tha exei provlhmata?
          Kai ti enweis me thn anavathmish? Kanonika tha anavathmizetai apo to net opws ola.

          Oso gia thn egyhsh, anaferomoun st post tou Evans.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Ρε μη το ψαχνεις παρε με 300ε καινουριο και ασε το μεταχειρισμενο ειδικα αν η τιμη δεν εχει τοση διαφορα.

            ΕDIT---Το slim μια χαρα ειναι.
            Ground_Zero:

            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

            Comment


            • Originally posted by Ground_zero View Post
              Giati exei texnika provlhmata to slim? Edw proteithesai na pareis metaxeirismeno, ekeino den tha exei provlhmata?
              Kai ti enweis me thn anavathmish? Kanonika tha anavathmizetai apo to net opws ola.

              Oso gia thn egyhsh, anaferomoun st post tou Evans.
              Για το post του Evans, πάω πάσο...

              Για τα προβλήματα του PS3 έχω ενημερωθεί πολύ λίγο και δεν ξέρω αν θα έχει προβλήματα και το Slim... Υπέθεσα ότι η Sony έχει αναβαθμίσει το PS3 σε slim με νέα εξαρτήματα και χωρίς προβλήματα, αλλά γιαυτό το λόγο επιφυλάσσομαι...

              Originally posted by Azrael View Post
              Ρε μη το ψαχνεις παρε με 300ε καινουριο και ασε το μεταχειρισμενο ειδικα αν η τιμη δεν εχει τοση διαφορα.

              ΕDIT---Το slim μια χαρα ειναι.

              ΟΚ... Θα το πάρω όταν γυρίσω από Αθήνα... Τώρα χρειάζομαι κάποια λεφτά για άλλα πράγματα(Kendo κι έτσι...).
              sigpic

              Comment


              • Το PS3 ειναι κτηνος.Το slim καιει λιγοτερο κτλ.Δεν εχεις θεμα,τον πρωτο χρονο κουρασε το πολυ,αν βγαλει κατι θα το βγαλει συντομα και θα εχεις εγγυηση.
                Ground_Zero:

                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                Comment


                • Τα προβλήματα που είχα με το online συνεχίζονται. Έψαξα κάποια πράγματα και κατέληξα στον παρακάτω guide:



                  Θα δοκιμάσω να δω αν λύθηκαν τα προβλήματα με LBP και Demon's Souls. Πάντως καλό είναι να τα ακολουθήσει ο καθένας ή να βεβαιωθεί ότι ισχύουν τα όσα λέει. Υποθέτω ότι πηγή όλου του κακού ήταν ότι άλλαζε η IP κάθε φορά και έτσι τα ports που άνοιξα δε δούλευαν. Άντε να δούμε τώρα... Ποιος θα με βοηθήσει σε κάποια test-αρίσματα; :xp:

                  Comment


                  • Ρε παιδιά...

                    Προσπαθώ να βάλω να αποθηκευτεί το Jak X σε ένα σωσμένο δεδομένο, αλλά κάνει 1 ώρα να σωθεί !

                    Τι παίζει να έχει ?

                    Διέγραψα κάποια παλιά παιχνίδια που τερμάτισα, μπας και δεν είχε χώρο, αλλά τζίφος... Δοκίμασα άλλα παιχνίδια και δουλεύει το σωσμένο δεδομένο... Τι κατάρα είναι αυτή που έπαθα... ??? Από όλα τα παιχνίδια μόνο το Jak X δεν σώζεται με τίποτα !!! Και είναι και καθαρό το cd χωρίς γρατζουνιές...

                    Τι να κάνω ρε πούστη μου ???
                    sigpic

                    Comment


                    • Αν καταλαβα καλα δεν μπορεις να κανεις save στο Jak X

                      για δες εδω στο λινκ τι λεει
                      http://en.wikipedia.org/wiki/Jak_X:_Combat_Racing#Autosave_Memory_Card_glitch

                      Comment


                      • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                        Αν καταλαβα καλα δεν μπορεις να κανεις save στο Jak X

                        για δες εδω στο λινκ τι λεει
                        http://en.wikipedia.org/wiki/Jak_X:_Combat_Racing#Autosave_Memory_Card_glitch
                        Θα δοκιμάσω να βγάλω νέο σωσμένο δεδομένο και θα βγάλω τη κάρτα απο κεί και μετά αν θέλω να σώσω το παιχνίδι θα την βάλω πίσω... Για να δούμε...

                        Όμως επειδή το παιχνίδι είναι παλιό, δυστυχώς δεν γίνονται οι αλλαγές για το fix...

                        edit: Έπιασε... !

                        Όσοι έχετε το παιχνίδι πρέπει να πάτε στην ΑΡΧΗ να δημιουργήσετε δικό σας σωσμένο δεδομένο, αλλά όταν τελειώσει η δημιουργία του, ΒΓΑΛΤΕ ΑΜΕΣΩΣ την κάρτα μνήμης. Μόλις την βγάλετε την κάρτα μνήμης απο την θέση της θα σας εμφανιστεί το μήνυμα ότι απενεργοποιήθηκε η αυτόματη αποθήκευση και θα κάνετε χειροκίνητη αποθήκευση... Δηλαδή:

                        1) Βάζω την κάρτα μνήμης στην θέση της.
                        2) Πάω Profile
                        3) Επιλέγω Save Profile με επανεγγραφή αποθήκευσης(a.k.a. overwrite)
                        4) Μόλις τελειώσει η αποθήκευση, βγάζω από την θέση της την κάρτα μνήμης !
                        5) Καλό παίξιμο !
                        sigpic

                        Comment


                        • Αυτό το καλωδιάκι πως το βλέπετε για PS3:

                          Αγόρασε ότι χρειαστείς για φωτογραφία και ήχο. Μεγάλη ποικιλία από Ψηφιακές μηχανές, Video Cameras και συστήματα ήχου.


                          Υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση μέχρι 10Ε;
                          Αξίζει να δώσω παραπάνω;
                          I'm back bitches... Version 2.0

                          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                          Comment


                          • Mπορεί κάποιος να βοηθήσει;

                            Προσπαθώ να συνδεθώ ασύρματα με το ps3, το ISP το αποκτά κανονικά αλλά αποτυγχάνει στη σύνδεση και βγάζει ένα DNS error 80710102; πως διορθώνεται αυτό;
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Παιδιά(και ιδιαίτερα ο Xeno, που ξέρει)...

                              Έχω ένα πρόβλημα, που μάλλον είναι από την τηλεόραση ή από το PS2 μου.

                              Έχω ενημερωθεί ότι το PS2 είναι region free και μπορεί και παίζει και NTSC, αλλά δυστυχώς με swapmagic(ξέρω και δεν θέλω να το πολυ-σκεφτώ, αλλά ξενερώνω κιόλας). Θέλω να παίξω το Star Ocean 3, που μου είχε πουλήσει ο Xeno, αλλά για κάποιο λόγο το DVD είναι αδιάβαστο.

                              Μπορείτε να μου πείτε πιθανές λύσεις και πιθανά προβλήματα για το αδιάβαστο DVD ? Και μία απορία που δεν ήξερα πριν... Μπορεί το PS3 να τα παίξει και τα NTSC και τα PAL χωρίς πολλά πολλά προβλήματα ?
                              sigpic

                              Comment


                              • Για διαβασε το "How To Play Ps2 Copied Games Without A Modchip"του Koul.Μπορει να σου κανει.


                                Comment

                                Working...
                                X