Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τα firmware updates των παιχνιδιών γίνονται κανονικά (όχι όμως και τα DLC προφανώς).
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Υπάρχει κανένας τρόπος να κάνω backup τα saves μου στο πσ3 αν έχουν copy control;Πέρα από το psn plus τλχ.
      Carpe diem

      Comment


      • Όχι. Happy;

        Comment


        • Όχι.Ρε γμτ το ps3 μου εδώ και καιρό κάνει κάτι περίεργους θορύβους σα να σταματάει να διαβάζει το δισκάκι για λίγο.Πέρα από αυτό,δεν υπάρχει καμιά επίπτωση στο gameplay,πέρα ίσως από καμιά διακοπή στον ήχο,για 1-2 δευτερόλεπτα.
          Σκέφτομαι ότι το άτιμο το Demon's Souls έχει copy protected saves και τρέμω στην ιδέα να το ξαναπιάσω από την αρχή,αν δεν προλάβω να το τελειώσω.
          Carpe diem

          Comment


          • Μία μέρα πήρα την απόφαση να κάνω backup και μετά format. Μετά το format, έκανα restore το backup. Heavy Rain, Little Big Planet, Demon's Souls got pwned και παρα-λίγο να χάσω τα stats και trophies στο WipEout HD. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μην την πατήσεις, ίσως αν κάνεις transfer όλα σου τα δεδομένα από το ένα PS3 στο άλλο, που και πάλι αμφιβάλλω αν λειτουργεί σωστά. Ψάξε μπας και μπορείς να κάνεις store τα saves σου στο cloud, αγοράζοντας psn plus. Το ξέρω, δεν είναι η ιδανικότερη λύση, αλλά αν φτάσεις στο σημείο να πρέπει να αγοράσεις νέα κονσόλα, τα λίγα ευρώ για μηνιαία/ ετήσια συνδρομή δε θα σου λείψουν. Καλή τύχη .

            Comment


            • Thanks.Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ.Ότι στην χειρότερη,θα έχω και 3 μήνες plus.
              Για την ώρα είμαι ακόμα μέσα στην εγγύηση,αλλά για πόσο ακόμα,ένας μήνας έμεινε.Ακριβώς όμως,τώρα που το σκέφτομαι.Τα έχω σώσει όλα σε στικάκι πλην του DS που είναι copy protected.Κι εντάξει,πες τα βρίσκω τα χρήματα και παίρνω νέο μηχάνημα.Τόσες ώρες πάνω στον τίτλο αποκλείεται να κάτσω να τις ξαναξοδέψω.
              Carpe diem

              Comment


              • ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΜΟΥ!!!

                Μάγκες τα φώτα σας.Μόλις ντύθηκα και ήμουν έτοιμος να πάω να πάρω κάρτες για psn ώστε να βάλω Plus να αποθηκεύσω τα saves μου στο cloud.Για κακή μου τύχη κόλλησε το ps3,δεν έκλεινε με τίποτα και είχε κολλήσει.Το βγάζω από την μπρίζα,το ξαναβάζω,μου λέει να τσεκάρει τους δίσκους,οκ λέω κανένα πρόβλημα το έχει ξανακάνει.Στο 51% κολλάει κάνει επανεκκίνηση και μου λέει ότι πρέπει να γίνει φορμάτ στο δίσκο.Υπάρχει κανένας τρόπος να το αποφύγω αυτό;Επίσης το προφίλ μου δε χάνεται σωστά;Εφόσον είναι στο psn συνδεδεμένο,το μόνο που χάνω λογικά είναι saves,demos,themes κλπ σωστά;
                Carpe diem

                Comment


                • δες εδω για το πως να μπεις σε safe mode για να κανεις format



                  αν δεν μπορεις να δεις τα save σου η λεει οτι ειναι corrupted data για να τα μεταφερεις σε καποιο flashaκι πριν κανεις το format ξεχασετα

                  πρωτου κανεις format κανε ενα restore file system μηπως και τα σωσεις αλλα χλωμο

                  Comment


                  • Thanks Vaynard,το δοκίμασα ήδη αλλά δεν.Έκανα format.δεν πειράζει,τλχ τα saves του FF13 τα έχω στο cloud από τότε που είχα 1 μήνα plus,το DS το πλατίναρα,οπότε μόνο τα Uncharted πρέπει να φαρμάρω.Τα υπόλοιπα δε με νοιάζουν,ενώ και τα Uncharted είναι απόλαυση,οπότε μικρό το κακό.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • και παλι μαλακια ομως να χανεις saves τοσων ωρων, γι αυτο κρατατε back ups....στα παντα

                      Comment


                      • Μα ήμουν έτοιμος να κάνω backup.Τώρα πάω να πάρω κάρτα για να βάλω Plus.Καταλαβαίνεις για τι γκαντεμιά μιλάμε;
                        Τεσπά,δεν πειράζει.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Το ωραίο είναι πως πολλά games δε μπορείς να τα κάνεις backup λόγω copy protection...
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Θυμάται κανείς πως ανεβάζουμε το CFW σε psp (phat κατά προτίμηση);
                            Έχασα όλα τα λινκς που είχα με tutorials Κλπ και κάποια άλλα έχουν κλείσει (site).Πείτε τίποτα σε περίπτωση που δεν βρω κάτι.

                            edit:
                            Άκυρο,βρήκα τελικά.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Το ps3 μου έπαθε YLOD . Αυτό που με απασχολεί είναι τα saves, έχω 40αρι phat και επειδή ξέρω ότι πολλά games έχουν copy protected saves, θέλω να ρωτήσω: αν πάρω άλλο ps3 (κατά πάσα πιθανότητα slim ή super slim) και βάλω τον σκληρό από το χαλασμένο θα είμαι οκ ή θα έχω κάποιο πρόβλημα; Σκέφτομαι να κάνω αυτό και μετά να ανεβάσω τα saves στο cloud και να ξαναβάλω το νέο σκληρό που θα είναι και μεγαλύτερος λογικά.

                              Comment


                              • Απο ότι είδα στο νετ δεν παίζει αυτό που σκεφτικά γιατί με το που βάλω τον σκληρό σε άλλο ps3 θα μου ζητήσει να κάνω format πριν κάνω οτιδήποτε άλλο.
                                Οπότε τον πούλο τα saves :xp:. Η αλήθεια είναι ότι τα μόνα που με ενδιέφεραν πραγματικά είναι του Mass Effect 2 που μεταφέρονται στο ME3 που δεν έχω παίξει ακόμα και των δυο Dragon Age που είχα ρίξει από 100 ώρες και μάλιστα στο DA2 ήθελα 2-3 quests ακόμα για να το τελειώσω και έπαθα το YLOD κατά πάσα πιθανότητα στο τελευταίο playthrough :xp:.

                                Υ.Γ. Τουλάχιστον κατάφερα και έβγαλα το δισκάκι του DA2 από μέσα χρησιμοποιώντας το fan mode του ps3 και δεν θα ξοδευτώ για να αγοράσω νέο .

                                Comment

                                Working...
                                X