Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Περί της σύνδεσης του ps3 με την οθόνη μου, όταν πήρα την οθόνη είχε μέσα και ένα DVI-D καλώδιο (και οι δύο άκρες DVI-D). Μέχρι σήμερα είχα συνδεδεμένη την οθόνη με την κάρτα με το DVI-I (το αναλογικό δηλαδή) καλώδιο, ενώ τώρα έχω βάλει το DVI-D. Και η κάρτα μου υποστηρίζει HDCP (Χ1650ΧΤ) αλλά και η οθόνη οπότε αν πάρω το καλώδιο που στην μία άκρη έχει DVI-D (για το monitor) και στην άλλη HDMI (για το ps3) δεν πιστεύω να υπάρξει κάποιο πρόβλημα.

    σε εικοσιεξάρα HDTV 1080i λέτε να έχω πρόβλημα;[/b]
    Τι πρόβλημα να έχεις;
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • #77
      Πως μπορώ να συνδέσω το ps3 με 2.1 ηχεία;

      Eπίσης έψαξα και σκέφτομαι σε λίγο καιρό να πάρω αυτή την οθόνη widescreen για το ps3:


      LG 20'' LCD M208WA-BZ BLACK

      # Τύπος Οθόνης: 20 ιντσών Wide Έγχρωμη TFT-LCD με 16.7 εκατομμύρια χρώματα.
      # Μέγιστη Ανάλυση: 1680 x 1050.
      # Μέγεθος κουκίδας: 0.258 x 0.258 mm.
      # Χρόνος απόκρισης: 5 ms.
      # Γωνίες θέασης: Οριζόντια: 170 μοίρες, Κατακόρυφα: 170 μοίρες.
      # Προτεινόμενη απόσταση θέασης: 1,52m
      # Κοντράστ: 3000:1.
      # Φωτεινότητα: 300 cd/τμ.
      # Είσοδος Σήματος: 15 Pin D-Sub (αναλογική), DVI-D (ψηφιακή), Component (SCART), Composite, S-Video, Audio In/Out.
      # Οριζόντια συχνότητα: 30 - 83 kHZ.
      # Κατακόρυφη συχνότητα: 56 - 75 Hz.
      # Κατανάλωση: ON <50W, Standby <1W, Off <1W.
      # Πρόσθετα Χαρακτηριστικά: 2 Ενσωματωμένα ηχεία 2 x 3W, ενσωματωμένο TV-Tuner, Τηλεχειριστήριο, Υποστήριξη HDCP, Δυνατότητα Tilt και Swivel, Πιστοποιήσεις: TUV-GS, SEMCO, FCC-B, CE, UL(cUL), EPA ENERGY STAR, Δυνατότητα προσάρτισης σε τοίχο: VESA MOUNTING.
      # Διαστάσεις (W x D x H): 484 x 230 x 414 mm.
      # Βάρος: 4,8 kg.

      καλή είναι; πως σας φαίνεται;
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • #78
        Δεν μαζευεις λεφτα να παρεις καμια tv λεω εγω

        Comment


        • #79
          Δεν μαζευεις λεφτα να παρεις καμια tv λεω εγω
          [/b]
          Aυτή είναι και tv, έχει ενσωματωμένο tv tunner και πέρα από αυτό έχει DVI-D, HDCP και το σημαντικότερο component, composite υποδοχές οπότε είναι καλυμμένος και κάνει μόλις 260 ευρώ&#33; Μεγαλύτερη και ακριβότερη δεν διατίθεμαι να πάρω τώρα (μετά το στρατό αυτό), αυτή με καλύπτει, είναι widescreen 20", θα παίζω σε 1280x720, έχει πολύ καλή αντίθεση και φωτεινότητα, έχει και ενσωματομένα ηχεία.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • #80
            Ρε γαμώτι υπάρχει rgb scart-cable για ps3;
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • #81
              Μπορεις να βαλεις αυτο του PS2, δεν αλλαξε τιποτα.

              Comment


              • #82
                Μπορεις να βαλεις αυτο του PS2, δεν αλλαξε τιποτα.
                [/b]

                To rgb του ps2 λειτουργεί και με το ps3;
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • #83
                  Απ οσο βλεπω με μια γρηγορη αναζητηση το RGB για ps1/2/3 ειναι universal.

                  Comment


                  • #84
                    Όλα τα καλώδια του PS2 (scart, component, s-video, composite) δουλεύουν μια χαρά και με το PS3.

                    Comment


                    • #85
                      Ως φίλο των action games και της μεσαιωνικής Ιαπωνίας θα μου αρέσει το Genji 2;

                      Επίσης το Yakuza 3 πότε κυκλοφορεί;
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • #86
                        Ως φίλο των action games και της μεσαιωνικής Ιαπωνίας θα μου αρέσει το Genji 2;[/b]
                        Ο καλύτερος τρόπος να μάθεις είναι να συνδεθείς στο PSN και να κατεβάσεις το demo. Δεν το έχω παίξει ολόκληρο το παιχνίδι αλλά μόνο το demo το οποίο μου έκανε πολύ μέτρια εντύπωση.

                        Επίσης το Yakuza 3 πότε κυκλοφορεί;
                        [/b]
                        Νομίζω όπου να ναι βγαίνει στην Ιαπωνία (κυκλοφορεί και σχετικό PS3 bundle). Σε Ευρώπη και Αμερική άγνωστο αν και πότε θα βγει. Θα μπορούσες να το εισάγεις απ&#39; την Ιαπωνία βέβαια καθώς όλα τα παιχνίδια του PS3 είναι region free αλλά αν πάρουμε παράδειγμα τα 2 demo που κυκλοφόρησαν στο Ιαπωνικό PS Store θα πρέπει να το παίζεις με μια μετάφραση στο χέρι καθώς έχει πολύ μπλα-μπλα.

                        Comment


                        • #87
                          To router που θα πάρω για το ps3 τι πρέπει να έχει;

                          Επίσης αν το εγκαταστήσω βάζω κανέναν κωδικό, πχ το username και password στο modem που έχω τώρα;
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • #88
                            Πως συνδέεται το ps3 με ηχεία 2.1 ή 5.1;
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • #89
                              εχμμμ... σκεφτομαι την αγορα ενoς psp.

                              θελω οι ειδικοι να με μυησουν στα αποκρυφα του συστηματος

                              ποιο μοντελο να παρω?
                              τι πρεπει να προσεξω?
                              ενδιαφερομαι περισσοτερο για emulation.
                              με τα firmware τι παιζει?

                              μπλα, μπλα, μπλα... γενικα ειμαι πανασχετος και οσες πληροφοριες ευπροσδεκτες

                              και αμα κανας καλος χριστιανος πουλαει το psp του σε καλη κατασταση και με καποια παιχνιδια -τιμη λογικη- pm please

                              Comment


                              • #90
                                Πρωτον, παρε Slim.

                                Δευτερον, τα καμμενα pixels ειναι πιθανο σεναριο οποτε ή κανε την προσευχη σου ή παρε μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση και χωρις καμμενα pixels.

                                Τριτον, αμεσως μετα λογικα θα χρειαστεις ενα καλο Memory Stick. Να εχεις κατα νου οτι στην Ελλαδα ειναι πολυ ακριβα, ενω π.χ. στο eBay υπαρχουν πολλα fakes, αρα θελει προσεκτικη διερευνηση του ολου θεματος.

                                Τεταρτον, για να το "πειραξεις" firmware wise, θα χρειαστει να βρεις καποιο fat PSP για να γινει μια συγκεκριμενη διαδικασια.
                                Αποφασισε τι θα παρεις και θα τα βολεψουμε και τα αλλα.

                                Comment

                                Working...
                                X