Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eπειδή δεν έχω ξαναβάλει router έχω μπερδευτεί και θέλω κάποια βοήθεια από όσους ξέρουν.

    -Πρέπει καταρχήν να κάνω unistall το μοντεμ ή δεν χρειάζεται;

    -Το username και password της σύνδεσης που έχω στο μόντεμ θα τα χρησιμοποιήσω και στο router;

    -Που ακριβώς υπάρχει η επιλογή ''obtain IP address automatically"(στο βιβλιαράκι οδηγιών μου ζητάει να το κάνω); μου λέει πάνε στον πίνακα ελέγχου (control panel) μετά "Νetwork" μετά στο "Configuration" και επιλέξτε το TCP/IP δίκτυο που σχετίζεται με την κάρτα δικτύου που έχετε συνδέσει το router. Μετά επιλέξτε "obtain IP address automatically" και μετά οκ 2 φορές.

    -Συνέδεσα το router με το ps3 μέσω ethernet και όταν έκανα test connection είπε ΙP succeed αλλά internet connection failed και ότι "this is a DNS (?) problem"

    παρακαλώ όποιος ξέρει ας βοηθήσει μήπως μπορέσω και το συνδέσω αλλιώς θα καλέσω έναν γνωστό μου σχετικό με το αντικείμενο
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • Όταν κάνω test connection μου βγάζει ΙP adress succeded αλλά connection failed και μου βγάζει DNS error(80710102). Τι φταίει;
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Χμμμ...Προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με το Ps3 μου και το router μου και μη έχοντας πολλές γνώσεις στο θέμα δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω κάπου BigBoss.Ίσως κάποιος από τα παιδιά εδώ μπορεί να ξέρει περισσότερα,αλλιώς μάλλον η λύση του γνωστού σου θα ήταν η καλύτερη Ελπίζω μόνο να βρεθεί μία λύση στο πρόβλημα σου!
        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

        Comment


        • υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσω απεριόριστη ασπίδα στο twisted metsal head on (psp edition) ενώ ταυτόχρονα παίζω;εννοώ χωρίς να βάλω κωδικό.το ρωτάω αυτό γιατί την πρώτη φορά που το έπαιξα μόλις πήρα την ασπίδα δεν κατέβαινε με τίποτα ενώ τώρα που το ξαναπαίζω με 2 χτυπήματα έχει πέει τελείως.επίσης πως αποκτάς με τον ίδιο τρόπο άπειρα πυρομαχικά;στην τελευταία πίστα μετά από κάμποση ώρα παιχνιδιού ενάντια στον τελικό ξαφνικά απέκτησα άπειρα πυρομαχικά.WTF?????
          με λυπήθηκε το παιχνίδι;τόσο χάλια έπαιζα;
          Carpe diem

          Comment


          • υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσω απεριόριστη ασπίδα στο twisted metsal head on (psp edition) ενώ ταυτόχρονα παίζω;εννοώ χωρίς να βάλω κωδικό.το ρωτάω αυτό γιατί την πρώτη φορά που το έπαιξα μόλις πήρα την ασπίδα δεν κατέβαινε με τίποτα ενώ τώρα που το ξαναπαίζω με 2 χτυπήματα έχει πέει τελείως.επίσης πως αποκτάς με τον ίδιο τρόπο άπειρα πυρομαχικά;στην τελευταία πίστα μετά από κάμποση ώρα παιχνιδιού ενάντια στον τελικό ξαφνικά απέκτησα άπειρα πυρομαχικά.WTF?????
            με λυπήθηκε το παιχνίδι;τόσο χάλια έπαιζα;
            [/b]
            Μάλλον για αυτό (me runs away)

            Comment


            • Μάλλον για αυτό (me runs away)
              [/b]

              ευχαριστώ ρε.με βοήθησες πάρα πολύ <_< <_< <_<
              που έχεις χαθεί;25 τελικά θα σου &#39;ρθω,όχι Αγγλία
              Carpe diem

              Comment


              • ευχαριστώ ρε.με βοήθησες πάρα πολύ <_< <_< <_<
                που έχεις χαθεί;25 τελικά θα σου &#39;ρθω,όχι Αγγλία
                [/b]
                Anytime dude
                Λογικό να έχω χαθεί..στη ξενιτιά είμαι Βάλε και Internet σπίτι σου μπάς και τα πούμε στο msn&#33;
                Είπαμε 25 Μάρτιου στην Πάτρα&#33; Ren & Boy θα είστε εκεί&#33;&#33;&#33; :icon_twisted: :icon_twisted:

                Comment


                • Θα ήθελα να ρωτήσω αν κανείς έχει χρησιμοποιήσει το Playstation Store για να αγοράσει κάτι. Θέλω να κατεβάσω το flow για PSP που υπάρχει μόνο στο αμερικάνικο μαγαζί. Μπορώ να κάνω λογαριασμό εκεί ή θα πρέπει η πιστωτική να έχει ίδια διεύθυνση με της χώρας που θα δηλώσω;
                  Ευχαριστώ&#33;
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Λοιπον ειμαι κατοχος μιας Sony Bravia 32 ιντσων την οποια αγορασα πριν απο 16 περιπου μηνες.Οπως ειναι γνωστο η Sony ειναι η μονη εταιρεια η οποια δινει ενα ετος εγγυηση αντι για δυο (οπως υποχρεουται δηλαδη συμφωνα με τις σχετικες νομικες διαταξεις).Αυτη η HDTV λοιπον εχει πανω 2 θυρες HDMI τις οποιες εγω δε χρησημοποιησα ποτε.Προσφατα αγορασα ενα XBOX360 Elite και το πρωτο πραγμα που πηγα να κανω φυσικα ηταν να δοκιμασω να συνδεσω τις δυο συσκευες με το HDMI καλωδιο.Τι βλεπω λοιπον;ΤΙΠΟΤΑ&#33;Οι θυρες της αγαπημενης μου TV προφανως ηταν καμμενες απο το εργοστασιο της Sony.Κινω λοιπον διαδικασιες για επισκευη...Που να ηξερα.Παιρνω τηλ σε δυο "service centers" (οπως θελουν να τα αποκαλουν οι ιδιοι) και ρωταω τι θα μου κοστισει...απαντηση απο καταστημα 1:20 ευρω επισκεψη και ελεχγος,150 ευρω τεχνικα (ω ναι καλα διαβασατε) κι επιπλεον ο,τι θα κοστισει το ανταλλακτικο.Ορχεις,οπως καταλαβαινετε.Απανταντηση απο καταστημα 2:30 ευρω επισκεψη και ελεγχος,80 τεχνικα κι επιπλεον τα ανταλλακτικα,αν αυτα χρειαστουν...Συμπερασματα:

                    Η Sony εχει ολα τα ανταλλακτικα για τα προιοντα της και σαν εταιρεια του κωλου που ειναι (πραγμα που φυσικα εγω επρεπε να ξερω πριν τους δωσω εστω κι 1 ευρω) θελει να μας γδαρει.Δευτερον,εφοσον τα "εξουσιοδοτημενα " (my ass) αυτα καταστηματα ειναι στην ουσια καταστηματα διαφορετικων ιδιωτων μπορει ο καθενας να ζηταει ο,τι ποσο θελει κι αφου γνωριζουν πως δε μπορει ο καταναλωτης να στραφει αλλου το κανουν και με ελαφρα συνειδηση.Τριτον,ειναι απαραδεκτο προιοντα τετοιου κοστους να φτανουν προβληματικα στα χερια μας κι οταν τους το λεμε να μας απαντουν "ακουμπα τα ή fuck off".

                    Θα κλεισω το post με μια τοποθετηση και μια ερωτηση:

                    Υπαρχουν εταιρειες εκει εξω που χωρις να εχουν γκλαμουρατο ονομα και neon φωτακια πανω στις συσκευες τους προσφερουν αψογο service και πολυ πιο αξιοπιστα προιοντα...σας προτεινω οταν αγοραζετε παιδες να εχετε παντα το ματι σας στραμμενο στην εξυπηρετηση πελατων,μπορει να αποδειχτει σωτηρια.

                    Τελος,μια ερωτηση για τους πιο τεχνικα καταρτισμενους εδω μεσα:Εχω ακουσει πως πολλες φορες HDTVs βραχυκυκλωνουν και αδυνατουν να προβαλλουν μεσα απο συγκεκριμενες θυρες.Εχει καποιος εδω μεσα υποψην του καποια λυση τη σε περιπτωση που το προβλημα μου προσανατολιζεται προς τα εκει;

                    Αυτα τα ολιγα.
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • πρέπει να πάρω καλώδιο hdmi και γρήγορα μάλιστα.γιατί αυτό που λες το είχα σκεφτεί κι εγώ.τώρα που το είδα να συμβαίνει,τρέχω.αν κι έχω samsung εγώ αλλά τέλος πάντων.καλό είναι να ξέρω.αν πάρω ένα μη αυθεντικό καλώδιο hdmi για το 360 μου λέτε να μου κάνει πρόβλημα;
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Fioth αν έχεις την απόδειξη είσαι μέσα στην εγγύηση,βάσει νόμου της ΕΕ περι 24μηνης εγγύησης.

                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Fioth αν έχεις την απόδειξη είσαι μέσα στην εγγύηση,βάσει νόμου της ΕΕ περι 24μηνης εγγύησης.
                          [/b]
                          Φιλε μου βαση λογικης εχεις απολυτο δικιο...ελα μου ντε που η Sony με καποιον ανεξηγητο τροπο δινει εγγυηση μονο ενος ετους...εχω μιλησει με τεχνικους και πωλητες απο πολλα καταστηματα κι ολοι μου λενε οτι ειναι μεν παρανομο αυτο που γινεται ομως εξακολουθει να συμβαινει εδω και καιρο...
                          <div align="center">

                          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                          Comment


                          • Aπειλησέ τους.ΙΝΚΑ,συνηγορος πολίτη κλπ.ΔΕΝ ΝΟΕΙΤΑΙ να γίνεται αυτό.

                            Επισης στο πλαίσιο λέει για 2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπίας στις Μπράβια.Μήπως προσπαθουν να σε κοροιδεψουν;;;
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Aπειλησέ τους.ΙΝΚΑ,συνηγορος πολίτη κλπ.ΔΕΝ ΝΟΕΙΤΑΙ να γίνεται αυτό.

                              Επισης στο πλαίσιο λέει για 2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπίας στις Μπράβια.Μήπως προσπαθουν να σε κοροιδεψουν;;;
                              [/b]
                              To πλαισιο φιλτατε λεει πως εχετε ενα χρονο εγγυηση Sony και μετα νιπτουν τας χειρας τους.Αυτοι δε κανουν service σε προιοντα ολω των εταιρειων,πραγμα που εχω ρωτησει επανελειμμενα.Τωρα οσο για το που μπορω να παω το θεμα υπαρχουν πολλες επιλογες,δε ξερω ομως κατα ποσο θα φερουν αποτελεσματα...
                              <div align="center">

                              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                              Comment


                              • Έπαιζα χτες MGS3 (τελικά και αυτό παιχνιδάρα είναι, I&#39;m becoming a fanboy) και μου κράσαρε το PS2 δύο φορές (τα πήρα άσχημα, δεν είχα κάνει save). Ξέρει κανείς αν έχει παρατηρηθεί τέτοιο πρόβλημα με το παιχνίδι; Φοβάμαι μήπως αρχίζει να τα παίζει το ps2 slim (και είναι και καινούριο, 2 χρόνια μόνο το έχω). Επίσης έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές (όταν κουνάω πολύ δυνατά το καλώδιο) κολλάει το dual shock και πρέπει ή να περιμένω λίγο ώστε να "φτιάξει" ή να το βγάλω και να το βάλω ξανά.

                                Comment

                                Working...
                                X