Announcement

Collapse
No announcement yet.

League of Legends

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ranked δεν παίζετε καθόλου; Έχω πάει εδώ και μια βδομάδα 30 και χαίρομαι. ^_^
    6 νίκες, 6 ήττες, αλλά νταξ χωρίς να θέλω να φανώ μέγιστο ψώνιο, είμαι πολύ καλύτερος απο αυτούς που παίζουν σε αυτό το επίπεδο και πέφτω συνέχεια με γίδια.
    Είχα γράψει ανάλυση και των 6 ηττών αλλά θα το πω περιεκτικά... Απο τους 30 support παίζανε 3εις, αναγκάστηκα να πάρω εγώ τις 2 παίξαμε ΧΩΡΙΣ το 1 (-.-) και στα άλλα νικούσα τα lanes μου και χάναμε απο feedarisμένους στα υπόλοιπα. Επιπλέον, στα 1200 Elo, wards άντε να βάζανε οι 6-7, αίσθηση του ποιός είναι που στο map άντε να είχανε οι μισοί (τα μισά games τα χάσαμε απο individual... deaths) και πάντα υπάρχει ένας βλαμμένος που δεν ξέρει οτι για να νικήσεις πρέπει να είναι συμβατά τα picks@H$UK#HUH%U.

    Έχω και 2/2 ranked με party. Χαλαρά dominations μέχρι να ανέβουμε elo εκεί.

    Comment


    • Το έκανα uninstall και ησύχασα.

      Το τελευταίο οχυρό των αντοχών μου έπεσε χτες και σήμερα. Μετά από μια σειρά απαράδεκτων ματς, όπου έχασα με όλους τους δυνατούς τρόπους (leavers, lags, afk, διανοητικά ανάπηροι, feeders, 4v5, ήττα στις λεπτομέρειες, ήττα λόγω υπεροψίας κλπ κλπ κλπ) και όπου η απόδοσή μου ήταν μετριοκακή, έπεσα πάλι εκεί που ήμουν ένα μήνα πριν στις +10 νίκες. Το άσχημο ήταν πως όλα τα ματς ήταν με άλλο ένα ή δύο άτομα, αλλά και πάλι προκοπή δεν είδα. Εκτός αυτού είχε αρχίσει να με επηρρεάζει υπερβολικά - είχα νεύρα, τσαντιζόμουν, οι αντοχες μου για μικροπράγματα είχαν μικρύνει υπερβολικά. Επειδή ένα παιχνίδι, και μάλιστα ομαδικό, πρέπει να το χαίρεσαι, από τη στιγμή που δεν έβρισκα καμία χαρά το σούταρα.

      Ακόμα καλύτερα. Θα επιστρέψω στο αγαπημένο μου διάβασμα, τη μουσική μου και μερικά παιχνίδια που έχουν μείνει στο ράφι επειδή ασχολήθηκα υπερβολικά με το LoL.
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • μπορεις να δοκιμασεις να ασχοληθεις με fighting games

        παντως imo ομαδικα παιχνιδια με competition μονο οργανωμενα πραγματα αξιζουν αλλιως κινδυνευεις να παιξεις ασχημα με τις αντοχες σου και με την τυχη σου σε θεματα συμπαιχτων ειδικα οταν αρχισεις και παιζεις καλα ενω οι υπολοιποι random αρχιζουνε να ψωλαρουνε για x λογους

        Comment


        • Ti na sas pw egw paizw 2-3 matsakia thn hmera kai pleon den ta pairnw katholou sta sovara.
          Tite kala ekanes an se xalage mazi sou.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Originally posted by Titus View Post
            Το έκανα uninstall και ησύχασα.

            Το τελευταίο οχυρό των αντοχών μου έπεσε χτες και σήμερα. Μετά από μια σειρά απαράδεκτων ματς, όπου έχασα με όλους τους δυνατούς τρόπους (leavers, lags, afk, διανοητικά ανάπηροι, feeders, 4v5, ήττα στις λεπτομέρειες, ήττα λόγω υπεροψίας κλπ κλπ κλπ) και όπου η απόδοσή μου ήταν μετριοκακή, έπεσα πάλι εκεί που ήμουν ένα μήνα πριν στις +10 νίκες. Το άσχημο ήταν πως όλα τα ματς ήταν με άλλο ένα ή δύο άτομα, αλλά και πάλι προκοπή δεν είδα. Εκτός αυτού είχε αρχίσει να με επηρρεάζει υπερβολικά - είχα νεύρα, τσαντιζόμουν, οι αντοχες μου για μικροπράγματα είχαν μικρύνει υπερβολικά. Επειδή ένα παιχνίδι, και μάλιστα ομαδικό, πρέπει να το χαίρεσαι, από τη στιγμή που δεν έβρισκα καμία χαρά το σούταρα.

            Ακόμα καλύτερα. Θα επιστρέψω στο αγαπημένο μου διάβασμα, τη μουσική μου και μερικά παιχνίδια που έχουν μείνει στο ράφι επειδή ασχολήθηκα υπερβολικά με το LoL.
            Έχουμε μαλακομαγνήτη μου φαίνεται. Έπαιξα 4 games χθες normal με έναν φίλο μου και κερδίσαμε το 1 μόνο. Σ'αυτό που κερδίσαμε είχα 20-5 με GangPlank είχε 13-3 με Irelia και όλοι οι άλλοι δικοί μας ήταν <4 kills. Η μαλακία στο Duo Normal είναι οτι άμα είναι οι 2 υψηλού elo οι άλλοι 3εις είναι συνήθως αρκετά χειρότεροι για να εξισορροπηθεί το παιχνίδι. :S

            Comment


            • To idio ginete kai sto normal match making me to kryfo elo system opws egrapsa poio panw.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Ναι και γω για Normal μίλαγα.

                Comment


                • Merika stats tou LoL - lol

                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Το έχω σχεδόν κόψει, μπαίνω πάνω - κάτω μια φορά το μήνα για ένα με δυο games. Μου τη βάρεσε και μπήκα χτες κι έπαιξα ένα game χωρίς το μικρόβιο του ανταγωνισμού, στον "noob" EU East & Nordic.

                    Καταρχήν, όπως ήταν αναμενόμενο, έπαιξα μέτρια. Από εκεί και πέρα ήταν ένα παιχνίδι απόλυτα ισορροπημένο στην αρχή, με τους αντιπάλους να κερδίζουν πολύυυυ σιγά έδαφος. Και όταν πλέον (μετά από ώρα) το χάσμα είχε μεγαλώσει τόσο που η υπόθεση φαινόταν χαμένη, ΤΣΟΥΠ! Κάνω ace σε μια μάχη στην οποία η ομάδα μας δεν έχασε κανέναν και κερδίζουμε. Πραγματικά δεν έχω ιδέα τι γίνεται μ' αυτό το παιχνίδι, μάλλον όσο το φτύνεις σε υπηρετεί, μια ζωή γκαντέμης και τη μια φορά που έπαιξα χαλαρά μου ήρθαν όλα κουτί.

                    Μπορώ να πω ότι ήταν το καλύτερο game της ζωής μου, τουλάχιστον αυτό που ευχαριστήθηκα περισσότερο. Όχι, κανείς στις δυο ομάδες δεν έπαιξε υποδειγματικά. Και; Χωρίς άγχος ή πίεση για καλή απόδοση, απέναντι σε παίκτες σοβαρούς αλλά επίσης χαλαρούς, χωρίς καθόλου lag, με τις ισορροπίες να μη χάνονται σε κανένα σημείο (ακόμη και όταν ο Pantheon τους είχε γίνει Legendary δε μας τρόμαζε καθόλου) και (το σημαντικότερο) με μια ομάδα από "noobs" Σουηδούς / Πολωνούς / Ρώσους / δεν ξέρω κι εγώ τι που κοιτούσαν να παίξουν και δεν έβριζαν όλη την ώρα για τα πολλά deaths και λάθη όπως οι "παικταράδες" Γερμανοί που συναντούσα στον μικτό server. Τα μόνα σημεία που υπήρξε σχόλιο για απόδοση παίκτη ήταν μετά το first blood και όταν κερδήθηκε η τελευταία μάχη. Που εντάξει, σιγά τ' αυγά.

                    Έτσι θα έπρεπε να είναι το παιχνίδι: ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΟ.
                    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                    Comment


                    • Πέρασα να ρωτήσω κάτι και είδα ότι έχετε τόπικ για το αγαπημένο League of Legends.
                      Tzelakos είναι το ingame name μου και θα ήθελα να έπαιζα κανένα game μαζί σας.
                      Όποιος θέλει κάνει invite.

                      Comment


                      • Tha paiksoume kamia fora.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Foverh h Sejuani antitheta me to onoma ths, molis vrhka ton epomeno xarakthra pou tha kane 500 games
                          "Winter is coming"
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Ταρατατζουουουμμμμ!!!

                            Επέστρεψα League of Legends, τουλάχιστον για τώρα. Παίζω και στους δύο ευρωπαϊκούς servers ενώ σήμερα πήρα και δυο παιχνιδάκια με τον ChrisTop. Οπότε λοιπόν, όσοι πιστοί προσέλθετε.

                            Αλλαγές σε σχέση με το παρελθόν - ΠΑΡΑ πολλές. Αφ'ενός προς το παρόν παίζω normal και δε με ενδιαφέρει ΚΑΘΟΛΟΥ. Εγώ κάνω το παιχνίδι μου και δεν πάει να γκαρίζουν, να τσιρίζουν, να βρίζουν, τραβάω ένα ignore και ησυχάζω. Το πολύ πολύ να με κάνουν report και το παιχνίδι μου δεν είναι ποτέ τόσο άσχημο. Διαφορά αντιμετώπισης λοιπόν, καθώς θα ασχοληθώ με ranked μόνο με συμπαίκτες που έχουν seal of quality.

                            Τώρα, στο παιχνίδι, μου έχουν ξεκοιλιάσει τους δύο χαρακτήρες που έπαιζα συστηματικά. Ο Cho'Gath από εξαιρετικό hybrid tank/AP, που τον έπαιρνα, κέρδιζα το lane με συνοπτικές διαδικασίες απλά και μόνο μέσω cc, και μετά κατέβαινα σε team fights πλακώνοντας καρφιά, silence και ulti για ΠΟΛΥ damage, τώρα έχει εντελώς διαφορετικό AP scaling και πολύ μειωμένη χρησιμότητα. Σε 1v1 είναι πολύ κακός (ποτέ δεν ήταν κακός) και έχei μέτρια ζημιά, πράγμα που σημαίνει πως ακόμα και αν πας full AP και βασιστείς σε stacks για extra health είσαι sub par. Μόνος δρόμος το full tank, που πάλι λόγω του πάντα αναξιόπιστου q του και μιας feeding abillity σημαίνει πως έχεις μείνει με ένα silence και ένα αμφισβητήσιμης χρησιμότητας ulti λόγω χαμηλού damage.

                            Κοινώς του αλλάξανε τα φώτα και είναι μόνο για Normal.

                            Pantheon τώρα, τον θυμάμαι από το remake του και δεν ξέρω πώς και τι. Θα τον μελετήσω οσωνούπω.

                            Επίσης πρέπει να μάθω Gragas.

                            Αυτά, όσοι πιστοί προσέλθετε.
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Apo thn arxh afto den sou elega? Mhn ta perneis sta sovara ta pragmata kai to game sou tha ginei poly kalitero tzampa agxonese.
                              Tespa wealcome back.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • G0 παίζεις ακόμα; Στον east είσαι; :ο

                                Comment

                                Working...
                                X