Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA 2K

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NBA 2K

    2k pezi kanis i @@ ?

  • #2
    @@

    Comment


    • #3
      1) Απεφυγε τα greeklish οσο γινεται

      2) 2k υπαρχουν πολλα, προφανως εννοεις το NBA 2k

      3) @@
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #4
        egine

        Comment


        • #5
          εγώ παιζω το NBA 2K9 στο 360

          Comment


          • #6
            επιτελους 1 ανθρωπος που με καταλαβαινει

            Comment


            • #7
              Εγώ ΝΒΑ 2Κ10 στο PSP. Εντάξει τι να καταλάβεις, PSP είναι, αλλά η διαφορά είναι αισθητή από το Live 2009 (το τελευταίο Live που έχω δοκιμάσει). Τα γραφικά για κάποιον λόγο (και δη τα logos στις φανέλες και στο γήπεδο) δείχνουν λιγότερο "ζωντανά", κάτι που μου είχε χτυπήσει αρνητικά στην αρχή αλλά με τον καιρό συνήθισα. Τα mods ενδιαφέροντα, δεν ξέρω βέβαια τι προστέθηκε/αφαιρέθηκε μιας και είναι το πρώτο 2Κ που δοκιμάζω και μάλλον κλασσικά (πλέον) για παιχνίδι μπάσκετ - αν εξαιρέσουμε, νομίζω, το mode που δημιουργείς παίκτη. Η κίνηση των παικτών αυτή καθαυτή αλλά και τρίπλες, σουτ και λοιπά είναι αρκετά ρεαλιστική, ειδικότερο ενδιαφέρον παρουσιάζει η αρκετά πειστική συμπεριφορά της μπάλας από τη στιγμή που φεύγει από τα χέρια του παίκτη και κατευθύνεται προς το καλάθι. Μείον για μένα η έλλειψη των εθνικών ομάδων (είχα συνηθίσει από Live), οι παραπάνω λεπτομέρειες των γραφικών και το γεγονός ότι σε κάποια επίπεδα δυσκολίας τα τρίποντα μπαίνουν πιο εύκολα από τα δίποντα.

              Overall Conclusion: Ό,τι είπα παραπάνω είναι άχρηστο, προφανώς και δεν αξίζει να παίζεις sports game σε φορητά, εκτός και αν το θέλεις πολύ και είσαι υπομονετικός, όπως εγώ.

              Αυτά από μένα.

              Edit: Τώρα είδα προσεκτικά το section στο οποίο βρίσκεται το topic και είδα οτι είμαι ψιλο-offsection () αλλά ερωτώ: γιατί τέτοιος ρατσισμός και διαχωρισμός; Τα 2K των άλλων κονσολών δηλαδή δεν έχουν στον ήλιο μοίρα;
              "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

              Comment


              • #8
                Εγινε απο νεο μελος το θεμα. Θα το μεταφερω στα γενικα και θα διορθωσω το τιτλο.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #9
                  Το NBA 2K9 είναι πολύ καλό παιχνίδι αν το μάθεις , πραγματικά πολύ καλό καμία απολύτως σχέση με τις μούφες τα Live της EA . Ο DjSolid εχει το NBA 2K8 επίσης στο 360 , εσύ peripterapper ποιο NBA 2K έχεις και για ποια κονσόλα ;

                  Πάντως αν ψηθούν άτομα για NBA 2K10 , που δεν το βλέπω ούτε σε χίλια χρόνια , θα κανονιστούν tournaments κτλ εννοειται .

                  ΥΓ : GO CAVS

                  Comment


                  • #10
                    σε πισι το χω το 2κ10 κ ειμαι μεσα για τουρνουα
                    αν εξαιρεσεις καποια μπαγκζ ειναι παιχνιδαρα
                    ειδικα το να φτιαξεις παιχτη κ να ρχισεις καριερα

                    Comment


                    • #11
                      Αν θα έπαιρνα για κάποια κονσόλα το 10 αυτή θα ήταν το 360 ή το PS3 , pc με την καμία...
                      Πάντως το demo του 10 δεν μου άρεσε καθόλου , αν και έχω διαβάσει γενικά πολύ καλά σχόλια για το παιχνίδι.

                      Comment


                      • #12
                        Εγώ το έχω παίξει σε PS2. Πάνω καω ισχύουν όσα είπε ο Lloyd για την PSP έκδοση. Είναι αρκετά διασκεδαστικό πάντως.
                        https://www.emulator-zone.com
                        I am an iteration closer to my desired solution!
                        The World Ends With You

                        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                        Castlevania Lords of Shadow

                        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                        Hyperdimension Neptunia

                        Comment


                        • #13
                          Έπαιζα ένα φεγγάρι το 2κ που πρωτοβγήκε στο Dreamcast μετά καμμία επαφή. Δεν μπορώ να ταυτιστώ με το αμερικάνικο μπάσκετ, αν έβγαινε από την 2k Games ένα μπασκετάκι με Euroleaga θα το τιμούσα δεόντως.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Έπαιζα παλιά 2Κ2 στο Dreamcast πρωτάθλημα (πολλοί αγώνες)! Μέχρι που δάνεισα το DC σε ένα φίλο και όταν μου το επέστρεψε το save είχε φύγει νύχτα! Ε, ξενέρωσα και δε βρήκα το κουράγιο να το ξαναρχίσω
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • #15
                              Σαν σειρα ειναι οτι καλυτερο υπαρχει απο basketball games, καμια αντιρηση πανω σε αυτο. Ομως πλεον υπαρχουν σοβαρα παραπονα, προβληματα τα οποια θα πρεπει με τον ενα ή τον αλλο τροπο να ξεπεραστουν.

                              Ας πουμε δεν γινεται να μην μπορεις να παιξεις συνολικα αμυνα οπως θα ηθελες επειδη απλα και μονο ελεγχεις εναν μονο παικτη και οχι ολη την ομαδα (κοινως defensive AI sucks). Δεν ειναι δυνατον να μην μπορεις να βγαλεις κανονικα αιφνιδιασμο και να σε ακολουθει ΠΑΝΤΑ στο μισο μετρο αντιπαλος παικτης, οπως επισης δεν ειναι δυνατον να ακολουθεις ΕΣΥ εναν αντιπαλο που κανει αιφνιδιασμο και να μην μπορεις να τον ταπωσεις επειδη απλα και μονο δεν εχει προβλευθει animation για αυτο το πραγμα.

                              Θεωρω επισης πως θα πρεπει να βελτιωθει το συστημα χειρισμου με τις τριπλες. Ακομα και οι σταυρωτες τριπλες ειναι ολοκληρη διαδικασια για να γινουν.

                              Το Post Play ειναι επισης αδυναμο, οχι γιατι δεν υλοποιηται καλα, αλλα επειδη ακριβως υλοποιηται ΤΟΣΟ καλα που ειναι σχεδον αδυνατο να χασεις καλαθι με πλατη με τον Garnett και πολλους αλλους που εχουν συγκεκριμενα animations που απλα ΔΕΝ ΚΟΒΩΝΤΑΙ.

                              Τελος, το προβλημα του 2Κ10 θεωρω οτι ειναι η αμεσοτητα του χειρισμου. Σε ενα σπορ το οποιο μεσα σε κλασματα του δευτερολεπτου πρεπει να αποφασισεις πού και πώς θα δωσεις πασα, ειναι μεγαλο μειονεκτημα να αργει να ανταποκριθει το animation και να περιμενεις να αρχισει συγκεκριμενος animation cycle για μια πασα ή ενα σουτ ή ενα lay up.

                              Ελπιζω το 2Κ11 να εχει βελτιωθει σε αυτα τα σημεια. Και για να δειτε τι ακριβως εννοω, δειτε καποιο βιντεακι απο Madden NFL 10 και θα καταλαβετε τι παει να πει animation σε sports game...
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment

                              Working...
                              X