Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy XIII

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ρίξε μια θηλιά και πιάστα από τα πόδια,σαν γελάδια ένα πράγμα

    Πέραν της πλάκας πρέπει να τελειώσεις mission 14 για να μπορέσεις να τα καβαλήσεις,και στα κίτρινα circles πηδάν τα chocobos.

    Έχω τελειώσει το παιχνίδι εδώ και 2-3 μέρες και μπορώ να πω πως το τέλος ήταν μαγευτικό,με κάλυψε πλήρως.

    Τώρα κάνω τις υπόλοιπες missions και συγκεκριμένα Titan Missions,μερικές είναι πολύ δύσκολες(βλέπε 3 tonberies που αν ήθελα να τα βάλεις στα ίσια μαζί τους σε έχουν άσχημα) αλλά γενικά παλεύονται.

    Πήρα και Growth Egg από Neochu σε περίπου 15 λεπτά.Η πλάκα είναι ότι στο δεύτερο Neochu που πολεμάς για μία Titan Mission το Death έπιασε με την τρίτη φορά που το έκανα XD


    Comment


    • Originally posted by Laharl View Post
      Ρίξε μια θηλιά και πιάστα από τα πόδια,σαν γελάδια ένα πράγμα

      Πέραν της πλάκας πρέπει να τελειώσεις mission 14 για να μπορέσεις να τα καβαλήσεις,και στα κίτρινα circles πηδάν τα chocobos.
      :xp::xp::xp: Πρόσεξε ρε μλκ μην σ' ακούσει ο Evans και σε πάρει στο κυνηγί σ' όλη την Θεσσαλονίκη.

      Άντε να βρω την mission 14...
      sigpic

      Comment


      • Τέλος.
        Πραγματικά απίστευτο τέλος , με συγκίνησε ...
        Παρόλαυτα το παιχνίδι τώρα αρχίζει , συνεχίζω με τα missions και βλέπουμε στην πορεία (βγαινει και σε 20 μερες η beta του reach )

        Comment


        • Τώρα κάνω τις υπόλοιπες missions και συγκεκριμένα Titan Missions,μερικές είναι πολύ δύσκολες(βλέπε 3 tonberies που αν ήθελα να τα βάλεις στα ίσια μαζί τους σε έχουν άσχημα) αλλά γενικά παλεύονται.
          Εγώ σχετικά εύκολα τα έβγαλα, η μόνη φάση που με δυσκόλεψε αυτή η αποστολή είναι στην αρχή που υπάρχουν 3 tonberies. Όταν φας το ένα τα πράγματα γίνονται αρκετά πιο εύκολα. Αδικία που πέφτουν τόσο εύκολα πάντως, εγώ περιμενα να σε ισοπεδώνει έστω και ένα μόνο του .

          Bart ωραίος, άντε λιώσε τώρα στο grinding .

          Comment


          • Originally posted by Evans View Post
            Εγώ σχετικά εύκολα τα έβγαλα, η μόνη φάση που με δυσκόλεψε αυτή η αποστολή είναι στην αρχή που υπάρχουν 3 tonberies. Όταν φας το ένα τα πράγματα γίνονται αρκετά πιο εύκολα. Αδικία που πέφτουν τόσο εύκολα πάντως, εγώ περιμενα να σε ισοπεδώνει έστω και ένα μόνο του .

            Bart ωραίος, άντε λιώσε τώρα στο grinding .
            Αν εννοείς όπως στο FF8 που σε σκοτώνει το ένα με την μία καθώς σε πλησιάζει, τότε ναι... Μεγάλη αδικία είναι... Τουλάχιστον το κάνει αυτό το Gigantaur...
            sigpic

            Comment


            • Καλα για να πουμε την αληθεια το συγκεκριμενο mission ειναι πολυ δυσκολο (δεν το εχω βγαλει ακομα) το δοκιμασα με μισογεματο to crystarium 9 και εφαγα τρελη φολα. Μπορει να μην σε σκοτωνουν με την μια αλλα αν δεν τελειωσεις την μαχη γρηγορα σε περιμενουν εκπληξεις .

              Bart εισαι ωραιος, το τελος ηταν τοσο κορυφη...δεν εχω λογια. Εγω λεω να συνεχισουμε το FFXIII και να γραψουμε τη beta του reach μονο και μονο για σπασιμο στον νουμπιδη (κατσε να δεις πως τον λενε... αν ναι Pilgrim).

              Comment


              • Ta Tonberries den einai dyskolo Mission IMO, oute ta tria htan, oute to 1 einai.

                Dyskolo Titan Mission einai to Neochu kai ekeinos o Kitrinos exthros pou vgazei thn aspida gyarw tou, (ksexnaw to onoma tou afth th stigmh) kai den pathainei sxedon tipote.... EKEINH htan maxh!
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Rektavija. Τα 2 μαζί ήταν θάνατος.

                  Τα tonberries εμένα μου φάνηκαν γενικά πολύ εύκολα, ήξερα πώς να τα βγάλω και δεν τα βρήκα ποτέ σκούρα.

                  Comment


                  • Nai aftos o typas pou otan einai 2 mazi, sou kanei double sex!
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Θυμάμαι στο FF8, για να προλάβεις να σκοτώσεις και να αποκτήσεις τον Odin, αναγκαζόσουν να πας πολύ γρήγορα και με προσευχή να μην πέσεις πάνω στα Tonberries, τα οποία σε καθυστερούσαν πάρα πολύ, με αποτέλεσμα να τον αποκτάς. Αν έπεφτες έστω σ' ένα απ΄αυτά είναι που έτρωγες το Ownage σου. Μην πω ότι ήταν και κάπως ανατριχιαστικά...
                      sigpic

                      Comment


                      • Τα Tonberries είναι γουτσουγουτσούδικα. Δε σε σκοτώνουν από κακία, αυτή είναι η φύση τους.
                        Σκότωσα το πρώτο μου Adamantoise!
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • θυμάμαι υπάρχει και το Tonberry King. Που είναι αυτό ?
                          sigpic

                          Comment


                          • Βαρτ τράβα Oerba και ψάξε για ένα σχολείο. Ανέβα στην οροφή του και πάρε την mission από το cie'th stone. Mission 55 - Neochu. Ψάξε να το βρεις στην Archlyte Steppe (είναι μαζί με το άλλο Ochu). Όταν το βρεις, κάνε μία ομάδα με Vanille (leader), Hope (Medic), Snow/Fang (Sentinel). Μάθε στην Vanille το Death και προσπάθησε να της ανεβάσεις όσο γίνεται το magic. Επίσης εξόπλισέ της το Beladona Wand (ή αναβάθμισέ το σε Malboro). Όρμα πάνω στο Neochu με αυτό το σχήμα και άρχισε να σπαμάρεις Death στο Neochu (όχι στα γλυκούλια picochu, είναι τόσο όμορφα). Κάποια στιγμή θα σε σφάξει άσχημα, δεν κωλώνεις, προσπαθείς ξανά. Κάποτε θα του #$%#^$# και μετά θα πρέπει να σφάξεις και τα picochu (έχε ένα επιθετικό paradigm τύπου rav-med-com). Με τα πολλά θα έχεις ένα growth egg (2x CP). Αυτά .

                            Comment


                            • Μάθε στην Vanille το Death και προσπάθησε να της ανεβάσεις όσο γίνεται το magic.
                              Δεν είμαι σίγουρος αλλά έχω την εντύπωση πως το magic δεν επηρεάζει την πιθανότητα να πετύχει το debuff.
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Σκότωσα το πρώτο μου Adamantoise ! :xp: Με 4 αστέρια φυσικά. Παραλίγο να πετύχω 5 ! Το έκανα staggered και μετά του έκανα τρελό summon mash up hits...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X