Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy XIII

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Βασικά όσο πουλούσα εξοπλισμούς έκανα 100 ελέγχους για να βεβαιωθώ ότι δεν πούλησα κάτι που δεν έπρεπε, παρόλα αυτά συνεχίζω να φοβάμαι ότι μπορεί να έκανα κάποια βλακεία . Καλύτερα πριν προχωρήσεις στις πωλήσεις, μάζεψε κάποια λεφτά και ξεκίνησε τη διαδικασία για τα dark matter, ώστε να έχεις ένα καλύτερο "σημείο εκκίνησης," σε περίπτωση που κάνεις κάποιο λάθος.

    Έκανα μισή ώρα farming στην mission 24 και μάζεψα 240k gil. Αποφάσισα βέβαια να πάω για dark matters, γιατί και είναι πιο διασκεδαστική σα διαδικασία και θα πάρω και κανένα nugget. Γυρνάω μετά στην mission 24. Πάντως αν έκανα βλακεία με τους εξοπλισμούς χάνω 3-4 ώρες .

    (φορτώνω το καλό save να check-άρω τα accessories )


    Edit: 3 όπλα και 3 accessories μένουν. 500k gil και 4 dark matters και έφυγε. Ο μόνος λόγος που γουστάρω τόσο πολύ με την όλη διαδικασία είναι επειδή τα συζητάμε εδώ .

    Comment


    • IhnE δε διαφωνω, ουσιαστικα αυτο που λεω ειναι οταν εχεις τελειωσει το παιχνιδι να κανεις ενα δευτερο save και να δωσεις για dismantle τα genji. Προσωπικα αν παρω το τριτο trap απο drops δε θα κατσω να λιωσω για αλλα 3...θα συνεχισω οτι απομενει και στη συνεχεια θα παω για το trophy φτιαχνοντας ενα δευτερο file. Ετσι επι της ουσιας ουτε τα genji χανεις ουτε καταστρεφεσαι με τις ωρες στα adamantoise...


      Evans αυτο που λες το σκεπτηκα και οντως ειναι καλυτερο να εχεις τελειωσει και με τα dark matters πριν αρχισεις τις πωλησεις. Απο κει και περα παντως θελει οντως προσοχη...αντε να δουμε!

      Comment


      • Εγώ εδώ και 30 ώρες παιχνιδιού έχω δύο FAQs (ένα με όλα τα accessories και ένα με όλα τα όπλα) και και σβήνω αυτά που παίρνω. Κάθε φορά που έφτιαχνα ένα accessory ή όπλο, το έσβηνα από τις λίστες. Γενικά ήμουν πάρα πολύ σχολαστικός, αν έκανα καμιά βλακεία θα φανεί. Απλά θα χάσω 4-5 ώρες .

        Τέλος πάντων, πάει και το όπλο του Hope από Gilgamesh inc, αισιως χρειάζομαι 300k και 4 dark matters. Πάω να σφάξω κανένα Shaolong Gui και τέρμα για σήμερα.

        Comment


        • Λοιπόν νίκησα 3-4 φορές την μαμά Ochu... Τώρα άντε να δω πως θα νικήσω την μαμά neochu... Με βιάζει συνέχεια ! :xp:

          Το Death της Vanille δεν είναι τόσο δυνατό όσο φαντάστηκα. Στα προηγούμενα FF ήταν instant. Εδώ γιατί δεν το έκανε ?
          sigpic

          Comment


          • Σε κανένα FF δεν ήταν instant. Για να είμαι ειλικρινής βέβαια, σε κανένα FF δε χρησιμοποίησα death .

            Comment


            • Originally posted by Evans View Post
              Σε κανένα FF δεν ήταν instant. Για να είμαι ειλικρινής βέβαια, σε κανένα FF δε χρησιμοποίησα death .
              Ας μας διαφωτίσει τότε ο G_Z... Για πες λίγο πως διάολο νικάω την μαμά neochu ?

              Την διέλυσα την μαμά ochu με πάνω από 100,000 HP μ' ένα single hit με το Eidolon της Vanille.
              sigpic

              Comment


              • Έσφαξα σήμερα 5 adamantoises και πήρα 4 platinum ingots.

                Tα 4 από αυτά τα σκότωσα με χρήση summon και το πέμπτο χωρίς.

                Έχω και καμιά δεκαριά αποστολές ακόμη να ολοκληρώσω...

                Άρχισα δειλά δειλά να φτιάχνω και τα accesories που μου λείπουν.

                Πάντως μπορεί το post game να μην είναι τόσο πλήρες όσο κάποιων άλλων ff αλλά το βρίσκω πολύ διασκεδαστικό.

                Τανο στα άλλα ff το death είχε απλώς μια μικρή πιθανότητα να πετύχει και αν αστοχούσαν δεν γινόταν τίποτα ενώ στο 13 προκαλεί μαγική ζημιά αν δεν σκοτώσει τον εχθρό.


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • Τώρα ψάχνοντας να βρω τρόπο να σφάξω την μαμά neochu, είδα και το παρακάτω video που είχε μία διαφορά από το δικό μας...

                  Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


                  Δείτε το Paradigms shift(το όνομα!!!)... Το έχουν οι Ιάπωνες ως Optima Change...
                  sigpic

                  Comment


                  • ΟΚ έσφαξα 3 Shaolong Gui και πήρα ένα Gold Nugget (60.000 gil ^^) και ένα Dark Matter. Έφτιαξα και το ένα από τα τρία accessories. Συνεχίζω χαλαρά με Shaolong Guis λοιπόν και αν όλα πάνε καλά σε καμιά ωρίτσα θα έχω το platinum trophy. Δε νομίζω να συνεχίσω σήμερα, αύριο πάντως μάλλον θα το αποκτήσω .

                    Comment


                    • Το Death κανει επισης αν εισαι καλα equipped 999.999 damage σε staggered long gui και ειναι πανευκολο να τα φαρμαρεις για trap μετα..

                      Comment


                      • Originally posted by i Have no Equal View Post
                        Το Death κανει επισης αν εισαι καλα equipped 999.999 damage σε staggered long gui και ειναι πανευκολο να τα φαρμαρεις για trap μετα..
                        Οπότε μου λείπουν μερικά accessories για να δυναμώσω την μικρή, ώστε να κάνει τρελό Death skill...

                        Προς το παρόν το Death είναι ισάξιο του Ruinga.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by TannoSake View Post
                          Οπότε μου λείπουν μερικά accessories για να δυναμώσω την μικρή, ώστε να κάνει τρελό Death skill...

                          Προς το παρόν το Death είναι ισάξιο του Ruinga.
                          θελει belladona wand level 3 max, 3 magistral crest και genji glove και φυσικα crystarium max για να κανει 999.999 dmg..

                          Comment


                          • θελει belladona wand level 3 max, 3 magistral crest και genji glove και φυσικα crystarium max για να κανει 999.999 dmg..
                            Για το Neochu δε χρειάζεσαι τίποτα από αυτά. Ένα Malboro Wand ίσως (που είναι πανεύκολο να φτιάξεις από το Belladona) έναν Medic (Hope) και ένα Sentinel. Θα σου πάρει κάποιες προσπάθειες αλλά κάποια στιγμή θα βγει.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Ένα dark matter και τέλος (ελπίζω δηλαδή ). Καλά το adamant bangle δεν μπορούσε να θέλει λιγότερο ΧΡ για max; Τέλος πάντων, ας κάνουμε όλοι το σταυρό μας να μην έχω πουλήσει τίποτα που δεν έπρεπε :xp: .

                              Comment


                              • Originally posted by Evans View Post
                                Ένα dark matter και τέλος (ελπίζω δηλαδή ). Καλά το adamant bangle δεν μπορούσε να θέλει λιγότερο ΧΡ για max; Τέλος πάντων, ας κάνουμε όλοι το σταυρό μας να μην έχω πουλήσει τίποτα που δεν έπρεπε :xp: .
                                Δηλαδή, ότι πουλάς, δεν επιστρέφεται ? Αν και είδα ότι μπορείς να αγοράσεις αυτά που πούλησες...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X