Announcement

Collapse
No announcement yet.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • boy εισαι τρομερος φιλε.δε μπαινω συχνα νετ και διαβοζοντας δικα σου νεα,μαθαινω τα παντα.


    εφαγα τρελο κολλημα(ξανα ξανα ξανα) αυτες τις μερες με τη σειρα και τα ελιωσα παλι απο την αρχη.ουτε και γω ξερω ποσο το θελω το 4.σε κανα μηνα θα ειναι στη κατοχη μου και θα ειμαι ευτυχισμενος.
    Ground_Zero:

    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

    Comment


    • Για να καταλαβω επειδη δεν εχω παρακολουθησει πολυ δηλωσεις κοτζιμα ειπε οτι τον παραπληροφορησαν για το hardware και νομιζε οτι θα κανει παππαδες αλλα τελικα δεν τραβαει η κατι αλλο..??

      Comment


      • Kάτι άλλο, το ps3 το χαρακτήρισε "dream machine".
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Kάτι άλλο, το ps3 το χαρακτήρισε "dream machine".
          [/b]
          Α ναι γιατι εγω αλλα διαβαζω στο edge...



          Mε τα λιγα Αγγλικα που ξερω αλλο νοημα βγαζω...

          Comment


          • Αυτά που λέει ο Kojima και το EDGE είναι άκυρα, δηλαδή τι ήθελε από το ps3 να τρέχει real time τα εφέ των ταινιών spiderman (DjSolid);

            Επίσης είπα:
            3. ο Kojima μπλοφάρει ώστε να μην προκαλέσει υπέρμετρες προσδοκίες και μετά απότομο προσγείωμα, και αυτό είναι πολύ καλό. Υπάρχει σύνδεση αυτής της εκδοχής με την πρώτη.
            4. η SCE δεν έδωσε τα κατάλληλα developement tools στην Konami
            5. η ομάδα του Kojima δεν έχει τις ίδιες ικανότητες στην απελευθέρωση της δύναμης του ps3 όπως πχ μια Naughty Dog, μια Insomaniac, Guerilla ή Evolution Studios.

            Όπως και να έχει εμένα μου τρέχουν τα σάλια.

            Δε του φθάνει το blu ray, δε του φθάνει το ps3 το έχει παρακάνει λίγο, μια λύση θα ήταν να έφτιαχνε το mgs4 για ένα σύστημα από 4 παράλληλα συνδεδεμένα μεταξύ τους ps3
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • Αυτά που λέει ο Kojima και το EDGE είναι άκυρα, δηλαδή τι ήθελε από το ps3 να τρέχει real time τα εφέ των ταινιών spiderman (DjSolid);

              Επίσης είπα:
              3. ο Kojima μπλοφάρει ώστε να μην προκαλέσει υπέρμετρες προσδοκίες και μετά απότομο προσγείωμα, και αυτό είναι πολύ καλό. Υπάρχει σύνδεση αυτής της εκδοχής με την πρώτη.
              4. η SCE δεν έδωσε τα κατάλληλα developement tools στην Konami
              5. η ομάδα του Kojima δεν έχει τις ίδιες ικανότητες στην απελευθέρωση της δύναμης του ps3 όπως πχ μια Naughty Dog, μια Insomaniac, Guerilla ή Evolution Studios.

              Όπως και να έχει εμένα μου τρέχουν τα σάλια.
              [/b]
              Ναι αρχηγε δε διαφωνω και εγω το περιμενω πως και πως αλλα..

              Δε σας φαινετε λιγο παραξενο που το 2005 ελεγε "dream machine" το PS3 αιθουσα κινηματογραφου/ακριβο εστιατοριο και το 360 ντιβιντι και σουβλατζιδικο το 2008 αφου τελειωσε το παιχνιδι και την υπερβολικη δοση hype μας λεει με λιγα λογια: "Θυμαστε τις μαλακιες που σας ελεγα για το 8ο θαυμα του κοσμου OMG 1080p NOWHERE TO HIDE etc..? λοιπον ξεχαστε τα γιατι αλλα νομιζαμε το 2005 και τελικα δεν τραβαει ο cell..."

              Δεν ξερω αν ειναι μπλοφαδορος ο κοτζιμας αλλα να μην εδωσε τα καταλληλα developement tools η σονυ στην κοναμι μου φαινετε αστειο, αν δεν τα δωσει στην ομαδα που αναπτυσει τον τιτλο με τις μεγαλυτερες προσδοκιες τοτε που θα τα δωσει δηλαδη..?

              Μπορει να σας φανει προκλητικο αλλα εγω θεωρω τον μιστερ κοτζιμα πιονι της σονυ και μεγαλο καραγκιοζακο και γραφικο...

              "it's that we weren't really aware of what the full spec ps3 offered"

              Σωπα ρε φιλαρακι σε παραπληροφορησαν δηλαδη.? δεν επαιζες το παιχνιδι τους τοσο καιρο...

              κοιτα τωρα να παιζει αξιοπρεπως στα 720p τουλαχιστον για να μην ξεφτιλιστεις εντελως...

              PS: Περιμενω την οργη του bigboss... ;) ;)

              Comment


              • <div class='quotetop'>(UEG &#064; Apr 30 2008, 07&#58;45 PM) [snapback]20409[/snapback]</div>
                Μπορει να σας φανει προκλητικο αλλα εγω θεωρω τον μιστερ κοτζιμα πιονι της σονυ και μεγαλο καραγκιοζακο και γραφικο... [/b]
                Αν ηταν πιονι της sony δεν θα εβγαινε 1 μηνα πριν την κυκλοφορια του &#39;&#39;παιδιου&#39;&#39;του(και μαλιστα το αγαπημενο του μιας και ειναι το τελευταιο ) να το θαψει και να παρει η μπαλα και την sony...της οποιας ειναι πιονι

                Αυτα που ειχε πει τοτε τα εχουν ξεχασει οι περισσοτεροι,ενω αυτο που ειπε τωρα το εχουν πληροφορηθει ολοι.Μονο για πιονι της sony δεν μου κανει o kojima λοιπον.

                O ανθρωπος ειναι απλα ειλικρινης.Ειναι αρεστος(ή τον παιρνουν στα σοβαρα) οποτε λεει πραγματα που χαιδευουν αυτια καποιων και δεν τον συμπαθουν οταν δεν αρεσουν τα λεγομενα του.

                Για παραδειγμα οταν ο kojima ελεγε για κινηματογραφο κτλ,αρεσε στους ps3 fans ,τωρα αν προσεξεις πολλοι ps3 fans τον κραζουν μετα αυτα που ειπε τελευταια.
                Το ιδιο συμβαινει και τους χbox fans.Δεν τους αρεσαν αυτα που ελεγε το 2005,τωρα ομως δινουν σημασια στα λεγομενα του περι περιορισμενης τεχνολογιας και τα χρησιμοποιουν ως επιχειρημα.Περιορισμενη τεχολογια ομως θεωρει και τα 50GB του BR.Εκει ομως θεωρειται γραφικος απο τους ιδιους.
                Κατι δεν παει καλα λοιπον
                Δεν μπορει να ειναι και μακακας και σοβαρος.Και καραγκιοζης και ειλικρινης...





                Τωρα για αυτα που ειπε τελευταια,προφανως δεν του φτανει η σημερινη τεχνολογια για να πραγματοποιησει αυτα που ειχε στο μυαλο του για το MGS4,θα ηθελε να υπηρχαν περισσοτερες δυνατοτητες.
                Πιστευε οτι το ps3 θα του εδινε περισσοτερα προφανως.Αλλα εξακολουθει να το θεωρει δυνατο.Με λιγα λογια περιμενε περισσοτερα απο αυτη τη γενια.

                Εγω πιστευω οτι δεν εχει να κανει με τα γραφικα,αλλα με πραγματα-ιδεες που δεν μπορεσε να υλοποιησει.Τα γραφικα του MGS4 θα ξεπεραστουν ευκολα,αν δεν εχουν ηδη ξεπεραστει απο παιχνιδια του ps3...

                Oποτε δεν συμφωνω και με τους λογους που εγραψε ο BB.
                <div class='quotetop'></div>
                3. ο Kojima μπλοφάρει ώστε να μην προκαλέσει υπέρμετρες προσδοκίες και μετά απότομο προσγείωμα, και αυτό είναι πολύ καλό. Υπάρχει σύνδεση αυτής της εκδοχής με την πρώτη.
                4. η SCE δεν έδωσε τα κατάλληλα developement tools στην Konami
                5. η ομάδα του Kojima δεν έχει τις ίδιες ικανότητες στην απελευθέρωση της δύναμης του ps3 όπως πχ μια Naughty Dog, μια Insomaniac, Guerilla ή Evolution Studios.[/b]

                Comment


                • Αν ηταν πιονι της sony δεν θα εβγαινε 1 μηνα πριν την κυκλοφορια του &#39;&#39;παιδιου&#39;&#39;του(και μαλιστα το αγαπημενο του μιας και ειναι το τελευταιο ) να το θαψει και να παρει η μπαλα και την sony...της οποιας ειναι πιονι

                  [/b]
                  Μα προφανως και θα εβγαινε για να "προσγειωσει" λιγο τους φανς και να γλυτωσει το κραξιμο, να πουνε "να ειδες ουτε η απεριοριστη δυναμη του ps3 δεν φτανει για την παιχνιδαρα.." τον σκοπο του τον πετυχε παντως..

                  Και ρε παιδια σας φαινετε λογικο που ανακαλυψε οτι δεν του φτανει η απειρη δυναμη του πς3 1 μηνα πριν την κυκλοφορια..?

                  Δηλαδη το 2005-2006-2007 που μας ειχε πρηξει με τις δηλωσεις του για εστιατορια/κινηματογραφους εφτανε η super δυναμη του ps3 τωρα ξαφνικα στερεψε..?

                  Δεν ξερω εγω καραγκιοζιλικια τα βλεπω ολα αυτα... ;) ;)

                  Comment


                  • <div class='quotetop'>(UEG &#064; Apr 30 2008, 09&#58;15 PM) [snapback]20424[/snapback]</div>
                    Μα προφανως και θα εβγαινε για να "προσγειωσει" λιγο τους φανς και να γλυτωσει το κραξιμο, να πουνε "να ειδες ουτε η απεριοριστη δυναμη του ps3 δεν φτανει για την παιχνιδαρα.." τον σκοπο του τον πετυχε παντως..[/b]
                    Mα αν ηταν πιονι της sony,δεν θα τον ενοιαζε το κραξιμο που θα φαει μετα ,αλλα το ποσο θα πουλησει το game.Και για να το πετυχει αυτο θα επαιζε το παιχνιδι του hype μεχρι τελευταια στιγμη αλα assasins greed.Το οποιο κολπο επιασε οπως ειδαμε στην πραξη...
                    Αφου πουλησε πρωτα εκατομμυρια το παιχνιδι,εφαγε και το κραξιμο μετα.Ε και?
                    Κατι τετοιο θα εκανε και ο kojima αν ηταν πιονι,αλλα μαλλον δεν ειναι.

                    <div class='quotetop'>(UEG &#064; Apr 30 2008, 09&#58;15 PM) [snapback]20424[/snapback]</div>
                    Και ρε παιδια σας φαινετε λογικο που ανακαλυψε οτι δεν του φτανει η απειρη δυναμη του πς3 1 μηνα πριν την κυκλοφορια..?

                    Δηλαδη το 2005-2006-2007 που μας ειχε πρηξει με τις δηλωσεις του για εστιατορια/κινηματογραφους εφτανε η super δυναμη του ps3 τωρα ξαφνικα στερεψε..? [/b]
                    Τοτε περισσοτερο φανταζοταν τι θα.. μπορουσε να κανει,ενω τωρα ειδε το αποτελεσμα.Λογικο μου φαινεται.
                    Απλα κανεις στην θεση του δεν θα ελεγε στον τυπο τις ειλικρινεις σκεψεις-συμπερασματα του ενα μηνα πριν βγει το παιχνιδι του.Ο Κοjima το εκανε και μαγκια του.
                    Οπως το βλεπει ο καθενας βεβαια.

                    Comment


                    • Όταν βγει το game θα γκαβλώσουμε οπότε τα άλλα είναι περιττά ;) .
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • γκαβλώσουμε
                        [/b]
                        .


                        Comment


                        • ε;
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Δεν έχει γ μπροστά η λέξη


                            Comment


                            • ROFL .

                              Comment


                              • Εγω την χρησιμοποιω χωρις γ απο μπροστα. Ειναι πιο εκλεπτισμενη
                                My blog:Doppel&#39;s Den

                                Comment

                                Working...
                                X