Announcement

Collapse
No announcement yet.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MGS4 Japanese Sales: 476K Sold (+77K PS3s)
    http://kotaku.com/5017070/mgs4-japanese-sa...old-%2B77k-ps3s

    Comment


    • Πολυ καλες πωλησεις ! απο οτι κοιταξα ξεπερασε τις αντιστοιχες του MGS2 την πρωτη του εβδομαδα στην Ιαπωνια, απο τις πληροφοριες του vgchartz παντα


      Aντρέας Παγουλάτος

      Comment


      • Το τελειωσα 2η φορα στο Big Boss Hard σε 10 ωρες (ειδα ξανα και μερικα cut scenes που μου αρεσαν) πραγματικα παντως πολυ μεγαλη διαφορα η ΑΙ θα το δοκιμασω και στο Βoss extreme ετσι για να δω πως ειναι !


        Aντρέας Παγουλάτος

        Comment


        • Το τελειωσα 2η φορα στο Big Boss Hard σε 10 ωρες (ειδα ξανα και μερικα cut scenes που μου αρεσαν) πραγματικα παντως πολυ μεγαλη διαφορα η ΑΙ θα το δοκιμασω και στο Βoss extreme ετσι για να δω πως ειναι !
          [/b]
          To παιζω σε BigBoss hard και προσπαθω να το κανω σε λιγοτερο απο 5 ωρες με 0 kills και alerts.. wish me luck..

          H AI εχει οντως διαφορα, σε βρισκουν για πλακα απο το θορυβο και μονο σε αντιθεση με το normal...

          Comment


          • MGS Database Announced
            Interactive compendium coming with next PSN update.


            http://ps3.ign.com/articles/882/882764p1.html
            <div class='quotetop'></div>
            Perhaps you&#39;ve played through the first three Metal Gear Solid games, but still have questions and haven&#39;t had a chance to play Metal Gear Solid 4. Then again, maybe you&#39;ve blasted through MGS4 and don&#39;t fully remember all of the characters and who&#39;s connected to what person in the mythology. Don&#39;t you fear, because Konami and Sony are going to be releasing a huge amount of information related to this massive universe in a rather creative way. On the Playstation.Blog, Brandon Laurino from Konami Online stated that the MGS4 Database will be launched tomorrow, June 19th as part of the PSN update. A free downloadable application, it features information relating to all aspects of the franchise. As Laurino said in his post, the database will include, "complete storylines, character profiles, relationship diagrams, and much more&#33;"

            Obviously, this would be an excellent way to augment any knowledge of the previous games, which is a great addition for fans. However, the MGS4 Database will also contain MGS4 spoilers with easter eggs and other hints. However, if you haven&#39;t beaten the title yet, players don&#39;t need to worry about spoilers, because the Database will read your save files and black out these spoilers until you&#39;ve beaten the game once.

            Laurino ended his post by highlighting that this was only one of a number of downloadable extras that Konami plans on releasing with MGS4, noting that a new camouflage pattern and iPod song have already been released, and that more was on the way.[/b]

            Kαλη ιδεα.

            Comment


            • Spoiler&#33;&#33;
              </span>
              <span style="color:#FFFFFF">O Vamp το καθίκι δεν ψωφάει;;&#33;&#33; πως βγαίνει;

              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Spoiler&#33;&#33;
                </span>
                O Vamp το καθίκι δεν ψωφάει;;&#33;&#33; πως βγαίνει;
                [/b]

                *SPOILER*




                <span style="color:#FFFFFF">CQC+Syringe
                B) B)

                Comment


                • 10 από το gameover.gr
                  Εν κατακλείδι, όπως αναφέραμε και στην εισαγωγή αυτού του κειμένου, το Metal Gear Solid 4 πραγματικά αλλάζει τα δεδομένα στο σύγχρονο gaming. Αυτό δεν οφείλεται τόσο στο ότι το παιχνίδι της Konami προσφέρει κάτι πραγματικό νέο, όσο στο ότι ό,τι κάνει το κάνει με απόλυτη αρτιότητα. Για πρώτη φορά οι cut-scenes αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι του gameplay, για πρώτη φορά βλέπουμε στο PlayStation 3 γραφικά τέτοιου επιπέδου, για πρώτη φορά σε παιχνίδι δράσης δημιουργούνται τόσο έντονα συναισθήματα και ίσως για πρώτη φορά η ολοκλήρωση ενός videogame είναι ικανή να κάνει τον παίκτη να βουρκώσει (ναι, ακόμα και αυτό είναι πιθανό). Άλλωστε, πόσα παιχνίδια γνωρίζετε που τελειώνουν με το θρυλικό αντιπολεμικό τραγούδι Here?s to You της Joan Baez; Με το Metal Gear Solid 4 τα videogames άλλαξαν, ?ενηλικιώθηκαν? περαιτέρω αν θέλετε και αυτό θα το χρωστάμε σε έναν μικρόσωμο Ιάπωνα με αντιπολεμική φιλοσοφία και έντονες ανησυχίες που ακούει στο όνομα ?Hideo Kojima?.[/b]
                  http://www.gameover.gr/default.php?pid=6&c..._id=5260&page=3

                  9 από το gamelife.gr
                  http://www.gamelife.gr/cPages/reviews/509/...%20Patriots.htm
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Παιδες κατεβασα την database (77Mb) απο το Αμερικανικο λογαριασμο μου και δυστυχως δεν αναγνωριζει το PAL cleared save μου αντε να δουμε ποτε θα ερθει η database στο PAL store...


                    Aντρέας Παγουλάτος

                    Comment


                    • Μόλις γύρισα από το αεροδρόμειο και είπα να αρχίσω πάλι το παιχνίδι στο The Boss Extreme (ή Big Boss extreme, όπως λέγεται τέλοσπαντων) και μου ζητάει να ΞΑΝΑ κάνω την εγκατάσταση. Αυτές οι εγκαταστάσεις κάθε τόσο είναι από τα πιο ενοχλητικά πράγματα που έχω δει σε παιχνίδι. Ρε Hideo, έφτιαξες τέτοια παιχνιδάρα και δεν μπορούσες να το κάνεις να φορτώνει από το πρώτο installation στον σκληρό;;; (που δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει αλλά τέλοσπαντων0.


                      Comment


                      • Μόλις γύρισα από το αεροδρόμειο και είπα να αρχίσω πάλι το παιχνίδι στο The Boss Extreme (ή Big Boss extreme, όπως λέγεται τέλοσπαντων) και μου ζητάει να ΞΑΝΑ κάνω την εγκατάσταση. Αυτές οι εγκαταστάσεις κάθε τόσο είναι από τα πιο ενοχλητικά πράγματα που έχω δει σε παιχνίδι. Ρε Hideo, έφτιαξες τέτοια παιχνιδάρα και δεν μπορούσες να το κάνεις να φορτώνει από το πρώτο installation στον σκληρό;;; (που δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει αλλά τέλοσπαντων0.
                        [/b]
                        Eδω καθε save που φορτωνεις σου λεει να κανεις install το chapter τι μου λες τωρα...

                        EDIT:
                        Παιδες κατεβασα την database (77Mb) απο το Αμερικανικο λογαριασμο μου και δυστυχως δεν αναγνωριζει το PAL cleared save μου αντε να δουμε ποτε θα ερθει η database στο PAL store...
                        [/b]
                        Αν κατεβασεις ενα US cleared save απο το gamefaqs ισως το διαβασει, θα το κανω σε λιγο να δω αν πιανει.. ;)

                        Comment


                        • Παιδιά δε σας ενδιαφέρει, αλλά πρέπει να το πω γιατί χάρηκα άπειρα&#33;&#33;&#33;

                          Το τοπικό videoclub νοικιάζει Playstation 3, 5?/ήμερα και το MGS4 2? πρώτη μέρα, 1? κάθε επόμενη. Όλα αυτά σημαίνουν 19? για τρεις μέρεεεεεεεεες..............

                          Σύντομα θα μπω και εγώ στην ομάδα σας . Burn exams buuuuuuuuuurn.

                          Comment


                          • Αν το λιώσεις πολύ ίσως το βγάλεις και σε 2 μέρες&#33; Γλιτώνεις και 6 euro&#33; Κατά τα άλλα welcome to the club. Το παιχνίδι είναι εξαιρετικό ;) Γαμώτο ακόμα να γράψω τις τελικές μου εντυπώσεις. FUCK EXAMS&#33;&#33;&#33;
                            Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                            Comment


                            • Αν το λιώσεις πολύ ίσως το βγάλεις και σε 2 μέρες&#33; [/b]
                              Πολύ δύσκολο, (ειδικά για πρώτη φορά) δεν είναι μικρό το game εκτός και αν παίζει 24 ώρες το 24ωρο . Εγώ το λιώνω από τη Δευτέρα το έχω φθάσει κοντά 25 ώρες (Big Boss hard) και δεν το έχω τερματήσει ακόμη.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Ε εσύ το παίζεις και στο δυσκολότερο επίπεδο που είχε διαθέσιμο στην αρχή&#33;Αν το παίξει στο normal ή στο normal λογικά σε τρεις και με πολύ λιώσιμο σε δυο μέρες θα βγαίνει.
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X