Announcement

Collapse
No announcement yet.

Alone In The Dark Series

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alone In The Dark Series

    Ας μιλήσουμε εδώ για την πολυφημισμένη σειρά τρόμου Alone In The Dark με πρωταγωνιστή τον Edward Carnby.

    Παίζω το Alone In The Dark 5 και έχω απογοητευτεί με τον χειρισμό.

    Ο χειρισμός του είναι πιο απαράδεκτος σε σχέση με τα προηγούμενα. Η κάμερα είναι πολύ πιο απαράδεκτη από το χειρισμό το ίδιο ! Η εταιρεία που το έκανε έκανε χοντρή μαλακία και βιάστηκε να το βγάλει.

    Τα γραφικά και η πλοκή πολύ ωραία. Μόνο το σενάριο και την κάμερα έπρεπε να φτιάξουν και θα ήταν ακόμα τέλειο...
    sigpic

  • #2
    Originally posted by TannoSake
    Τα γραφικά και η πλοκή πολύ ωραία. Μόνο το σενάριο και την κάμερα έπρεπε να φτιάξουν και θα ήταν ακόμα τέλειο...
    Σε έχασα λίγο εδώ.
    Αφού η πλοκή είναι ωραία, πως το σενάριο δεν είναι;

    Comment


    • #3
      Originally posted by Ormion View Post
      Σε έχασα λίγο εδώ.
      Αφού η πλοκή είναι ωραία, πως το σενάριο δεν είναι;
      Γράψε λάθος. Από την απογοήτευση μου έχασα το μυαλό μου.

      Η πλοκή και το σενάριο ωραία είναι... Τον χειρισμό και την κάμερα χρειάζονται διόρθωση σ' ότι και αν γίνει...

      Τώρα το παίζω, αλλά κάποια σημεία είναι πολύ σπαστικά, ιδίως η οδήγηση του αυτοκινήτου είναι τελείως σπαστική. Το αμάξι πάει σα χελώνα, λες και το πήγαν στο style του Driver 1, με αποτέλεσμα να πεθαίνω σα μαλάκας από την επίθεση των δαιμόνων του σκότους.

      Κατά τα άλλα έχω εντυπωσιαστεί με τα κινηματογραφικά και περιβαλλοντικά FX.

      Η μεγαλύτερη απογοήτευση είναι κι αυτό, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΥΠΟΤΙΤΛΟΙ ! Δεν μπορώ να τους καταλάβω και καλά αυτούς εκεί με τα περίεργα τους. Η μουσική είναι πολύ ωραία δεν λέω...
      sigpic

      Comment


      • #4
        Έχω τερματίσει το 4 στο PS1 και σε GBC (από τα πιο εντυπωσιακά παιχνίδια που βγήκαν στο παλιό GB) και το 5 στο PS2 και έχω πολύ καλή άποψη και για τα δύο. Το 4 μου άρεσε κάπως περισσότερο. Έπαιζε σαν Resident Evil αλλά ήταν πιο δύσκολο από άποψη γρίφων και το σενάριο είχε αρκετό ενδιαφέρον. Το 5 έχει θαφτεί από τον τύπο αλλά εγώ το βρήκα αρκετά διασκεδαστικό.
        https://www.emulator-zone.com
        I am an iteration closer to my desired solution!
        The World Ends With You

        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
        Castlevania Lords of Shadow

        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
        Hyperdimension Neptunia

        Comment

        Working...
        X