Announcement

Collapse
No announcement yet.

Resonance of Fate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Resonance of Fate






    Σε λίγες μέρες κυκλοφορεί ο νέος τίτλος της Tri-Ace με εκδοτή τη Sega για Ps3 και Xbox 360. Τhread is up, εννοείται με κλεμμένη παρουσίαση από neogaf.




    Τίτλος: Resonance of Fate
    Κονσόλες: Playstation 3 και Xbox 360
    Παίχτες: Ένας
    Developer: tri-Ace (Star Ocean series, Valkyrie Profile series, Radiata Stories, Infinite Undiscovery)
    Publisher: Sega
    Release Date: 26 Μαρτίου 2010










    Japanese voice: Ken Narita
    English voice: Nolan North
    26 years old, he used to be a subordinate of the Cardinal organization, before being the lone survivor of his squad. He now has his own Private Military Firm (PMF), and has recruited Zephyr and Leanne for his company.


    Japanese voice: Hiro Shimono
    English voice: Scott Menville
    A 17-year old orphan, he has a tough attitude about life. After being helped by Vashyron, Zephyr joins his PMF.


    Japanese voice: Aya Endou
    English voice: Jessica DiCicco
    A 21-year old woman, she was saved by Zephyr at a preious point in her life, and joins Vashyron's PMF.




    Videos:
    Gametrailers 1
    Gametrailers 2
    Gametrailers 3
    Gamespot 1
    Gamespot 2
    IGN 1
    IGN 2
    IGN 3




    rpgland (import) - 8/10
    RPGfan (Import) - 88%
    Eurogamer - 8/10
    sigpic

  • #2
    Ήδη το περιμένω !
    sigpic

    Comment


    • #3
      Ήδη το περιμένω !
      ηδη το κατεβασα! (μερος αλυσιδωτης αντιδρασης με το απο πανω)


      μπραβο deus δεν ειχα παρατηρησει οτι δεν υπηρχε thread για τo resonance

      ΑΛΛΑ επειδη μου μυριζει αρκετα ποιοτικο jrpg θα περιμενω να μου ερθει αυθεντικο για να το παιξω

      Comment


      • #4
        Το περίμενα καιρό, κυρίως λόγω setting. Με τη συνηθισμένη τακτική της καθυστέρησης μέχρι να το βρω στη τιμή που πρέπει, κάποια στιγμή θα το τιμήσω σίγουρα.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • #5
          off topic*

          αυτη την πολυ ενδιαφεροn τακτικη του mr.loggo, που ερχεται και δενει με την οικονομικη κριση των ημερων μας, πως γινεται να την υοθετησει και καποιος σαν και μενα που δεν κρατιεται να παιξει εναν τιτλο?

          ειναι περισσοτερο ρητορικη η ερωτηση μου αν μπορει καποιος να δωσει ουσιαστικη απαντηση καλοδεχουμενη

          Comment


          • #6
            Αrgg καταραμένοι xbox users δεν παίζετε τίμια με τους κοκκινογένειδες! Το περιμένω κι εγώ, day 1 αγορά και θα πάρει θέση μετά το Final Fantasy.
            sigpic

            Comment


            • #7
              χλωμο σε κοβω να το πιασεις day one αν πηγαινεις για το platinum στο ffxiii παντος

              Comment


              • #8
                Έλα ρε Vaynard, όλο και κάτι θα έχεις στην άκρη που δεν έχεις παίξει. Αν πάλι δεν έχεις κάτι στην άκρη, υπάρχει πάντα η ασφαλής διέξοδος - διάλειμμα του Retro gaming, το οποίο είναι και τσάμπα. Μάλιστα, μιας και μιλαμε για Tri-Ace, καιρό τώρα ψήνω αυτό το translated rom του Star Ocean του SNES. Έχω παίξει το Second Story, έχω παίξει και το Till the End of Time, άλλα το original δε το έχω δει ακόμα. Ειδικά τώρα με full speed emulator στο Wii, με βλέπω να το τιμάω το παιχνίδι.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • #9
                  ναι σωστη λυση το retro gaming μονο που δεν εχω κατι κατα νου αυτη την περιοδο, οχι πως παιζει οικονομικο προβλημα απλα εχω την αισθηση οτι τελευταια σκαω πολλα λεφτα για games και αυτο μου τι δινει

                  αλλα μονο στην ιδεα οτι υπαρχει κατι καινουργιο εκει εξω που με ενδιαφερει και δεν το εχω παιξει ακομα σεληνιαζομαι

                  η κριση του υπερκαταναλοτισμου i guess

                  Comment


                  • #10
                    IMO αξίζει να δίνεις κάποια λεφτά παραπάνω για να παίζεις πολύ συγκεκριμένους τίτλους στην ώρα τους, δε γίνεται όλα να τα παίζεις από έξι μήνες μέχρι δύο χρόνια αργότερα.

                    Τέλος πάντων, θα το παίξω κι εγώ 100% αυτό το παιχνιδι, αλλά σίγουρα θα καθυστερήσει αρκετά η ώρα του. Platinum στο FF XIII, στο God of War III (ας το παίξω πρώτα αυτό) και στο Heavy Rain είναι δύσκολη υπόθεση. Σιγά σιγά, όλα θα πάρουν σειρά.

                    Comment


                    • #11
                      Α καλά ναι ρε, προφανώς και υπάρχουν τίτλοι που αξίζει να τους πάρει κανείς day 1, μη κοιτάς τι κάνω εγώ. Που δηλαδή ακόμα κι εγώ, σε κάνα Zelda πχ δύσκολα περιμένω.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • #12
                        Aπαράδεκτος για το FF XIII βέβαια .

                        Comment


                        • #13
                          Gametrailers Review



                          8/10
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            ΛΟΛ το σενάριο, 6.1 μόνο. Τέλος πάντων, το παιχνίδι έχει στυλ. Παρόλα αυτά θα αργήσει αρκετά για μένα, μετά το ΧΙΙΙ θα αναλωθώ σε τίποτα πιο εύπεπτο .

                            Comment


                            • #15
                              τελικα δεν κρατηθηκα μεχρι να μου ερθει το pre order
                              αρχισα την copia σημερα και επαιξα 2 ωριτσες

                              οι πρωτες μου εντυπωσεις δεν ειναι και οι καλυτερες (παρολο που ειχα δει το demo)

                              ελπιζω να αλλαξει η γνωμη μου παρακατω

                              αρχιζει καπως....αποτομα,

                              ισως να ειμαι και προκατηλημενος πλεον φετος εχω παιξει απιστευτα games απο την αρχη της χρονιας και να εχω κακομαθει

                              το συστημα μαχης φαινεται ενδιαφερον με πολλα στοιχεια απο valkyria chronicles,valkyrie profile 2,eternal sonata
                              το συστημα εξερευνησης με τα hexes παρουσιαζει καποια προτοτυπα στοιχεια
                              τα γραφικα μου φανηκανε μετρια, το voice acting ουτε κρυο ουτε ζεστη
                              προτιμω να μην πω τιποτα ακομα για το story ειναι πολυ νωρις

                              περισσοτερα οταν το προχωρησω

                              Comment

                              Working...
                              X