Announcement

Collapse
No announcement yet.

ModNation racers

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ModNation racers



    Aνοίγω thread για το συγκεκριμένο game του ps3 (και psp) διότι νομίζω το αξίζει. Κυκλοφόρησε σε Ευρώπη πριν κάτι ημέρες (21 Μαίου).

    Χθες κατέβασα το demo και έπαιξα και κατά τη γνώμη μου το game είναι εξαιρετικό για kart, απο κάθε άποψη. Εξαιρετικά γραφικά και menu, χιούμορ, ωραίος χειρισμός και φυσικά το "play-create-share". Το να κάνεις πίστα στο ModNation είναι πολύ εύκολο και λιγότερο πολύπλοκο απ΄ότι στο LBP.

    Ίσως μιλάμε για ένα κρυφό διαμάντι και απορώ που η Sony δεν το προώθησε και διαφήμισε περισσότερο.

    Στο demo έκανα στα γρήγορα δύο πίστες, τις οποίες δεν διακόσμησα εγώ με δέντρα, σπίτια κτλ, αλλά το ανέθεσα στην cpu.

    εικόνες από τις δύο πίστες που έφτιαξα...




    Star Citizen videos Star Citizen gallery

  • #2
    Στο gameplay χάνει αρκετά κατά την γνώμη μου όμως.
    Δεν υπάρχει αυτή η ένταση που υπάρχει σε άλλα kart games όπως Mario Kart ή Crash.
    Το drift είναι πολύ εύκολο και τα όπλα ψιλοαδιάφορα.

    Comment


    • #3
      Και εμένα δεν μπυ άρεσε και πολύ. Σε κάποιες περιπτώσεις φτάνεις στο σημείο να μην βλέπεις που πηγαίνεις επειδή ο δρόμος είναι μαύρος και γυαλίζει...
      https://www.emulator-zone.com
      I am an iteration closer to my desired solution!
      The World Ends With You

      I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
      Castlevania Lords of Shadow

      I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
      Hyperdimension Neptunia

      Comment


      • #4
        Προσωπικά έχω να παίξω σοβαρά Mario Kart από το Mario Kart 64, για το Crash δεν θυμάμαι καν πως ήταν στο gameplay. Aυτό που είδα στο ModNation racers μου άρεσε, έτσι απλά.

        Η μαγεία του όλου concept είναι πως μπορείς να δοκιμάσεις τις οδηγικές σου ικανότητες σε οποιούδηποτε είδους πίστα, οποιάδηποτε στροφή, άλμα και πάει λέγοντας, μπορεί να σκεφθεί το δημιουργικό μυαλό ενός gamer, με τα εργαλεία δημιουργίας πιστών που δίνονται τα οποία είναι εξαιρετικά, απλά και εύχρηστα. Αυτό δεν στο προσφέρει στο ελάχιστο το Μario Kart ή το Crash team racing.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #5
          Δεν διαφωνώ. Όπως είπες η δύναμη του MNR είναι στην παραμετροποίηση αλλά πρέπει να υπάρχει και το ανάλογο gameplay.
          Δεν λέω ότι έχει άσχημο gameplay αλλά το βρήκα και τυπικό και χωρίς ιδιαίτερη ένταση.

          Comment

          Working...
          X