Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy VII Crisis Core

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Peite mou oti ta voice overs ta kanoun oi aggloi tou FF12 kai tou Tactics!!! plz plz plz!!!!
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #77
      Εγώ το έχασα λίγο με το DMW, δηλαδή το levelling γίνεται στην τύχη; Τέλος πάντων, οι αρχικές εντυπώσεις είναι θετικές. Θα το παίξω όταν το έχω το αυθεντικό στα χέρια μου . Πολύ πολύ πολύ καλά σκηνοθετημένο!

      Comment


      • #78
        Δεν είναι ακριβώς στην τύχη.. έχω προσέξει πως εμφανίζεται πιο συχνά στις δύσκολες μάχες. Ειδικά ο Sephiroth με το 777. Πρέπει να το έχουν κάνει να βγαίνει μετά από συγκεκριμένες μάχες ή κάτι τέτοιο. Επίσης, εμφανίζονται κάτι μικροκλιπάκια μερκές φορές .. έχει καταλάβει κανείς τι είναι;


        Comment


        • #79
          Εγώ πάντως όχι . Γενικά το tutorial του παιχνιδιού είναι gtpk, ελπίζω το manual να εξηγεί κάποια πράγματα. Αλλιώς gamefaqs ή παίζεις στα τυφλά XD .

          Comment


          • #80
            Αν εχετε παρατηρησει το DMW αριστερα πανω ενωνεται με κατι σωληνακια λεπτα με τα HP,ΜP,ΑP.Mηπως εξαρταται απο αυτα ο ''κουλοχερης'' ή μηπως αναλογα με το που βγαινει το 7αρι γεμιζει και τα HP,MP,AP?

            Comment


            • #81
              Για τυχαίος μου φένεται ο κουλοχέρης.
              Έπαιζα το ίδιο αφεντικό και άλλωτε κέρδιζα επίπεδα και άλλωτε όχι.


              Πάντως από ότι έχω παίξει μέχρι στιγμής το κουλό φινάλε του Digre of Cerberus σαν να αρχίζει να βγάζει νόημα...
              https://www.emulator-zone.com
              I am an iteration closer to my desired solution!
              The World Ends With You

              I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
              Castlevania Lords of Shadow

              I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
              Hyperdimension Neptunia

              Comment


              • #82
                Meh, τυχαίο levelling. They are doing it wrong .

                Επειδή θέλω να κρατήσω την τιμή μου ως gamer (j/k XD) τα video του dirge καλύπτουν το σενάριο; Αν είναι να δω μόνο αυτά.

                Comment


                • #83
                  Τρελά τυχαίο. Μου έτοιχαν 4 lvl up σε μία μάχη!

                  Πάντως εγώ θεωρώ το digre με διαφορά το καλύτερο run-and-gun παιχνίδι των τελευταίων ετών με καταιγιστική δράση και ενδιαφέρον σενάριο.

                  Μέσα στο digre υπάρχουν κρυμμένα κάτι αρχεία που λέγονται G-files. Δεν θα πω τι λένε γιατί είναι τεράσιο spoiler. Ουσιαστικά περιγράφουν κάποια από τα γεγονότα που βλέπω τώρα να γίνονται στο crisis core.

                  Εάν κάποιος τα μαζέψει όλα υπάρχει ένα "κρυφό" επιπλέον βίντεο στο τέλος το οποίο μου φάνηκε τότε τρελά άσχετο. Τώρα όμως καταλαβαίνω τι έγινε. Θα σου πρότεινα να μην δεις το βίντεο πριν προχορήσεις κάπως το digre και το crisis core γιατί είναι τεράστιο spoiler με όλη τη σημασία της λέξης.
                  https://www.emulator-zone.com
                  I am an iteration closer to my desired solution!
                  The World Ends With You

                  I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                  Castlevania Lords of Shadow

                  I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                  Hyperdimension Neptunia

                  Comment


                  • #84
                    Καλώς, τότε ας ρωτήσω κάτι άλλο... Πόσες ώρες είναι το παιχνίδι (dirge);

                    Comment


                    • #85
                      10 το πολύ ίσως και λιγότερο με έναν οδηγό. Αν το παίξεις να έχεις οποσδήποτε οδηγό γιατί τα g-files είναι κουλά τα μέρη που είναι κρυμμένα και είναι και τα 3 missable, πρέπει να τα πάρεις με την πρώτη.

                      Αν δεν σου αρέσει το παιχνίδι απλώς διάβασε περιλήψεις στο gamefaqs.


                      Το μόνο κακό που βρίσκω μέχρι στιγμής στο Crisis Core είναι η παρέξενη σχέση που έχει με την "τύχη" καθώς με ίδιο επίπεδο και εξοπλισμό οι μάχες με τα αφεντικά καταντούν δύσκολες εάν δεν είσαι τυχερός στον κουλοχέρη και εύκολες στην αντίθετη περίπτωση.
                      https://www.emulator-zone.com
                      I am an iteration closer to my desired solution!
                      The World Ends With You

                      I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                      Castlevania Lords of Shadow

                      I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                      Hyperdimension Neptunia

                      Comment


                      • #86
                        Καλώς, όοοοταν το αγοράσω (dirge) θα το κάνω μία αγγαρία για το σενάριο.

                        Στο crisis και εμένα αυτό δε μου άρεσε, κατά τα άλλα το βρήκα πάρα πολύ καλό (αν και μιλάω με 1 ώρα gameplay).

                        Comment


                        • #87
                          Πάντως το digre είναι πολύ αδικημένο παιχνίδι για λόγο που ποτέ δεν κατάλαβα.

                          Εγώ το Crisis Core το έχω προχωρήσει πιο πολύ και έχω την αίσθηση ότι είμαι σχεδόν στο τέλος για κάποιο λόγο(σεναριακά). Μάλλον θα το τερματίσω και θα αφήσω τα side quests για όταν το αγοράσω. Το παιχνίδι έχει άπειρα side quests. Κάποια υπάρχουν το μενού ως αποστολές και κάποια άλλα τα παίρνεις μιλώντας με τον κόσμο. Το πρόβλημα που ανέφερα είναι ουσιαστικά το μόνο κακό που έχω βρει. Τεχνικά το παιχνίδι είναι άψογο και η ιστορία σίγουρα κρατά τον παίκτη.
                          https://www.emulator-zone.com
                          I am an iteration closer to my desired solution!
                          The World Ends With You

                          I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                          Castlevania Lords of Shadow

                          I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                          Hyperdimension Neptunia

                          Comment


                          • #88
                            To Dirge einai FPS (mono pou vlepeis ton xarakthra ), afto pou exw ksanapei kai tha to ksanapw twra, einai ftiagmeno na paizei me pontiki kai plhktrologio, san paixnidi to mono arnhtiko pou vrhka einai o spastikos kai xazos xeirismos tou me pad.

                            Sto Crisis core twra, eiste sigouroi 100% pws to leveling einai tyxaio? Mhpws yparxei kapoios paragontas pou to ephreazei? Koitaksate kana FAQ?
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #89
                              Εγώ δεν πιστεύω ότι είναι τυχαίο. Σίγουρα κάτι το επηρρεάζει.. πρέπει ένας από τους παράγοντες να ναι και το πόσο μακριά είσαι στο παιχνίδι.


                              Comment


                              • #90
                                Εμένα από την αρχή μου βρώμισε αυτός ο κουλοχέρης xD anyway θα δούμε
                                προς το παρών τα έχω καταφέρει και δεν έχω μάθει επίτηδες τίποτα για το game ανυπομονώ να το παίξω και ZOMGZ34euroslimited!!!11 ψήνομαι να το πάρω και ας μην έχω psp xDDDDD

                                όσο για το Dirge, το θεωρώ πολύ καλό τόσο game-wise όσο και story-wise (<- και δεν το περίμενα με την καμία)
                                πράγματι αρκετά αδικημένο. Το μυστικό βιντεάκι δεν το &#39;χω δει, μάλλον θα τσεκάρω κανα&#39; youtube..
                                "The fate of destruction is also the joy of rebirth"

                                Final Fantasy XI: Wings of the Goddess: Sylph World: Ixador: Paladin 75

                                Comment

                                Working...
                                X