Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vanquish

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vanquish

    Ανοίγω θέμα για έναν αρκετά αναμενόμενο για μένα τίτλο.
    Εδώ όλα τα βίντεο που είναι διαθέσιμα.




    Εδώ το preview



    Γνωρίζοντας την τελειομανία του δημιουργού του (Shinji Mikami),έχω υψηλές προσδοκίες.Όλα δείχνουν πως έχουμε να κάνουμε με ένα ακόμα thrid person shooter ala gears of war.Όμως βασίζω τις ελπίδες μου στο Magic touch του Ιάπωνα δημιουργού,για κάτι παραπάνω από έναν απλό κλώνο.
    Μέσα Οκτωβρίου κυκλοφορεί για Χ360 & PS3.


    Το περιμένει κανείς άλλος;
    Carpe diem

  • #2
    εχει παρει απιστευτα reviews so far το περιμενω συντομως

    Comment


    • #3
      tha to paro ke ego epexa to demo ke mou arese

      Comment


      • #4
        Originally posted by Vaynard
        εχει παρει απιστευτα reviews so far το περιμενω συντομως
        Δυστυχως ναι.
        Και λεω δυστυχώς γιατι θελω να παρω ένα εκ τών Vanquish,Castlevania,Fallout new vegas,Enslaved.(τα οποια εχουν παρει ολα καλες κριτικές).

        Comment


        • #5
          Πάρε Castlevania & New vegas που θα σε κρατήσουν για καιρό και όταν πέσουν οι τιμές παίρνεις και τα υπόλοιπα.
          Carpe diem

          Comment


          • #6
            Originally posted by Altair View Post
            Πάρε Castlevania & New vegas που θα σε κρατήσουν για καιρό και όταν πέσουν οι τιμές παίρνεις και τα υπόλοιπα.
            Γι αυτο και μαλλον θα παω για fallout.

            Comment


            • #7
              το τελειωσα μολις, αν και εχω γραψει καποια πραγματα και στο ''τι παιζεται αυτον τον καιρο'', λοιπον μου αρεσε παρα πολυ, θεωρω οτι ειναι το TPS αποκαλυψη της χρονιας, η υλιγγιοδεις ταχυτητα με την οποια παιζεται το game ετσι ωστε να αποχτα μια arcade ταυτοτητα δεν υπαρχει σε κανενα αλλο του ειδους (απο οσα παρομοια εχω παιξει τουλαχιστον), το ΑΙ ειναι σε υψηλα επιπεδα, ο χειρισμος αψογος, τα γραφικα απιστευτα crisp to framerate δεν πρεπει να επεσε ποτε κατω απο 40 frames και ειναι τρομερο επιτευγμα με τον χαμο που γινοτανε συχνα στην οθονη, το art direction τι να λεμε (casshern rulez και τα σχετικα),

              επισης ειναι και πολυ δυσκολο, επαιξα στο hard και ειδα το game over 205 φορες (lol i sucκ big time στα shooters) συν αλλες 50 στο τελευταιο boss....συνολικα μου πηρε 12 ωρες αλλα λογικα στις μικροτερες δυσκολιες θα ειναι συντομοτερο, (λιγοτεροι θανατοι κτλπ)
              i want more !!! παω για τα challenges συντομως

              απο οτι ειδα εχει ενα τελευταιο difficulty (god's hard)+ το challenge mode που αντιμετωπιζεις σε 6 stages 5 waves με δυνατα σετακια/συνδυασμους απο εχθρους χωρις chaecpoints!! lol wut?

              περιττο να πω οτι οσοι τα εχουνε περασει/δοκιμασει/προσπαθησει μιλανε για δυσκολια που κοντραρει αυτη των UNM 1/2 στο ninja gaiden sigma 2

              το vanquish σου δινει 2-3 μηχανισμους απο την αρχη του παιχνιδιου τους οποιους πρεπει να χρησιμοποιησεις στο επακρο, δεν σε ξαναβοηθαει με κανενα extra ability η gimmickia κατα την υπολοιπη διαρκεια του οποτε την λογικη ταμπουρωνομαι σε cover και πινω καφε ξεχαστε την σε δυσκολες μαχες
              , εχει σχεδιαστει με τετοιο τροπο που ευνοηται η aggro προσεγγιση ,do it with style!!

              τολμω να πω οτι θα αποδειχτει το ''ikaruga'' της 3d gamimg εποχης των ΤPS
              (εχει φιλοσοφια shot em up)

              (ελα τωρα....ασε μας κατω ρε ψηλε με τις προφητιες σου:drunk

              α ρε mikami μεγαλουργησες παλι

              9/10 απο μενα (σκεφτομουνα και 8,5 λογω του στορυ αλλα what the hell? ας ειμαι γενναιοδωρος, εδω εβαλα 6,5 στο gothic 4)

              edit:και επειδη θα ρωτησετε standar, ΝΑΙ εκσφενδονιστηκε
              (ευτυχως στην μοκετα) το pad κατα την διαρκεια του last boss

              Comment


              • #8
                τολμω να πω οτι θα αποδειχτει το ''ikaruga'' της 3d gamimg εποχης των ΤPS
                (εχει φιλοσοφια shot em up)

                Από το ντέμο κι εγώ αυτό σκέφτηκα (όχι ότι είναι το ikaruga της 3d gaming εποχής, αλλά ότι έχει φιλοσοφία shmup ). Τι να πω πάντως, με έκανες να ενδιαφέρομαι για ένα παιχνίδι που ούτε καν με ένοιαζε.

                Comment


                • #9
                  Πολύ καλό το vanquish μάλλον το καλύτερο shooter της χρονιάς, μικρό αλλά έχει τόση δράση που εντάξει στο τέλος δε σου κακοφαίνεται,σενάριο(το ποιο?χαχαχαχα) κλάιν,ending wtf.

                  Γραφικά,μουσική και εφέ ωραία και τέλος καλό θα ήταν να υπήρχαν λίγα παραπάνω κίνητρα για replay, αυτά...

                  Comment


                  • #10
                    υπαρχουνε κινητρα για replay, το extra difficulty god hard και τα challenges, ειδικα στα τελευταια μπορεις να χαλασεις απειρες ωρες και στο τελος να μην καταφερεις να τα περασεις ολα

                    Comment


                    • #11
                      Πάρα πολύ καλό παιδιά! Η χαρά του action! Shooting, αποφυγές, ελιγμοί και ξύλο σε συνδυασμό με γραφικάρες. Όπως και στο Bayonetta, έδωσε και εδώ ρέστα η platinum!

                      Επίσης έχει και ωραίο 3D εξώφυλλο!
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • #12
                        Απίστευτη δράση
                        Το τέλειωσα στο 6ωρο στο Normal και δηλώνω ενθουσιασμένος καθώς η δράση δεν σταματάει ούτε όταν πέφτουν οι τίτλοι τέλους Πρώτη φορά γίνετε τόσος χαμός από σφαίρες πυραύλους και εχθρούς στην τηλεόρασή μου , σωστός πανικός!
                        Καμιά 40αριά θανάτους είχα και γενικά μου φάνηκε ψιλοεύκολο(επαναλαμβάνω στο Normal) αλλά σίγουρα θα παιχτεί και στο Hard για να έχω καλύτερη άποψη.
                        Έχει απίστευτα μεγάλο replay value όπως ανάφερε και ο Vaynard με challenges και υψηλότερα επίπεδα δυσκολίας καθώς και το achievement να τερματιστεί το game σε οποιαδήποτε δυσκολία χωρίς να παιθάνεις , οπότε όποιος έχει όρεξη να ασχοληθεί δεν θα χάσει.

                        Comment


                        • #13
                          Τελος το Vanquish (ενα playthrough εστω) και μπορω να πω πως μου αφησε τις καλυτερες των εντυπωσεων. Για το story ουτε λογος, εκανα skip σχεδον ολα τα cinematics .
                          Οπως και να χει η ουσια του τιτλου ειναι στο gameplay το οποιο τι και αν παταει στη φορμουλα του GoW, κανει τα Gears να φανταζουν πολυ ανιαρα παιχνιδια.
                          Οκ μην περιμενετε τιποτα τρελο απο αποψης Α.Ι. και τα ρεστα, ομως το παιχνιδι προσφερει καταιγιστικη δραση με τον καλυτερο τροπο. Πιο γρηγορο απο Gears, περισσοτεροι εχθροι στην οθονη, πιο arcade λογικη, το upgrade στα weapons τα σπαει και αν νομιζατε πως το chainsaw kill του GoW ειναι το καλυτερο melee attack σε παιχνιδια του ειδους, τοτε παιξτε Vanquish και τα ξαναλεμε. Εκει καθε melee το ζεις, οχι αστεια.

                          Σηκωνε πιστευω περισσοτερα bosses, γιατι οι μαχες απο ενα σημειο και μετα επανλαμβανονται, αλλα λογω της μικρης διαρκειας του τιτλου δε μπορω να πω πως με κουρασε.
                          Απο εκει και περα εχει μεγαλο replay value για παιχνιδι του ειδους, ειτε επειδη καποιος θα γουσταρει απλα να κανει τα παντα, ειτε επειδη καποιος θα παλευει με τις ωρες να μαζεψει ολα τα achievements/trophies/whatever .

                          To main game εμενα μου πηρε 8 ωρες στο normal και πεθανα καμποσες φορες, αλλα οκ αν δεν το παιξεις Rambo στο Vanquish, τοτε που αλλου θα παιξεις τοσο χυμα;

                          Respect στα ατομα της Platinum και imo μιλαμε για το καλυτερο τους παιχνιδι ως τωρα.

                          Το πλανο στη συνεχεια λεει Uncharted 1->Heavy Rain->Uncharted 2 γιατι το PS3 τοσους μηνες ειναι ξεχασμενο και οκ στην τελικη 60gb games κατεβασα μετα απο τοσο κοπο, κριμα θα ναι να πανε χαμενα .
                          Παραλληλα ειμαι καπου στα 3/4 του Metroid Prime 3, το οποιο εστω και με ρυθμους χελωνας θα τελειωσει μεσα στο μηνα λογικα για να κλεισω και επισημα για την ωρα το κεφαλαιο Metroid franchise.

                          Comment


                          • #14
                            Έπαιξα μία ώρα χθες και το παιχνίδι είναι α-π-ί-σ-τ-ε-υ-τ-ο.
                            Bullethell σε 3D ένα πράμα. Άψογος χειρισμός, γραφικάρες και πανικός.
                            Και είμαι ακόμα αρχή...

                            Comment


                            • #15
                              Τέλος το Vanquish.
                              7 ώρες μου πήρε στο normal.
                              Η αλήθεια είναι πως δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολο. Εντάξει θα μου πεις normal έπαιξες, απλά είχα τρομάξει με αυτά που είχα ακούσει.
                              Το τελευταίο boss ήταν ζορικούτσικο πάντως.

                              Θα το χαρακτήριζα σαν Gears Of War στο fast forward.
                              Με περισσότερο στυλ.

                              Α, και τα credits δεν υπάρχουν. :xp:

                              Comment

                              Working...
                              X