Announcement

Collapse
No announcement yet.

Might & Magic Heroes VI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    μπες στο bitgamer να την κατεβασεις δεν σου ειχα στειλει invitation?, αλλιως κανα rapidshare η κανα public tracker

    τωρα την κατεβαζω και εγω ελπιζω το βραδυ να βγαλω ακρη

    Comment


    • #47
      Ok tha to koitaksw to vradi twra paw gia gaife.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #48
        βγηκε , δοκιμασα σημερα το campaign φαινεται καπως διαφορετικο απο τα προηγουμενα, μια χαρα φρεσκαδουρα ειναι απο ιδεες εχει και boss fights

        Comment


        • #49
          Έχω τη μεγάλη χαρά να παίζω ήδη το κανονικό παιχνίδι, και μπορώ να πω πως είναι πολύ ωραίο. Το σύστημα με το skill tree είναι για ΠΟΛΥ κάψιμο και η σημαντικότερη διαφορά είναι το ότι για να ελέγχεις τα ορυχεία/ μύλους/ κλπ μιας περιοχής αρκεί να ελέγχεις το κάστρο της. από εκεί και πέρα είχα την εντύπωση ότι μπορείς να ελέγχεις πόλεις από διαφορετικές φυλές και ψάχνω να δω αν γίνεται ή θυμόμουν βλακείες. Μια πολύ εκνευριστική συμπεριφορά της ΑΙ είναι πως στο hard πηγαίνει σφαίρα για την πιο αδύναμη μονάδα (priest - archer - μικρό stack) προσπερνώντας πολλές φορές τις πιο επικίνδυνες. Αυτό μου σπάει τα νεύρα - η συμπεριφορά καμικάζι ουσιαστικά δεν αντιμετωπίζεται και ενώ ο υπολογιστής δεν ενδιαφέρεται για τις απώλειες σε μάκρος χρόνου (mobs κλπ) εμένα με νοιάζει και με παρανοιάζει. Το κυρίως θέμα είναι πως σα συμπεριφορά δεν αντιμετωπίζεται με κανένα τρόπο.

          Πρώτη εντύπωση είναι πως πρόκειται για πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι και μάλλον θα επαναφέρει ολικά τη σειρά.
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • #50
            Den isxyei to 1 superhero to rule them all?
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #51
              για μενα σαν εναν fan της σειρας απο το πρωτο heroes μπορω να πω οτι ειμαι ψηλοαπογοητευμενος σε γενικες γραμμες, ναι μεν εχουνε σουλουπωσει καπως τα απειρα προβληματα της beta και του demo , το imbalance ομως μεταξυ των (5 μονο ανηκουστο ) factions παραμενει , οι inferno πχ δεν εχουνε αρκετα ranged units το racial τους ειναι gtp, απαραδεχτο ειναι και το γεγονος οτι δεν βλεπεις τις πολεις σου οταν φτιαχνονται παρα μονο μερικα κειμενα, η μουσικη επενδυση δεν βρισκεται στα επιπεδα των προηγουμενων heroes καθως δεν υπαρχει ουτε ενα memorable κομματι, καποια animations απο units ειναι πολυ προχειροφτιαγμενα (και το attack των ηρωων ειναι για γελια) τα γραφικα 5 χρονια ποια απο το προηγουμενο επρεπε να ειναι πολυ καλυτερα τεχνικα

              το ΑΙ ειναι απογοητευτικο και ενταξει ποτε η σειρα δεν φημιζοτανε για το ΑΙ αλλα βρισκομαστε στο 2011 ποια, τουλαχιστον το campaign μαρεσει περισσοτερο απο ολα τα προηγουμενα και απο οτι λενε ειναι μεγαλο, οι προσθηκες με ελεγχο σε resources ανα περιοχη ειναι απο τα θετικα , το συστημα με το development των ηρωων ειναι οντως για πολυ καψιμο, αλλα δεν υπαρχει η διαφορετικοτητα ολοι οι ηρωες μπορουνε να παρουνε οτι θελουνε κατι αρνητικο στην ατζεντα μου

              επισης η ελλειψη factions σημα κατατεθεν οπως πχ elves, και units οπως οι dragons κτλ γινονται αισθητα δια της απουσιας τους
              αφηστε που τα μισα units και βαλε ειναι θυληκου γενους (αυτο μαλλον ειναι θετικο)

              edit: βεβαια για να μην ειμαι αδικος πολλα απο τα προβληματα μπορουνε να διωρθωθουνε ειτε με patches ειτε με expansions

              δεν εχει δει ακομα τι γινεται με το online ουτε με το editor, τιτε το εχεις ψαξει καθολου μπορουμε να παιξουμε?, η εχει μονο hotseat?

              Comment


              • #52
                Παιδιά δεν έχω ασχοληθεί ΚΑΘΟΛΟΥ με online. Έριξα μια ματιά πάντως, είδαι τους 8 - 10 χάρτες που έχει για multi και αυτό ήταν. Ελάχιστοι, με ποικιλία στο μέγεθος και επιπλέον hotseat. Αυτά.

                Επειδή δε γούσταρα ποτέ ιδιαίτερα τη σειρά, πώς διάολο την παλεύετε με τις ενισχύσεις? Στον πρώτο χάρτη καθυστέρησα πολύ για να έχω τον καλύτερο δυνατό στρατό και το τελευταίο φρούριο απλά δεν παιρνόταν, ενώ τώρα τη δεύτερη φορά οι priestesses τρώνε πολύ ξύλο σε κάθε μάχη με το ηλίθιο AI που περνάει ΟΛΕΣ τις μονάδες που το βαράνε για να πάει να τις χτυπήσει.

                Πολλά τεχνικά προβλήματα πάντως και εντελώς βλαμμένο autosave - σώζει στην αρχή κάθε γύρου και αν το κάνεις load ξανασώζει!
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • #53
                  Pame ksana to 3?
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • #54
                    Αν σκοπεύει κανείς να το αγοράσει, ας περιμένει να βγουν 2 - 3 patches ή ακόμα και το expanion. Μιλάμε για ΠΟΛΛΑ bugs και crashes. Είμαι στο πρώτο campaign, με την Αnastasia και τα ζόμπια της, και μέσα σε μια ώρα μου έχει κρασάρει 5 φορές. ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ!!! Έχω βαρεθεί να βλέπω ήρωες να εξαφανίζονται, να μου ανοίγουν τυχαίες πόλεις (κάνω διπλό κλικ στη Χ και μου ανοίγει η Ψ), να μου βγάζει τις πόλεις με λάθος race (κλαυσίγελως, ανοίγω κατακτημένη πόλη με Haven lvl 3 και μου την εμφανίζει με Undead level 3, και πρέπει να μπαινοβγαίνω συνέχεια στην πόλη μέχρι να μου βγάλει το σωστό race με τα σωστά κτίρια) και να μη βλέπω το path μου. Για να συμπληρωθεί η επικούρα των παραλείψεων, δε μπορείς να τοποθετήσεις τις μονάδες σου όπως θες στην αρχή της μάχης.

                    Από θέμα σεναρίου δεν έχω άποψη, αλλά η ιδέα της καλής undead που την ανέστησε η θεία της (!) θεία του νεκρού πατέρα της του Griffin (!!) για να βρει ποιός της έλεγξε το μυαλό και την έβαλε να σκοτώσει τον πατέρα της (!!!) μου φαίνεται λίγο φόλα. Οι Undead πάντως είναι τρελά broken στο melee, παίζω normal και το να τελειώσω τη μάχη με 0 απώλειες συμβαίνει 9,5 στις 10 φορές. Life steal στα ghouls, -% σε armor και dmg στους αντιπάλους όποτε χρειάζεται, rush πρώτο turn για να πάμε κοντά στους τοξότες και kkthnxbbgg. Έτσι ήταν και στα Heroes 4 και 5?
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • #55
                      ετσι και χειροτερα μη σου πω,crashes so far δεν εχω ουτε gamebreaking bugs...αρχιζω και το συμπαθω ολο και περισσοτερο παντως

                      Comment


                      • #56
                        και για αναιρεσω πληρως το προηγουμενο μου post επειδη μπορω προσπαθησα αυτες τις μερες να συνεχισω το canpaign αλλα μετα το 1.1 patch λοιπον τα crashes δινουνε σεμιναριο δεν ξερω τι διαολο κανουνε εκει στην ubisoft αλλα ειναι απαραδεχτα παιδαριωδη προγραματιστικα λαθη λες και μιλαμε για κανενα απειρο studio, περιττο να πω οτι στο official forum γινεται της κακομοιρας

                        anyway περιμενω την 1.2 μπας και δουμε φως στο τουνελ, κατα τα αλλα το νεο heroes οσο ασχολουμαι μου αρεσει περισσοτερο απο τα προηγουμενα πλην του 3 που στο μυαλο μου δεν το φτανει κυριως για συναισθηματικους λογους μονο, οι στρατηγικες που μπορουνε να ανπτυχθουνε με τοσα νεα abilites και τοσσα νεα δεδομενα ειναι πολυ περισσοτερα απο καθε αλλο heroes

                        Comment


                        • #57
                          Πες μου ότι κόλλησες στη δεύτερη πίστα της Necropolis...
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • #58
                            griffns και stronghold τους ειχα τελειωσει πριν το patch επιασα τωρα τους sanctuary και με βρηκανε τα crashes, δεν εχω πιασει ακομα τους necro, btw επειδη χρονικα δεν βγαζει και πολυ νοημα το storyline η σειρα που λενε οτι υποτιθεται πρεπει να παιχτουνε τα σεναρια ειναι η εξης:

                            - Prologue 1
                            - Prologue 2
                            - Stronghold 1
                            - Sanctuary 1
                            - Haven 1
                            - Inferno 1
                            - Necropolis 1
                            - Stronghold 2
                            - Sanctuary 2
                            - Haven 2
                            - Necropolis 2
                            - Sanctuary 3
                            - Stronghold 3
                            - Inferno 2
                            - Necropolis 3
                            - Inferno 3
                            - Sanctuary 4
                            - Stronghold 4
                            - Haven 3
                            - Necropolis 4
                            - Haven 4
                            - Inferno 4
                            - Epilogues

                            δεν το ξαπαπιανω μεχρι να βγει νεο patch

                            Comment

                            Working...
                            X