Announcement

Collapse
No announcement yet.

Resistance 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Σιγουρα το θυμασαι ρε συ?
    Θα με κανεις να το ξαναπαιξω . Δεν μπορει να υπαρχει τετοια διαφορα αποψεων οταν μιλαμε για εναν τομεα οπως τα γραφικα . Παντως ουτε εγω μιλαω για το art direction, χρωματα κλπ αλλα καθαρα για τον οπτικο τομεα ;).

    Τα Halo τα φερνω σαν παραδειγματα πρωτον επειδη κυκλοφορουν σε πιο αδυναμη κονσολα και δευτερον επειδη η μηχανη τους κανει χιλιαδες πραγματα που δεν υπαρχουν στα κλασσικα fps με συνεπεια να υστερουν σε raw γραφικα. Παρ'ολα αυτα μπορουν ταυτοχρονα και δινουν ενα πολυ καλο φαινεσθαι.

    Καλα το βιντεο του black ops το πεταξα με ενα random search επειδη ο BB με κουφανε . Ανεξαρτητα απο αυτο παντως υπαρχουν ενα σωρο παιχνιδια που πιστευω οτι ειναι μη συγκρισιμα με το R2.

    Οπως και να εχει θα μου φανει παραδοξο αν μου πεις οτι εντυπωσιαστηκες απο το βιντεο με τη βαρκα .

    η συγκριση με το killzone 2ειναι ακυρη γιατι βγηκε σχεδον ενα χρονο μετα
    Η συγκριση με το killzone δεν ειναι ακυρη διοτι προσωπικα δεν βλεπω αποσταση ενος χρονου αναμεσα στα 2 παιχνιδια αλλα ενα τεραστιο χασμα.

    Comment


    • #17
      Originally posted by nooto View Post
      η μηχανη τους κανει χιλιαδες πραγματα που δεν υπαρχουν στα κλασσικα fps με συνεπεια να υστερουν σε raw γραφικα.
      Αυτό δεν ισχύει ως δικαιολογία. Ότι βλέπεις καθώς παίζεις εξαρτάται από το πόσο σύγχρονη είναι η μηχανή γραφικών και από το πόσο καλή είναι η κάρτα γραφικών. Η ΑΙ δεν έχει σχέση με γραφικά. Η μηχανή γραφικών του Halo 3 δεν κάνει ούτε το ένα τρίτο όσων κάνει η μηχανή γραφικών του Crysis με το δεύτερο να είναι πάρα πολύ πιο μπροστά στον οπτικό τομέα.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • #18
        Originally posted by BigBOSS View Post
        σιγά ρε φανπόι ηρέμησε

        να ορίστε τα βουνα στο βάθος είναι ένας "επίπεδος πίνακας ζωγραφικής....."



        μούφααααααα

        το Crysis καλύτερο

        Είσαι off.O hideo Μίλησε για σκάφη όχι περιβάλλοντα.Βέβαια κατάλαβα τι εννοεί με τη φωτό που έδωσες,αλλά και πάλι,συμφωνώ 100% με ότι είπε ο Nooto.Στο Η3 γίνονται τόσα πράγματα που δεν τα αντιλαμβάνεσαι καν.
        Από κει και πέρα το ποιος είναι fanboy ή όχι,το δείχνεις με κάθε σου ποστ καθημερινά.
        Carpe diem

        Comment


        • #19
          To crysis δεν συγκρίνεται με κανένα ρε BigBOSS.Βρήκες και συ να το συγκρίνεις με το θεό!Κατά τα άλλα νομίζω ο nooto αναφέρεται και σε άλλα πράγματα που κάνουν τα γραφικά.Δεν αναφέρεται στην A.I. που δεν έχει σχέση και με τα γραφικά άλλωστε.

          Edit:Είστε και οι δυο fanboy ρε... Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα...
          Nintendo I.D.: paixtis
          3ds friend code: 2664-2347-7128

          Comment


          • #20
            @Nooto Oχι δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα στο βιντεο με την βαρκα,αλλα δεν μου φανηκε αθλιο:p

            Επειδη ομως ειμαι 100% βεβαιος οτι το R3 θα εχει καλυτερα γραφικα απο το 2(3 χρονια μετα βγαινει),πιστευω οτι θα εχει συνολικα πολυ καλα γραφικα.

            Το Resi2 θα ελεγα οτι δεν ηταν σταθερο οπτικα.Ειχε καποια levels πραγματικα μετρια και ειδικα προς το τελος.
            Ας πουμε το πρωτο δασος δεν εχει καμια επαφη με το τελευταιο δασος.

            Παρ'ολα αυτα εχει πολυ δυνατα σημεια.Οπως το San Francisco Bay,.η τεχνικη του νερου κτλ.


            Δλδ πες μου οτι δεν ειναι εντυπωσιακο το σημειο στο τελος του βιντεο:p

            @Altair να σου πω την αληθεια οχι αυτο που θυμαμαι δεν εχει σχεση με την εικονα του BB.:p

            Comment


            • #21
              Η ΑΙ δεν έχει σχέση με γραφικά.
              BB μην αρχιζεις . Νομιζω οτι καταλαβαινεις τι εννοω και απλα θελεις να spamαρεις, ο Ren καποτε ειχε κανει ενα σχετικο post που ηταν αρκετα κατατοπιστικο...δεν ειναι αναγκη να τα λεμε συνεχεια...


              Δλδ πες μου οτι δεν ειναι εντυπωσιακο το σημειο στο τελος του βιντεο:p
              Ειναι αλλα για να πω την αληθεια ειναι πολυ λιγες οι στιγμες μεσα στο παιχνιδι που βλεπεις κατι αντιστοιχο ή αντιλαμβανεσαι την κλιμακα σε τετοιο βαθμο (σχεδον ποτε εδω που τα λεμε) . Βασικα ειναι αυτο που λες οτι υπαρχουν καλες στιγμες αλλα δεν υπαρχει μια σταθεροτητα στην ποιοτητα της απεικονισης (και εν τελει αυτο ισως να μου χτυπησε καπως)

              Anyway καταλαβαινω τι λες, ισως να ειμαι και καπως υπερβολικος αλλα ειναι αληθεια οτι οντως το παιχνιδι δεν μου ειχε φανει εντυπωσιακο (το ειχα παιξει μαζι με uncharted και mgs4).... Ηταν το πιο αδυναμο απο αυτα που ειχα δει τοτε.

              Comment


              • #22
                Οντως υπηρχαν δυνατες στιγμες σιγουρα αλλα και σημεια που ηταν πραγματικα ασχημα.Το πρωτο resi ηταν πολυ πιο σταθερο.

                btw καποια previews


                Comment


                • #23
                  Resistance 3.

                  Ακολουθει mini review.

                  Ισως η εκπληξη της χρονιας για μενα,με δεδομενο οτι το 2ο μερος της σειρας δεν μου αρεσε.
                  To απειρα καλυτερο κατ'εμε art direction, μαζι με την καλυτερη μουσικη,ηχητικα εφε και την συνολικη προσπαθεια των δημιουργων να εστιασουν περισσοτερο στην ζωη των ανθρωπων αυτη τη φορα και στο ποσο υπεφεραν,δινουν πολλους ποντους στην ατμοσφαιρα του παιχνιδιου.
                  Επισης ειναι αρκετα πιο κλειστοφοβικο και τελικα εχει πολλες στιγμες που τρομαζεις.Εγκαταλελειμμενα χωρια οπου ο παραμικρος ηχος σε κανει τα πεταχτεις ,αλλα και τεραστια παιδια μαχης που θυμιζουν κυριως την ''προχωραω και βαραω'' φυση των προηγουμενων resistance.
                  Το βελτιωμενο A.I δειχνει ακομα μεγαλυτερο νοημα στην μαχες οπου πρεπει να χρησιμοποιεις τα οπλα αναλογα.
                  Μεγαλη ποικιλια στα οπλα(οπως παντα βεβαια) και αυτη τη φορα εχουν προστεθει καποια ακομα.

                  Νιωθω οτι το 3ο μερος ειναι πιο κοντα στο πρωτο μερος της σειρας,αλλα εχω την αισθηση οτι εχει παρει στοιχεια απο HL.Οπως και να χει ειναι προς την σωστη κατευθυνση η σειρα.

                  Το multiplayer εχει επισης αλλαξει αρκετα ,λιγοτεροι παιχτες αυτοι την φορα και μπορω να πω οτι μου αρεσει περισσοτερο απο αυτο του 2(οσο ειχα παιξει).Σε συγκριση με το πρωτο Resistance,ισως θα προτιμουσα το multιplayer του πρωτου.

                  Το 3D λειτουργει καλα,με το αρνητικο οτι πεφτουν πολυ τα frames ορισμενες στιγμες.Οπως και να χει βελτιωνει παρα πολυ την εμπειρια.
                  Στα fps το καλο 3d κανει θαυματα και προσθετει πολλα συν στην ατμοσφαιρα.
                  Ο χειρισμος με move επισης κινειται σε υψηλα επιπεδα(μετα το patch,γιατι πριν ειχε καποια σοβαρα θεματακια).Και παλι η καλυτερη εφαρμογη ειναι στο killzone 3(εχει και περισσοτερες επιλογες για να αλλαξεις πραγματα),αλλα αν μπω στην συγκριση DS3 με move για το R3,το move ειναι ευκολα ο νικητης.

                  Διαβαζα στο neogaf πολυ θετικα πραγματα για το παιχνιδι,οταν για το 2 επεφτε κραξιμο.Οχι αδικα τελικα.
                  Το καλυτερο sp της χρονιας οσον αφορα τα fps για μενα.

                  Του δινω ενα 8.5/10 με τιτλο ''η προσπαθεια της insomniac να αλλαξει τα Resistance''

                  Για την ιστορια θα εβαζα ενα 8/10 στο πρωτο και ενα 6.5/10 στο δευτερο.

                  Ακολουθουν infamous 2 και mass effect 2 μαλλον με αυτη τη σειρα.

                  Comment


                  • #24
                    To 2 δεν το έπαιξα αλλά το 3 μάλλον κάποια στιγμή θα το παίξω.

                    Ακολουθουν infamous 2 και mass effect 2 μαλλον με αυτη τη σειρα.
                    Παίξε infamous 2 που παίζω και εγώ αυτόν τον καιρό

                    Comment


                    • #25
                      Μη παιξεις το 2 καθολου.Εξηγει στο 3 ετσι και αλλιως καποια πραγματα και γιατι ο βασικος χαρακτηρας αυτη τη φορα ειναι ο capelli.(btw τον συμπαθω περισσοτερο απο τον Hale:p).

                      Aλλα το 3 δοκιμασε το,αξιζει.

                      Ναι το infamous 2 ελεγα να βαλω σημερα:p

                      Comment


                      • #26
                        Σκεπτομαι να παρω και εγω το παιχνιδι γιατι το seven εχει 45 ευρω την ultra εκδοση και μου φαινεται αρκετα καλο το deal. Επιπλεον ακουω γενικα πολυ καλα λογια + το mini review του hideo μου κινησε το ενδιαφερον ενα τικ παραπανω. Anyway θα δουμε!

                        Comment

                        Working...
                        X