Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bastion

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    H μουσική μου φαίνεται πάντως πολύ καλή. Μόλις το κατεβάσω οι υπόλοιπες εντυπώσεις...
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #32
      Το τελείωσα και εγώ και ξεκίνησα στο χαλαρό το New Game+.

      Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές είναι πολύ διασκεδαστικό και εθιστικό. Την ιστορία την βρήκα πολύ καλή, και μάλιστα μπορώ να πω ότι με είχε από νωρίς βάλει στο τρυπάκι να υποθέτω τι είχε συμβεί. Η ιδέα της αφήγησης, που θυμίζει καουμπόικη ταινία, ήταν πολύ επιτυχημένη. Δεν κουράστηκα να ακούω τον αφηγητή ούτε λεπτό.

      Στον οπτικό τομέα το παιχνίδι είναι πανέμορφο. Η ιδέα των επιπέδων που χτίζονται καθώς προχωράς δίνει επιπλέον συν.

      Από gameplay το παιχνίδι είναι pure fun. Αν σε εθίσει στο να συμπληρώσεις τα πάντα, τότε αναγκαστικά δοκιμάζεις όλα τα όπλα και γουστάρεις περισσότερο.

      Τέλος, το soundtrack το βρήκα καταπληκτικό, και από τα τραγούδια που έχει βάλει ο Titus στην προηγούμενη σελίδα, το συγκεκριμένο είναι χαλαρά το καλύτερο (δεν το έβαλε τυχαία πρώτο πιστεύω):



      Θα δανειστώ σχόλιο χρήστη του youtube, γιατί τα λέει όλα:
      "This is the most beautiful invading army song I've ever heard."

      Comment


      • #33
        Αγορασα και εγω σημερα το παιχνιδι, περισσοτερα οταν το ξεκινησω!

        Comment


        • #34
          16 Αυγούστου για PC.


          Έλα Τίτε σ'έφτιαξα.
          Carpe diem

          Comment


          • #35
            Μ'έφτιαξες αγόρι μου δε θα πει τίποτα!!!
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • #36
              Κατέβασα το demo στη steam και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ αυτό που είδα. Σύντομα θα το αγοράσω (steam). Ο εκφωνητής θεός .

              Comment


              • #37
                Είμαι ένα κλικ πριν το τέλος (τελευταία περιοχή και μόνο ένα proving grounds ανολοκλήρωτο). Το παιχνίδι είναι φανταστικό και ο τίτος χάνει που δεν το έχει βάλει στο πρόγραμμα. Αυτό που μου έκανε τη μεγαλύτερη εντύπωση είναι το gameplay. Πολλά όπλα, πολλά special skills, απλή λογική. Βρίσκεις το play style που γουστάρεις και παίζεις ανάλογα. Άλλο στοιχείο που με ενθουσίασε είναι τα idols. Βλέπεις ότι το παιχνίδι γίνεται εύκολο, ενεργοποιείς idols που προσθέτουν ΩΡΑΙΑ δυσκολία (το καθένα δίνει ένα πλεονέκτημα στον αντίπαλο, σε ανταμείβει όμως με περισσότερα XPs και shards) και σίγουρα χαίρεσαι περισσότερη λόγω της πρόκλησης. Με το που παίρνω ένα καινούριο idol το ενεργοποιώ χωρίς καν να σκεφτώ αν θα γίνει υπερβολική η επόμενη περιοχή (αν και η προτελευταία ήταν όντως υπερβολική ). Επίσης τα extras του είναι αρκετά ικανοποιητικά. Όχι τίποτα φλύαρο, ούτε τίποτα αδιάφορο, κάτι που υπάρχει και που θα σε διασκεδάσει, θα σε κρατήσει μερικά έως αρκετά λεπτά και μετά θα πεις "ωραία πρόκληση, πάμε παρακάτω." Ως τώρα είμαι στις 10 ώρες και έχω κάνει ό,τι μου έχει ανοιχτεί, οπότε δεν είμαστε άσχημα και σε διάρκεια. Εξαιρετικός τίτλος, από αυτούς που απολαμβάνεις χωρίς να σε χαλάνε στιγμή.

                Comment


                • #38
                  Πολύ χαίρομαι που εν τέλη το παιχνίδι σου άρεσε πολύ.Πολύ ευχαριστό το γεγονός ότι η διάρκεια του είναι παραπάνω από ικανοποιητική

                  Εγώ επειδή έχω αρκετά μεγάλο backlog σε xbla τίτλους θα περιμένω κάποιο Deal of the Week και το το τσιμπήσω κατευθείαν


                  Comment


                  • #39
                    Τέλος το παιχνίδι, συνολικά μου πήρε 14 ώρες, αλλά έκανα τα πάντα από extras. Το ξεκίνησα στο new game plus, αλλά δεν ξέρω αν θα ασχοληθώ άμεσα. Βέβαια από προκλήσεις δεν έμεινε ουσιαστικά τίποτα, μόνο να ενεργοποιήσω όλα τα idols και να περάσω τα 3 dreams. Τις βασικές πίστες του παιχνιδιού, έτσι κι αλλιώς, τις έπαιξα με ενεργοποιημένα idols και τις 4 τελευταίες μάλιστα με τα περισσότερα. Καλή φάση πάντως και οι επιλογές στο τέλος, όπως και ο επίλογος. Δεν μπορώ να πω ότι με άφησε με κάποιο παράπονο, το ακριβώς αντίθετο μάλιστα. Εξαιρετικός τίτλος.

                    Comment


                    • #40
                      Έβαλε κανένας new game plus; Στον υπολογιστή έχεις ένα νέο special skill, το turret του Portal 2 . Πέραν τούτου, ξεκλειδώνονται 2 νέα idols. Το έχω φτάσει στη μέση και έχω ενεργοποιημένα και τα 10 idols, οπότε τα πράγματα γίνονται πολύ ενδιαφέροντα . Ταυτόχρονα κατάφερα να τελειώσω το πρώτο Who Knows Where με τα 10 idols ενεργοποιημένα. Από achievements μου μένουν μόνο 4, αυτό για το new game plus, αυτό για να κάνεις upgrade όλα τα όπλα και τα 2 των δύο επόμενων Who Knows Where (που θέλει να τα ολοκληρώσεις με 10 idols). Υπάρχει και ένα hidden achievement νομίζω.

                      Comment


                      • #41
                        To ημερολόγιο του evans έγινε το topic .

                        Ολοκλήρωσα και το 2ο και το 3ο Who Knows Where με 10 idols ενεργοποιημένα, σκέφτομαι να φτιάξω κι ένα video για το 3ο, έτσι για το γαμώτο . Έχω κάνει τα πάντα, όλα τα όπλα max, όλα τα challenges full, όλα τα αντικείμενα 2η φορά μαζεμένα, όλα τα secret skills στην άκρη, όλα τα achievements unlocked πλην του 2ου τερματισμού και ολοκλήρωσης new game plus. Αργότερα ή το βράδυ θα το τερματίσω και δεύτερη φορά και κλείνει για πάντα το κεφάλαιο Bastion.

                        Ειμαι στις 20 ώρες play time, πιστεύω ότι το ρολόι μέχρι το τέλος θα γράψει 21. 9/10 από εμένα, super τέλειο παιχνίδι .

                        Comment


                        • #42
                          Τελευταίο post μέχρι να γράψει κάποιος άλλος .

                          100% λοιπόν, 20/20 achievements. Παιχνιδάρα .

                          21 ώρες.

                          Comment


                          • #43
                            DLC για το Bastion στις 14 Δεκέμβρη

                            Supergiant Games is a small independent game development studio in San Francisco, known for its award-winning titles Hades, Pyre, Transistor, and Bastion.


                            Copy paste τα κύρια σημεία από το site της εταιρείας

                            · The Stranger’s Dream: a new fully narrated Who Knows Where sequence, bigger and more challenging than the others. You’ll gain a bit more insight into Rucks’ backstory as well as the history of Caelondia if you can survive this fight.

                            · Score Attack Mode: a challenging new way to play through the story! You start at level one with all Spirits and Idols unlocked. Your combat performance is rated for efficiency, and all areas are repeatable.


                            The Steam and XBLA versions of the game will also contain new Leaderboards for the Stranger’s Dream and Score Attack Mode.

                            Το καλύτερο είναι πως για PC θα είναι δωρεάν. Μέσω Steam και Chrome (γιατί κυκλοφορεί και για Chrome!) θα κατεβαίνει αυτόματα, ενώ άλλες εκδόσεις θα ανακοινωθεί πώς θα το αποκτούν. Για 360 η τιμή είναι 80 MS Points. Πιο συγκεκριμένα,

                            The Stranger’s Dream DLC will be available for 80 Microsoft Points ($1) on XBLA, which we can’t make free due to Microsoft policy, so it’s about as close as we could get. Though, since you’ll be getting a good chunk of new content, we think you’ll be satisfied with your purchase.
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • #44
                              Χοχοχο, ξεκίνησα να ασχολούμαι σοβαρά με το παιχνίδι. Πέρα από το ότι είναι αφάνταστα καλό και καθόλου μονοκόμματο στη μάχη, έχει πολλές εναλλαγές και σε σκηνικά και σε level design. Αυτό που θέλω να ζητήσω είναι συμβουλές για τα trials του War Machette. Πώς διάλο τα περάσατε όλα?
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment


                              • #45
                                Συμφωνω, επος το παιχνιδακι πραγματικα.. Το war machete δεν τα καταφερα και εγω αν και στο youtube το κανουν να φαινετε απλο.. http://www.youtube.com/watch?v=XMyl5nXdQVI

                                Edit:

                                Το περασα τελικα με τον τροπο που δειχνει το video..

                                Comment

                                Working...
                                X