Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kingdom Hearts Saga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι, αυτό είναι. Βγήκα και ξαναμπήκα στον κόσμο, και όντως μου το εμφανίζει. Όμως δεν με αφήνει να το πάρω, παρ' όλο που αυτή τη φορά μου το εμφανίζει κανονικά. Ό,τι να 'ναι

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • Mμμ, νομίζω ότι υπάρχει κάποιου είδους mug.Δοκίμασε να μπεις και να ξαναβγείς στον κόσμο μπας και λυθεί.Α εννοείται ότι πρέπει να έχεις τους donald,goofy για να πάρεις το trinity.

      Έχοντας νικήσει και το επιπλόν προαιρετικό boss, ολοκλήρωσα εντελώς το παιχνίδι.Μάζεψα τα πάντα από παντού,απόκτησα τα πάντα και νίκησα όλα τα bosses. Το μόνο που έμεινε είναι να βρω ένα μπλε trinty που έχασα και να φτάσω στο level 100,έτσι για την αίσθηση της ολοκλήρωσης και τέρμα.Περιμένω με ανυπομονησία το kingdom hearts 2.5, εκεί θα πέσουν τρελά γούστα.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • Όλα καλά με το trinity, τα έχω πάρει όλα κομπλέ. έκανα μια γύρα στο νετ και είδα πως πολλοί είχαν αυτό το πρόβλημα. Πώς είχε η κατάσταση:

        Το κόκκινο trinity αρχικά είχε τοποθετηθεί μέσα στην βίλα, επομένως όταν καταστρεφόταν δεν μπορούσες να το πάρεις. Στο Final Mix του άλλαξαν τοποθεσία και το έβαλαν σε μία πύλη λίγο παραέξω. Ακόμα κι έτσι όμως, παραμένει glitchαρισμένο.

        ΑΝ το πάρεις πριν πολεμήσεις τον τελικό αρχηγό της πίστας, υπάρχει περίπτωση να στο εμφανίζει παρ' όλο που το έχεις ήδη, με αποτέλεσμα να σε μπερδεύει. Το κουλό της υπόθεσης είναι πως είτε εμφανίζεται το trinity (που το έχεις πάρει ήδη), είτε δεν εμφανίζεται και παλεύεις το μυστικό heartless. Ο heartless ούτως ή άλλως έχει πιθανότητα να εμφανιστεί, απλά αν ΔΕΝ δω το trinity, ξέρω πως θα μου εμφανιστεί. Αλλιώς αν δω το trinity, ξέρω πως πρέπει να βγω και να ξαναμπώ μέχρι να μου εμφανιστεί

        Ό,τι να 'ναι, αλλά εν ολίγοις απλά συνεχίζεις κανονικά το παιχνίδι, δεν υπάρχει πρόβλημα.

        Συγχαρητήρια παρεμπιπτόντως για το 100% του proud. Εγώ μέχρι στιγμής έχω ψοφήσει δεκάδες φορές, σε λίγο παίζει να κοντεύω τριψήφιο νούμερο. Βέβαια παίζω με μεγάλα διαστήματα και για λίγο κάθε φορά ελέω περιορισμένου χρόνου, αλλά και πάλι.

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • Originally posted by Phantom Duck View Post
          Όλα καλά με το trinity, τα έχω πάρει όλα κομπλέ. έκανα μια γύρα στο νετ και είδα πως πολλοί είχαν αυτό το πρόβλημα. Πώς είχε η κατάσταση:

          Το κόκκινο trinity αρχικά είχε τοποθετηθεί μέσα στην βίλα, επομένως όταν καταστρεφόταν δεν μπορούσες να το πάρεις. Στο Final Mix του άλλαξαν τοποθεσία και το έβαλαν σε μία πύλη λίγο παραέξω. Ακόμα κι έτσι όμως, παραμένει glitchαρισμένο.

          ΑΝ το πάρεις πριν πολεμήσεις τον τελικό αρχηγό της πίστας, υπάρχει περίπτωση να στο εμφανίζει παρ' όλο που το έχεις ήδη, με αποτέλεσμα να σε μπερδεύει. Το κουλό της υπόθεσης είναι πως είτε εμφανίζεται το trinity (που το έχεις πάρει ήδη), είτε δεν εμφανίζεται και παλεύεις το μυστικό heartless. Ο heartless ούτως ή άλλως έχει πιθανότητα να εμφανιστεί, απλά αν ΔΕΝ δω το trinity, ξέρω πως θα μου εμφανιστεί. Αλλιώς αν δω το trinity, ξέρω πως πρέπει να βγω και να ξαναμπώ μέχρι να μου εμφανιστεί

          Ό,τι να 'ναι, αλλά εν ολίγοις απλά συνεχίζεις κανονικά το παιχνίδι, δεν υπάρχει πρόβλημα.

          Συγχαρητήρια παρεμπιπτόντως για το 100% του proud. Εγώ μέχρι στιγμής έχω ψοφήσει δεκάδες φορές, σε λίγο παίζει να κοντεύω τριψήφιο νούμερο. Βέβαια παίζω με μεγάλα διαστήματα και για λίγο κάθε φορά ελέω περιορισμένου χρόνου, αλλά και πάλι.
          Ναι,η πλάκα είναι ότι στην προσπάθειά τους να λύσουν ένα πρόβλημα δημιούργησαν άλλο.

          Όντως στο proud είναι πολύ δύσκολο.Θα σε βοηθήσει πολύ πάντως η κίνηση που πετάς το keyblade στους εχθρούς,κάνει πολύ damage και είσαι άτρωτος για όσο διαρκεί.Ότι πρέπει για να σε ξελασπώσει σε δύσκολα bosses.Επίσης,τα αντικείμενα που παίρνεις από το item syntesis βοηθούν πάρα πολύ αλλά κάποια είναι λίγο δύσκολο να τα φτιάξεις,ότι χρειαστείς ρώτα με,υπάρχουν κολπάκια που κάνουν πολύ πιο εύκολη την όλη διαδικασία.


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • 5 Δεκεμβρίου το 2.5 HD Remix.

            Αργεί ακόμα...

            Comment


            • Δείτε στο τέλος του βίντεο...

              Comment


              • Το είδα χτες χωρίς φωνή,μόνο από τις λέξεις ανατριίχιασα.Πρέπει να το δω και με ήχο και να παίξω και το DDD.
                Carpe diem

                Comment


                • Έκανα το 1 από τα 3 Playthroughs του Kingdom Hearts Final Mix. Στην ουσία δεν έχω ξεμπερδέψει εντελώς γιατί έχω να κάνω όλα τα gummi ship missions (απόγνωση είναι...). Κατά τα άλλα έβγαλα 100% το παιχνίδι σε Proud δυσκολία ο Sephiroth έκανε νιάου μόλις με είδε και εγώ έκανα νιάου στον Unknown Είχα πολύ καιρό να δω τόσο cheap επίθεση... Σαν έξτρα πράμα μου άρεσαν πολύ τα καινούργια Heartless και τα δύο όπλα στο synthesize για τον Donald και τον Goofy. Γενικά πάντως τον synthsizing με τα καινούργια αντικείμενα πιστεύω πως ήταν αρκετά ποιο δύσκολο. Επίσης δεν θυμάμαι ιδιαίτερα από το original αλλά νομίζω υπάρχουν πολλά νέα abilities τα περισσότερα από αυτά κιόλας ήταν πολύ χρήσιμα. Μόλις τελειώσω με το gummi ship θα κάνω ένα playthrough στο Normal χωρίς κανένα equipment και ένα στο Easy μέσα σε 15 ώρες για τα trophies. Θα τα έκανα όλα σε Proud αλλά οι δυσκολίες δεν στακάρουν :/. Κάτι τελευταίο:

                   
                  ΓΑΜΩ ΤΑ SNIPERWILD

                  Comment


                  • Το ξεκίνησα στο Proud και στόχος είναι η 100% ολοκλήρωση. Τον τελευταίο καιρό περνάω μία αναβίωση του πάθους που έτρεφα κάποτε για τα JRPGs και η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει ιδιαίτερα ως φάση, μιας και, όπως και να το κάνουμε, αποτελεί το αγαπημένο μου είδος παιχνιδιών.

                    Αυτά, θα ενημερώνω για την πρόοδό μου .

                    Comment


                    • Περαστικά με τα rare heartless. Πας και για platinum;

                      Comment


                      • Rare heartless???
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • Originally posted by Grimmtak View Post
                          Περαστικά με τα rare heartless. Πας και για platinum;
                          Καλά το παιχνίδι το είχα τερματίσει (και λιώσει) όταν είχε πρωτοβγει, replay κάνω τώρα και δε με αγχώνει ιδιαίτερα το πόσο δύσκολα ή ενοχλητικά είναι κάποια side missions του.

                          Θεωρητικά ναι, πάω για πλατίνα, αλλά θα δείξει στην πορεία.

                          Comment


                          • Evans το πρώτο ξεκίνησες;
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Ναι, το δεύτερο το έχει ο bro . Άσε που δε θα είχε ιδιαίτερο νόημα να ξεκινήσω από το δεύτερο, χωρίς να θυμάμαι καλά καλά το πρώτο.

                              Comment


                              • A ωραία,καλά κάνεις.Κι εγώ θέλω,αλλά προέχει το Dream Drop Distance.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X