Announcement

Collapse
No announcement yet.

Assassin's Creed IV: Black Flag

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    The escapist: 100 για PS3
    EGM: 95 για PS4
    Gametrailers: 92 για X360
    Machinima: 90 για Χ360
    Official Xbox Magazine: 90 για Χ360
    Official Xbox Magazine UK: 90 για Χ360
    Playstation Official Magazine UK: 90 για PS4
    Game Over online: 90 για PS3
    The Sixth Axis: 90 για PS3
    Nintendo World Report: 90 για Wii U
    Eurogamer: 90 για PS3
    Gamespot: 90 για PS4
    Edge: 90 για PS4
    Gamesradar: 90 για PS4
    IGN: 85 για PS4
    Destructoid: 85 για PS3
    Game Informer: 83 για PS4
    Game Over.gr: 80 για Χ360
    Nintendo Life: 80 για Wii U
    Playstation Official Magazin UK: 80 για PS4
    Joystiq: 80 για PS4
    Polygon: 75 για PS4


    Παιχνιδάρα φαίνεται. Ο μόνος λόγος που δεν το ξεκινάω είναι επειδή δεν έχω παίξει το 3 ακόμη. Πολλοί μιλάνε για το καλύτερο της σειράς αλλά οκ, προφανώς παίζει και πολύς ενθουσιασμός τις πρώτες ημέρες. Ας συνεχίσουν να φτιάχνουν συνεχώς φρέσκους τίτλους με καινούργιους μηχανισμούς και ωραία ιστορία, και ας βγάζουν νέο AC και κάθε εξάμηνο που λέει ο λόγος.

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • #17
      Για ΠΣ3 το πήρα,100/100 ρε,ΤΣΟ ΚΑΙ ΛΟ!!!Συμφωνώ με Phantom.Κάθε εξάμηνο,δε χαλιόμαστε.
      Carpe diem

      Comment


      • #18
        Το ξεκίνησα σήμερα με τα χίλια ζόρια.Ρε πούστη δεν προλαβαίνω να παίξω άλλο τώρα.
        Στο πρώτο νησί που ξεκινάς πήρα τα πάντα εκτός από το Shanty το οποίο για κάποιο λόγο συνέχεια φεύγει.Έτσι γίνεται με όλα;Πρέπει να πάρω κάποια ικανότητα ή να προχωρήσω την ιστορία ή θα παίζουμε κυνηγητό σε όλο το παιχνίδι;

        Τα γραφικά δεν ξέρω πως είναι στο ΠΣ3 όμως στο ΠΣ4 αυτά που βλέπω είμαι σίγουρος ότι δε θα μπορούσε να τα δώσει η περασμένη γενιά,γουστάρω.Ο χειρισμός με το Dual Shock 4 είναι τέλειος.Με το πάτημα του touchpad ανοίγει ο χάρτης,ενώ με το options ανοίγουν όλα τα υπόλοιπα μενού.Κατά τ'άλλα ο κλασσικός χειρισμός της σειράς ως τώρα τουλάχιστον.Επίσης έχει μουσικάρα.Από ιστορία απ'όσο έχω δει μάλλον δεν χρειάζεται να έχεις παίξει κάποιο από τα προηγούμενα.Οπότε όσοι προβληματίζεστε επειδή δεν έχετε παίξει τα προηγούμενα μην κολλάτε.Βουρ.
        Βίρα τις άγκυρες!!!All aboard the hype ship.
        Carpe diem

        Comment


        • #19
          Τα γραφικά δεν ξέρω πως είναι στο ΠΣ3 όμως στο ΠΣ4 αυτά που βλέπω είμαι σίγουρος ότι δε θα μπορούσε να τα δώσει η περασμένη γενιά,γουστάρω.
          Θα μπορούσε να τα δώσει κάρτα γραφικών του 2009, αλλά είπαμε, το καλό hardware είναι ανούσιο .

          Comment


          • #20
            Originally posted by Altair View Post
            [...] Από ιστορία απ'όσο έχω δει μάλλον δεν χρειάζεται να έχεις παίξει κάποιο από τα προηγούμενα.Οπότε όσοι προβληματίζεστε επειδή δεν έχετε παίξει τα προηγούμενα μην κολλάτε.Βουρ. [...]
            Οκ, με έπεισες, κατεβαίνει πάραυτα. Βρήκα την Pirated Edition σε τιμή ευκαιρίας if you know what I mean

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • #21
              I know what you mean.;)
              Evans νέα γενιά λέμε άσε μας να ζήσουμε το hype μας.Άλλωστε για μένα η τεχνολογία,όσον αφορά τα παιχνίδια τουλάχιστον, αρχίζει και τελειώνει στις κονσόλες.Όλα τα υπόλοιπα δε με αφορούν.
              Carpe diem

              Comment


              • #22
                Έχοντας τελειώσει τον τίτλο εδώ και μήνες,έβαλα σήμερα λίγο να χαζέψω κι έκανα σχεδόν όλα τα hacks,μάζεψα 14/20 sticky notes και ξεκίνησα και το Freedom Cry dlc το οποίο έχει πολύ ζουμί τελικά.Καταρχήν,αντί να έχει 2 σπαθιά,ο πρωταγωνιστής χειρίζεται μασέτα.Επίσης το όλο κόνσεπτ έχει να κάνει με την απελευθέρωση σκλάβων από φυτείες κλπ.Κλασσική ubi,μιλάμε για άλλη μια προσεγμένη παραγωγή και με προσοχή στη λεπτομέρεια του κλίματος που θέλει να δώσει.
                Carpe diem

                Comment


                • #23
                  Τέλος και το Freedom Cry.Μέσα σε 10 μόλις αποστολές διηγείται με εξαιρετικό τρόπο την ιστορία του,η οποία έχει να κάνει με την απλευεθέρωση σκλάβων και το δουλεμπόριο.
                  Ο Adewale παραμένει συμπαθέστατος,όπως και στο 4 δηλαδή και γενικά έχει πολλά πράγματα να κάνεις.Για να ξεκλειδώσεις την καλύτερη μασέτα ή το καλύτερο κανόνι πρέπει να ρίξεις φάρμινγκ με αποτέλεσμα να παίρνει αρκετό χρόνο,ενώ παράλληλα δε σε περιορίζει όπως πίστευα,έχει κάμποσες περιοχές να ψάξεις και να εξερευνήσεις.
                  Carpe diem

                  Comment

                  Working...
                  X