Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rayman Legends

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Εμενα οι πρωτες εντυπωσεις για solo δεν ειναι και τοσο καλες, με κουραζει πολυ που καθε λιγο και λιγακι πρεπει να σταματησω να κανω κατι με τον αλλο παιχτη.. Αλλα και παλι ειμαι πολυ νωρις στο παιχνιδι και μαλλον θα το αφησω για κανενα co op αν βρω καποιον να θελει..

    Comment


    • #47
      Αλλον παικτη; Ενα κουμπι πατας γι' αυτο, εκτος αν στην πορεια γινεται κατι πιο συνθετο με αλλους χαρακτηρες που μπαινουν στο cast. Τελειωσα τον 1ο κοσμο, μια χαρα φαινεται το παιχνιδι, αλλα ακομα ειναι νωρις και δε μπορω να πω πως ειδα κατι πραγματικα ενδιαφερον.
      Απορησα οταν εκανα unlock το Back to Origins chapter. Wtf το παιχνιδι περιλαμβανει ολοκληρο το Origins;

      Comment


      • #48
        Ενα κουμπι πατας ναι και τα LB, RB για τα rotate αλλα και παλι ενοχλητικό μου φάνηκε..

        Comment


        • #49
          wtf, επιασε. θενκς ιμρα!
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #50
            Ωραίος, είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και τώρα παίζει μια χαρά (σε 1920 x 1076 ). Πάλι καλά που το έγραψες εδώ και το έλυσα αμέσως, αλλιώς θα ξενέρωνα.

            Λοιπόν, πρώτες εντυπώσεις κι από εμένα. Εκ πρώτης όψεως μου αρέσει πολύ το όλο στυλ. Είμαι λίγο χαμένος, όμως με την καλή έννοια, λόγω του περιεχομένου που περιέχει το παιχνίδι. Έβγαλα τον πρώτο κόσμο και δεν παρατήρησα νέους μηχανισμούς, όμως οι πίστες είχαν αρκετές διαφοροποιήσεις από το Origins. Τα γραφικά επίσης είναι πάρα πολύ όμορφα. Γενικά το παιχνίδι είναι σκέτο κόσμημα, γουστάρω πολύ.

            Άλλο στοιχείο που μου άρεσε πολύ ήταν πως ναι μεν έβγαλαν το κυνηγητό μπαούλων, όμως υπάρχουν ακόμα ξέμπαρκες πίστες που βασίζονται στην ταχύτητα. Επίσης οι μουσικές πίστες είναι όλα τα λ7. Ο κυριότερος λόγος που ήθελα να τελειώσω όλον τον 1ο κόσμο ήταν για να παίξω το Castle Rock, πίστες που δεν νομίζω ποτέ να σταματήσω να θαυμάζω. Όταν τα έβλεπα στα trailers κράταγα μικρό καλάθι, όμως μου έκανε εντύπωση πως την έβγαλα με την πρώτη, ακριβείς μηχανισμοί, πολύ καλή φάση.

            Το Back to Origins με εξέπληξε κι εμένα. Ξεκλείδωσα 3 πίστες και είναι remake του Origins με το στυλ του Legends. Απ' ό,τι είδα έχουν βάλει πολύ πράμα μέσα, θα το τιμήσω δεόντως κι αυτό το mode. Παίζει να είναι οι πίστες που έφτιαξαν οι δημιουργοί το διάστημα Φεβρουάριο - Σεπτέμβριο που έγινε η ανακοίνωση και για άλλες κονσόλες.

            Γενικά, τώρα μιλάει ο ενθουσιασμός. Μόλις περάσει λίγος καιρός από τον 100% τερματισμό του παιχνιδιού, θα γράψω και πιο αντικειμενικά πράγματα.

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • #51
              Ρε, το παιχνίδι είναι αριστούργημα, σκέτο κόσμημα. Από το Super Meat Boy είχα να φάω τέτοιο κόλλημα

              Το παιχνίδι έχει τεράστια ποικιλία από levels. Έχει τις κανονικές πίστες, έχει τα bosses, έχει πίστες βασισμένες στο τρέξιμο και άλματα ακριβείας α-λα treasure chest hunt, έχει Infinite Towers για τους κρυφούς χαρακτήρες, έχει invasion levels για speed run με leaderboards στη λογική του Super Meat Boy, έχει remastered καμιά 40αριά Rayman Origins levels, τα πάντα όλα λέμε


              Δείτε εδώ πίστα από τις δύσκολες του παιχνιδιού, που πρέπει να βγει με την μία.


              Και εδώ μερικά από τα invaded levels. Κλασικά, είναι πολύ πιο δύσκολα απ' ό,τι φαίνονται. Εννοείται πως δεν υπάρχουν check points.



              Τα μουσικά levels επίσης είναι πραγματικά για σεμινάρια. Είναι οι πίστες που ανυπομονώ να ξεκλειδώσω περισσότερο απ' όλες και κάθε φορά καταλήγω να τις παίζω ξανά και ξανά. Δεν θα με χάλαγε να υπήρχαν ακόμα περισσότερες. Μέχρι στιγμής έχω ξεκλειδώσει 3 και μου κάνει εντύπωση που δεν έχω χάσει σε καμία. Η μουσική είναι τεράστιο βοήθημα. Δείτε εδώ μία από τις όχι και τόσο γνωστές.



              Το παιχνίδι θα φύγει σίγουρα για αγορά, ειδικά με τα daily challenges θα πέσει πολύ μεγάλο λιώσιμο. Παρεμπιπτόντως ακούγεται πως η Vita έκδοση δεν θα περιέχει τα invasion levels. Όσοι ενδιαφέρεστε για αγορά, έχετέ το υπ' όψιν σας.

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • #52
                Θεοι οι developers, μα press "O" to spread guacamole;
                Αναλυτικες εντυπωσεις σε καποια αλλη φαση, παντως φαινεται πως η ομαδα αναπτυξης κατεβαλε μια τουλαχιστον φιλοτιμη προσπαθεια πατωντας πανω σε μια ηδη πετυχημενη συνταγη που προσπαθησε να τη βελτιωσει περαιτερω και οπως φαινεται μαλλον τα καταφεραν. Ωρες ωρες βεβαια νιωθω πως το παιχνιδι ή συγκεκριμενες πιστες εστω ειναι πιο φορτωμενες με content απ' οσο θα ηθελα. Δεν το λεω για αρνητικο, απλα ειναι κατι που με ξενιζει λιγο.

                Comment


                • #53
                  Ξεκλείδωσα τις εναλλακτικές βερζιόν των μουσικών πιστών (δεν λέω περισσότερα) και έχω πάθει ένα μικρό κοκομπλόκο. Μα πόσο θεοί πια οι τύποι; Αναρωτιόμουν πώς θα κατάφερναν να ξεπεράσουν το ήδη πολύ καλό Origins, και αυτοί ξεπέρασαν τις προσδοκίες μου κατά πολύ περισσότερο απ' όσο φανταζόμουν. Νομίζω πως τέτοια ποιοτική μετάβαση είχα να δω από το Super Mario Galaxy 1 στο 2.

                  Δεν βάζω βαθμολογία επειδή νομίζω πως είναι εμφανές πως είμαι υπό την επιρροή του αρχικού ενθουσιασμού. Μπορώ σίγουρα όμως να πω πως πρόκειται για ένα από τα καλύτερα platforms που έχω παίξει γενικά, και σίγουρα κάνει το Origins να φαίνεται λειψό.

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • #54
                    Νομίζω πως τέτοια ποιοτική μετάβαση είχα να δω από το Super Mario Galaxy 1 στο 2.

                    Μπορώ σίγουρα όμως να πω πως πρόκειται για ένα από τα καλύτερα platforms που έχω παίξει γενικά, και σίγουρα κάνει το Origins να φαίνεται λειψό.
                    Ναι και ναι.
                    Χωρις αυτο να συνεπαγεται βεβαια οτι το origins δεν γονιμοποιουσε μητερες...
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • #55
                      Εντάξει, πέθανα στα γέλια σε αυτή τη σκηνή (world 3 "spoiler")

                      Complete walkthrough all teensies etc... 600..., no rushing. World 3 Fiestea De Los Muertos, level 8 lucha libre get awayThanks for watching. Don't forget to...
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #56
                        Ο 4ος κοσμος ηταν παρα πολυ καλος. Αν ξεχωριζα κατι απο τα νεα Rayman αυτο θα ηταν το οτι εχουν τα πιο ευχαριστα water levels που εχω δει σε platform game. Το παιχνιδι εχει πολλες ωραιες ιδεες ευτυχως και λογω ποικιλιας δε σε αφηνει να βαρεθεις. Θα ηθελα παντως μεγαλυτερο challenge, ως τωρα μου φαινεται ΠΟΛΥ ευκολο απο καθε αποψη, teensies, invaded levels κτλ κτλ. Να δουμε τι επεται βεβαια, απλα λογω ανωτερας βιας βλεπω ο επομενος γυρος να παιρνει σειρα μεσα στο ερχομενο ΣΚ.

                        Comment


                        • #57
                          Εγώ το τερμάτισα 100% ήδη, απλά δεν γράφω τίποτα επειδή έχω μείνει άφωνος Είχε κάποιες καλές πολύ δύσκολες στιγμές, όμως όχι τόσες ώστε να αποτελούν πρόβλημα. Νομίζω πως το παιχνίδι κράτησε πολύ καλές ισορροπίες στις δυσκολίες, βρήκε τη χρυσή τομή μεταξύ hardcore και casual κοινών αν θα μπορούσα να το πω έτσι.

                          Θα προσπαθήσω να επισπεύσω την αγορά όσο γίνεται για να μπω και στα daily / weekly challenges. Εκεί πρέπει να γίνεται χαμός από ανταγωνισμό

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • #58
                            ασχολουμαι για τα καλα με τον τιτλο τις τελευταιες μερες καλα οι μουσικες πιστες δεν υπαρχουν φοβερη η ποιοτητα σε ολους τους τομεις και γεματο περιεχομενο, βεβαια η remixaρισμενες πιστες απο το origins με χαλανε λιγο ειναι το μονο ''μειον''του τιτλου για μενα

                            Comment


                            • #59
                              Ασχολούμαι καθημερινά με τον τίτλο, παίζοντας μισή με μία ώρα (συνήθως μία ), διατηρώντας έτσι μία σταθερή πρόοδο.

                              Τι να πω, είμαι λίγο late to the party, αλλά ο ενθουσιασμός δεν περιγράφεται. Το αστείο είναι ότι όταν άρχισα να το πρωτοπαίζω με δούλευε η κοπέλα μου και τώρα είναι μόνιμα δίπλα μου για να βλέπει. Πολύ αστείο, πολύ απολαυστικό και αρκετά προκλητικό αν θέλεις να κάνεις καλούς χρόνους (ειδικά στα challenges).

                              Τα challenges μου αρέσουν πάρα πολύ σαν ιδέα, γιατί δεν υπάρχουν προκαθορισμένοι χρόνοι, αλλά ορίζονται από τις επιδόσεις της κοινότητας. Με τον τρόπο αυτό, το να χτυπήσεις ένα χρυσό κύπελλο αποκτάει άλλη αξία.

                              Είμαι 4ο κόσμο, μαζεύοντας όλα τα teensies που υπάρχουν σε κάθε πίστα και παίρνοντας φυσικά πάντα όλα τα χρυσά κύπελλα από τα lums. Ταυτόχρονα παίζω τους invaded worlds που ξεκλειδώνονται, που είναι σκέτη απόλαυση. Back to origins δεν έχω πιάσει ακόμα, θα περιμένω λογικά να τελειώσω το βασικό παιχνίδι (τους 5 πρώτους κόσμους).

                              Προσωπικά μου αρέσει πολύ περισσότερο του Origins, αλλά νομίζω ότι δεν αποτελεί τόσο ένα sequel, όσο ένα υπερβολικά καλοδουλεμένο και πλούσιο expansion. Στο Origins υπήρχε μία ομοιόμορφη εξέλιξη του παιχνιδιού, όπου στον κάθε κόσμο έπαιρνες νέες δυνάμεις κι έτσι εμπλούτιζες το gameplay σου. Εδώ ο κάθε κόσμος έχει τη δικιά του θεματική που σχετίζεται τόσο με το gameplay, όσο και με την αισθητική. Η λογική του παιχνιδιού κινείται περισσότερο προς το speed run, παρά στο ελαφρώς πιο χαλαρό gameplay του πρώτου, όπου έπρεπε πρώτα να μάθεις τους μηχανισμούς και μετά να τους κάνεις master στις extra πίστες που ξεκλειδώνοντας στο τέλος.

                              Εν πάση περιπτώσει, χοντρό κόλλημα και ότι πρέπει για την περίοδο στην οποία βρίσκομαι .

                              Comment


                              • #60
                                Να πεις στην κοπέλα σου αντί να κάθεται και να θαυμάζει τα γραφικά, να πιάσει ένα χειριστήριο και να το παίξετε διπλό. Το παιχνίδι προσφέρεται και για αυτό. Βέβαια αν δεις πως οδηγεί σε καυγάδες κάνε στην μπάντα, όμως νομίζω πως αξίζει τον κόπο το εγχείρημα

                                Εν τω μεταξύ διάβασα πως το παιχνίδι έκανε πωλήσεις σε όλες τις πλατφόρμες και άξιζε τον κόπο που καθυστέρησε, ενώ παράλληλα πούλησε δυσανάλογα πολύ στο Wii U, τη στιγμή που έχει πολύ μικρότερο install base από τις άλλες πλατφόρμες. Φαίνεται πως η λογική του τίτλου ταιριάζει περισσότερο στην νοοτροπία της Nintendo. Βέβαια δεν μας χάλασε η αναμονή και το επιπλέον περιεχόμενο, το αντίθετο μάλιστα. Το θέμα είναι να δούμε αν θα υπάρξει κάποια στιγμή συνέχεια με αντίστοιχες προτάσεις. Η Ubisoft ανακοίνωσε πως το παιχνίδι ναι μεν ξεπέρασε το Origins, όμως δεν πούλησε όσο θα ήθελε.

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X