Announcement

Collapse
No announcement yet.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Φαίνεται πολύ καλό. Ανυπομονώ να ακούσω τις εντυπώσεις σας.

    Comment


    • #17
      Tora to 3ekinisa. Mexri stigmis to game grafei k to platforming einai pure gold. Exei polla skins gia 3ekleidoma kai anoigoun me to gameplay. O Crash exei tromero animation k tou exoun dosei polu xaraktira. Perissotera ek kairo.

      Comment


      • #18
        Δεν έχω δει το παραπάνω βιντεάκι, όπως και ό,τι άλλο έχει κυκλοφορήσει προς αποφυγή spoilerz. Σήμερα το ξεκίνησα και έχω ξεκλειδώσει μπόλικο πράμα. Είναι πολύ γεμάτο παιχνίδι πάντως, αν δεν αλλάξει κάτι, θα ασχοληθώ πολλές ώρες μαζί του. Με έχουν εκνευρίσει κάποιες λεπτομέρειες, όμως δεν είμαι σίγουρος για το εάν φταίει το παιχνίδι, ή εγώ που έχω λιώσει τα παλιά και πάω να εφαρμόσω παλιά κόλπα σε νέο παιχνίδι. Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι τα autoscroller κομμάτια, όπου αν θες να πάρεις όλα τα κουτιά, πρέπει να πέσει τρελή απομνημόνευση, κάτι που βαριέμαι.

        Γενικά πάντως είναι μπόμπα. Είμαι στη φάση που δεν μπορώ να γράψω πολλά, επειδή ξοδεύω χρόνο που θα μπορούσα να αφιερώσω στο παιχνίδι . Έχει πολύυυυυ περισσότερο πράμα απ' όσο πίστευα, άνετα πολύ μεγαλύτερο από τους προηγούμενους τίτλους. Νόμιζα πως θα είναι ψιλοαπάτη που το χρέωσαν full price, όμως τελικά αξίζει. Απλώς όσοι το πιάσετε, να ξέρετε πως είναι παλούκι. Μέχρι στιγμής θα το χαρακτήριζα πιο δύσκολο από το Crash 2, πιο εύκολο από το Crash 1, κάπου εκεί. Όμως ακόμα είμαι στην αρχή.

        Τα αγαπημένα μου κομμάτια, είναι οι ρετρό πίστες. Δείτε εδώ και φρίξτε. Ό,τι καλύτερο μπορούσα να δω. Θυμίζει άπειρα Super Meat Boy, Celeste κλπ κλπ.

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #19
          Η ερώτηση είναι, αξίζει να ονομάζεται Crash Bandicoot 4: It's about Time;

          Comment


          • #20
            Απ αυτα που διαβαζω απο σκληροπυρινικους fans αξιζει. Μαλιστα ειναι δυσκολο ισως οπως το 1ο.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #21
              Ναι, είναι το Crash 4 κανονικά και με τον νόμο. Οι τύποι εν τω μεταξύ δεν σκαμπάζουν, το έκαναν όντως παλούκι. Κι εγώ τείνω πως είναι ίσο με το Crash 1 τελικά σε δυσκολία, και δεν το έχω τερματίσει ακόμα, ούτε έχω ξεκλειδώσει πολύ πράμα από τα έξτρα που σου δίνει. Έχω λιώσει αρκετές ώρες και είμαι μόλις στο 28%. Και έχω ζοριστεί αρκετά τολμώ να πω. Το θέμα είναι πως το Crash 1 ήταν δύσκολο για τους λάθος λόγους, ενώ το συγκεκριμένο σου δίνει την επιλογή για άπειρες ζωές, έχει άμεσο respawn και (κατά κύριο λόγο) σωστά checkpoints και από εκεί και πέρα είσαι μόνος.

              Έχει δύο modes, το «ρετρό» που έχεις κανονικά ζωές τις οποίες αν χάσεις ξαναρχίζεις την πίστα από την αρχή, και το «μοντέρνο», δηλαδή άπειρες ζωές. Δεν έχω λόγια για να εκφράσω το πόσο χαίρομαι που επιτέλους αποφάσισαν να εξαλείψουν αυτό το κατάλοιπο του παρελθόντος. Διαβάζω σχόλια απείρου κάλους στο διαδίκτυο με απόψεις πως όποιος δεν παίζει το ρετρό δεν είναι tr00 gamer και άλλες χαζομάρες. Τους εύχομαι καλό grinding όσο θα επαναλαμβάνουν το πρώτο μέρος κάθε πίστας, ενώ εγώ θα λιώνω το παιχνίδι. Εν τω μεταξύ δεν υπάρχει κάποια ποινή από το παιχνίδι, δεν κερδίζεις κάποια collectibles από αυτά, ενώ μπορείς να αλλάξεις mode ανά πάσα στιγμή. Αυτό που επιβραβεύει είναι τα actual skillz, τα οποία πρέπει να είναι σε εγρήγορση ανά πάσα στιγμή.

              Το κερασάκι στην τούρτα είναι πως με τραβάει και η υπόθεση για πρώτη φορά στα χρονικά, σε ποιον να το πεις και ποιος να το πιστέψει . Γενικά πολύ καλά λόγια μέχρι στιγμής. Δεν είναι άριστο, έχει τα θεματάκια του, όμως είναι υπερβολικά καλό.
              Last edited by Phantom Duck; 07-10-2020, 12:30 AM.

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • #22
                Πολύ χαίρομαι. See signature xD

                Comment


                • #23
                  To παιχνιδι btw το εχει φτιαξει η Toys for Bob, ειναι η εταιρεια που εφτιαξε το Pandemonium του1996. Το ειδα χθες-προχθες και εμεινα για να πω την αληθεια .

                  Comment


                  • #24
                    Εγώ τους ήξερα από το remake της τριλογίας του Spyro, χαμπάρι δεν είχα πάρει για το Pandemonium. Ακόμα καλύτερα .

                    Originally posted by Raf View Post
                    Πολύ χαίρομαι. See signature xD
                    Δεν μου εμφανίζει υπογραφές στο φόρουμ, νόμιζα πως έχουν απενεργοποιηθεί για όλους.

                    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                    Comment


                    • Raf
                      Raf commented
                      Editing a comment
                      User settings -> account

                  • #25


                    12 Μαρτίου, στα 40€

                    Comment


                    • #26
                      Originally posted by Raf View Post
                      12 Μαρτίου, στα 40€
                      Τέλειο! Αν το νιώσουν κιόλας και τρέχει αξιοπρεπώς, θα είναι εξαιρετική αγορά για όσους έχουν την κονσόλα.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • #27
                        Διορθώνω: $40 στην Αμερική, αλλά 50€ στην Ευρώπη. Και επίσης, κάτι ενδιαφέρον:

                        https://twitter.com/Kanozu_/status/1...ghtmode%3Dtrue

                        Comment


                        • #28
                          Ωστοσο αυτο δεν ειναι cell shading, ουτε τα μοντελα ειναι reworked. Βλεπω πιο απλοποιημενα textures, λιγοτερα εφε, λιγοτερες υφες. Μια χαρα, πολυ καλη προσεγγιση προκειμενου να τρεχει καλα.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #29
                            Και γω το ίδιο πιστεύω. Προς το παρόν υπάρχουν ελπίδες να είναι ένα αξιοπρεπές πορτ. Ίσως να μην το πάρω day 1 ακόμη κι αν το review των DF το βγάλει λάδι, αλλά σίγουρα θα μπει wishlist για την πρώτη έκπτωση.

                            Comment


                            • #30
                              Το δοκίμασα στο PC κατεβασμένο, μου άρεσε πάρα πολύ και το αγοράζω στο Switch (το πορτ φαίνεται πάνω-κάτω όπως το περίμενα. Από τις πρώτες πίστες ένιωσα πως είναι ένα πραγματικό σίκουελ της σειράς.

                              Comment

                              Working...
                              X