Announcement

Collapse
No announcement yet.

Yooka Laylee |OT| Bear and Bird no more...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Τι λέει Ραμπ, εντυπώσεις;


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • #47
      Πολυ καλο αλλα έχει θεματα.
      Δες τι εγραψα πριν λιγο στο gaf http://m.neogaf.com/showpost.php?p=233756547
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #48
        Originally posted by Ramparter
        [...]I lost to Rampo one time because I went on the side on the base to touch a butterfly and camera did a 180 so instead of moving towards the center I end up going out and falling. [...]
        Δεν έφταιγε η κάμερα. Το σύμπαν έφταιγε που συνωμότησε εναντίον σου

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #49
          Στο Steam πάντως που πρέπει να έχεις αγοράσει το παιχνίδι για να το βαθμολογήσεις, από ένα σύνολο 430 παικτών, οι 9 στους 10 περίπου (87%) λένε καλά λόγια ως συνολική εμπειρία. Κατεβαίνει αυτήν την στιγμή, λογικά μετά το Πάσχα θα έχω κι εγώ πρώτες εντυπώσεις.

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • #50
            Έχω παίξει ένα τρίωρο συνολικά, ακόμα νιώθω χαμένος στον κόσμο και θα μου πάρει λίγο να μάθω τον χάρτη, όμως μέχρι στιγμής με έχει αφήσει 100% ικανοποιημένο. Έχοντας βάλει τα ηχητικά εφέ στο 7 και τον ήχο στο 10 (τακτική που ακολουθώ πολλές φορές), οι φωνές δεν μου φαίνονται ενοχλητικές. Έκανα expand τον πρώτο κόσμο, όμως δεν τον έχω εξερευνήσει ακόμα. Κλασικά, τώρα μιλάει ο ενθουσιασμός, μετά από μερικές ακόμα ώρες gameplay θα δούμε πού θα καταλήξουμε.

            Το μόνο που με εκνεύρισε, είναι πως αν βάλεις τα γραφικά στο μέτριο, κάνει τα εκνευριστικά του Ν64, δηλαδή σου πετάει ξαφνικά pop ups αντικείμενα όταν φτάσεις κοντά τους, αφαιρεί τελείως όλες τις σκιές και όταν πας κοντά μπορεί να σου πετάει σκοτάδια από το πουθενά στην μισή οθόνη, κλπ. Δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω, πάντως όσοι έχουν παλιά κάρτα γραφικών σαν εμένα, είναι πολύ προτιμότερο να το βάλετε στα 720p με φουλ τα πάντα, παρά 1080p με μέτρια settings. Η διαφορά είναι μεγάλη. Πάντως θετικές οι πρώτες εντυπώσεις, καλό αυτό.

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • #51
              Εγω κολλησα λιγο στο πρωτο κοσμο μετα απο 15 pagies πρπ οποτε μολις γυρίσω θα προχωρησω στον επομενο να μαθω κι αλλες κινησεις.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #52
                phantom τι κάρτα γραφικών έχεις; να ξέρω τι να περιμένω
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • #53
                  ATI Radeon 5850. Αρχές του 2011 που την πήρα ήταν ό,τι καλύτερο value for money υπήρχε, από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει ποτέ μου. Για indie παιχνιδάκια που παίζω πλέον 6+ χρόνια ύστερα, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα (με πιο πρόσφατο παράδειγμα το Hollow Knight), ενώ ακόμα και κάποιες από τις ΑΑΑ κυκλοφορίες, τις παίζω μεν, στα low δε. Έλεγα πως θα το παίζει κανονικά, εξ άλλου «σιγά, Ν64 παιχνίδι είναι», όμως τα γραφικά είναι πολύ καλά. Δεν τα περίμενα έτσι, οι τύποι έριξαν δουλειά όντως. Είναι λογικό που δεν το παίζω max settings, απλά με αυτά τα εκνευριστικά pop ups μου ξύπνησαν μνήμες από τα Banjo που το περιορισμένο field of view ήταν πολύ χαρακτηριστικό, και πολύ εκνευριστικό ταυτόχρονα. Προχωρούσες και σου έσκαγαν από το πουθενά εχθροί, αντικείμενα, collectibles κλπ.

                  Βέβαια αν το παίζεις με μια πιο αξιοπρεπή κάρτα ή σε κονσόλα, δεν θα έχεις κανένα θέμα. Και γενικά, το παιχνίδι από άποψη γραφικών, είναι πανέμορφο, μου έκανε πολύ εντύπωση.

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • #54
                    ok λογικά εγώ που έχω την 7770 oc θα τρέχει κομπλέ στο max 720p
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • #55
                      Έπαιξα κανά 4ωρο στον πρώτο κόσμο και οι εντυπώσεις είναι αρκετά θετικές. Το παιχνίδι είναι ακριβώς αυτό που υποσχέθηκαν, ένα 90s 3D platformer-collectathon με άρωμα Rare. Προβλήματα υπάρχουν, η κάμερα θα μπορούσε να είναι καλύτερη, έχει κάποια frame drops και το χειρότερο ο χειρισμός στα άλματα είναι κάπως...περίεργος. Δεν μπορώ να πω τι ακριβώς φταίει, μάλλον είναι πολύ ευαίσθητο στο microadjustment όταν είσαι στον αέρα, αλλά όταν εκτελώ δύσκολα άλματα δεν έχω εμπιστοσύνη στον Yooka.
                      Ίδωμεν.

                      Comment


                      • #56
                        Το πρώτο boss πάντως ήταν ένα τερατούργημα απαίσιας κάμερας και εκνευριστικών controls. Αλλά δεν πτοούμαι γιατί τα καλά στοιχεία του είναι πολύ καλά.

                        Comment


                        • #57
                          Πες μου οτι επεσες κι εσυ στην ακρη απο τις εναλλαγες της καμερας;
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Ramparter View Post
                            Πες μου οτι επεσες κι εσυ στην ακρη απο τις εναλλαγες της καμερας;
                            Ε ναι ρε. Δλδ. δεν το τεστάραν πριν το βγάλουν;

                            Comment


                            • #59
                              Το θεμα ειναι οτι δε θυμαμαι ξανα σε 3d game η καμερα να τηλεμεταφερεται.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • #60
                                Παίξε το Epic Mickey και τα ξαναλέμε

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X