Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Legend of Zelda Breath of the Wild |OT| Hardcore Morrowind

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by i Have no Equal View Post
    Ναι δεν ειναι και παρα πολυ, βρισκω αρκετα 22-26 και μερικα >30 φανταζομαι end-game θα βρισκεις με πολυ μεγαλυτερο dmg. Επισης υποτίθεται οτι ειναι optional/hidden w/e και για εμενα θα επρεπε να εχει και αλλα unbreakable οπλα. Αν δεις παντως σε comments οι περισσότεροι αυτο λενε για αρνητικο, το συστημα κουραζει και κανει και το loot απρόσωπο εντελως. Δεν υπαρχει το excitement να βρεις ενα καλο οπλο λες "οκ ωραιο αλλα σε λιγο θα σπασει"
    Μπορεί να λειτουργήσει και στην ανάποδη όμως. Επείδη όλα τα όπλα έχουν σκοπό ίσως κάνει το loot πιο ενδιαφέρον από ένα όπλο που θα έπαιρνες και θα το είχες στο inventory για πάντα χωρίς να το χρησιμοποιείς.
    Γενικά το weapon degradation εμένα με ενοχλεί όταν τα weapons τα παίρνεις σε συγκεκριμένα μέρη, shops, merchants κτλ. Εκεί αν ξεμείνεις ή σπάσει το όπλο θέλει fast travel για φτιάξιμο και ξαναέλα πίσω. Στο BOTW δεν με ενοχλεί λόγω της αφθονίας των όπλων.
    Βέβαια γούστα είναι αυτά.

    Comment


    •  
      Το σηκωσα επιτελους το τιμημένο και πηρε τα πανω του το game Μοναδικη εμπειρια στο lost woods και μετα με deku tree και zelda flashback, εδωσε ρεστα το game. Τωρα αγορασα σπιτι εβαλα 3 display cases για weapons που θελω να κρατησω για ιδιαιτερες περιπτωσεις(ολα τα elemental) και θα τελειωσω τα υπολοιπα towers μετα θα προχωρησω το main story και ισως κανω και καποια armor/weapon upgrades.


      GOAT Zelda.

      Comment




      • Link, the cuccomancer!!!!

        Comment


        • spoilers για armor/weapons farm τιποτα που να εχει αμεση σχεση με το story:

           
          Οταν ξεκλειδωσετε το akkala lab παρτε asap ancient armor, εκτος οτι εχει παρα πολυ καλα stats εχει και resist guardian dmg(δεν σε κανουν one shot πλεον) και ancient proficiency σε level 2 bonus το οποιο δεν ξερω τι ακριβως κανει αλλα λενε για καποιο buff οταν χρησιμοποιεις ancient weapons. Στην αρχη για να φαρμαρεις ευκολα guardians θελεις μια ancient guardian shield οποτε παρτε αυτη πρωτα(μπορεις να τη βρεις και σε καποιο shrine μαλλον αλλα εγω δεν την βρηκα) και μετα αρχιστε να σκοτωνετε guardians ευκολα με deflect/parry και με save/reload αν δεν ριξει core/ancient core. Θα εχετε τα materials πολυ γρηγορα για να την πατε level 3, για level 4 θες 3 star fragments στα οποια υπαρχει μια μεθοδος με camp/quit game εμενα μου πηρε κανα 15λεπτο για 3 και τωρα εχω maxed ancient armor.

          Αυτη σε συνδυασμό με αρκετα ancient weapons κανει τους guardians και γενικα οποιοδηποτε enemy εχω συναντησει μεχρι στιγμης αστειο πραγματικα και προσφερει και παρα πολυ καλο defense. Ο μονος ελαφρως καλυτερος συνδυασμος ειναι το champions tunic αντι για το armor piece και αυτο απο 84 συνολο defence σε παει 88 νομιζω οποτε δεν αξιζει να χασεις και τα 2 bonus εκτος αν δεν εχεις ancient weapons και δεν βρισκεσαι σε περιοχη με guardians.

          Ακομα και vs Lynels αντεχω αρκετα, ειναι OP συνδυασμος και μπορεις να τον παρεις σχετικα νωρις, αν εχετε αναγκη απο rupees απλα παιξτε το bowling mini game δινει 300 σε καθε strike και ειναι πανευκολο.

          Για τις περιοχες που παιζεις σε freeze/cold καταστασεις ιδανικα αυτο που θελεις να κανεις ειναι να εχεις champions tunic level 4 (ευκολο upgrade) και μετα pants και helm απο το armor set, θα εχεις resist και ενα αξιοπρεπές defense, το θεμα ειναι οτι τα helms κοστιζουν σχετικα ακριβα ενω armor/legs φτηνοτερα η το ενα piece το παιρνεις και τζαμπα απο καποια quests.

          Για τα maxed armor upgrades το μονο προβλημα ειναι η 4η fairy που θελει 10κ rupees, αλλα με το mini game σε 1-2 ωρες το πολυ θα εχετε μαζεψει >20k

          2 divine beasts down προς το παρον και παω σχετικα slow το story, θα φαρμαρω λιγο ακομα για μερικα ancient weapons/arrows και μετα νομιζω θα παω καρφι για τερματισμο.

          Comment


          • Στο Public Συντάγματος έχει καμιά 10αριά συλλεκτικές εκδόσεις Zelda, 100€ έκαστη. Το λέω για όποιον ενδιαφέρεται.

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • Στη σλοβακια την εχουν 75€
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Καλύτερο single player game της δεκαετίας so far. Δεν ξέρω κατα πόσο η σειρά Souls είναι τόσο διασκεδαστική στο να εξερευνείς έναν αχανή κόσμο, αλλά το παιχνίδι κάνει τα πάντα σωστά. Παίζω on and off όποτε προλαβαίνω (0με sleep mode) και δεν χαλάει σαν εμπειρία, δεν κουράζει. Κάθε μέρα, κάθε φορά κάτι καινούριο κάτι συναρπαστικό. Πάιξτε το, ξαναφέρνει το Zelda εκεί που του πρέπει.
                Insert Coin

                Comment


                • Έφτασα τις 120 ώρες. Βέβαια τερματισμός ούτε για αστείο. Μπήκα μία στο hyrule castle να δω πως είναι και έφυγα, θέλω να πάρω όλες τις memories πριν την τερμάτα. Τέλος και τα divine beasts. Λογικά μέχρι τις 200 ώρες θα πάω σίγουρα, μετά βλέπουμε.
                  Έχω καθαρίσει 80 shrines και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω που στο διάολο είναι αλλά 40. Άντε τα 10-15 να είναι σε quests, τα άλλα; (Βέβαια δεν χρησιμοποιώ το shrine radar). Έχω και κοντά στα 200 korok seeds, ούτε λόγος για 900.

                  Κάτα τ'άλλα από τις 3 του μήνα που το πήρα η ζωή μου είναι ζέλντα-δουλειά, δουλειά-ζέλντα. Ωραία πράγματα.

                  Comment


                  • 900; 900 Korok Seeds; Τώρα κατάλαβα γιατί τα βρίσκω πέντε, πέντε...
                    Insert Coin

                    Comment


                    • Αφου εφαγα καμποσα βελη παλευοντας με κατι μπαλονακια korok κι ειχα φτασει σε σημειο να βαζω σταμπες για να γυρισω αργοτερα, πεφτω πανω σε ενα ακομη πιο hardcore οπου πισω απο κατι δεντρα ξεπεταγονταν 2 βελανιδια σε αρκετα μεγαλη αποσταση. Νταξει λεω δε παιζω να το κανω αυτο ουτε με 50 βελη... και ωωωω μου ρχεται η εμπνευση. Stasis! 2 arrows, 2 acorns down, αντε γεια!
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Originally posted by Ramparter View Post
                        Αφου εφαγα καμποσα βελη παλευοντας με κατι μπαλονακια korok κι ειχα φτασει σε σημειο να βαζω σταμπες για να γυρισω αργοτερα, πεφτω πανω σε ενα ακομη πιο hardcore οπου πισω απο κατι δεντρα ξεπεταγονταν 2 βελανιδια σε αρκετα μεγαλη αποσταση. Νταξει λεω δε παιζω να το κανω αυτο ουτε με 50 βελη... και ωωωω μου ρχεται η εμπνευση. Stasis! 2 arrows, 2 acorns down, αντε γεια!
                        Ήπια νερό στο όνομά σου χτες. Έπαιζα Zelda, έφτασα σε ένα παρόμοιο σημείο και λέω "Ήρθε η ώρα να τεστάρω αυτό που είπε ο Ramp." Sublime, απλά. Παίζει να έκανα rage quit αν δεν το ήξερα. XD

                        Γενικά δε γράφω γιατί δεν υπάρχει κάτι που μπορώ να γράψω. Κάθε play session είναι μοναδικό. Τα expectations που είχα ήταν στο Θεό, αλλά το τελικό προϊόν είναι πολύ πιο σπουδαίο από αυτό που είχα φανταστεί. 60 ώρες, 13 καρδιές, 50 shrines, 2 divine beasts, πολλή εξερεύνηση και θεωρώ ότι βρίσκομαι γύρω στο 35% του completion αυτών που θέλω να κάνω. Νομίζω ότι πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι για το κατά πόσο μπαίνει στο ΤΟΡ 3 μου ever (γιατί είναι ήδη στο TOP 5).
                        Last edited by Evans; 28-03-2017, 02:19 PM.

                        Comment


                        • Happy!

                          Κι εγω το χω ριξει στην εξερευνηση για αυτο δε λεω πολλα. Εχω βρει 20 shrines, τα 2 δε τα δοκιμασα καν γιατι δεν ηθελα να διακοψω, το Major Test of Strength δοκιμασα μια φορα και το αφησα δεδομενο οτι το medium μου πηρε πολλες προσπαθειες. Κυριως εχω εστιαστει στην αναζητηση των korok seeds. Το πολυ περπατημα / σκαρφαλωμα κουραζει οποτε τα sessions μου κρατανε γυρω στη μιαμησι με δυο ωρες. Εκανα ενα γερο περασμα της 2ης περιοχης (Kakariko) και τωρα εχω αρχισει να χτενιζω τη 3η (Hateno). Ειχα προσωρησει και σε αλλες περιοχες αλλα δυσκολευτηκα και γυρισα πισω να κανω λιγο build.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Δεν θα με χάλαγε να είχε ένα μεγάλο dungeon τύπου Tower of Hera/Eagle's Tower/Water Temple, αλλά η φάση βρίσκεται στο adventuring. Νομίζω ο μόνος τρόπος να κάνουν top αυτό το επίτευγμα είναι να κάνουν το ίδιο πράγμα με τεράστια dungeons που είναι ολόκληρα ένα Puzzle. Δεν ξέρω βέβαια πώς θα λειτουργούσε η φορητότητα, προοδεύω/κλείνω/συνεχίζω αργότερα.
                            Insert Coin

                            Comment


                            • Δε νομιζω οτι εμποδιζει η φορητοτα τα μεγαλα dungeons. Προσωπικα θα θελα 4 μεγαλα α λα Majora's Mask περα απο την υπαρξη shrines. Τα shrines αρχικα πιστευα οτι ηταν πολυ μικρα αλλα νομιζω τελικα οτι ειναι αρκετα ισορροπημενα ωστε να ισορροπουν με το adventuring - ενα μικρο διαλλειμα και μετα παλι ξω. Απλα αντι να ναι ολα το ιδιο theme θα μπορουσαν καποια να ναι σπηλιες, ναοι, ruins...
                              Do a barrel roll!

                              Comment




                              • Και κάτι που ούτε είχα πάρει χαμπάρι

                                Last edited by Enpsty; 30-03-2017, 08:39 PM.

                                Comment

                                Working...
                                X