Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Legend of Zelda Breath of the Wild |OT| Hardcore Morrowind

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Enpsty στο Wii U παίζεις ή στο Switch; Με ενδιαφέρει το performance στο Wii U.

    Comment


    • Υπάρχουν frame drops αλλά σαν σύνολο παίζει πολύ καλά. Προσωπικά δε με έχει ενοχλήσει καθόλου.

      Αγόρασα pro controller και είδα το φως μου. Απαράδεκτη η εργονομία της ταμπλέτας, πρώτη φορά πόνεσαν τα χέρια μου από χειριστήριο.

      Comment


      • Originally posted by Evans View Post
        Υπάρχουν frame drops αλλά σαν σύνολο παίζει πολύ καλά. Προσωπικά δε με έχει ενοχλήσει καθόλου.

        Αγόρασα pro controller και είδα το φως μου. Απαράδεκτη η εργονομία της ταμπλέτας, πρώτη φορά πόνεσαν τα χέρια μου από χειριστήριο.
        Είχα το ίδιο θέμα στο Bayonetta 2.
        Carpe diem

        Comment


        • Βγηκε patch που μειωνει σημαντικα τα frame drops.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
            Enpsty στο Wii U παίζεις ή στο Switch; Με ενδιαφέρει το performance στο Wii U.
            Υπάρχου μπόλικα framedrops στις πόλεις, ιδιαίτερα όταν βρέχει και όταν έχει πολλούς εχθρούς ειδικά moblins, αλλά κατά τα άλλα κομπλέ.

            Comment


            • Απ οτι διαβαζω το patch εχει πολυ μεγαλυτερη βελτιωση στο Switch, στο Wii U οχι τοσο.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Pointless update on my progress:

                85 ώρες, 65 shrines, 2 divine beasts, άπειρη εξερεύνηση και πιστεύω ότι είμαι half-way through όσων θα ήθελα να κάνω overall. Λογικά θα τερματίσω/ αφήσω γύρω στις 150-200 ώρες (με το τελευταίο να είναι το επικρατέστερο σενάριο).

                Το ζήτημα είναι ότι δεν έχει υπάρξει ούτε μία στιγμή που να πω "Αυτό δε μου άρεσε" ή "Εντάξει, τώρα κουράστηκα λίγο." Ένας από τους λόγους που δεν πολυμιλάω εδώ είναι γιατί δεν έχω και τι να πω, είναι τόσο μοναδική εμπειρία που είναι λίγο περιττό να δίνω συχνά updates της προόδου μου.

                Ο κόσμος απλά δε σταματάει να εντυπωσιάζει πάντως, είναι ξεκάθαρο ότι έπεσε ΠΟΛΛΗ manual δουλειά, με τα koroks να είναι ίσως το μοναδικό στοιχέιο του τίτλου που μπορεί να τοποθετήθηκε randomly (κι αυτό όχι πάντα).

                Συνήθως παίζω είτε με αδελφό (παίζουμε ταυτόχρονα ενώ μιλάμε μέσω facetime), είτε με γυναίκα (η οποία έχει ενθουσιαστεί με τον τίτλο και θέλει να είναι παρούσα σε κάθε play session που προχωράω το παιχνίδι). Δε βιάζομαι κι όλας να το τερματίσω εδώ που τα λέμε, απολαμβάνω το κάθε λεπτό.

                Comment


                • Καπου στις 40 ωρες και 20+ shrines εγω. Χτες νικησα τον πρωτο μου guardian. Ωραια αισθηση αλλα θα προτιμουσα να χα βρει μονος μου το τροπο - ποτε ομως - κι οχι να το βρισκα σε gamefaq... shame
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • 165 ώρες.
                    Όλα τα dungeons, όλες οι memories (την τελευταία την βρήκα με guide έφαγα όλον τον κόσμο δεν την έβρισκα), 109 shrines, 336 korok seeds.
                    Πλέον είμαι σε μία φάση που δεν ξέρω τι άλλο να κάνω μιας και τα τελευταία quests δεν μπορώ να τα βρω και με τρώει να χρησιμοποίησω guide αλλά δεν θα το κάνω!
                    Μου λείπουν 5 shrine quests και 15 side quests που ειλικρινά δεν ξέρω που στα σκατά είναι. Για τα 6 ξεκάρφωτα shrines που μου μένουν έβαλα το sensor μπας και τα βρω αλλιώς με τίποτα. Καλά για τα korok seeds αρνούμαι να πιστέψω ότι υπάρχουν 900. Μα πού; Παντού ψάχνω.
                    Λογικά έχω και όλες τις armors εκτός 2
                     
                    (την fierce deity που δεν ξέρω πως την παίρνεις και την classic που νομίζω την παίρνεις όταν τελειώσεις όλα τα shrines).

                    Συμπλήρωσα και το compendium, τις περισσότερες εικόνες μόνος μου, κάποιες λίγες αγόρασα μόνο.
                    Επίσης το τερμάτισα να δω τι παίζει, αλλά θα το ξανατερματίσω τώρα που έχω όλες τις memories μιας και
                     
                    δεν ήξερα ότι υπάρχει έξτρα, αυτή που δεν έβρισκα.


                    Αυτά.

                    ΥΓ1.: Pro HUD FTW
                    ΥΓ2.: Rutile Lake το καλύτερο μέρος του παιχνιδιού.

                    Comment


                    • Patch performance boost details:
                      A month from its release, Nintendo swoops in with update 1.11 for Zelda on Switch and Wii U. Visuals remain precisely intact, but performance is boosted noti...


                      Έχει βρεί κανείς τι σημαίνουν οι κύκλοι στο έδαφος σχηματισμένοι με πέτρες; Δεν θέλω να το ψάξω απλά είμαι περίεργος αν το έχει προσέξει/ανακαλύψει κάποιος άλλος.
                      Last edited by Jedah; 06-04-2017, 09:13 PM.
                      Insert Coin

                      Comment


                      • Ναι και ειναι πολυ obvious αν εννοεις αυτο που νομιζω.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Εννοώ τις πέτρες που δεν μπορείς να σηκώσεις, είναι μικρές και σχηματίζουν ανοικτούς κύκλους στο έδαφος, λέιπει μια πέτρα ξέρω γω. Δεν μπορείς να τις σηκώσεις, δεν έχει μικρές πέτρες τριγύρω για να συμπληρώσεις τον κύκλο με αυτή που λείπει. ΥΠοθέτω είναι άλλος ένας τρόπος να πάρεις Korok Seed αλλά δεν έχω καταλάβει τι κάνεις.
                          Insert Coin

                          Comment


                          • Βρίσκεις μια πέτρα και τη συμπληρώνεις ;)

                            Comment


                            • Μονο μια φορα πετυχα να μην εχει πετρα εκει γυρω αλλα δε το πψαξα πολυ, αφησα σταμπα για να ξαναγυρισω. Ενας κοροκ δε φερνει την ανοιξη.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Originally posted by Jedah View Post
                                Εννοώ τις πέτρες που δεν μπορείς να σηκώσεις, είναι μικρές και σχηματίζουν ανοικτούς κύκλους στο έδαφος, λέιπει μια πέτρα ξέρω γω. Δεν μπορείς να τις σηκώσεις, δεν έχει μικρές πέτρες τριγύρω για να συμπληρώσεις τον κύκλο με αυτή που λείπει. ΥΠοθέτω είναι άλλος ένας τρόπος να πάρεις Korok Seed αλλά δεν έχω καταλάβει τι κάνεις.
                                Πάντα έχει πέτρα τριγύρω για να συμπληρώσεις, απλά κάποιες φορές είναι λίγο μακριά. Ένας εύκολος τρόπος να τις βρεις είναι ότι βρίσκονται προς το μέρος που έχει το κενό.

                                Comment

                                Working...
                                X