Announcement

Collapse
No announcement yet.

Phoenix Wright series

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Γιατί τη βαρέθηκα, αλλά ένας φίλος που την τελείωσε (μόλις πήρε ds και του το δάνεισα) μου είπε ότι σεναριακά ξεφεύγει και ξεπερνάει και την 4η. Βασικά ήταν ενθουσιασμένος και μου είπε ότι νιώθει τυχερός που την έπαιξε και δε με άκουσε .

    Comment


    • #62
      Οντως ξεφευγει, απ'τα πιο μπερδεμενα cases.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #63
        Εμένα πάντως μου άρεσε πάρα πολύ η πέμπτη case του πρώτου, τη θεωρώ ποιοτικά αντίστοιχα καλή με την τέταρτη, ήταν λίγο μπέρδεμα ναι, ίσως και λίγο κουραστική όπως όλες οι μεγάλες υποθέσεις άλλωστε, αλλά ήταν πολύ καλή και με άκρως ενδιαφέρουσα υπόθεση και εξέλιξη.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • #64
          Η 5η υπόθεση του πρώτου παιχνιδιού είναι από τις καλύτερες της σειράς απλώς είναι κάπως κουραστική γιατί η δίκη κρατάει 3 ημέρες.
          https://www.emulator-zone.com
          I am an iteration closer to my desired solution!
          The World Ends With You

          I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
          Castlevania Lords of Shadow

          I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
          Hyperdimension Neptunia

          Comment


          • #65
            Χαιρετώ!

            Τερμάτισα και το Trials and Tribulations και έχω να πω πολύ καλά λόγια. Τόσο καλό όσο και τα δύο προηγούμενα αν και η 4η αποστολή του πρώτου [δεν μετράω την Rise from the Ashes] και η 4η του JfA είναι πιο "κορυφαίες" σαν τέλος απο την 5η του Trials.
            Εξηγούνται πάρα πολλά πράγματα και επιτέλους ο κάθε χαρακτήρας αποκτά το παρελθόν του. Η Iris και η ιστορία της με άγγιξαν ιδιαίτερα λόγω της συναισθηματικής μου ευαισθησίας...
            Η σειρά Phoenix Wright είναι πλέον απο τις πολύ αγαπημένες μου.

            Όπως και να'χει, είμαι στην 3η υπόθεση του Apollo Justice.
            O Apollo είναι συμπαθέστατος αλλά όπως έχω ξαναπεί δεν καταφέρνει να διαφοροποιηθεί πάρα πολύ απο τον Phoenix, αλλά έχει το ίδιο και καλύτερο καυστικό χιούμορ! Η Trucy τα πάει καλά σαν δεύτερη Maya αλλά και πάλι συμβαίνει το ίδιο.
            Έχω μπερδευτεί με την προσωπικότητα του Klavier Gavin και περιμένω να εξηγηθούν όλα τα πράγματα σχετικά με το παρελθόν της Trucy και με το πως ο Phoenix ξηλώθηκε. Θέλω να δω πως θα είναι αυτή η περίφημη 4η υπόθεση.

            Το gameplay είναι καλύτερο και διαδραστικότερο και το σύστημα perceive μ'αρέσει πάρα πολύ.

            Άντε,

            GOTCHA!!

            Comment


            • #66
              Μόλις τελείσωσα το Phoenix Wright:Ace Attorney

              Φανταστικό παιχνίδι!!!Το έχω λατρέψει.Τρομερή ιδέα να είσαι ντεντεκτιβ-δικηγόρος,μοναδικό χιούμορ,καταπληκτικός σχεδιασμός,πολύ έξυπνες υποθέσεις και πολύ ωραίο gameplay.Οι δυνατότητς του DS έχουν αξιοποιηθεί πολύ καλά.Το microphone υπάρχει εκεί για να βάζεις τις φωνές μέσα στην δίκη(teh lol,την πρώτη φορά που φώναξα έσκασα στα γέλια ) και η touch screen είναι το υπέρτατο εργαλείο.Χρησιμέυει από το να βρίσκεις στοιχεία μέχρι να περιστρέφεις ένα αντικείμενο ώστε αλλάξει όψη.Το χιούμορ του είναι πολύ καλό,αρκετές φορές βρήκα τον εαυτό μου να γελάει με ατάκες των πρωταγωνιστών.Ο σχεδιασμός πολύ ωραίος αν και θα ήθελα λίγες παραπάνω κινήσεις στις φιγούρες των χαρακτήρων.Το σενάριο είναι πραγματικά σε υψηλά επίπεδα και τις περισσότερες φορές ούτε καν θα σας έχει περάσει από το μυαλό πως έγιναν τα γεγονότα.Μου άρεσε επίσης πολύ η μουσική,ταίριαζε γάντι με την κάθε περίσταση,θα ήθελα βέβαια λίγα ακόμα κομμάτια.Το μόνο ψεγάδι είναι στις δίκες.Είναι φανταστικές δεν αντιλέγω αλλά μερικές φορές πραγματικά δεν μπορείς να φανταστείς τι θα γίνει και έτσι αρχίζεις το trial&error.Κάνεις save και αρχίζεις να χώνεις objection δίχως νόημα μέχρι να βρεις το σωστό.Ευτυχώς οι περιπτώσεις αυτές είναι λίγες...

              Γενικά άλλος ένας τίτλος διαμάντι για το DS.Συστείνεται ανεπιφύλακτα μόνον για την πρωτοτυπία του...you are the lawyer!!!


              Comment


              • #67
                χμ;! δείτε αυτό:

                Famitsu, 4/11 news

                Perfect Prosecutor (DS/Capcom)
                * A law adventure game where you act as the prosecutor.
                * Main characters are Miles Edgeworth, Dick Gumshoe
                * You control Edgeworth, searching for overlooked evidence and inconsistencies at the crime scene.
                * New search and deduction systems are introduced.
                http://weeklygamejournal.blogspot.com/2008...amitsu-411.html
                :blink:
                NDS themes

                Comment


                • #68
                  wtf? yes ρε!!!! im hyped Miles Edgeworth και Dick Gumshoe??? wtf? i cant wait!!1!!

                  Comment


                  • #69
                    Wtf indeed.
                    Τελεια .

                    Comment


                    • #70
                      (ήρθαν πρωί πρωί φίλες της μάνας, τα νεύρα μου και μόλις ξύπνησα)

                      Καλή φάση!!!! Δεν μπορώ να πω wtf γιατί ειπώθηκε τόσες φορές...

                      Ας πω και κάτι ακόμα.

                      Έφτασα τρίτο case στο apollo justice. Ρε παιδιά δε σας φάνηκε λίγο άκυρος ο ύποπτος;

                      Spoilers παρακάτω








                      Δηλαδή μόνο εμένα μου φάνηκε άκυρο το γεγονός ότι ένα παιδάκι κατηγορείται για ένα φόνο με ένα revolver (δεν έπαθε τίπτοα από το Kickback); Πέραν τούτου, κανένας δεν αναρωτήθηκε πώς μετακίνησε το πτώμα; Whatever, it's just me μάλλον . Κατά τα άλλα μου αρέσει πολύ αυτή η υπόθεση. Και η 2η καλή ήταν. Αντε να δούμε την τρίτη . Γενικά το παιχνίδι μου αρέσει πάρα πολύ.

                      Comment


                      • #71
                        Προσωπικά πάντως είμαι σκεπτικός, μην κορεστεί η σειρά.
                        Θα δούμε εν καιρώ βέβαια.

                        τέσπα, t3h scans:
                        NDS themes

                        Comment


                        • #72
                          Προσωπικά πάντως είμαι σκεπτικός, μην κορεστεί η σειρά.[/b]
                          Και εγώ το σκέφτηκα αυτό, αλλά έχω γκρινιάξει τόσο πολύ τώρα τελευταία που δεν ήθελα να χαλάσει το Image μου .

                          Spoilers για Justice for All





                          Ο κορεσμός είναι μία μεγάλη πιθανότητα, αλλά και το "κάτι καινούριο" μία άλλη. Ο ρόλος που θα έχεις, εξάλλου, θα είναι ο ακριβώς αντίθετος και οι αποστολές πιθανόν να γίνουν πιο ενδιαφέρουσες. Προσωπικά απόλαυσα πάρα πολύ την τελευταία αποστολή του 2ου phoenix wright, ακριβώς γιατί έπρεπε να στηρίξεις κάποιον που ήξερες ότι είναι κάθαρμα.

                          Comment


                          • #73
                            Τελεια. Αλλωστε σαν ιδεα ηταν κατι που το ειχα σκεφτει πολυ πριν βγει αυτη η ανακοινωση. Φερτε games , δε θα βαρεθουμε ποτε. Ελπιζω η Capcom να σταματησει ολα τα αλλα αποτυχημενα projects* και να βαλει ολα τα studios να φτιαχνουν Gyakuten Saiban.

                            *βλεπε Street Fighter,Resident Evil, Devil May Cry κλπ...
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #74
                              Τελεια. Αλλωστε σαν ιδεα ηταν κατι που το ειχα σκεφτει πολυ πριν βγει αυτη η ανακοινωση. Φερτε games , δε θα βαρεθουμε ποτε. Ελπιζω η Capcom να σταματησει ολα τα αλλα αποτυχημενα projects* και να βαλει ολα τα studios να φτιαχνουν Gyakuten Saiban.

                              *βλεπε Street Fighter,Resident Evil, Devil May Cry κλπ...
                              [/b]
                              Σε τρώει ο πισινός σου να φας flame μου φαίνεται


                              Comment


                              • #75
                                Μου αρέσει η ιδέα, θα ήθελα επίσης να δω ένα παιχνίδι που να εξειδικεύεται στο να εξιστορεί μέσω gameplay τις διάφορες παλιές υποθέσεις που έκαναν την εμφάνισή τους στη σειρα, όπως πχ DL-6 κλπ.

                                Evans, γενικά η 3η case είναι WTF σε αρκετά σημεία, έχεις να δεις ακόμα..
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X