Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demos - Συζήτηση και εντυπώσεις

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Kατεβασα και εγω το Turok μεγαλη πικρα πανε τα περασμενα μεγαλεια δυστυχως...παντως ειναι συχνο φαινομενο τωρα που εχουν αρκετη ζητηση τα FPS λογω COD4,RFOM συχνα πολλες εταιρεις το εκμεταλευονται αυτο και βγαζουν αρπαχτες


    Aντρέας Παγουλάτος

    Comment


    • #62
      megali patata to confict kai pleon malon exoun arxisei siga siga na kourazoun ta fps
      pantos emena to devil may cry 4 mou aresai para poli an kai den eimai fan tis seiras kai mono to proto exo peksi (kserei mipos kanenas an i ipothesi sxetizetai me ta 2 kai 3?)
      den ksero gia esas alla ego perimeno na do tora kanena strategy game i MMO pou akoma den exo dei kai ksero pos erxonte

      Comment


      • #63
        Eγώ από την άλλη πως και πως περιμένω το DMC4 . Είμαι fan της σειράς .
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #64
          Είχα την ατυχία να κατεβάσω και να παίξω το multiplayer online demo του Lost Planet σήμερα... Τι να πω, απλώς απαράδεκτο!! Ελπίζω το offline σκέλος του παιχνιδιού να είναι καλύτερο...

          Comment


          • #65
            To router που θα πάρω για το ps3 τι πρέπει να έχει;

            Επίσης αν το εγκαταστήσω βάζω κανέναν κωδικό, πχ το username και password στο modem που έχω τώρα;

            edit: λάθος
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • #66
              Κατεβασα και εγω το demo του devil may cry 4 και αρχικα μπορω να πω οτι απογοητευτηκα μιας και μου φανημε ολοιδιο με τα προηγουμενα με την προσθηκη του hd . Η καμερα κανει τα ιδια τερτιπια και στον περιβαλλοντα χωρο δεν υπαρχει καμια ουσιαστικη αλληλεπιδραση περα απο τα αντικειμενα που σου δινουν τα orbs . Εχει προστεθει ενα ειδος ταχυτερης μετακινησης μεσω του devil bringer αλλα χωρις να αποτελει κατι το ιδιαιτερο (μοιαζει με ''κρεμασματα του ζακ στο onimusha 3) . Αυτα αρχικα... στην ουσια τωρα και αφου συνεχισα να παιζω μπορω να πω οτι κολλησα καπως μιας και το συστημα μαχης ειναι πολυ καλυτερο απο το παρελθον...εν ολιγοις το κυριο gameplay εχει εμπλουτιστει , εχει περισσοτερες επιλογες και εχει γινει πολυ πιο διασκεδαστικο...+ η μαχη με το αφεντικο στην δευτερη αποστολη ειναι καταπληκτικη . Αυτα αρχικα , θα προσπαθησω να το αποκτησω αλλα κατα πασα πιθανοτητα αργοτερα και μαλλον οχι σε full price καθως προηγουνται αλλα ( με λενε lost odyssey ).. Παρενθεση - εχω καει με το 360 και εχω διαβασμα!!!!!

              Comment


              • #67
                Για το Τurok είχα ακούσει τα χειρότερα και περίμενα κάτι πολύ χάλια.Αυτό που είδα ήταν όντως μέτριο και κλισέ αλλά οχι και χάλια ενώ είχε μερικές θετικές αναλαμπές σε σημεία.
                Το Τimeshift από την άλλη ήταν ευχάριστη έκπληξη σε σχέση με τις προσδοκίες.Αν και δεν είχε το budget άλλων παραγωγών έχει αρκετά καλό τεχνικό τομέα και ιδέες,με ικανοποιητική ελευθερία μέσα στην γραμμικότητα του. Η ΑΙ είναι χάλια πάντως. Βασικά μου θύμισε ένα γραφικά πολύ καλό και σοβαροφανές Τimesplitters 3 στον τομέα SP.

                Το Forza είναι το όνειρο κάθε petrolhead
                Το PGR εξίσου ποιοτικό, αν και περιέργως, μου φάνηκε πιο προκλητικό από το Forza σε χειρισμό.
                Για μένα πάντα, βάσει των demos Forza Motorsport>PGR4>>Flatout>CMirt>>>Burnout.
                Το Flatout απρόσμενα καλό για το είδος του και με προσεγμένο τεχνικό τομέα.Μπορεί να μην έχει το όνομα αλλά αν είναι έτσι και το υπόλοιπο παιχνίδι, είναι επιτυχές ως arcade racing ΙΜΗΟ.
                NDS themes

                Comment


                • #68
                  Λοιπον,μολις εριξα μια ματια στα Kane & Lynchead Men και στο TimeShift.

                  Για το πρωτο πρεπει να πω οτι μου αφησε μια γευση αλα work in progress,οχι κατι το ιδιαιτερο στο ειδος του με την πρωτη ματια αν και χαρακτηριζεται απο εναν ενδιαφεροντα ρεαλισμο.Ο τεχνικος τομεας μετριος - ειδικα απο αποψη γραφικων - με πρωτοφανως αδιαφορο φωτισμο και απλοικα textures.Η μουσικη ενδιαφερουσα ειδικα τις στιγμες που ο χαρακτηρας βρισκεται πεσμενος στο εδαφος και ακουει φωνες απο το παρελθον του...Οχι κατι εξαιρετικο απο το λιγο που ειδα.

                  To TimeShift απο την αλλη χαρητωμενο FPS με ενδιαφερουσα αισθητικη και καλουτσικο τεχνικο τομεα.Προβλημα που γινεται αντιληπτο απο την πρωτη στιγμη ειναι η "φθηνη" αισθηση που δινουν τα οπλα σε καθε βολη - κατι που δυστυχως παρατηρειται ολο και σε περισσοτερα παιχνιδια του ειδους.Σε γενικες γραμμες μου θυμησε Project:Snowblind (ενας τιτλος ιδιαιτερα αγαπητος απο τον γραφοντα) ομως αφηνει την ιδεα του ξεπερασμενου.Το στοιχειο του ελεγχου του χρονου ειναι καλουτσικα υλοποιημενο ομως αυτα μας τα εχουν ξαναπει - οπως λεει κι ο λαος - και καλυτερα.Αυτα για την ωρα.
                  <div align="center">

                  "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                  Comment


                  • #69
                    Τελευταια Demos που ασχοληθηκα:

                    1.Ikaruga:Δεν ειχα καμια επαφη με τον τιτλο στον καιρο του ομως ειναι ευκολο να διακρινει κανεις ποσο διαφορετικο ειναι σε σχεση με τα υπολοιπα games του ειδους του.Το ολο "Polarity" συστημα χρωματιζει πολυ καλα τη δραση και προσθετει στρατηγικο βαθος.Πολυ καλη αισθητικη,μουσικη και ηχητικα effects.
                    2.Ironman:Ειμαι fan του χαρακτηρα οποτε ειπα να ριξω μια ματια στο demo του βασισμενου στη νεα ταινια τιτλου...αστο καλυτερα.
                    3.Condemned 2:Bloodshot:Ασχετα με το τι γραφτηκε σε ορισμενα δελτια τυπου μου αφησε μια πολυ καλη πρωτη εντυπωση αφου βελτιωνει σαφως το πρωτο σε ολους τους τεχνικους τομεις και καταφερνει να διατηρησει την ατμοσφαιρα και τη διαστροφη του πρωτου.Σε αυτη τη φαση με απασχολουν αλλοι τιτλοι ομως μολις τους "καθαρισω" θα ασχοληθω με αυτον πιθανοτατα.

                    Οπως και να εχει το πιο αναμενομενο demo ειναι πιθανοτατα αυτο του NG2...move your asses&#33;
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • #70
                      Condemned:Τίποτα,δεν μου κίνησε τίποτα.
                      Βιoshock:πάρα πολύ καλό,εκπληκτικά γραφικά,ebayασμα ασαπ
                      Sega Superstar Tennis:Sonic&#39;s Virtua Tennis.Ίσως το σκεφτώ καποια στιγμή,αλλά ποτε δεν μου άρεσαν τα mascot sport games.
                      Burnout:Άψογα γραφικά,απίστευτες φυσικές.
                      Dead Rising:Ενδιαφέρον αν γυρνάς από την σχολή και ο @@ρας καθηγητής στα έχει κάνει αερόστατα και θες να ξεσπάσεις κάπου.
                      Ironman:same old,same old...
                      NHL 2k8otential...
                      Kameo:Το παρήγγειλα ήδη από ebay.Φαίνεται να πατάει στα χνάρια του starfox adventures,και για 11ε είναι άψογο.
                      PSO:Δεν μου άρεσε,καθολου.
                      Army of two:Gears of War co-op online wanabe.
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #71
                        PSO:Δεν μου άρεσε,καθολου.
                        [/b]
                        PSU εννοεις.Καλα,στο 360 ειναι εντελως σφαγμενο,PS2 in HD.Αν σου αρεσε το PSO (απλα all times classic IMHO) θα το διασκεδασεις ομως συνισταται καθαρα για Multiplayer (πλακα εχει που θελουν και συνδρομη οι αθλιοι...).
                        <div align="center">

                        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                        Comment


                        • #72
                          Μολις εριξα μια ματια στο Operation Darkness (ΑΤLUS),ενα tactical turn-based RPG με φοντο τον 2ο παγκοσμιο πολεμο.Προκειται ανετα για την πιο τρελλη προσεγγυση του συγκεκριμενου θεματος (λυκανθρωποι να πολεμανε Νazi vampires) και συνδιαζει spellcasting με χρηση οπλων εποχης.

                          Προσωπικα (σαν sucker για το ειδος που ειμαι) βρηκα το gameplay του ενδιαφερον,ομως τα production values του ειναι ΠΟΛΥ χαμηλα.Γραφικα και ηχος θυμιζουν τις αρχες του PS2 και ας μη μιλησω για τη δυστροπη καμερα...σε γενικες γραμμες φαινεται σα τιτλος με δυναμικο αν και δε ξερω κατα ποσο θα μπορεσουν τα το βελτιωσουν μεχρι τον Ιουνιο που προκειται να κυκλοφορησει...
                          <div align="center">

                          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                          Comment


                          • #73
                            Aχα, βγήκε&#33; Κατεβάζω.

                            Comment


                            • #74
                              Sega Rally:Δε μου άρεσε καθόλου,το αμάξι πήγαινεσαν μεθυσμένη βάρκα και το framerate μου φάνηκε λειψό.Στα συν του θα έβαζα τα πολύ ζωντανά χρώματα.
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • #75
                                Άσε ρε noob που δε σου άρεσε το SEGA Rally, εύκολα το demo που έχω παίξει πιο πολύ.
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X