Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demos - Συζήτηση και εντυπώσεις

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Χμμ αλλος ενα λογος να παρω 360;
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Πολυ το λιβανιζεις.
      /bored

      Comment


      • Loggo απο το λίγο που έπαιξα,κταλαβαίνω γιατι μερικοί το παρομοιάζουν με "Wave Race on wheels"
        [/b]
        ΝΑΙ

        Βασικά με το που το έπαιξα, είπα Excitebike, αλλά ναι το ίδιο πράγμα είναι.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • Πολυ το λιβανιζεις.
          /bored
          [/b]
          Ξερεις πολυ καλα οτι δεν ειμαι απ'αυτους που θα δωσουν 240? για να παρουν κονσολα και να παιξουν 3-4 παιχνιδια.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • .

            Comment


            • Φιλτατε οι κακες υλοποιησεις μαλλον αποτελουν τον κανονα κι οχι την εξαιρεση.Η μηχανη αυτη κανει καλουτσικη δουλεια οσον αφορα τη διαχειριση αντικειμενων αλλα οταν πρεπει να χειριστει σωματα (πτωματα κτλ) τα πραγματα ειναι ΠΟΛΥ ασχημα.Εχεις δει σιγουρα χαρακτηρες να πεφτουν κατω στο OblIVion ή στο GoW, για θυμησου καλυτερα - σου εμοιαζαν για σωματα ανθρωπων ή για μακαρονια με σαλτσα;
              <div align="center">

              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

              Comment


              • Βγηκαν τα ντεμο των ΝΒΑ 2Κ9 και ΡΕS 09.
                ~600mb και ~1.2gb αντιστοιχα.
                Τωρα τα βαλα να κατεβουν, ελπιζω να τα εχω πριν νυχτωσει γαμω το 1 mbit μου.

                Comment


                • Κάνε μου τη χάρη νουμπίδιε και ασχολήσου πρώτα με το pro να μας πεις εντυπώσεις.
                  Αντε να δούμε αν θα προβούμε φέτος σε αγορά στο 360, αλλιώς pro στο wii γιατί πρέπει&#33;
                  I attack sharks
                  when i smell them bleed
                  I dont go swimming
                  water just wants to be around me.

                  Comment


                  • To 2k9 εβαλα να κατεβει πρωτο.
                    Priorities fail.

                    Comment


                    • Μια ευκαιρία είχες να κάνεις κάτι σωστό στη ζωή σου και την πέταξες στα σκουπίδια άχρηστε ανθρωπε&#33;
                      Αφού έτσι και αλλιώς θα το αγοράσεις το 2k9, το ντεμο τι το θέλεις?
                      oh well o noob και αν εγέρασε που λεει και η παροιμία.
                      I attack sharks
                      when i smell them bleed
                      I dont go swimming
                      water just wants to be around me.

                      Comment


                      • Σημερα το πρωι εριξα μια ματια στα War World & Mercenaries 2.Το πρωτο φαινεται διασκεδαστικο αν και το demo σου επιτρεπει να παιξεις για περιπου ενα λεπτο.Εντυπωση μου εκανε η μηχανη γραφικων, πολυ αξιολογη για τιτλο του XBLA.Οσο για το Mercs 2 δεν το ειδα αρκετα ωστε να μπορω να βγαλω καποιο ασφαλες συμπερασμα ωστοσο δεν μου εκανε και καμια τρομερη εντυπωση.
                        <div align="center">

                        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                        Comment


                        • 2K9,εκτός από την (ακόμα) καλύτερη κίνηση/animation/fluidness του παιχνιδιού,δεν είδα κάποια τρομερή διαφορά.

                          (Επίσης μάλλον φταίει ότι είναι DEMO αλλά WTF με το framerate drop σε ορισμένες περιπτώσεις)
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Οντως μολις εκανα κι εγω το playtest μου και το 2Κ ειναι σιγουρα καλυτερο, χωρις μεν να υπαρχει καποια εμφανεστατη διαφορα απ τον προκατοχο του. Οπως και να &#39;χει τα γραφικα ειναι ακομα καλυτερα (ο,τι καλυτερο εχω δει σε sports game προσωπικα) και ο ηχος ειναι επισης καλυτερος (φιλαθλοι, εφε κτλ - εκφωνητη δεν εχει το ντεμο.)

                            Τωρα για το Προ τι να πω. Απογοητευση και παλι. Οκ ισως σε καποιους να φαινεται καλο εφοσον δεν εχουν απαιτησεις και μπορους να παιζουν μια ζωη Προ, αλλα οκ φτανει το δουλεμα της Κοναμι.

                            Μια απ&#39; τα ιδια οσο δεν παει. Αν το βγαλουν και με broken online για αλλη μια φορα τοτε θα ξεπερασουν τον εαυτο τους για αλλη μια φορα.

                            Pilgrim, σιγα μην περιμενω τη συμβουλη σου, στη μουφα με εστειλες εσυ κακογουστε gamer wannabe.

                            Comment


                            • . Οκ ισως σε καποιους να φαινεται καλο εφοσον δεν εχουν απαιτησεις και μπορους να παιζουν μια ζωη Προ, αλλα οκ φτανει το δουλεμα της Κοναμι.[/b]
                              Δεν είναι θέμα απαιτήσεων νουμπάκο, αμα έχεις σκάσει και συ 2-3 μπάφους πριν παίξεις θα δεις τι ώραιο θα σου φαίνεται το παιχνίδι
                              Πάντως στα περισσότερα φορουμ πέφτει πολύ κράξιμο&#33; Απο την άλλη οι κριτικές του φιφα09 είναι αρκετα καλές μέχρι τώρα&#33; Μπας και ήρθε η ώρα να αλλάξωπιστήσω?? Χμμ..
                              I attack sharks
                              when i smell them bleed
                              I dont go swimming
                              water just wants to be around me.

                              Comment


                              • Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά από το demo που έπαιξα το PRO 09 μου φάνηκε αρκετά βελτιωμένο σε σχέση με τα υπόλοιπα.Τουλάχιστον οι βελτιώσεις στο animation είναι κάτι παραπάνω από εμφανείς όπως επίσης σε καλύτερη μοίρα βρίσκονται και οι τερματοφύλακες που κάνουν καλύτερες εξόδους ενώ μπορώ να πω ότι και η επίτευξη τέρματος έχει γίνει λίγο πιο απρόβλεπτη σε σχέση με το Pro 08.
                                Από την άλλη μεριά η γνωστή μούφα μουσική,τα απογοητευτικά γραφικά (αν και βελτιωμένα) σε σχέση με το FIFA όπως και η όλη αίσθηση του αγώνα η οποία υπολείπεται σημαντικά του τίτλου της EA και το χαζό άψυχο πλήθος μαζί με παρόμοιους πανηγυρισμούς όπως του PRO 08 δίνουν σαν πρώτη ματιά μία και καλά expansion έκδοση του προηγούμενου τίτλου.
                                Πάντως παίδες όπως και να το κάνουμε τόσο το FIFA 2009 όσο και το PRO 09 (όπως και κάθε νέα έκδοσή τους) δεν μπορούν να κριθούν βεβιασμένα καθώς το gameplay τους βιώνεται μέσα από αρκετούς αγώνες και όχι από μία απλή trial έκδοση που μπορείς να παρατηρήσεις μικρές αλλαγές.

                                Το FIFA πάντως όπως και να το κάνουμε σε βάζει μέσα σε ένα κλίμα ποδοσφαίρου με ένα <<εικονικό>> ρεαλισμό κάτι που το αντίπαλό δέος αποτυγχάνει να κάνει αλλά το PRO (διορθώστε με αν κάνω λάθος) έχει μεγαλύτερο replay value καθώς μετά από αρκετό λιώσιμο και με τους 2 τίτλους νομίζω ότι οι ειδήμονες του χώρου βρίσκουν το FIFA να προσφέρει πιο συμβατικό και προκαθορισμένο gameplay με λιγότερες εκπλήξεις.

                                Όσοι έχετε ασχοληθεί μέχρι τώρα και με τα 2 Franchises τόσα χρόνια σοβαρά ποιος είναι ο τίτλος που ασχολήστε πιο πολύ λόγω πιο πιστευτής ποδοσφαιρικής εμπειρίας ή με άλλα λόγια λέω αρλούμπες παραπάνω?


                                Για να αλλάζουμε και λίγο παραστάσεις έπιασα να ασχοληθώ σοβαρά με το trial του The Force Unleashed καθώς την πρώτη φορά που το τελείωσα στο δεύτερο επίπεδο δυσκολίας (Sith Warrior είναι δεν θυμάμαι) το βρήκα ανιαρό αλλά χθες που το άρχισα σε Sith Lord επίπεδο (εκείνο το 3 πάνω από το κλειδωμένο) η τακτική έπαιζε αρκετά μεγάλο ρόλο και έπρεπε να προσέχεις πως παίζεις διότι αν το αρχίσεις φουριόζος καταπάνω στους εχθρούς θα σε ψήσουν.Στην τελική το ντέμο μου άρεσε και θα του δώσω μία ευκαιρία αγοράζοντας το retail προιόν ενώ σύμφωνα με όσα έχω μάθει για το story (από τον Boy without a Fairy) ξετυλίγεται όμορφα ενώ έχει και αρκετές συγκινήσεις.

                                Περιττό να αναφέρω ότι τα Fracture,Mercenaries 2,Megaman 9 τα βρήκα άθλια.

                                Comment

                                Working...
                                X