Announcement

Collapse
No announcement yet.

Miles Edgeworth Ace Attorney Investigations

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ναι περισσοτερο ανυπομονω για το Layton 2 που κυκλοφορει σε ενα μηνα, απο κει και περα ξεκιναει το κλασσικο σερι απο συνεχομενα releases μεχρι το τελος της χρονιας. Scribblenauts για DS, Mario Bros στο Wii, Forza 3 στο 360 οι βασικες μου προτεραιοτητες και αρκετα ακομη στο XBLA.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #17
      GameSpot is the world's largest source for PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, Wii U, PS Vita, Wii PC, 3DS, PSP, DS, video game news, reviews, previews, trailers, walkthroughs, and more.

      Ενα απλο demo.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #18
        Ο καιρος περασε, η κυκλοφορια του παιχνιδιου εφτασε, ξερετε κανενα site να πουλαει παιχνιδια DS; Το http://rom-news.org/nds μονο βιτρινα εχει, δε δινει.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #19
          Τσέκαρε στο πλάι το info.

          (vid was inspired by aznsoulxd) the cake is a lie! xD_______________________________________(for kaitouToshi and anyone interested)looking for a working DS ...
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • #20
            Εάν εξαιρέσεις το τρόπο που ο χαρακτήρας κινείται στο χώρο, την ύπαρξη ενός συστήματος ονόματι Logic όπου εκεί αποθηκεύονται διάφορα ενδιαφέροντα γεγονότα και τη κατάλληλη στιγμή τα ενώνεις για να φτιάξεις υποθέσεις... σε στυλ:

            1) Ο φόνος έγινε στο γραφείο τάδε. Είναι σύμπτωση;

            2) Το γραφείο έχει κλειδαριά και δε μπορεί να μπει ο καθένας.

            Είναι δύο αλληλοσυνδεόμενα γεγονότα. Φυσικά και δεν είναι σύμπτωση που ο φόνος έγινε εκεί, εφ' όσον χρειάζεσαι κλειδί για να μπεις.

            Εάν εξαιρέσεις λοιπόν τέτοιους νέους (αλλά συνάμα περίεργα γνώριμους) μηχανισμούς στο gameplay, είμαι ευτυχής να πω πως είναι ένα original Ace Attorney, με τους κλασσικούς διαλόγους, τη κλασσική του μουσική και τα ηχητικά εφέ, το κλασσικό ρυθμό (σχεδόν, γιατί η πρώτη αποστολή δε ξεκινά από δικαστήριο τώρα), το κλασσικό πολύωρο εξονυχιστικό ψάξιμο των φωτογραφιών και των σκηνικών. Με όλα τα καλά και τα κακά του.

            Comment


            • #21
              Eγω ηδη το βρηκα απο το γνωριμο μαγαζι που δε μας απογοητευσε ποτε και ουτε προκειται, αλλα θα το τιμησω αρκετες μερες μετα.
              Εψηνα και αγορα απο USA, αλλα δεν εκατσε το σκηνικο.
              Απο Ευρωπη ειναι 5 ευρω φτηνοτερο χοντρικα, αλλα το θελω απο ΗΠΑ για να εχω ολα τα παιχνιδια μα US boxes (ω ναι ).
              Αν το θελει κανας αλλος ας το πει να πεσει ομαδικη παραγγελια, αλλιως δε με επειγει κιολας...
              Να ναι καλα ο στρατος που εχει μειωσει κατα πολυ τις αναγκες μας :/.

              Οσο για τα reviews κτλ για μενα δεν εχουν κανενα νοημα οταν μιλαμε γι' αυτη τη σειρα.. το δεσιμο με τους χαρακτηρες μετα απο 4 παιχνιδια με εχει κανει να μη σκεφτομαι οτιδηποτε αλλο οταν ερχεται ωρα να παιξω νεο τιτλο του franchise .

              Comment


              • #22
                Τελικά Ace Attorney ueber alles (πώς βάζουμε umlaut;). Ακόμα και οι χαμένοι στον ιστό της κρατικής μηχανής βρίσκουν χρόνο να σχολιάσουν για το καινούργιο μέλος της σειράς.
                Με την ευγενική χορηγία του Ραφαήλ το αγόρασα και γω από ένα ονλάιν μαγαζί και θα το αρχίσω σύντομα.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #23
                  Το ξεκινησα αλλα εχω επιφυλαξεις, καπου διαβασα οτι σε παλιες Μ3 κλπ καποια σημεια δε λειτουργουν σωστα. Ειμαι στην αρχη για να ξερω αν θα εχω προβλημα.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #24
                    Aκόμα απλεύω την τελευταία υπόθεση του Justice For All αν και απ'ότι έχω καταλάβει πλησιάζω στο τέλος.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Ramparter View Post
                      Το ξεκινησα αλλα εχω επιφυλαξεις, καπου διαβασα οτι σε παλιες Μ3 κλπ καποια σημεια δε λειτουργουν σωστα. Ειμαι στην αρχη για να ξερω αν θα εχω προβλημα.
                      Αντίθετα με άλλα παιχνίδια όπως το Spirit Tracks, δούλεψε χωρίς κανένα patch και έως τώρα λειτουργεί άψογα.

                      Ποιες είναι οι εντυπώσεις σας; Εγώ προς το παρόν βλέπω την ίδια ποιότητα gameplay, πράγμα που είναι κυρίως καλό και ελάχιστα κακό αλλά παρατηρώ λιγότερο ενδιαφέροντες χαρακτήρες. Ο Edgeworth επίσης δεν είναι Phoenix Wright, αλλά έχει και αυτός το "κάτι" του, σίγουρα πιο ισχυρό "κάτι" από αυτό του Apollo.

                      Comment


                      • #26
                        Ειμαι ακομη στην πρωτη case κι εχω παιξει πολυ λιγο, μολις τωρα αρχισα το πρωτο cross examination. Παντως ηδη εχω συμπαθησει τα αναβαθμισμενα sprites των χαρακτηρων και το γεγονος οτι βλεπεις και τον ηρωα στην οθονη να συνδιαλεγεται.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #27
                          Α ναι αυτό δεν το είχα προσέξει. Πρώτη φορά φαίνονται και οι δύο. Επίσης για αναβαθμισμένα sprites δε πήρα πρέφα...

                          Comment


                          • #28


                            Καλυτερη ποιοτητα αλλα ακριβως η ιδια εκφραση, ποσο γαματος/κουλ.

                            Βρισκομαι στη 2η case, πλεον με την απουσια του δικαστηριου το παιχνιδι θυμιζει πολυ περισσοτερο κλασικο adventure. Η μουσικη διαφερει αρκετα σε στυλ απο τα παλια, πολυ καλη αλλα δεν εχει τοσο την ενταση των παλαιοτερων, οταν μαλιστα ακουω κομματια σαν αυτο νιωθω οτι παιζω Another Code και οχι Ace Attorney:



                            Απο τη μια μπορω να πω οτι το παιχνιδι εχει καλο pacing και προχωραει ευχαριστα απο την αλλη δεν εχω πορωθει ακομη. Απο οτι βλεπω βεβαια σε forums οι mindblowing cases ειναι πιο μετα, λογικο και αναμενομενο.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #29
                              Ωχ ναι, αυτό είναι ίδιο με τη μουσική του Hotel Dusk. Γενικά σχεδόν όλες οι μουσικές έχουν ένα feeling επανάληψης. Εγώ προς το παρόν είμαι στη τρίτη υπόθεση, ούτε εγώ έχω πωρωθεί έως τώρα και δε νομίζω (εκτός και αν επέλθει δικαστήριο), γενικά θα χαρακτήριζα το AAI ως λιγάκι χειρότερο (ή λιγότερο καλύτερο) από τα υπόλοιπα. Επίσης είναι λίγο αποπροσανατολισμένο σαν παιχνίδι. Ευτυχώς που ήρθε και η Kay για να μου φτιάξει τη διάθεση.

                              Edit: Πάντως δε θα του έβαζα περισσότερο ή λιγότερο από "7", άρα θεωρώ πως το Edge είχε δίκιο.

                              Comment


                              • #30
                                Μη το δειτε αν δε θελετε καθολου spoilers
                                Video Review
                                [GT]62780[/GT]
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X