Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Λιώνεις στα rpgάκια βλέπω ε;Γαμώ τις θητείες κάνεις.Βυζματία.
    Παράτα τα rpg και τρέχα σε καμιά Καρδάμαινα ή τίποτα Εξάρχια να τρελαθείς.Εγώ πάντως τρελάθηκα.Ειδικά στο White Corner έχει κάτι απίστευτα ξεκωλίδια.Πέρασα πραγματικά πολύ καλά εκεί.;)
    Και για να μην είμαι εντελώς εκτός θέματος,τερμάτισα ξανά το Phoenix Wright 1 & Geometry Wars Galaxies στο DS.Χαλαρό καλοκαιρινό Gaming.
    Carpe diem

    Comment


    • Ψαγμένο σε βλέπω

      Αδερφέ, βαρέθηκα την Μποχαλία σε απίστευτο βαθμό, δεν έχει να μου προσφέρει τίποτα πια.
      Πήγα Καρδάμαινα, Αντιμάχεια, Κέντρο, Ψαλίδι, Σκανδάρι κα . Να σου πω την αλήθεια, δε μου λείπει τίποτα από εκεί. Βέβαια, τα τουριστριάκια είναι πραγματικά μεγάλη απώλεια. Φέτος μου πετάχτηκαν τα μάτια έξω. Δε ξέρω εάν είναι ιδέα μου ή στρατονταλκάδες αλλά το επίπεδο έχει ανέβει πολύ φέτος

      Σε άδεια απολύσεως είμαι κι εκμεταλλεύομαι τον ελεύθερο χρόνο που έχω. Όταν ήμουν μέσα δε μπορούσα, όταν θα τελειώσω πάλι δε θα μπορώ... :/

      Λιώνω όσο μπορώ λοιπόν )
      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

      Authenticity sir, authenticity. "

      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



      Comment


      • Απ'ότι μου λέγανε ντόπιοι,φέτος υπάρχει αύξηση 50% στους τουρίστες που επισκέφτηκαν την Κω.Λογικό ήταν να υπάρξει και άνοδος του επιπέδου.Άσχετο αλλά πέρασα και κοντά από την μονάδα σου (και όχι μόνο).Πάντως ήδη με βλέπω να αρχίζω να ψάχνω για δουλειά σε ξενοδοχείο στην Καρδάμαινα.
        Ναι ρε καλά κάνεις και λιώνεις,σε πειράζω.
        Carpe diem

        Comment


        • Απολογισμος διακοπων Αυγουστου...

          Zelda: Oracle Of Seasons

          Δεν το περιμενα, αλλα επιτελους τελειωσα με ολα τα φορητα Zelda. Μπορει το 1ο (LA) να παραμενει μακραν το καλυτερο, αλλα και τα 2 Oracles μου αρεσαν παρα πολυ. Ενα ακομα κλασικο φορητο Zelda ηταν και το OoS με την πλεον κλασικη φορμουλα η οποια ειναι ομως μια χαρα για τετοιες old school φασεις.
          Για τα μοντερνα 3d Ζelda γκρινιαζω απιστευτα, αλλα τα φορητα ειναι ο,τι πρεπει για περιοδους διακοπων.

          999: Nine Hours, Nine Persons Nine Doors ~ 3 φορες παρακαλω

          Την 1η φορα που το τελειωσα ξενερωσωα τοσο που ενα implied facepalm δεν ηταν αρκετο για να εκφρασει τα συναισθηματα μου. Ειδα ενα απο τα κακα endings και ηταν σαν να με troll-αρει το παιχνιδι, αφου δεν ειχα μαθει ΤΙΠΟΤΑ ουσιαστικο για το πως τελειωνει η ιστορια.

          Τη 2η φορα αρχισα να το συμπαθω αφου ειδα το πρωτο "proper" ending και ειδα πως ναι μεν παιζω ενα graphic novel, αλλα ειχε καποιες προοπτικες τουλαχιστον.

          Την 3η ειδα και το καλο ending.. Οκ τι να πω, τοσο διαβασμα δεν πρεπει να ριξα ουτε στις πανελληνιες... Βαρεθηκα να κανω tap την οθονη μεχρι να δω τη συνεχεια.
          Παρολαυτα παραλληλα δε μπορουσα να ξεκολλησω, για καποιο λογο εθιστηκα σε σημειο υπερβολης.

          Τελειωσα το παιχνιδι 3 φορες μεσα σε λιγοτερο απο 3 μερες. Οι γριφοι δυστυχως ηταν ευκολοι, πραγμα κακο μιας και στο παιχνιδι δεν εκανες ΤΙΠΟΤΑ αλλο περαν του να διαβαζεις κειμενο (το 90% του χρονου) και το 10% και αν ελυνες καναν γριφο.

          Η πλοκη μπαζει απο πολλα σημεια αλλα μεχρι να τελειωσω το παιχνιδι με το καλο ending απλα δε μπορουσα να αφησω το ds απο τα χερια μου.
          Τοσο fiction μαζεμενο δε θυμαμαι να χω ξαναδιαβασει. Δεν ειμαι καν σιγουρος για το τι ακριβως γινεται στο τελος.

          Το εχει παιξει κανεις για να μη γραφω τσαμπα; Κατι εχασα στο ending - ιδιως οσον αφορα το χαρακτηρα που εμφανιζεται στο τελος αν και μαλλον κανα χαζο mindfuck θα ηταν.

          Εν τελει μου αρεσε - παλι καλα βεβαια που δεν το αγορασα. Δε θελω να παιξω αλλο graphic novel για τα επομενα χρονια, αλλα το ενα που μου ρθε να παιξω τωρα σιγουρα δεν το μετανιωσα.

          Αυτα για φετος, αντε και του χρονου λοιπον.

          Comment


          • Κάτσε για να καταλάβω.Στις διακοπές εσύ αντί να κάνεις μπάνια, έλιωνες;Κι εγώ έγραψα ότι τελείωσα 2 games,αλλά το ένα ήταν λίγο πριν το τέλος (Geometry Wars Galaxies) και το άλλο στη μέση του 3ου playthrough (Phoenix Wright).
            Carpe diem

            Comment


            • Ε οκ 20 μερες διακοπες εκανα και ειχα απειρο χρονο καθε μερα και για μπανια και για ξενυχτια και για αραγμα στο εξοχικο, τοσο περιεργο ειναι;

              Comment


              • Ναι.
                Carpe diem

                Comment


                • Τέλος το Mana Khemia I: Alchemist of Al-Revis.

                  Ιστορικά έχει μία όμορφη ιστορία και η πλοκή του είναι κάπως περίεργη. Είναι παράλληλα αποσπάσματα από το παρελθόν και αποσπάσματα από το παρόν με την ιστορία να ρέει ομαλά κι ωραία. Στην αρχή ήταν χάρωπα και με τρελή κωμωδία, ενώ το τέλος άλλαξε πάρα πολύ προς το ψυχολογικό θρίλερ.

                  Το σύστημα μάχης ήταν ωραία και turn-based strategy, καθώς όχι μόνο είχες να μηχανευτείς κάθε κίνηση σου, αλλά και συνάμα να συνδυάσεις τα χτυπήματα όλων των χαρακτήρων προς το καλύτερο αποτέλεσμα.

                  Το σύστημα αναβάθμισης, όσο και αν το ερευνούσα, ήταν κάπως περίεργο και διπλός πόνος στον κώλο, γιατί όχι μόνο έσφαζες τα τέρατα για το AP(κοινώς XP), αλλά και έπρεπε να τρέχεις εδώ κι εκεί σαν τον γκάβο για να βρεις τα συστατικά για να ξεκλειδώσεις το κάθετι αντικείμενο προκειμένου να ξεκλειδώσεις μέσω των AP τα stats των χαρακτήρων ξεχωριστά. Αυτό ήταν σωστός ποδαρόδρομος.

                  Η αναλογία ώρας παιξίματος κυμαίνεται στις 75 ώρες και πάνω λόγω του ότι όχι μόνο πρέπει να τρέχεις σε κάθε περιοχή να βρεις τα συστατικά, αλλά και να εξερευνάς την περιοχή προσεκτικά για τα σεντούκια θησαυρού που θα σου έδιναν και τις συνταγές νέων αντικειμένων.

                  Τα γραφικά ήταν σαν Disgaea από PSX εποχή, αλλά το έσωσαν τελευταία στιγμή με τα anime κινηματογραφικά και σχέδια in-game.
                  sigpic

                  Comment


                  • Το 999 το επαιξα μια φορα ειδα το μουφα τελος ξενερωσα και το αφησα,ο μονος λογος για να το ξαναεπαιζα ηταν να το ειχα αγορασει Καλουτσικη ιστορια αλλα δεν ηταν game ηταν graphic novel και οχι τοσο καλο οσο το ace attorney και το ghost trick.

                    Comment


                    • Τέλος το Metal Gear Solid 4.

                      Το 4ο μέρος της σειράς αυτής ήταν περισσότερο αποκαλυπτικό για τα γεγονότα πίσω από την τριλογία αυτή. Σου άφησε αναμνήσεις με τις επικές μάχες που αντιπροσώπευαν τα αφεντικά του πρώτου MGS, και η πίστα από το MGS1 που όντως κάνανε πολύ ωραίο remake.

                      Οι μάχες αυτές ήταν επικές και μου θύμισαν τους προκατόχους τους από το MGS1, εκτός πιο επική ήταν η τελευταία μάχη, και καραευχαριστήθηκα τις μάχες αυτές!

                      Το μόνο που άλλαξαν εκεί ήταν η κάμερα και η υπέρτατη ανάλυση γραφικών σ' όλο το παιχνίδι καθιστώντας το το καλύτερο. Μακάρι να γινόταν κάτι τέτοιο και στην προηγούμενη τριλογία, αλλά μάλλον δεν πιστεύω να το αλλάξουν ποτέ.
                      sigpic

                      Comment


                      • To tetarto meros ths trilogias einai panta to kalitero.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Originally posted by Ground_zero View Post
                          To tetarto meros ths trilogias einai panta to kalitero.
                          I see what you did there.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Για το 999 συμφωνώ 100% με τον Ζήνο. Κάπου τα είχα γράψει και γω. Κλασικά η ιστορία ξεφεύγει στο τέλος και γίνεται ένας χαμός βέβαια.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Originally posted by Ground_zero View Post
                              To tetarto meros ths trilogias einai panta to kalitero.
                              Απαιτουμε Phoenix Wright 4 και Metroid Prime 4 εδω και τωρα.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Τελειωσα το Crysis 2. Καλο, οπτικά ότι πιο ανώτερο, σε σχέση με τα αλλα όμως το ευχαριστήθηκα λιγότερο θα έλεγα.

                                Comment

                                Working...
                                X