Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τώρα που βγαίνει το Skyrim δεν είναι για να πιάνει κανείς το Oblivion. Άσε που το Oblivion μόνο γραμμικό δεν είναι.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • Θα μπορούσες να δοκιμάσεις κάτι πολύ απλό σαν τα Mass Effect ας πούμε για αρχή εκτός αν είναι απαγορευτικό το 3rd person shooting για τα γούστα σου και δεν σε εξιτάρει τόσο το sci-fi περιβάλλον. Διαφορετικά δε βλέπω κάτι που να σε αποθαρρύνει με το να ασχοληθείς.

      jrpg σε αυτή τη γενιά... κλάιν μάιν, δεν έχω να σου προτείνω τίποτα. Αν σκοπεύεις να ασχολήθείς με κάνα emulatora, εδώ είμαστε.

      Σε δυτικά τώρα υπάρχουν εξαιρετικές προτάσεις σε αυτή τη γενιά μόνο που τα απαγορευτικά που βάζεις βγάζουν τα μισά έξω :p Ίσως ένα Witcher 2 σου έδινε σε αρκετά καλό βαθμό να καταλάβεις αν όντως σου ταιριάζουν αυτά τα παιχνίδια. Δεν έχει την έκταση των περιοχών όπως στα παιχνίδια της Bethesda, πολύ πιο συμμαζεμένο για την ακρίβεια, η ωριμότητα στη παρουσίαση και τους διαλόγους ίσως σε εκπλήξει, από production values δεν θα έχεις θέμα μιας και είναι σύγχρονος τίτλος ενώ σε σύστημα μάχης δεν πιστεύω να αντιμετωπίσεις θέματα με τον action χαρακτήρα του. Αρκετά προσιτός, σύγχρονος και καλοσχεδιασμένος τίτλος.

      Η μόνη μλκία της υπόθεσης είναι ότι, καλώς ή κακώς, αν δεν έχεις παίξει το πρώτο χάνεις από το όλο κλίμα οπότε μλκίες΄γράφω τόσην ώρα. Βάλε κάνα Dragon Age να είσαι spot-on ή τα Mass Effect.

      Από τα πιο ανοιχτά παιχνίδια δεν βρίσκω κάποιο λόγο να σε τρομάζουν αν και δεν είμαι ο κατάλληλος να σε ψήσω μιας και θεωρώ βαρετά τα παιχνίδια της Bethesda παρόλο που θα παίξω Skyrim. Οπότε πάρε κι εσύ το Skyrim, θα είμαστε μια εύθυμη παρέα αφού όλοι αυτό θα παίζουμε.
      sigpic

      Comment


      • ναι ρε πως ξεχασαμε το dragon age, καλα στο skyrim θα γινεται πανικος προβλεπω σκηνικα τυπου εγω κανω το ταδε quest εσυ ποιο κανεις?

        Comment


        • Αν θες κλειστό rpg παίξε Jade Empire.Το πρώτο μου δυτικό rpg.Αρκετά ευχάριστο και ελαφρύ.
          Αν θες κλειστό jrpg παίξε Final Fantasy 13.
          Αυτά από έναν αρχάριο rpg-a που πιστεύει πως κατάλαβε τι ψάχνεις.;)
          Υπάρχουν και τα Fable βέβαια...
          Carpe diem

          Comment


          • Αν θες rpg που να σε βάλει στο κλίμα βαλε έναν snes emulator και παίξε ff6 και chrono trigger,γιατί αν πιάσεις με την μια skyrim θα καταλήξεις σαν εμένα που αγόρασα μικρός baldurs gate 2 και το έπαιξα ολόκληρο μετά από 5 χρόνια...
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • Ε το Baldur's Gate 2 ήταν βαρβάτο RPG, το Skyrim δε παίζει να είναι τόσο περίπλοκο στο RPG κομμάτι. Μόνο η έκταση του κόσμου είναι που μπορεί να τον κάνει να σκαλώσει. Προσυπογράφω για τα Chrono Trigger και Final Fantasy VI.
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • Για W-RPG δοκίμασε το καλύτερο απ' όλα, το The Witcher!
                Για J-RPG, ότι είπαν οι προλαλήσαντες. Συμφωνώ για Chrono Trigger!
                sigpic

                Comment


                • Τα Elder Scrolls νομίζω πως είναι πολύ πιο περίπλοκα από τα Baldur's Gate. Τεράστιοι κόσμοι, quests, abilities και δε συμμαζεύεται...

                  Εντιτ: Κοίτα και τα Nier Gestalt/Replicant που δεν έχουν σχεδόν καθόλου ποζεριές και είναι και σχετικά απλό και action.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Πολυ πιο user friendly απο το Oblivion κι επειτα...
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Originally posted by Vaynard View Post
                      καλα στο skyrim θα γινεται πανικος προβλεπω σκηνικα τυπου εγω κανω το ταδε quest εσυ ποιο κανεις?
                      Αν υποψιαστώ τέτοιο σκηνικό το έχω κατεβάσει και έχω χωθεί με τα όσα μόνο και μόνο για να πάρω μέρος στο χαβαλέ
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • Σίγουρα θα γίνει τέτοια φάση, αφού μέχρι και γω Day 1 θα το κατεβ... αγοράσω. Έχω ακόμα τους ενδοιασμούς μου για το Battle System όμως...

                        Comment


                        • Πόντάρω στο οτι θα είναι απλά ανεκτό. Πρώτο πρόσωπο και σπαθί δεν έδιναν ποτέ καλό συνδυασμό.
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • Originally posted by ChrisTop View Post
                            Σίγουρα θα γίνει τέτοια φάση, αφού μέχρι και γω Day 1 θα το κατεβ... αγοράσω. Έχω ακόμα τους ενδοιασμούς μου για το Battle System όμως...
                            Εχει βγει οπως βλεπω...

                            Comment


                            • Ποοο απήχηση που έχουν τα RPGs. Το περίμενα όμως.

                              Όπως και να έχει, ευχάριστο για τις ιδέες και προτάσεις. Με βάση όλον όσον μου είπατε, με κάποια πράγματα που είδα online έτσι στα γρήγορα, και άκουσα γενικά, κατέληξα κάπως.

                              Πήγα σήμερα λοιπόν στο dungeon του ξαδέρφου Wesker, ο οποιος κατέχει μια μεγαλούτσικη γκάμα παιχνιδιών, και "ψώνισα" (δανειστικά):

                              Final Fantasy XIII
                              Dark Souls
                              Magna Carta II (Αυτό λέω να το αφήσω στην άκρη και να ασχοληθώ μαζί του στο κοντινό μέλλον. Έτσι κι'αλλιώς μου το έκανε δώρο και τον ευχάριστο.)

                              Επίσης τα Lost Odyssey, The Witcher 1/2, και Dragon Age είναι στην λίστα, και θα ρίξω και μια ματια στο Skyrim μιας και υπάρχει έκδοση και για PC (καταλαβαίνετε).

                              Παρολαυτά, αυτό που θέλω να αρχίσω πρώτα απόλα, είναι ένα παιχνίδι που από καιρούς AnimeXclusive ακούω πολλούς να παραμιλάνε για αυτό. Chrono Trigger. Το ερώτημα λοιπόν είναι, SNES Emulator ή DS Emulator? Δεν θέλω να κάνω το αβέβαιο βήμα να το αγοράσω στο DS, εκτος και αν το περιχώ σε καλή τιμή.
                              Originally posted by Ground_zero View Post
                              Den htan o Squall, o Tidus isws, alla afto htan 2 paixnidia meta...
                              Ναι όντως, όμως και το VIII δεν πάει πίσω από τέτοια.

                              Comment


                              • στο chrono trigger την εκδοση για ds ειναι η ποιο ολοκληρωμενη

                                καλη τυχη με το dark souls, τιτανομεγιστοτεραστιο game

                                Comment

                                Working...
                                X