Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι, στο τελευταίο ending διαγράφεται το save file σου.
    Best monologue in the gaming history.

    Comment


    • Τόσο καλό το nier ρε παιδιά;Να το έχω στα υπόψιν άμα είναι.

      Από τα reviews που διάβασα αυτά του ειδικού τύπου έθαβαν το παιχνίδι και αυτά των gamers το εκθείαζαν.Την γνώμη των δευτέρων των εμπιστεύομαι περισσότερο οπότε θα το έχω στα υπόψιν για το μέλλον.

      Καλή φάση αυτό με το save που πρέπει να σβήσεις,φαντάζομαι ότι μέσα στο παιχνίδι προωθείται ως η υπέρτατη θυσία κτλ κτλ.

      Βρήκα και ένα πολύ ωραίο άρθρο για το παιχνίδι,θα το ποστάρω στο θέμα για άρθρα σχετικά με videogames


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • Είναι καλό παιχνίδι Deus και σίγουρα δεν είναι τόσο χάλια όσο έγραφαν οι reviewers.
        Δεν έχει καλά γραφικά ούτε μεγάλο κόσμο, το gameplay δεν είναι Devil May Cry-esque αλλά έχει ωραίο story, γαμάτα boss fights, ένα απο τα καλύτερα OST που θα συναντήσεις σε παιχνίδι (τσέκαρε το post μου http://www.gamers-odyssey.com/forums...&postcount=665) και πολύ καλούς χαρακτήρες. Επίσης οι διάλογοι Weiss-Kaine είναι όλα τα γιέν.

        Comment


        • Originally posted by straier View Post
          Ξέρεις ότι ένα από τα endings προϋποθέτει να σβήσεις όλα τα saves σου;
          Αισθάνομαι ότι αυτό δεν έπρεπε να το μάθω.Μου χαλάσατε την έκπληξη!

          Comment


          • Sorry...
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Castlevania Order of Ecclesia
              Δεν αποκλειεται να ειναι και το καλυτερο απο τα 6 "προσφατα" Castlevania. Ωραιο level design, καλα bosses, πιο δυσκολο απο τα υπολοιπα (αν και παλι το challenge ηταν μετριο). Το glyph system ηταν μια ευχαριστη αλλαγη και το level design πολυ συμπαθητικο (βοηθαει και το overworld που δινει προσβαση στις μεμονωμενες περιοχες).
              Οκ τι να λεμε, αργησα και 4 χρονια, αλλα τουλαχιστον εκλεισε ο κυκλος των φορητων CV.
              10 ωρες κρατησε παρεπιπτοντως οποτε η διαρκεια ηταν οκ για τα δικα μου δεδομενα (τα περισσοτερα cv μου πηραν κατω απο 10 ωρες και στο συγκεκριμενο εκανα μακραν τα περισσοτερα game overs, το activity log του 3ds μετραει 14 ωρες).

              Zelda OoT 3DS
              Δεν περιμενα να το ξαναπαιξω ποτε αυτο το παιχνιδι αλλα ηρθε η ωρα να τελειωσω ενα Zelda για 2η φορα. Δεν ξεφυγα και πολυ απο το main quest (1θ ωρες κρατησε βεβαια), αλλα εκει που περιμενα να μη με εντυπωσιασει μετα απο τοσα Zelda, τελικα μου αφησε καλες εντυπωσεις, εστω και 14 χρονια μετα. Επισης εχει πλακα το οτι μου αρεσαν τα γραφικα και για αυτο μαλλον φταιει το οτι δεν ειχα καθολου υψηλες προσδοκιες εφοσον ηξερα πως προκειται για απλο port, αλλα τελικα ακομα και οι μικροβελτιωσεις βοηθανε αρκετα. Κριμα που το Z-Targeting γινεται αναγκαστικα L-Targeting, αλλα οκ δε βαριεσαι... Επισης το Water Temple εφυγε για πλακα, ξεπερασα λοιπον μια ακομα παιδικη φοβια (yay, επιασε τοπο το replay λοιπον).

              Super Mario Land 3DS
              Βγαζεις 8 κοσμους με ολα τα νομισματα και σου δινει αλλους 8 κοσμους και το Luigi (οκ αυτο ειχε γινει πριν μηνες). Βγαζεις μετα τους αλλους 8 κοσμους με ολα τα νομισματα και δε γινεται τιποτα. Πρεπει λεει να βγαλεις και τους 16 και με το Luigi και να παρεις golden flag pole σε καθε πιστα (να πηδηξεις στην κορυφη καθε σημαιας). Wtf, screw you Nintendo. Παρολαυτα ηταν φοβερο παιχνιδι, σαν εμπειρια σαφως ανωτερο ολων των NSMB και μακραν το καλυτερο φορητο Mario. Ναι, ο πηχυς δεν ηταν πολυ ψηλα αλλα και παλι...

              Comment


              • Τέλος το L.A. Noire με 1400/1400. Πολύ εύκολα αλλά χρονοβόρα τα achievements. Το τέλος ήταν meh...
                Τέλος και το Rayman Origins και πάει για 1000άρι. Μου έμειναν 12 από τα speed trophies. Το παιχνίδι είναι κορυφή!


                Comment


                • to nier pexnidara?e oxi ke etsi den exo pexi pio vareto pexnidi

                  Comment


                  • Τελειωσα το Halo 4 στο Heroic Mode. Έπος. Περισσότερα έγραψα στο topic αυτής τις πεχνιδάρας.

                    Comment


                    • teliosa to halo 4 sto heroic.mia apo ta idia tipote to idietero

                      Comment


                      • Παραπληροφόρηση. Αφού δεν σαρέσει το Halo γενικά σαν σειρά ούτε το multiplayer. Δεν είσαι φίλος του Master Chief, δεν είναι ντροπή, όμως μην το κατακρίνεις.

                        Παίξε Resident Evil 6 να γουστάρεις και άσε το Halo 4 για τους άλλους.

                        Comment


                        • Max Payne 3

                          Βλέποντας αυτό το πράμα να έχει 87/100 στο metacritic είναι αρκετό να με κάνει να μην ξαναπάρω σοβαρά ποτέ κανένα review.

                          Comment


                          • Παιχνίδαρος το Max Payne 3. Ο ορισμός του action και γραφικά τέντα. Αρκεί να παίζεις σωστά. Τώρα αν κάποιος το βάλει στο easy ή ακόμα και normal και βάλει όλα τα assist ε, δεν έχει κάποιο νόημα, μπαμ-μπουμ τέλος γεια σας. Κατά τα άλλα τρομερό AI από τους εχθρούς και έλεγχος του παίκτη. Σίγουρα κάποιος μπορεί να το βρει πολύ βαρετό, δηλ. να πει "Ρε μάγκες τι διάλο οκ κάθε 5 λεπτά έχει πιστολίδι, και;". Είναι θέμα γούστου.

                            Δεν είσαι φίλος του Master Chief
                            Εμείς είμαστε κολλητάρια με Master. Τις προάλλες είχαμε πάει και σε μια έκθεση μαζί.

                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • Originally posted by Ryu_gr View Post


                              που εισαι εδω?
                              sigpic

                              Comment


                              • Στο Gaming Festival που είχε γίνει στον Κεραμεικό. Παίζουμε Halo 4 στη φωτό.
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X