Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zelda: Ocarina Of Time 3D, μετά από επεισοδιακά γεγονότα. Μετά από αυτό, δηλώνω επίσημα φίλος του Link. Μου έβγαλε το Master Quest όμως δεν θα το αγγίξω. Είδα περίπου περί τίνος πρόκειται online, και δεν υπάρχει λόγος.

    Comment


    • Originally posted by Altair View Post
      Παίξε Dark Souls στο Χ360 σου,θα το ευχαριστηθείς το ίδιο πιστεύω.
      Ειρωνία ότι βγήκε σε κονσόλα της Ν,αλλιώς δε θα το έπαιζες ποτέ.Κρίμα δεν είναι να στερείσαι τέτοιες εμπειρίες επειδή δε βγαίνουν για συστήματα της Ν;Και να πω ότι δεν έχεις κονσόλα για τα multiplatform.Αφού την έχεις τη ρημάδα,κάτσε παίξε κι εκεί τίποτα.
      Dark Souls δεν νομίζω να παίξω γιατί είναι rpg με την κλασσική ένοια του όρου και μάλιστα δύσκολο rpg...Δεν είναι για μένα αυτά.Για multiplatforms πέρα από τα resident evil και mgs δεν ενδιαφέρομαι.Δεν μου γεμίζει κάτι το μάτι.Το gta το βλέπω για χαβαλέ μόνο.Ποτέ δεν θα ασχολιόμουν με το main σενάριο για κανονικό τερματισμό.Τα assasin's creed ναι δεν είναι του γούστου μου.Games τύπου cod,battlefield μακρυά από μένα.Ίσως το batman και αυτό υπό προυποθέσεις...
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • To Dark Souls είναι rpg με την κλασική έννοια του όρου; Ναι, όσο και το Diablo. Dungeon crawler είναι...
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Originally posted by straier View Post
          To Dark Souls είναι rpg με την κλασική έννοια του όρου; Ναι, όσο και το Diablo. Dungeon crawler είναι...

          Comment


          • Κοίτα.Όσο δύσκολο είναι το Zombi U άλλο τόσο είναι και το Dark Souls.Οκ,ίσως παραπάνω,αλλά έχω την αμυδρή υποψία ότι θα σου αρέσει.Πάρτο από κάνα φίλο σου και δοκίμασέ το έστω.Αν δεν σ'αρέσει το αφήνεις.Για τα υπόλοιπα οκ,γούστα είναι αυτά.
            Carpe diem

            Comment


            • Τα εξυπναδίστικα σχόλια θα ήθελα να σταματήσουν παρακαλώ..Dungeon crawler και rpg...Ξερόλες!
              Όσο μ'αρέσουν τα κλασσικά rpg άλλο τόσο μου αρέσουν και dungeon crawlers τύπου diablo..
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • Δεν είναι εξυπναδίστικο σχόλιο. Απλά το Dark Souls δεν είναι rpg με την κλασική έννοια του όρου, είτε αυτή είναι τα PnPRPG ή τα WRPG ή τα JRPG. Τα Kingdom Hearts είναι πολύ πιο κοντά στην κλασική έννοια του όρου όπως μεταφράζεται από τους Ιάπωνες developers.
                Το να μη σου αρέσει δεν το αποκλείω προφανώς, αν και είμαι σίγουρος πως δεν το έχεις δοκιμάσει καν, αλλά το να λες πως "Dark Souls δεν νομίζω να παίξω γιατί είναι rpg με την κλασσική ένοια του όρου" βγάζει τόσο νόημα όσο να πω "Mario δεν νομίζω να παίξω γιατί είναι FPS με την κλασική έννοια του όρου".
                Και θα έλεγα πως έχει και κάτι από Zelda χωρίς τους γρίφους. ;)
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Απλά είχα λάθος εντύπωση.Ναι δεν το έχω παίξει αλλά ήξερα ότι είναι κάτι σε στυλ rpg.Τεσπά I'll do my homework next time!
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • straier τα εχεις μπερδεψει λιγο, ο ορος RPG στα videogames περιλαμβανει πολλα subgenres και επειδη μια πτυχη του ειναι συνυφασμενη με αριθμους, lvls, character progression,exp,loot και τα λοιπα κανει τα loot based arpgs~dungeon crawler πες τα οπως θες, ενα απο αυτα τα sub genres, δεν ειναι ουτε λιγοτερο ουτε περισσοτερο rpg απο τις υπολοιπες υποκατηγοριες που ανεφερες διοτι πολυ απλα ο ορος εχει περισσοτερο τυπικα μεταφορικο χαραχτηρα και οχι κυριολεκτικο για να ξεχωριζουμε μια γενικοτερη οικογενεια απο sub genres


                    αν το παμε κυριολεκτικα τον ορισμο του ''roleplay'' σε ορους videogaming τον κανεις μονο στα mmorpgs στους roleplay servers, τραγικη ειρωνεια

                    Comment


                    • Όχι, δε νομίζω πως έχω μπερδέψει κάτι, rpg με την κλασική έννοια που είπε ο παίχτης δεν είναι σε καμιά περίπτωση, μπορείς να πεις πως ανήκει στη γενική κατηγορία των rpgs δε διαφωνώ αλλά κατά βάση απλά σκοτώνεις τέρατα χωρίς να χρειάζεται ακολουθήσεις κάποια ιστορία, να αλληλεπιδράσεις ιδιαίτερα με άλλους χαρακτήρες κλπ (ναι υπάρχει lore από πίσω αλλά δε σε υποχρεώνει κανείς να ασχοληθείς μαζί του και υπάρχει κυρίως για να προσθέτει στην ατμόσφαιρα).
                      Επίσης, δεδομένου ότι του παίχτη του αρέσουν τα Zelda και τα Kingdom Hearts, δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο στοιχείο που κάνει το Dark Souls "RPG με την κλασική έννοια" που θα τον απωθήσει από αυτό.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • δεν ειναι απαραιτητη προϋποθεση ενα RPG (σε videogaming ορους) να εχει παντα αλληλεπιδραση χαραχτηρων και story οπως τα εννοεις, καθε sub genre επικεντρωνεται σε καποια χαραχτηριστικα της κατηγοριας περισσοτερο σε αλλα λιγοτερο σε αλλα και καθολου, τα diabloειδες λοιπον ειναι οσο rpg ειναι και αυτα που εχεις στο μυαλο σου για rpg , οχι λιγοτερο, γι αυτο λεω οτι τα εχεις μπλεξει

                        Comment


                        • Beyond Two Souls.
                          Τέλος κι αυτό.Το ευχαριστήθηκα σε όλη του τη διάρκεια και προς έκπληξή μου είχε περισσότερο gameplay απ'όσο περίμενα.Γενικά προτείνω σε όσους γουστάρουν Cage να το παίξουν δε θα χάσουν.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Paiktis check Darksiders 2 WiiU edition in your case. You will be surprised.

                            Comment


                            • Μ'αυτό θέλω να ασχοληθώ η αλήθεια κάποια στιγμή.Αλλά θέλω να παίξω και το 1.Θα ασχοληθώ ίσως και με τα demon και dark souls.Με πείθετε σιγά σιγά!
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • Έχει κάποια extra στο Wii U? Επειδή όπως έγραψα και στο άλλο θέμα σχεδιάζω να το παίξω στο PC.

                                Comment

                                Working...
                                X