Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μόλις ολοκλήρωσα το Dracula Origins της Adventure Company και μπορώ να πω ότι το απόλαυσα όσο λίγα παιχνίδια του είδους.Αρκετοί και σε μεγάλη ποικιλία γρίφοι και χρειάστηκα την λύση του οδηγού για να ξεπεράσω 2 από αυτούς που η κράνα μου δεν μπορούσε να επιλύσει.Να αναφέρω ότι η μόνη δράση που περιλαμβάνει ο τίτλος είναι μέσα από λιγοστά FMV και τα οποία δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.Το παιχνίδι πάντως είχε ατμόσφαιρα αν και θα το προτιμούσα μεγαλύτερο σε διάρκεια ενώ και ο αριθμός των τοποθεσιών είναι μικρός.Το τέλος πάλι δεν εκπλήσσει και όσοι έχετε παίξει ανάλογης θεματολογίας παιχνίδια ξέρετε τι να περιμένετε.
    Τέλος πάντων,το παιχνίδι αξίζει να του ρίξετε μία ματιά ειδικά αυτοί που είναι φίλοι του είδους ενώ για τους υπόλοιπους είναι μία ευχάριστη αλλαγή από τα τόσα RPG,fighting και shooter games που ασχολούμαστε τελευταία.

    Comment


    • Μολις ολοκληρωσα το darkSector, δευτερο playthrough στο Brutal.Το δευτερο περασμα μου αφησε ακομα καλυτερες εντυπωσεις αφου αυτη τη φορα καταφερα να δω ολα τα οπλα και να εφαρμοσω πολυ πιο συνθετες στρατηγικες στις μαχες.Το γεγονος πως στον μεγαλυτερο βαθμο δυσκολιας ειχα πολυ λιγοτερους θανατους απο οτι στον κατωτερο αποδεικνυει το τακτικο βαθος του battle system του.

      Μετα απο αναγνωση διαφορων plot guides καταλαβα και καποια παραπανω πραγματα για την υποθεσω κι εφτασα στο συμπερασμα πως δεν ειναι το προβλημα η ανυπαρξια του μα το οτι οι devs το δωσανε εντελως λαθος...Mε λιγο καλυτερη αφηγηση το σεναριο θα ηταν πολυ πιο κατανοητο και κατ' επεκταση θα κινουσε περισσοτερο το ενδιαφερον του παικτη.Μπορω να πω πως αν το multiplayer μερος του παιχνιδιου δεν ηταν νεκρο (απο αποψης παικτων online) θα αξιζε full price τον καιρο της κυκλοφοριας του...εν αναμονη του sequel λοιπον.
      <div align="center">

      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

      Comment


      • Εμ, βέβαια πώς να μην το εξαθλιώσεις το παιχνιδάκι, μέχρι τις 3:00 το πρωί έπαιζες&#33;&#33; Εγώ παράλληλα προχώρησα το Gears of War στο 3ο act...
        Insert Coin

        Comment


        • Jedah το πήρες τελικά το μηχάνημα; Ελπίζω να μου έστειλες friend request . Περιμένω να αγοράσεις Ikaruga.

          Comment


          • Εμ, βέβαια πώς να μην το εξαθλιώσεις το παιχνιδάκι, μέχρι τις 3:00 το πρωί έπαιζες&#33;&#33; Εγώ παράλληλα προχώρησα το Gears of War στο 3ο act...
            [/b]
            Kαι που να με δεις ακμαιο, εχε χαρη που ειχα να ξυπνησω στις 8:00 πμ σημερα αλλιως θα εβαζα και Project Zero 3:The Tormented για να "δεσει" το ownage B) .
            <div align="center">

            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

            Comment


            • Jedah το πήρες τελικά το μηχάνημα; Ελπίζω να μου έστειλες friend request . Περιμένω να αγοράσεις Ikaruga.
              [/b]
              Σου έστειλα&#33; Το Ikaruga θα το είχα πάρει ήδη (οπτικοακουστικά η καλύτερη έκδοση) αν είχα πρόσβαση σε points.
              Insert Coin

              Comment


              • Τελος το gta4 και απο μενα μετα απο 40+ ωρες παιχνιδιου . Μπορω να πω οτι ηταν ενα πραγματικα καταπληκτικο παιχνιδι που αξιζε τον ολο ντορο που προκαλεσαι . Πολυ πιο μαζεμενο απο τα προηγουμενα και μαλιστα με το σωστο τροπο και ταυτοχρονα βελτιωμενο σε μεγαλο βαθμο σε ολους μα ολους τους τομεις. Χωρις πολλα πολλα μια αριστη υλοποιηση και ενα πολυ καλο περασμα της σειρας στη νεα γενια .Ιδιαιτερη αναφορα πρεπει να γινει στο σεναριο και στους απιθανους διαλογους. Εν καιρω θα γραψω περισσοτερα ( δεν εχω ασχοληθει ακομα με το live ), το προτεινω σε ολους ακομα και αν δεν ειστε fan του ειδους.

                Comment


                • teliosa to fracture ke to pure to fracure ine metriotato game den prosferi ke tipote ke ine ke polli mikro den to sistino na to agorasete toulahiston full price me tipota.to pure to efharistithika para polli.

                  Comment


                  • teliosa to fracture ke to pure to fracure ine metriotato game den prosferi ke tipote ke ine ke polli mikro den to sistino na to agorasete toulahiston full price me tipota.to pure to efharistithika para polli.
                    [/b]
                    Πες και για το Pure δυο λόγια αν μπορείς. Έχω παίξει το demo αρκετές φορές και μου έχει αφήσει πολύ καλή εντύπωση. Θα ήθελα να ακούσω μια γνώμη από κάποιον που το έπαιξε ολόκληρο.


                    Comment


                    • file alexandre an sou arese to demo tote min to skeftese pare to.oso pezis toso parapano sou aresi ehi polles pistes ke ehi ke arketi proklisi ehi para polla tricks na mathis.ehi 3 modes race,sprint,freestyler kathos episis ke online mode pou prosferi arketi diaskedasi. ;)

                      Comment


                      • Σήμερα τελείωσα το DMC4 και στο Devil Hunter. Τώρα πάω για όλα S στο Human (τα μισά έμειναν), και μετά πάμε για Son of Sparda......
                        <div align="center"></div>

                        <div align="center">I&#39;m just too cool.....</div>

                        Comment


                        • The World Ends With You.

                          Ήταν τέλειο από την αρχή μέχρι και το τελευταίο λεπτό. Το πιο ολοκληρωμένο JRPG που έπαιξα στο DS ως τώρα και φυσικά το καλύτερα. Ίσως να έχει και τα πρωτεία σε φορητό JRPG. Πάρα πολύ καλό σε όλους του τους τομείς, ειδικά στο σενάριο. Τέλεια μουσική, τέλειο battle system, τέλεια διάρκεια και ιστορία, τέλειο design και art direction. Oh god, that was so good. Πολύ αργότερα θα παιχτεί ξανά στο χαλαρό για τα extras του (εξάλλου τα έχουν βάλει τόσο ωραία ώστε μπορείς να το κάνεις στο χαλαρό, χωρίς να παίξεις όλο το game με τη σειρά).

                          Τέτοια φρεσκάδα θέλει ο λαός μωρή S-E, δώσε κι άλλο στους πεινασμένους fans σου.

                          Comment


                          • Τελειωσα το Ninja Gaiden 2 πριν μερικες μερες στο Path of Warrior με ολα τα test of valor σε περιπου 13 ωρες.Οι εντυπωσεις μου γενικα ηταν πολυ καλες,με βελτιωμενο συστημα μαχης,περισσοτερες μαχες με ninja enemies,ολα αυτα μεχρι το chapter 8 .Απο εκει και μετα ομως αρχιζει η κατω βολτα με αρκετα κακο level design,cheap enemies,lame bosses,συχνοτερα και ενοχλητικοτερα frame-drops,που δυστυχως το κανουν overall κατωτερο απο το 1ο...

                            Επισης τερματισα ξανα το Halo 3 στα hard.Το Cortana Level ειναι το χειροτερο με διαφορα της τριλογιας, ενω το Α.Ι. παραμενει ενα χρονο μετα το 2ο καλυτερο ever(F.E.A.R. is still the king-χρειαζεται ομως να το παιξω στο legendary για τελικο συμπερασμα).Κudos Βungie για το γαμιστερο 7ο level(the Ark),never ceases to amaze me.

                            Comment


                            • Kαι που να με δεις ακμαιο, εχε χαρη που ειχα να ξυπνησω στις 8:00 πμ σημερα αλλιως θα εβαζα και Project Zero 3:The Tormented για να "δεσει" το ownage [/b]

                              ωραιος ρε fioth&#33;&#33;τρομερο παιχνιδι το project zero 3.προσωπικα εχω κανει 2 playthroughs και σκεφτομαι για τριτο&#33;&#33;&#33;

                              Comment


                              • ωραιος ρε fioth&#33;&#33;τρομερο παιχνιδι το project zero 3.προσωπικα εχω κανει 2 playthroughs και σκεφτομαι για τριτο&#33;&#33;&#33;
                                [/b]
                                Στην αρχη παικτουρα μου φανηκε καπως περιεργος ο ρυθμος που ακολουθουσε ο τιτλος ομως εδω και περιπου δυο ωρες μου εχει κινησει τρομερα το ενδιαφερον.Ο τροπος με τον οποια οι χαρακτηρες απο την αρχη της σειρας "δενουν" στο τριτο μερος ειναι καταπληκτικος.Τα βραδια μου τα περναω με τον Ren τελευταια (gay stuff ) στο Halo 3 ομως φροντιζω να κανω προοδο σχεδον καθε μερα αν και καπως αργα.Πρεπει να αφιερωσω περισσοτερο χρονο...
                                <div align="center">

                                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                                Comment

                                Working...
                                X