Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Όταν βρεις όλα τα σκυλάκια σου ξεκλειδώνονται τα πάντα όσον αφορά τα γκούμι-πλοία και φτιάχνεις τέρατα. Είχα πάρει ένα και είχα βάλει πάνω ότι μπορούσα, 5-6 μηχανές, 800.000 φτερά από δω και από κει και δε συμμαζεύεται. Αλλά ναι οι "μάχες" με τα γκούμι-πλοία ήταν βαρετές, συμφωνώ σε αυτό.
    Έχω σίγουρα νικήσει όλα τα bosses αν και αυτό στον κόσμο του Αλαντίν το θυμάμαι ελάχιστα ενώ αυτό στου Πήτερ Παν καθόλου. Κυρίως θυμάμαι τους 2 του Κολοσσαίου. Άλλωστε ο "ξέρεις ποιος" είναι ο πιο δύσκολος όλων.
    Η μυστική κλειδαρότρυπα που είναι; Δεν τη θυμάμαι αν και είχα ξεκλειδώσει το έξτρα τέλος.
    Παίχτη συνεχίζω να μην καταλαβαίνω πως με 2 αναλογικούς είχες πρόβλημα στο χειρισμό ενώ με έναν σταυρό όχι... Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια αλλά σε λίγο θα μας πεις πως το Μάριο 64 είχε καλύτερο χειρισμό στο ΝτιΕς από ότι στο Ν64.
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Βασικά ξέχασα να αναφέρω την κακή κάμερα του παιχνιδιού.Δεν μπορείς να δεις εύκολα μπροστά σου σε ορισμένα σημεία και όσο και να την γυρίσεις δεν γυρνάει.Αυτό είναι ένας επιπρόσθετος λόγος για το θέμα των αλμάτων και γενικότερα του χερισμού.Και ναι όσο και να σου φανεί περίεργο στο ds ούτε η κάμερα είχε πρόβλημα ούτε τα άλματα.Απλώς είχε κακή υλοποίηση στο ps2 και σκέφτηκαν να το διορθώσουν στο ds.Δεν λέω ότι γενικά ο σταυρός είναι πιο ακριβής από τον αναλογικό πάντως!
      Βασικά θέλω να μάθω και εγώ πώς ξεκλειδώνονται τα δυο μυστικά bosses και η μυστική κλειδαρότρυπα.Ας μας διαφωτίσει κάποιος!

      Μέχρι στιγμής πάντως έχω πιάσει όλα τα dalmatians και έχω στείλει όλα τα postcards.
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • KH δεν έχω παίξει κανένα (ντροπή ξέρω), αλλά όποιος σκέφτηκε να φτιάξει ένα RPG βασισμένο στον κόσμο της Disney είναι Θεός.
        Ελπίζω η ταινία να μην αργήσει.

        Comment


        • Originally posted by paixtis
          Βασικά ξέχασα να αναφέρω την κακή κάμερα του παιχνιδιού.Δεν μπορείς να δεις εύκολα μπροστά σου σε ορισμένα σημεία και όσο και να την γυρίσεις δεν γυρνάει.Αυτό είναι ένας επιπρόσθετος λόγος για το θέμα των αλμάτων και γενικότερα του χερισμού.Και ναι όσο και να σου φανεί περίεργο στο ds ούτε η κάμερα είχε πρόβλημα ούτε τα άλματα.Απλώς είχε κακή υλοποίηση στο ps2 και σκέφτηκαν να το διορθώσουν στο ds.Δεν λέω ότι γενικά ο σταυρός είναι πιο ακριβής από τον αναλογικό πάντως!
          Βασικά θέλω να μάθω και εγώ πώς ξεκλειδώνονται τα δυο μυστικά bosses και η μυστική κλειδαρότρυπα.Ας μας διαφωτίσει κάποιος!

          Μέχρι στιγμής πάντως έχω πιάσει όλα τα dalmatians και έχω στείλει όλα τα postcards.
          Λοιπόν...

          Πρώτα για την μυστική κλειραδότρυπα...Δεν είναι δύσκολο να την βρεις,μπορεί να την έχεις κλειδώσει ήδη.Πήγαινε στην traverse town στο μεσαίο τμήμα της πόλης.Εκεί βρίσκεται ένα trinity κάπου στις σκεπές το οποίο αν ενεργοποιήσεις θα εμφανιστεί ένα boss.Αφού το νικήσεις θα εμφανιστεί η κλειδαρότρυπα.Ο Sora θα την κλειδώσει αυτόματα.Δεν σου δίνω συγκεκριμένες κατευθύνσεις γιατί αυτήν την στιγμή δεν θυμάμαι ακριβώς τα κατατόπια της traverse town και δεν μπορώ να ανοίξω το πλει2 αυτήν την στιγμή για να το εξακριβώσω.Αν δεν το βρεις αύριο θα το ανοίξω και θα σου γράψω τι να κάνεις ακριβώς.

          Όσον αφορά τα προαιρετικά bosses,το ένα βρίσκεται στην neverland,στην περιοχή που βρίσκεται το μεγάλο ρολόι.Έχε υπόψιν σου ότι με το που θα μπεις θα σου επιτεθεί το boss οπότε πρόσεχε.;)

          Το άλλο βρίσκεται στην agrabah.Βγες από την πόλη και θα βρεις το χαλί στην έρημο.Αν επιβιβαστείς σε αυτό θα σου επιτεθεί το boss.Καλή τύχη...

          Τα τελευταία 2 τα βρίσκεις στο κολοσσαίο.Πήγαινε να μιλήσεις στον phil και θα δεις ότι έχουν εμφανιστεί 2 ακόμη αγώνεσ.το gold match και το ???.Αυτά είναι και τα άλλα 2 bosses...

          Έχε υπόψιν σου ότι είναι όλα πολύ δύσκολες μάχες και ότι απαιτείται υψηλό λεβελ,καλός εξοπλισμός αλλά και να παίξεις πολύ προσεχτικά για να νικήσεις.

          Αυτά.Άντε δοκίμασε την τύχη σου και γράψε πως τα πήγες.

          Εντιτhantom duck same here,και εγώ τα λάτρεψα όλα τα bosses και πάντα κοκορευόμουν επειδή τα έβγαλα μόνος!


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • Aς κανω εναν απολογισμο κι εγω μετα απο το 1/3 της θητειας μου.
            PSP επαιζα μονο στο κεντρο και πολυ λιγο.. ισα ισα μεχρι να νυσταξω παλευα μια με το Wipeout Pulse και μια με το Tekken 6. Στο 1ο τελειωσα ολα τα tiers και στο 2ο εγινα Tekken God με τη Nina και καπου εκει δεν ξανανοιξα ποτε το PSP.

            Δοκιμασα διαφορα rpgs (Persona, Disgaea 2, Tactics Ogre: Let us cling together), αλλα κανενα δε μου κανε click. Το 1ο μου φανηκε unplayable, το 2ο αδιαφορο στην post-FFT εποχη και το 3ο πολυ βαρυ για τη διαθεση μου εντος στρατοπεδου.

            Απο εκει και περα το DS αποτελει σταθερη αξια και εκει που για λιγο πιστεψα πως δεν ειχε κατι να μου δωσει αυτον τον καιρο, τελικα αμεσα ανθεωρησα μιας και στο PSP δε βρηκα κατι που μπορουσε να με κρατησει.

            Οπως και να χει να μερικα σχολια για τα παιχνιδια που τελειωσα στο DS και με τη σειρα που τα τελειωσα:

            Layton 2

            Οκ τι να λεμε, τα ιδια Παντελακη μου, τα ιδια Παντελη μου. Ωραιο και φρεσκο το 1ο αλλα εδω κουραστηκα νωρις. Οι γριφοι δεν ηταν κακοι, αλλα η πλοκη οταν για αλλη μια φορα ειναι αδιανοητα κακη, τοτε νομιζω πως λογικο ειναι να στραβωσω τοσο πολυ.
            Δε μου αφησε τιποτα και απλα με βοηθησε να σκοτωσω μερικες ανιαρες ωρες.
            Συν τοις αλλοις μου εκοψε και την ορεξη για το οποιοδηποτε sequel για τα καλα.

            Broken Sword: Director's cut

            Omg, τι να πω.. Αυτο το παιχνιδι με εστειλε αδιαβαστο. Φανταστικο adventure με φοβερο σεναριο εμπνευσμενο απο ιστορικα γεγονοτα, πολυ καλους χαρακτηρες και πολυ ωραιες τοποθεσιες. Γριφοι λογικης δυσκολιας, αλλα οπως και να χει πανω απ ολα βαζω το σεναριο, αλλα και τον τροπο αναπτυξης της πλοκης.
            Ηξερα πως ειχε γινει ντορος απ' οταν βγηκε αλλα δεν το περιμενα τοσο καλο.
            Σιγουρα το καλυτερο παιχνιδι που επαιξα τους τελευταιους μηνες.

            Dragon Quest IV
            *spoilers για τη δομη και το στησιμο του τιτλου*

            30 ωρες που κυλησαν πολυ ευχαριστα παρα την απλοικοτητα του DQ4. Cliche μαχες και σεναριο, συμπαθητικη μουσικη και γραφικα.. για καποιον αγνωστο λογο κολλησα παντως και ωρες ωρες δε μπορουσα να το αφησω.
            Αν εχει κατι καλο για την εποχη του, αυτο ειναι η ιδεα των chapters (4 chapters στα οποια πρωταγωνιστει 1 χαρακτηρας στο καθενα και μετα ενα 5ο chapter με πρωταγωνιστη τον hero οπου γεφυρωνονται οι ιστοριες ολων των χαρακτηρων και συμπορευονται μαζι για το υπολοιπο παιχνιδι). Απο αποψης διαρκειας παντως το 5ο chapter ειναι το μισο game λιγο πολυ, οποτε παιζεις για αρκετη ωρα με ολα τα party members μαζι.
            Καλη φαση γενικα, αντε να δω και το 5 καποια στιγμη.

            Final Fantasy III

            Δεν ξερω γιατι σκαλωσα ή μαλλον ξερω. Για ολα φταιει το καταραμενο job system που καθε φορα με κολλαει. Μια χαρα gameplay αν αναλογιστουμε το ποτε βγηκε. Κατα τ' αλλα μονο στο τελος ξενερωνεις διαπιστωνοντας πως επαιξες ενα παιχνιδι χωρις πλοκη. Οπως και να χει στο ενδιαμεσο το χαρηκα και σε αυτο βοηθησε και ο οπτικοακουστικος τομεας.
            Ιδιως το music score του Uematsu ηταν για αλλη μια φορα καλο (οκ δε μου παει να το πω και εξαιρετικο ).
            Πολλα νευρα btw λογω ελλειψης save points στα dungeons. Δεν εχασα ποτε βεβαια σε φαση που δεν ειχα κανει save για ωρα, αλλα την επαθα μια και καλη στο τελευταιο dungeon και τρελαθηκα.
            Πανω απο 1 ωρα χωρις save και να χασω απο αυτο το γαμωσυννεφο; Ειχα παει και με job lvls 99 και χαρακτηρες lv 55 αλλα γαμηθηκε ο Διας. Τη δευτερη φορα βρηκα το κουραγιο και οργανωθηκα λιγο παραπανω και σε συνδυασμο με τη βαρεμαρα λογω αναμονης της πτησης μου ξαναπαλεψα και βγηκα νικητης.




            Τωρα παιζω Castlevania: OoE, αλλα ας μην πω τιποτα γιατι καπου νιωθω πως θα ξερασω με τα metroidvania.
            Απορω γιατι παιζω παιχνιδια μιας κατ' εμε ξοφλημενης εταιρειας.. αφου την κραζω τοσο καιρο, εδω πως την πατησα παλι, πως γενεν αυτο;

            Comment


            • Ιδιως το music score του Uematsu ηταν για αλλη μια φορα καλο (οκ δε μου παει να το πω και εξαιρετικο ).
              IMO deftero kalytero map theme pou exw akousei pote, meta tou Wild Arms.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Originally posted by Ormion View Post
                KH δεν έχω παίξει κανένα (ντροπή ξέρω), αλλά όποιος σκέφτηκε να φτιάξει ένα RPG βασισμένο στον κόσμο της Disney είναι Θεός.
                Ελπίζω η ταινία να μην αργήσει.
                Ποία ταινία λες εκεί ? Βγαίνει ταινία και δεν το ξέρω ?

                Εγώ θα χαρώ να βγει A-N-I-M-E !
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Deus View Post
                  Λοιπόν...

                  Πρώτα για την μυστική κλειραδότρυπα...Δεν είναι δύσκολο να την βρεις,μπορεί να την έχεις κλειδώσει ήδη.Πήγαινε στην traverse town στο μεσαίο τμήμα της πόλης.Εκεί βρίσκεται ένα trinity κάπου στις σκεπές το οποίο αν ενεργοποιήσεις θα εμφανιστεί ένα boss.Αφού το νικήσεις θα εμφανιστεί η κλειδαρότρυπα.Ο Sora θα την κλειδώσει αυτόματα.Δεν σου δίνω συγκεκριμένες κατευθύνσεις γιατί αυτήν την στιγμή δεν θυμάμαι ακριβώς τα κατατόπια της traverse town και δεν μπορώ να ανοίξω το πλει2 αυτήν την στιγμή για να το εξακριβώσω.Αν δεν το βρεις αύριο θα το ανοίξω και θα σου γράψω τι να κάνεις ακριβώς.

                  Όσον αφορά τα προαιρετικά bosses,το ένα βρίσκεται στην neverland,στην περιοχή που βρίσκεται το μεγάλο ρολόι.Έχε υπόψιν σου ότι με το που θα μπεις θα σου επιτεθεί το boss οπότε πρόσεχε.;)

                  Το άλλο βρίσκεται στην agrabah.Βγες από την πόλη και θα βρεις το χαλί στην έρημο.Αν επιβιβαστείς σε αυτό θα σου επιτεθεί το boss.Καλή τύχη...

                  Τα τελευταία 2 τα βρίσκεις στο κολοσσαίο.Πήγαινε να μιλήσεις στον phil και θα δεις ότι έχουν εμφανιστεί 2 ακόμη αγώνεσ.το gold match και το ???.Αυτά είναι και τα άλλα 2 bosses...

                  Έχε υπόψιν σου ότι είναι όλα πολύ δύσκολες μάχες και ότι απαιτείται υψηλό λεβελ,καλός εξοπλισμός αλλά και να παίξεις πολύ προσεχτικά για να νικήσεις.

                  Αυτά.Άντε δοκίμασε την τύχη σου και γράψε πως τα πήγες.

                  Εντιτhantom duck same here,και εγώ τα λάτρεψα όλα τα bosses και πάντα κοκορευόμουν επειδή τα έβγαλα μόνος!
                  Θα το κοιτάξω για τη μυστική κλειδαρότρυπα.Παίζει να το'χω κάνει.Το ένα από τα δυο bosses το έχω βγάλει στο κολοσσαίο.Το άλλο "you know who" είναι απάλευτο.Όσες φορές και να προσπάθησα να τον χτυπήσω δεν κατάφερα να του κάνω damage.Τι παίζει???Τα άλλα δυο θα τα ψάξω άμεσα.
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • Entaksei efoson ton eides den xreiazetai na ton kryvoume allo

                    Mporeis na kaneis KAI KANEIS damage ston Sephiroth, aplws exei tosa polla HP pou sthn arxh fenetai san na mhn ton xtypas katholou.

                    Dhladh me liga logia exei merikes aorates mpares energeia sthn arxh pou prepei na eksantlithoun aftes prwta.

                    Ena tip pou mporw na sou dosw gia na ton nikhseis einai to ti na kaneis otan xrhsimopoiei thn kinhsh "Sin Harvest" pou emfanizei ena fwtostefano panw apo to kefali sou kai se skotwnei amesws:


                    - Exe ton hxo dynata sthn TV.
                    Ean ton deis na trexei epanw sou kai na eksafanizetai, prosekse na ton akouseis ean leei "Descent Heartless Angel".
                    Ean ginei afto psakse PANIKOVLITOS pantou gia na ton entopiseis kai Amesws xwris skepsh xrhsimopoihse to grhgoro Glide gia na ton ftaseis kai na ton kopseis me xtyphmata.
                    Proswxh einai shmantiko na xrhsimopoihseis to grhgoro kai oxi to aplo Glide.

                    - Prepei na exeis energopoihmeno to Second chance wste na se afisei me 1 HP etsi kai se petyxei wste an deis oti den ton prolaveneis, na sygroniseis ena magalixir wste na to pareis AMESWS molis fas to xtyphma gia na mhn pethaneis me to follow up slash.

                    Ola ta ypoloipa palevontai, o Seph dinei ta perissotera EXP sto game, egw ekei ekana leveling, kalh tyxh.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Kαλά ρε Xeno πότε πρόλαβες κι έπαιξες τόσο πολύ;Εμείς δεν προλαβαίνουμε ούτε να κλάσουμε ακόμα και σε στρατόπεδο 3ου κύκλου που είμαι τώρα.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Originally posted by TannoSake View Post
                        Ποία ταινία λες εκεί ? Βγαίνει ταινία και δεν το ξέρω ?

                        Εγώ θα χαρώ να βγει A-N-I-M-E !
                        Υπάρχουν εδώ και καιρό φήμες για μία KH ταινία.
                        Ελπίζω να βγουν αληθινές.

                        Comment


                        • Originally posted by Xeno View Post
                          Broken Sword: Director's cut

                          Omg, τι να πω.. Αυτο το παιχνιδι με εστειλε αδιαβαστο. Φανταστικο adventure με φοβερο σεναριο εμπνευσμενο απο ιστορικα γεγονοτα, πολυ καλους χαρακτηρες και πολυ ωραιες τοποθεσιες. Γριφοι λογικης δυσκολιας, αλλα οπως και να χει πανω απ ολα βαζω το σεναριο, αλλα και τον τροπο αναπτυξης της πλοκης.
                          Ηξερα πως ειχε γινει ντορος απ' οταν βγηκε αλλα δεν το περιμενα τοσο καλο.
                          Σιγουρα το καλυτερο παιχνιδι που επαιξα τους τελευταιους μηνες.
                          Ela mwrh paixtoura xeno.apo to 1996 to lew oti to game apla den yparxei.A8anath revolution me to broken , to lure of the temptress , beneath a steel sky kai to in cold blood...
                          Deus Misereatur...
                          Gloria filiorum patres i.e.m.e
                          Viva los Vatos Locos

                          ---------------------
                          UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                          Comment


                          • Υπάρχουν εδώ και καιρό φήμες για μία KH ταινία.
                            Ελπίζω να βγουν αληθινές.
                            Den exw akousei tpt....
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Originally posted by enwsiths View Post
                              Ela mwrh paixtoura xeno.apo to 1996 to lew oti to game apla den yparxei.A8anath revolution me to broken , to lure of the temptress , beneath a steel sky kai to in cold blood...


                              ME αγαπη απο τον συντακτη....
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • Originally posted by Altair View Post
                                Kαλά ρε Xeno πότε πρόλαβες κι έπαιξες τόσο πολύ;Εμείς δεν προλαβαίνουμε ούτε να κλάσουμε ακόμα και σε στρατόπεδο 3ου κύκλου που είμαι τώρα.
                                Ανέκδοτο????
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X