Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Κάτσε να τελειώσω με 2 playthrough το Bioshock και να πάω στο 2ο και θα σε πω.
    Ναι, το παιδί θα περιμένει όχι απλώς να παίξεις το 2, αλλά και να τερματίσεις ξανά το 1. Sure .

    Παίξε καλύτερα το 1 NickTG.

    Comment


    • ΟΚ.

      Άρα πρέπει να βγω για ψώνια...
      I'm back bitches... Version 2.0

      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

      Comment


      • Ε ναι, ρε Evans. Αφού δεν έπαιξα ακόμα το 2ο. Το έχει παίξει ο Vuzzi, οπότε ξέρει εκείνος.

        Ξαναπαίζω το 1ο για να βρω τα κασετόφωνα και τα μηχανήματα αμυντικών αναβαθμίσεων για να πάρω κάποια achs. Το ίδιο και τα 2 από τα 3 μυστικά achs...

        Μετά πάω για speed run με το hard mode χωρίς Vita chambers.
        sigpic

        Comment


        • Προσωπικά τα έχω γραμμένα σ'αυτά που δεν έχω τα achievements (και δεν εννοώ σε παλιά μου παπούτσια), αλλά τα audio diaries και εγώ τα ήθελα για να ξέρω τη full ιστορία. Είναι υλικό που έχει να κάνει με το σενάριο και την ατμόσφαιρα.
          sigpic

          Comment


          • Αρχικά τα περισσότερα ημερολόγια αναφέρουν για τα πειράματα που κάνανε σε ανθρώπους για την μίξη ανθρώπων με θαλάσσιων όντων. Τα υπόλοιπα είναι διάφορα πειράματα για την ζωή μέσα στο βυθό και για το πράσινο μέσα στην πόλη απ' όσο κατάλαβα. Δεν τα δίνω και πολύ σημασία...
            sigpic

            Comment


            • Τι λες πάλι ρε tanno; Σε παρακαλώ, πες μου σε ποιο ακριβώς ημερολόγιο άκουσες να μιλάνε για μίξη ανθρώπων με... θαλάσσια όντα.

              Comment


              • Δεν μπορώ να σου πω, γιατί είναι και ΠΟΛΛΑ τα ημερολόγια για να τα θυμηθώ... Σε παρακαλώ, λοιπόν...
                sigpic

                Comment


                • Τι λες πάλι ρε tanno; Σε παρακαλώ, πες μου σε ποιο ακριβώς ημερολόγιο άκουσες να μιλάνε για μίξη ανθρώπων με... θαλάσσια όντα.
                  Εγώ σχεδόν κάθε μέρα αναμιγνύομαι με θαλάσσια όντα. Σαν το Άβαταρ ένα πράγμα μόνο που εγώ δεν έχω κοτσίδα και το κάνω με το στόμα μου. Είναι πολύ πετυχημένο πάντως γιατί γίνονται μέρος του σώματός μου.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Κι εγώ έκανα σήμερα μία μίξη θαλασσινών με ρύζι και το αποτέλεσμα ήταν υπέροχο.

                    Φαντάζομαι και το Bioshock είναι υπέροχο.
                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • Eγώ δεν έκανα ανάμειξη,η τσιπούρα κατέβηκε χωρίς να ανακατευτεί με τίποτα άλλο.Στην όλη διαδικασία συμμετείχαν επίσης 2 φέτες ψωμί και λίγη φέτα.

                      Προσωπικά μιλώντας πάντα τσιπούρα>bioshock


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • Τσιπούρα+φέτα=EPIC FAIL
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Κοιτα όποιος π.χ. δεν έχει πολύ χρόνο και βλέπει στα παιχνίδια να διαδέχεται το ένα το άλλο, γνώμη μου ειναι να πιάσεις το τελευταίο. Π.χ. εγώ ο κακομοίρης δεν έχω παίξει mass effect, Bioshock κτλ (έπαιζα SF και arcades ), αν είναι να ασχοληθώ, θα ασχοληθώ με το τελευταίο μέρος της κάθε σειράς. Τώρα να τα πιάσω με τη σειρά i don't think so, θα προτιμήσω να δω διαφορετικού στυλ παιχνίδι.
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • Τι λες κι εσύ βρε Ryu; :xp: Αν έχεις δύο παιχνίδια που σεναριακά συνδέονται άμεσα, θα παίξεις αμέσως το 2ο μέρος χωρίς να σε ενοχλεί που δε θα καταλάβεις τίποτα; Και ok με το bioshock, δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα... αλλά με το ΜΕ; Στην τελική παίζεις ένα άλλο παιχνίδι του είδους (όχι ME αλλά Jade Empire λέω 'γω που είναι και της ίδιας εταιρείας).

                            Comment


                            • Το να μη παίξεις prequel είναι σα να πιάνεις το Lost απο τη μέση (όπως δοκίμασα για να δω what the hype was about). Δε θα καταλάβεις τίποτα και θα το βαρεθείς αμέσως.

                              Όπως και έγινε με το Lost. Ειλικρινά, 15 λεπτάκια είδα και σκυλοβαρέθηκα. Δικό μου λάθος, αλλά για το συγκεκριμένο, δεν ήμουν διατεθημένη να το δω απο την αρχή or at all.

                              Πιστεύω για να καταλάβεις την υπόθεση και το τι γίνεται, πρέπει να παίξεις Bioshock πριν το δεύτερο. Εκτος αν δε σε ενδιαφέρει η ιστορία και μόνο το boom boom και τα achievements, οπότε οτι και να γίνει, δε σε νοιάζει.
                              sigpic

                              Comment


                              • Εκτος αν δε σε ενδιαφέρει η ιστορία και μόνο το boom boom και τα achievements, οπότε οτι και να γίνει, δε σε νοιάζει.
                                Σε αυτήν την περίπτωση βρίσκεις ένα FPS που να πληροί όλες τις "ανάγκες" σου για boom boom σε πολύ καλύτερο βαθμό ;) . Σοβαρά τώρα, το Bioshock το παίζεις κυρίως για την ατμόσφαιρα και το σενάριο, αν κάποιος θέλει να ρίξει μία ματιά σε κάποιο μέρος της σειράς ή και στα δύο, πρέπει να ξεκινήσει από το πρώτο.

                                Comment

                                Working...
                                X