Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • το οποιο uncharted το ευχαρηστηθηκα τελικα περισσοτερο απο το 2 απο την αποψη οτι ητανε ποιο challenging ειδικα στο crushing με περισσοτερο intense και χορταστικα gunfights, σε ολους τους υπολοιπους τομεις βεβαια το 2 το ξεπερνα
    Εγώ το βρήκα απαίσιο το 1 στο crushing . Ακολουθά μία 100% scripted λογική, αν δεν είσαι στο σωστό σημείο τη σωστή στιγμή απλά χάνεις. Γούστα είναι αυτά βέβαια. Εγώ γούσταρα περισσότερο το setting του 1, αλλά το 2 σίγουρα το βρήκα ανώτερο σε όλους τους υπόλοιπους τομείς.

    Comment


    • Ακολουθά μία 100% scripted λογική, αν δεν είσαι στο σωστό σημείο τη σωστή στιγμή απλά χάνεις.
      ναι ε? δεν το παρατηρησα , και πανω που μου ειχε δημιουργηθει η εντυπωση οτι μπορουσες να αυτοσχεδιασεις περισσοτερο απο οτι στο 2 σε καποια σημεια εμπλοκης, περισσοτερες κρυψονες ποιο εξυπνο AI κτλπ οι εχθροι μου φανηκαν πολυ αιρουλοειδη στις κινησεις τους απο τους στασημους στρατιωτες του 2

      καλα το τι gameover που επεσε σε καποια σημεια δε περιγραφεται

      Comment


      • Κάτσε ρε, έχουμε 100% αντίθετες γνώμες χαχαχα . Εδώ στο 1 είδα το θεϊκό, πειρατής να πετάει χειροβομβίδα και να σκοτώνει 2 άλλους δικούς του και να με βγάζει από τη δύσκολη θέση (στο crushing αυτό ).

        Comment


        • που τετοια τυχερα σκηνικα στο crushing για μενα

          ισως εχει να κανει με το γεγονος οτι εφαγα ενα Intimidation απο ενα σημειο και μετα στο 1 και τους αφηνα λιγο παραπανω να με κυκλωσουνε ενω σκεφτομουνα πως να αντιδρασω, στο 2 φευγανε ολοι αερα πατερα δεν υπηρχε καν περιθωριο παρατηρησης του τι κανει το ΑΙ

          Comment


          • Τερμάτισα το God of War 2 (Normal). Δεν άλλαξαν και πολλά από αυτά που είπα στο θέμα "Τι παίζετε αυτόν τον καιρό". Καλό παιχνιδάκι αλλά με μερικά αρκετά σημαντικά λαθάκια. Κάτι άλλο που θα πρόσθετα είναι πως το κουράσανε λίγο με τα σκηνικά που κάνεις μάχες ενώ πρέπει συγχρόνως να κάνεις κάτι άλλο (τράβηγμα μοχλού, κουβάλημα μεταφραστή πριν τον σφάξεις κλπ). Επίσης, δε ξέρω αν ήμουν γκαντέμης αλλά συνάντησα δύο αρκετά σημαντικά bugs. Το ένα ήταν εκεί που παίρνεις το Χρυσόμαλλο Δέρας και το άλλο λίγο πριν πολεμήσεις τις Μοίρες. Στην πρώτη περίπτωση μάλιστα χρειάστηκε να κάνω load από προηγούμενο save.
            Μου έκανε εντύπωση το πόσο εύκολα ήταν τα τελευταία bosses αναλογικά με κάποιες άλλες μάχες.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Τελείωσα το ΚΗ:Chain of Memories.25 ώρες μου πήρε,το έφτασα στο 70 επίπεδο.Ωραίο ήταν αλλά τίποτα το ιδιαίτερο και απ'ότι κατάλαβα δεν χρειάζεται πουθενά για κάποιον που θέλει να πιάσει το ΚΗ2 αμέσως μετά το ΚΗ1.Ο τελικός ήταν υπερβολικά εύκολος,σε αντίθεση με 2 άλλαα φεντικά τα οποία με τσακίσανε και μου βγάλανε το λάδι.Λέω τώρα να πιάσω το Riku mode στο πολύ χαλαρό όμως.Και μάλλον με βλέπω να το παίζω στο ταξίδι για την Κρήτη και στην επιστροφή.

              Ας τελειώσω τώρα και το HL2 γιατί μετά θα μου έρθει το REACH και που μυαλό.
              Carpe diem

              Comment


              • Originally posted by Altair View Post
                δεν χρειάζεται πουθενά για κάποιον που θέλει να πιάσει το ΚΗ2 αμέσως μετά το ΚΗ1
                ΕΕΕΕ????Το chain of memories έχει από τις καλύτερες ιστορίες για παιχνίδι kh.Επίσης είναι ένα από τα απαραίτητα συστατικά για να μην μήνεις μ...κας στο kh2 και λες που ξεφίτρωσαν όλα αυτά.
                Εμένα πάντως με δυσκόλεψε η
                 
                marluxia
                στο τέλος.Ήθελε αρκετό συντονισμό.Επίσης δύσκολο boss ήταν ο captain hook και νομίζω η τελική μορφή του
                 
                riku
                .
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • Στάνταρ;Για να το λες έτσι θα είναι,δεν έχω παίξει ακόμα το 2.
                   
                  Απλά σκέφτηκα πως επειδή στο τέλος τα ξεχνάνε όλα είναι σαν να μην έγινε τίποτα,οπότε μικρό το κακό.
                  Βασικά είναι Ο Marluxia.Με δυσκόλεψε στην πρώτη του μορφή μόνο.Ο Riku μου έβγαλε την πίστη στην τελική μάχη εναντίον του.Για τον Hook όλο άκουγα ότι είναι δύσκολος και μου φάνηκε από τους πιο εύκολους εχθρούς.

                  Τώρα έχω ξεκινήσει ψιλοχαλαρά το Reverse/Rebirth mode και είμαι στην Neverland.Τελευταίος κόσμος πριν πάω στους επόμενους 4.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • just finish το Reach στο Heroic σε 11 ώρες.
                    ΜΑΓΕΙΑ !

                    Comment


                    • Για πες μας αν υπάρχουν διαφορές εκεί ή είναι κάνα HD remake.
                      sigpic

                      Comment


                      • Τελείωσα το Lord of the Rings Tactics (PSP).

                        Δεν είναι ούτε κακό παιχνίδι αλλά ούτε και κάτι το συνταρακτικό. Μία μέτρια εμπειρία που απευθύνεται κυρίως στους fans του Tolkien και ιδιαίτερα της ταινίας.

                        Οι απαιτήσεις έτσι κι αλλιώς δεν πρέπει να είναι μεγάλες καθώς πρόκειται για τίτλο του 2005, κυκλοφόρησε στις αρχές του PSP.

                        Επομένως, πρώτο συμπέρασμα... τεχνικά είναι απλά OK.

                        Η δράση παρουσιάζει κατά διαστήματα ποικιλία αλλά συνολικά θα την χαρακτήριζα ως υπερβολικά απλοϊκή.

                        Σαν παιχνίδι δεν έχει δική του "ταυτότητα" και στηρίζεται αποκλειστικά στην ταινία. Είναι φανερό.

                        Στα θετικά του μπαίνει σίγουρα η εφαρμογή τακτικής. Είναι tactic RPG σαν όνομα αλλά και ουσία.

                        Απ'την άλλη υπάρχουν πολλά που θα έπρεπε να αλλάξουν. Παράδειγμα, το σύστημα development που καθορίζεται απ'τις αποστολές κι όχι τις μάχες, η μηδαμινή προσπάθεια για κάτι νέο σε επίπεδο δράσης που το ανέφερα και παραπάνω κ.ά.

                        Θα το πρότεινα σε άτομα που γουστάρουν Lord of the Rings κι επίσης, σε νέους στον χώρο των tactic-RPGs.

                        Για τους υπόλοιπους δεν...
                        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                        Authenticity sir, authenticity. "

                        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                        Comment


                        • Μόλις τελείωσα το Risen.

                          Eίναι ένα πολύ καλό RPG που όμως αδικήθηκε από την κακη μεταφορά του στο 360.
                          Μέτρια γραφικά και κακό framerate είναι τα κύρια προβλήματά του.

                          Το παιχνίδι είναι δύσκολο. Δε σε παίρνει από το χέρι να σου πει τι θα κάνεις, δε θα σου δώσει άπειρα λεφτά να αγοράσεις τον κόσμο και ο θάνατος περιμένει στην επόμενη γωνία.
                          Επίσης για να πάρεις κάποιο καλό αντικείμενο θα πρέπει να κοπιάσεις και να ανέβεις στις ιεραρχίες.
                          Ο χαρακτήρας δεν είναι κάποιος εκλεκτός ή γόνος βασιλικής οικογένειας αλλά κάποιος που βρέθηκε στο λάθος μέρος τη λάθος στιγμή.
                          Ο κόσμος είναι ανοιχτός και μπορείς να πας όπου θέλεις όποτε θέλεις, αρκεί να μπορείς να σκοτώσεις τα τέρατα στη διαδρομή. Το νησί δεν είναι τεράστιο αλλά έχει αρκετά πράγματα να κάνεις.
                          Η μουσική είναι πολύ καλή και οι ήχοι δημιουργούν την ατμόσφαιρα που πρέπει, ειδικά όταν είσαι σε κάποιο dungeon.

                          Το προτείνω σε όποιον έχει όρεξη να ασχοληθεί.
                          Ένα 8.5 από εμένα παραβλέποντας τα τεχνικά προβλήματα.

                          Σε όποιον έχει τη δυνατότητα προτείνω να πάρει την έκδοση για PC. Στο Πλαίσιο το είδα σήμερα στα 15Ε. Πιστεύω αξίζει.
                          I'm back bitches... Version 2.0

                          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                          Comment


                          • NickTG όντως το risen είναι πολύ ωραίο game αν σου άρεσε το στυλ και δε τα έχεις παίξει δοκίμασε τα gothic.Μακάρι να είχε αναλάβει το 4 η ίδια εταιρία, ελπίζω η άλλη να δικαιώσει τη σειρά.

                            Comment


                            • Το Gothic 3 είναι στο μυαλό μου για κάποια στιγμή στο μέλλον.

                              Το Risen είναι από αυτούς που έκαναν τα Gothic 1-3 γι'αυτό είναι στο ίδιο στυλ.
                              I'm back bitches... Version 2.0

                              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                              Comment


                              • Birth by sleep. Ίσως από τους καλύτερους τερματισμούς σε Kingdom Hearts. Μου άρεσε που το βίντεο στο τέλος τραβάει μέχρι και το τέλος του KHII (αρχή του ΙΙΙ;)
                                Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
                                ---------------------
                                animEΛ_ΛΑΣ

                                Comment

                                Working...
                                X