Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ολοκληρώσαμε και το Enchanted Arms με μερικά ομολογουμένως καλούδια (golems) μη αποχθησέντα.Ο τίτλος είναι καλύτερος από την πρώτη εντύπωση που είχα σχηματίσει την πρώτη φορά που ασχολήθηκα αλλά αισθητά κατώτερος από τις υπόλοιπες προτάσεις του Xbox 360 (απαίσιο encounter rate σε ορισμένα σημεία).Ενδιαφέροντα FMV και μεγάλη ποικιλία από golems.
    Δεν πρόκειται να ασχοληθώ με JRPG για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα.Μπούχτησα,βαρέθηκα,τα χρειάστηκα,τα έφτυσα και κτλ.Έρχεται και το Halo 3 επιτέλους από βδομάδα και θα επιστρέψουμε στις παλιές καλές συνήθειες.Άντε γιατί το πολύ το rpgιλίκι μας έχει σκουριάσει.

    Λυπάμαι Kaim αλλά δεν θα πάρω... <_<

    Comment


    • Πφφφφ, γίνεσαι και εσύ σαν τους άλλους τους φλώρους. Ένας ακόμα gamer πεθαίνει . BTW πώς είσαι σίγουρος ότι θα σου έρθει το HALO αυτήν τη βδομάδα; Ξέρεις πόσες φορές μου είπαν εμένα ότι θα έρθει "Αυτή τη βδομάδα";

      Comment


      • To Βioshock τέλειωσα χτες. Γενικά μου άρεσε, θα το ξαναρχίσω για να φάω όλες τις πιτσιρίκες αυτή τη φορά.
        sigpic

        Comment


        • Τελειωσα το Professor Layton and the Curious Village. Παρα πολυ καλο παιχνιδι, μου πηρε 14 ωρες σχεδον. Με ικανοποιησε απο πολλες αποψεις, ιστορια, γραφικα, παρουσιαση και μουσικη. Βεβαια το μονο challenge ειναι τα ιδια τα puzzles, κατα τ&#39;αλλα το δε προκειται να κολησετε πουθενα, σας παει ο παιχνιδι μονο του.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Και&#39;γω εχθές το Professor Layton τελείωσα. Σύντομα εντυπώσεις στο αντίστοιχο θέμα..

            Comment


            • Μόλις τελείωσα το Prey στο Normal difficulty (Normal - Cherokee).Ενδιαφέρον FPS παιχνιδάκι το οποίο παρά την μικρή διάρκειά του (ζήτημα να το έκανα 7 ώρες καθαρές) έχει αρκετά πράγματα να δείξει με αποκορύφωμα την εμπειρία του gameplay μέσω των portals.Λειτουργική τεχνική νοημοσύνη με εχθρούς που βασίζονται στο κρύψιμο και στο γρήγορο strafe για να αποφύγουν τον παίκτη.Ο τεχνικός τομέας με αυτά που έχουμε δει μέχρι σήμερα φαντάζει φτωχός καθώς μοιάζει έντονα στην μηχανή του Doom 3 μιας και αποτελεί βελτιωμένη έκδοση.Μεταλλικές επιφάνειες,έντονο σκοτάδι,μικρές περιοχές,ψήγματα φυσικής που περιορίζονται στην μετακίνηση ελαχίστων αντικειμένων.

              Από ιστορία δεν προσφέρει πολλά (σώσε το κορίτσι σου και την ανθρωπότητα) αλλά ο σκοπός είναι τουλάχιστον ιερός.Το τέλος αν και απλό είναι αρκετά συγκινητικό καθώς πια το νόημα της ζωής για το χαρακτήρα δεν είναι έντονο.Η συνέχεια του τίτλου σαν Prey 2 αναφέρεται και στους τίτλους τέλους και θέλω να πιστεύω ότι αυτήν την φορά η προσοχή που θα δωθεί θα είναι σημαντικά μεγαλύτερη καθώς ο τίτλος φωνάζει ότι μπορεί να προσφέρει περισσότερα.Ευχάριστες προσθήκες όπως arcade (Black Jack,Rune - Pacman style) και γνωστά κομμάτια της metal και rock σκηνής μπορούν να παικτούν και να ακουστούν από την εκκίνηση του παιχνιδιού.

              Το multiplayer αν καταφέρεις κανείς και βρει άτομα να παίξει είναι απελπιστικά ανιαρό και προβληματικό.Απορώ πως μπορούνε μερικές εταιρείες και παρουσιάζουν τέτοια δείγματα όταν ο ανταγωνισμός είναι πολύ μα πάρα πολύ μπροστά πια.

              Χμ με αυτά και με αυτά μου άρεσε ο τίτλος τον οποίο και κρίνω με βάση το single player.Για το Multiplayer δεν δίνω δεκάρα.Κατ&#39;εμέ το παιχνίδι αξίζει να αποκτηθεί σε μία χαμηλή τιμή αφού ναι μεν δεν διαθέτει την ποιότητα των κορυφαίων FPS τίτλων αλλά αξίζει πολύ παραπάνω από πολλές νεότερες και μη προτάσεις like Turok,Blacksite: Area 51,Quake 4,Call of Juarez,Clive Barker&#39;s Jericho,The Darkness,Hour of Victory για να αναφέρουμε μερικά παραδείγματα.

              Αναμένω το δεύτερο μέρος με αρκετό ενδιαφέρον.
              Προς το παρόν άλλη μία στο Cherokee πια(ξεκλειδώνεται αφού ολοκληρωθεί ο τίτλος στο Normal) για τις οποιεδήποτε διαφορές και φυσικά το Achievement.

              Comment


              • thed arkness & call of juarez δε σου άρεσαν;έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές και για τα 2.
                υ.γ.το turok είναι παιχνίδι του μήνα στο Games(&#39;Ελεος)
                Carpe diem

                Comment


                • thed arkness & call of juarez δε σου άρεσαν;έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές και για τα 2.
                  υ.γ.το turok είναι παιχνίδι του μήνα στο Games(&#39;Ελεος)
                  [/b]
                  Αν περιμένω από τα περιοδικά και sites του χώρου αλα Gamespot,IGN,1 UP,GamesRadar,Games κτλ για να σχηματίσω άποψη για κάποιον τίτλο βασισμένη σε επιδερμική (τις περισσότερες φορές) αφοσίωση την έχω πατήσει άσχημα.

                  Και ναι θεωρώ τα The Darkness και Call of Juarez (το δεύτερο με κουράζει πολύ) πολύ άστοχα FPS.Ο καλός οπτικός τομέας δεν φτάνει για την ανάδειξή τους.Για το Turok ούτε λόγος.

                  Comment


                  • Με τιμη δηλωνω πως τελειωσα το πρωτο Kingdom Hearts. Με λιγοτερη τιμη δηλωνω πως το τελειωσα στο ευκολο και στις αρχικες ερωτησεις ειχα απαντησει ετσι ωστε να παιρνω γρηγορα level .

                    Αnyway. To παιχνιδι μου φανηκε σαν ενα platform με leveling system και επιλογη πιστας, και λιγοτερο RPG. Πολυ καλο παιχνιδι αλλα δε τρελαθηκα κιολας. Halloween Town και Neverland χαλαρα οι καλυτερες πιστες στο παιχνιδι.

                    Τωρα CoM και KH2 μετα το Xenosaga 2
                    https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                    H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                    Comment


                    • Χαρα στο κουραγιο σου αν αντεξεις να παιξεις και το CoM.
                      Το 1 ηταν πολυ καλο.. Καποτε πρεπει να παρω την αποφαση να δοκιμασω και το 2, αλλα κατι μου λεει πως δε χανω και πολλα - σε σχεση με ο,τι αλλο θελω να δω αυτο το διαστημα τουλαχιστον.

                      Comment


                      • Αν περιμένω από τα περιοδικά και sites του χώρου αλα Gamespot,IGN,1 UP,GamesRadar,Games κτλ για να σχηματίσω άποψη για κάποιον τίτλο βασισμένη σε επιδερμική (τις περισσότερες φορές) αφοσίωση την έχω πατήσει άσχημα.

                        Και ναι θεωρώ τα The Darkness και Call of Juarez (το δεύτερο με κουράζει πολύ) πολύ άστοχα FPS.Ο καλός οπτικός τομέας δεν φτάνει για την ανάδειξή τους.Για το Turok ούτε λόγος.
                        [/b]

                        sorry για το τελείως άκυρο οφ τοπικ αλλά τώρα που το βρήκα αυτό δεν μπορούσα να μην το ποστάρω.
                        http://www.game-site.gr/forumgamepro/viewt...er=asc&start=10
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Χαρα στο κουραγιο σου αν αντεξεις να παιξεις και το CoM.[/b]
                          Kαλα οχι οτι ενθουσιαζομαι με την ιδεα, απλα ειμαι λιγο περιεργος σ&#39;αυτα. Θελω να βλεπω ΟΛΟ το σεναριο. Θα ξενερωσω πολυ αν στο 2 πετυχω πραγματα τα οποια υποτιθεται πως επρεπε να τα ειχα δει στο CoM.
                          https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                          H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                          Comment


                          • Kαλα οχι οτι ενθουσιαζομαι με την ιδεα, απλα ειμαι λιγο περιεργος σ&#39;αυτα. Θελω να βλεπω ΟΛΟ το σεναριο. Θα ξενερωσω πολυ αν στο 2 πετυχω πραγματα τα οποια υποτιθεται πως επρεπε να τα ειχα δει στο CoM.
                            [/b]

                            same here αλλά προτείνω να διαβάσεις σε καμιά wikipedia σενάριο,plot twist κτλ.
                            αυτός είναι ο βασικότερος λόγος που δεν έχω αρχίσαει ακόμα το khII
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Μόλις τελείωσα το Shadow Hearts 1...

                              Εντάξει ότι και να πω είναι λίγο,δεν ξέρω γιατί αλλά μου άρεσε πάρα πολύ το παιχνίδι.Μάλλον λόγω σεναρίου...Ταιρίαζει τόσο ωραία και με το koudelka αλλά και με το shadow hearts 2 (το 3 δεν το έχω παίξει).Σε ορισμένες στιγμές είχε τόσο ωραία plot twists.Το σύστημα μάχης τρομερό εννοείτε και η μουσική αρκετά καλή(μόνον το πρώτο battle theme μου έσπαγε τα νεύρα,πολύ όμως ).Character development πολύ καλό(μετά από ff 12 ότιδήποτε είναι καλύτερο ) και ένας τρομερός yuri+alice.Το μόνο κακό τα λίγα sidequest(δεν τα έκανα όλα αλλά δεν πειράζει) και η σχετική ευκολία του,μπορεί αυτό να οφείλεται και στο ότι δεν έκανα ποτέ flee...

                              Ήταν γεμάτο παιχνίδι,το καταευχαριστήθηκα παρά τα λάθη του.ΑΝΤΕ ΡΕ SHADOW HEARTSSSSSSSS&#33;&#33;&#33;&#33;


                              Comment


                              • Παει το Rez, αφου επιτελους τελειωσα καθε mode..
                                Πρεπει συνολικα να το τελειωσα πανω απο 20 φορες και να εφαγα περαν αυτου συνολικα κανα 30ωρο..

                                Καποια στιγμη θα το παλεψω και για high scores ανα πιστα, αλλα για την ωρα θελω επειγοντως κατι διαφορετικο.

                                Για να κανω unlock τα παντα εκατσα και το τελειωσα μονοκοπανια ολες τις πιστες x6 φορες.

                                Στη συνεχεια ελπιζω να βρω κατι λιγοτερο καμμενο.

                                Comment

                                Working...
                                X