Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Παίζω το Proffessor Layton 1 συνεχίζω τα Portrait of Ruin & Order of Ecclesia για τους καλούς τερματισμούς και λέω να πιάσω το Justice For all γιατί βαριέμαι να το περιμένω αυθεντικό.Ναι,ακόμα να μου το στείλουνε.
    Carpe diem

    Comment


    • Originally posted by Altair View Post
      Παίζω το Proffessor Layton 1 συνεχίζω τα Portrait of Ruin & Order of Ecclesia για τους καλούς τερματισμούς και λέω να πιάσω το Justice For all γιατί βαριέμαι να το περιμένω αυθεντικό.Ναι,ακόμα να μου το στείλουνε.
      Που μπορώ να το παίξω τον Καθηγητή Λέυτον ?
      sigpic

      Comment


      • Day 54....

        Comment


        • Originally posted by Narcissus View Post
          Day 54....
          Έχεις ακόμη... Το ενδιαφέρον είναι αρκετά προς το τέλος... ;)
          Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
          ---------------------
          animEΛ_ΛΑΣ

          Comment


          • Originally posted by Narcissus View Post
            Day 54....
            Ωραίος.

            Αν θες γράψε καμιά εντύπωση.

            Εγώ το περιμένω να έρθει ακόμα...

            Μέχρι να έρθει και να το ξεκινήσω παίζω kingdom hearts 2.Το έχω φτάσει στην μεγάλη μάχη με τα άπειρα heartless στο hollow bastion.Πω ρε πως τα σπάει αυτό το παιχνίδι...Δεν μπορώ να περιμένω για το birth by sleep και για την ανακοίνωση kingdom hearts 3 σε play 3...


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • Originally posted by Deus View Post
              Ωραίος.

              Αν θες γράψε καμιά εντύπωση.

              Εγώ το περιμένω να έρθει ακόμα...

              Μέχρι να έρθει και να το ξεκινήσω παίζω kingdom hearts 2.Το έχω φτάσει στην μεγάλη μάχη με τα άπειρα heartless στο hollow bastion.Πω ρε πως τα σπάει αυτό το παιχνίδι...Δεν μπορώ να περιμένω για το birth by sleep και για την ανακοίνωση kingdom hearts 3 σε play 3...
              Εγώ είμαι πολύ μπροστά σου. Κοντεύω το τέλος. Έχω ξεκλειδώσει και όλους τους κόσμους. Τώρα μένει αυτός του Hollow Bastion άλλα 2 κλειδιά να κάνω και μετά έφυγα για το παράξενο γιγάντιαιο κάστρο στα βόρεια...

              Ευχαριστήθηκα αρκετή κωμωδία. Ευχαριστήθηκα και τους Πειρατές της Καραιβικής 2 και τον Βασιλιά των Λιονταριών 2... Τώρα άντε να δούμε τι άλλο φούμαρο θα δείξει. Πάντως αυτή τη φορά είναι τα boss fights πιο δύσκολα από του 1ου...
              sigpic

              Comment


              • Το hut τα αργεί κάπως ε; Άντε να έρθει να το παίζουμε παράλληλα!

                Πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις αν και δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να είμαι αντικειμενικός με αυτή τη σειρά! λολ

                Έχουν τόσο τρομερό ενδιαφέρον τα γεγονότα του! Ήδη από τη εισαγωγή όταν
                 
                ο Xemnas βρίσκει τον Roxas έξω από το mansion στην Twilight Town , του δίνει το όνομά του και του λέει: 'You seeks answers, I can give you purspose'.


                είχα ανατριχιάσει.

                Από τις κορυφαίες για μένα στιγμές της ιστορίας που περιμένω να ζήσω είναι η μάχη με τον Riku όπου ο τελευταίος για να μην προδωθεί ο φόβος που έχει για το σκοτάδι δένει τα μάτια του.


                Η αλήθεια είναι ότι θα προτιμούσα να μην ήταν δομημένο με missions που έως τώρα είναι πολύ μικρά, πολύ απλοϊκά και μου δημιουργούν μια αίσθηση ασυνέχειας).
                Το σύστημα με τα panels μου αρέσει ιδιαίτερα. Όπως μου είχε αρέσει και το σύστημα με τις κάρτες.
                Νομίζω πως είναι επίσης καιρός να ακούσουμε και κάποιο καινούριο main song κατά προτίμηση πάλι από την Utada. Αυτό το περιμένω οπωσδήποτε από τα νέα επεισόδια που θα έρθουν.

                Comment


                • Originally posted by Narcissus View Post

                  Έχουν τόσο τρομερό ενδιαφέρον τα γεγονότα του! Ήδη από τη εισαγωγή όταν
                   
                  ο Xemnas βρίσκει τον Roxas έξω από το mansion στην Twilight Town , του δίνει το όνομά του και του λέει: 'You seeks answers, I can give you purspose'.


                  είχα ανατριχιάσει.
                  Εμένα η πιο ανατριχιαστική στιγμή ήταν στο Halloween Town που κάθε φορά που τους βλέπω με τέτοια φορεσία και που βλέπω κι αυτά τα τέρατα αηδιάζω...

                  Κρίμα όμως που δεν μπόρεσαν να τον βάλουν να παίξει και ως Roxas σαν εναλλακτική ιστορία για να βλέπαμε ακόμα πιο ενδιαφέρον σενάριο και επική μάχη.

                  Όμως είχα πραγματικά πεθάνει από τα γέλια με τις καφρίλες του Jack Sparrow.
                  sigpic

                  Comment


                  • Football Manager με ΑΕΚάρα γερά πρωτάθλημα ξανά --ευτηχώς υπάρχει και το FM -- κτλ κτλ...
                    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                    Comment


                    • Για το 358/2 να πω και εγώ εντυπώσεις, μια και το έχω τελειώσει!

                      Σε γενικές γραμμές προσπάθησαν να ξανά αποδώσουν το KH2 σε φορητή έκδοση, κάτι που πιστεύω τα κατάφεραν. Ο χειρισμός ή μάλλον περισσότερο η κάμερα, θέλει λίγο συνήθεια αρχικά αλλά ξεπερνιέται γρήγορα. Από gameplay είναι περισσότερο πιο κοντά στο KH με button hammering παρά στο KH2 με τα reaction commands.

                      Από ιστορία γενικά την βρίσκω αρκετά καλή. Αλλά απευθύνεται μόνο σε fans. Χρειάζεται να έχει παίξει κάποιος τουλάχιστον το πρώτο και το Chain of Memories για να καταλάβει τι γίνεται. Επίσης σε ένα γρίφο χρειάζεται να ξέρει κάποιος που είναι το "usual spot" που το μαθαίνει στο KH2.

                      Μου άρεσε πολύ που πράγματα τα οποία είχαν εμφανιστεί σαν φλας μπακ ή είχαν αναφερθεί στο KH2 συμβαίνουν σε αυτό το παιχνίδι. Όπως επίσης το secret video του KH είναι playable (αν και όχι τόσο cool όσο στο βίντεο). Υπάρχουν επίσης και μερικές αναφορές στο παρελθόν που μάλλον θα τις μάθουμε στο Birth by Sleep.
                       
                      Επίσης εμφανίζεται και ο Ven έμμεσα μέσα στο παιχνίδι


                      Το multiplayer ίσως είναι το πιο αδικημένο κομμάτι του παιχνιδιού, μια και παρέχει πάρα πολλούς χαρακτήρες από όλα τα παιχνίδια της σειράς και διαφορετικές αποστολές, είναι παρόλα αυτά playable offline και χωρίς download play... Οπότε θα πρέπει να μαζευτούν κοντά όσοι θέλουν να το παίξουν, και θα πρέπει όλοι να έχουν το παιχνίδι.
                      Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
                      ---------------------
                      animEΛ_ΛΑΣ

                      Comment


                      • Μάλλον αναφέρεσαι στο mission της Day 74! Εκεί είμαι τώρα. Το πρώτο μεγάλο και χορταστικό mission, με πολλές νοσταλγικές αναφορές στο KH2... :-)

                        Μάλιστα το ξεκίνησα με κόκκινο φωτάκι στο DS και η μπαταρία τελικά έπεσε μόλις έφτασα στο boss... :-(

                        Εμένα μου αρέσει που το σενάριο είναι τόσο εξειδικευμένο ας το πω, γιατί μόνο έτσι μπορεί να εμβαθύνει και να χτίσει μια ιστορία. Αν είναι να ξεκινάει κάθε φορά από το μηδέν, διατηρώντας μόνο κάποια πολύ βασικά σημεία του κόσμου πάντα η ιστορία θα είναι ρηχή.
                        Προτείνω οτιδήποτε για KH να γράφεται από εδώ και πέρα στο ειδικό thread που άνοιξε με αφορμή το Βirth by Sleep.

                        Comment


                        • Αν είναι να ξεκινάει κάθε φορά από το μηδέν, διατηρώντας μόνο κάποια πολύ βασικά σημεία του κόσμου πάντα η ιστορία θα είναι ρηχή.
                          Για δες το Chrono Cross...
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Έβαλα το Torchlight! Όσοι πιστεύετε πως το Diablo 1 είναι τ κορυφαίο hack 'n' slash όλων των εποχών, αυτό το παιχνίδι είναι για σας. Είναι ουσιαστικά το gameplay του Diablo 1 ΦΤΥΣΤΟ αλλά με καρτουνίστικα γραφικά και ανάλογου στυλ μουσική, ενώ τα skill trees/ sets / sockets / runes / inventory - stash είναι όπως του Diablo 2 με μερικές βελτιώσεις από το Sacred (με τη διαφορά πως τα skills του Torchlight είναι ΧΡΗΣΙΜΑ, άντε μην αρχίσω μπλεμπλεμπλεμπλε...).

                            Η τιμή είναι σούπερ - 20 δολλάρια, δηλαδή με την τρέχουσα ισοτιμία 13 - 14 ευρώ - και θα σκάσει review του πολύ σύντομα. Ιδού και το site!

                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Αυτο το review πολύ το τάξανε αλλά τελος πάντων! Ρε συ τίτε στο τρέχει καλά το παιχνίδι? απο οτι είχα δει στην σελίδα του τα minimum requirements ήταν όντως πολύ minimum! Ισχύει? τι συστημα έχεις και αν αντιμετώπισες κανά πρόβλημα (τεχνικού τομέα πάντα). Ρωτάω γιατι το λαπτοπ μου είναι μπουρούχα! (το d2 το τρεχει μιά χαρά πάντως!)
                              I attack sharks
                              when i smell them bleed
                              I dont go swimming
                              water just wants to be around me.

                              Comment


                              • εγραψε ενα ο κυρ χατζαροπουλος και μαλιστα πολυ καλο. Απλα ο νουμπας δεν το δημοσιευσε εδω. μονο στο οθοριτι
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X