Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by straier View Post
    Μου ήρθε επιφοίτηση!
    Τα games είναι του Θεού γι'αυτό και είναι στολισμένα με χριστιανικά σύμβολα.
    Οι gamers είμαστε οι εκλεκτοί που θα λάβουμε το χρίσμα για να αλλάξουμε τον κόσμο, με το σταυρό των gamepad στο χέρι.

    Υ.Γ. Δίκιο είχε που στην είπε η γειτόνισσα DJSolid όπως βλέπεις.
    Προβλεπω τρελο flame με το ποιος ειναι ο Χριστος στην βιομηχανιας μας...

    :phil:
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

    Comment


    • Originally posted by Titus View Post
      Σωστός ο νέος! :resp: Γράψε εντυπώσεις, το παιχνίδι είναι ξηγημένο!

      Το Alpha Protocol θα το ξεκινήσω οσωνούπω, προς το παρόν έχω χάσει λίγο το κίνητρο για gaming...

      Επίσης ευλογητός ο Θεός νυν και αεί και εις τους αιώνας των αιώνων αμήν, τέκνα μου...
      Το tutorial έχω τελειώσει μόνο, έτσι για να πάρω μια γεύση! Πάντως η εισαγωγή δεν φανερώνει και πολλά πράγματα για την συνέχεια. Έχει στοιχεία όμως το Game που είμαι σίγουρος πως θα το κάνουν πολύ πιο ενδιαφέρον στην συνέχεια. Η χρησιμοποίηση Hexes, και η εναλλαγή Real-Time, Turn-Based με παραξένεψαν λίγο μα πιστεύω πως με το που συνηθίσω θα φανούν θετικά, το λένε άλλωστε και στα περισσότερα Reviews.

      Το πιο αρνητικό για μένα μέχρι τώρα είναι ο πολύ μέτριος τεχνικός τομέας.

      Comment


      • Τώρα που τερμάτισα το Red Dead Redemption παίζω για το 100%.Επίσης από δευτέρα λέω να πιάσω και τίποτε άλλο αλλά δεν ξέρω τι απ'όλα.Για πείτε καμιά γνώμη ανάμεσα στα Splinter Cell Conviction,Halo Wars,Bioshock 2,Half-Life 2+Episodes.To Alan Wake λέω να το αφήσω για λίγο αργότερα.
        Carpe diem

        Comment


        • μολις ολοκληρωσω το RDR στο online μερος παιρνουνε σειρα τα εξης μαλλον:

          3d dot game heroes
          trinity universe
          alpha protocol
          nier


          θα εξαρτηθει κατα ποσο θα βρισκομαι αθηνα μεσα στο καλοκαιρι

          Comment


          • Mias kai anaferthike, na pw kapou edw pws to Nier den einai paixnidi ths Square Enix.
            Developer einai h Cavia kai Publisher h Square Enix.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Originally posted by Ground_zero View Post
              Mias kai anaferthike, na pw kapou edw pws to Nier den einai paixnidi ths Square Enix.
              Developer einai h Cavia kai Publisher h Square Enix.
              Το οποίο παιχνίδι χ..ω να αγοράσω !
              sigpic

              Comment


              • Altair κάνε μια αναδρομή στο παρελθόν και παίξε το half life 2 πιστεύω πως αξίζει και ίσως δίνει ακόμα και σήμερα μαθήματα στο πως να κάνεις ένα fps το οποίο έχει ποικιλία στη δράση του.

                Comment


                • Half Life + Episodes ρε και απορώ που δεν τα είχες παίξει τόσο καιρό... Κάντο σωστά για να μην γκρινιάζει ο Εβανς

                  Comment


                  • Κάντο σωστά για να μην γκρινιάζει ο Εβανς
                    Έχω άδικο ; Εδω το παιδί δεν έχει παίξει κανένα FF, TLoZ και δεν έχει τερματίσει HL2+episodes και παίζει RDR. n00bz these days.

                    Comment


                    • Έχω παίξει FF3,FF8,FF9,Crisis Core & Ocarina of Time.Απλά δεν έχω τελειώσει κανένα.Άλλο παίξει,άλλο τελειώσει.:xp:
                      Ειδικά τα 4 FF τα έχω φτάσει στα 2/3,άλλο που τα παράτησα (προσωρινα φυσικά γιατί από αύριο θα ξαναβάλω Crisis Core no matter what).BTW έχω τερματίσει HL1 & expansions,ενώ το 2 το έχω φτάσει 2 φορές Ravenholm και όλο κάτι τύχαινε [άλλαζα πλατφόρμα,από pc (κόλλαγε) σε ΧΒΟΧ και από ΧΒΟΧ(πήρα το Orange Box) σε ΧΒΟΧ 360] και το παρατούσα.

                      Είχα αποφασίσει να βάλω Conviction αλλά με ψήσατε.Άντε.Θα ΣΑΣ την κάνω τη ΧΆΡΗ.


                      edit:Evans ξέρω ότι δεν είναι το στυλ σου,όμως κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και παίξε RDR.;)
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Ρε συ το σκέφτομαι για το RDR αλλά όπως είπες αυτά τα παιχνίδια δεν είναι καθόλου του στυλ μου . Αυτήν την περίοδο έχω παιχνίδια να παίξω οπότε δε βιάζομαι, αν ποτέ βγει στο PC θα το δοκιμάσω εκεί με τον "τσάμπα" τρόπο και αν μου αρέσει θα προχωρήσω σε αγορά ;) .

                        Comment


                        • N00bs these days....lol
                          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                          Comment


                          • Άρχισα το God of War: Chains of Olympus. Μόλις προσπέρασα το 2ο boss. Θα το προχωρήσω κι άλλο, γιατί απλά είναι... ΕΠΟΣ !

                            Ότι και να λένε και λέτε, το παιχνίδι με την ονομασία God of War είναι ένα ΕΠΟΣ, είτε σας αρέσει είτε όχι, δεν με νοιάζει !
                            sigpic

                            Comment


                            • Βαρέθηκα να προσπαθώ για το 100% στο RDR.Ήθελα κάτι φρέσκο.Θα το συνεχίζω σιγά σιγά.Για την ώρα έπιασα Half-Life 2.Ρε πούστη μου παιχνίδι του 2004,το έχω ξαναπαίξει ως ενός σημείου άλλες δύο φορές κι όμως τα γραφικά του εξακολουθούν να με εντυπωσιάζουν το ίδιο με όταν τα πρωτοείδα.Καλά για το gameplay ούτε λόγος.Ο τίτλος τα σπάει.Σαν να με επισκέπτεται ένας φίλος από τα παλιά.Τα ωραία.Τι μαλάκας ήμουν που όλο το ανέβαλλα.Ξαναπωρώθηκα.Τα λέμε μετά,πάω να το συνεχίσω.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • BRAVO altair. Επιτέλους, έκανες τη σωστή επιλογή που να πάρει! Παράτα τη ζωή σου και κάτσε λιώσε όπως πρέπει: όλη μέρα κάθε μέρα μέχρι να δεις τους τίτλους τέλους του episode 2.

                                BTW η σωστή σειρά είναι μία: HL2 -> Portal -> Ep1 -> Ep2. Αν κάνεις κάτι διαφορετικά είσαι FAIL.

                                Comment

                                Working...
                                X